Žinios apie saugų eismą ir praktinė nauda

Nuo 2006 metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai šilutiškius ir miesto svečius Saugaus eismo dieną pakvietė paminėti į Šilutės Senojo turgaus aikštę. Šventės dalyviai susipažino su policijos ir kitų tarnybų darbu, turėjo galimybių pasižymėti dviračius, pasimatuoti automobilio padangų protektoriaus gylį, pasitikrinti šviesas.

Taip atrodė putomis gesinamas „degantis“ automobilis.

Paminėti Saugaus eismo dienos susirinko policijos komisariato, Savivaldybės ir įvairių įstaigų bei tarnybų vadovai, o pagrindiniu šventinio renginio simboliu tapo policijos bičiulis šuo Amsis. Šis linksmas ir sargus Lietuvos policijos simbolis buvo sukurtas 2003 metais pagal vaikų piešinius. Piešinių konkursui, kuriant policijos simbolį, atsiųsta apie 1500 darbų. Tąkart speciali komisija nugalėtoju pripažino aštuntoką Vilmantą Motiečių iš Šiaulių rajono. Jo darbas išsiskyrė iš kitų, kadangi buvo išsiuvinėtas popieriaus lape. Berniukas policijos bičiuliu pasiūlė šunį, kadangi jo savybės – ištikimybė, budrumas, greita reakcija – tinka ir pareigūnams. Šuo buvo pavadintas Amsiumi ir tapo nuolatiniu renginių dalyviu ir tikru vaikų draugu.
Policininkų iniciatyvą parėmė partneriai. Šventėje dalyvavo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Raudonojo kryžiaus draugijos komanda, VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės skyriaus darbuotojai, atsigabenę savo galingą techniką, vairavimo mokyklos atstovai.
Senojo turgaus aikštė mūsų pradinukams ir darželinukams tapo didžiule žaidimų aikštele su tikra technika. Vedini pedagogų, jie grupelėmis vaikštinėjo po aikštę, apžiūrinėdami techniką ir klausydamiesi specialistų paaiškinimų. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse, mokėsi suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Kiekvienam vaikučiui Amsis įteikė po balioną, o aktyvesniems – po rimtesnę dovanėlę.

Renginio simbolis šuo Amsis.

Vyresnieji pasinaudojo proga pasiženklinti savo dviračius, ant kurių specialius identifikavimo numerius čia pat išgraviravo pareigūnai. Vairuotojai galėjo pasitikrinti savo automobilių padangų protektoriaus gylį ir šviesos įrangos veikimą, bet tokių atsirado nedaug.
Šventei įpusėjus, kai jau viskas buvo apžiūrėta, visų dėmesį patraukė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai. Su savo galinga technika jie pjaustė specialiai atsigabentą nebetinkamą naudoti automobilį ir rodė, kaip iš jo išvaduojami avarijos metu įstrigę žmonės.
Susidomėjimas šiuo darbu buvo didžiulis, susirinkusieji pritilę stebėjo, kaip dirba gelbėtojai, o aikštėje girdėjosi tik nešiojamo elektros generatoriaus skleidžiamas garsas. Pamatęs, kokį įspūdį paliko gelbėtojų darbas, Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas pradžiugino susirinkusiuosius, parodydamas, kaip putomis gesinamas užsiliepsnojęs automobilis. Mašinos niekas nedegino, tačiau ir tai, kad automobilis ir viskas aplinkui tarsi sniegu pasidengė putomis, atrodė labai įspūdingai.

Vaidotas VILKAS

Šilutės pareigūnai specialiu prietaisu graviravo ant dviračių identifikacinius numerius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite