Žinios apie saugų eismą ir praktinė nauda

Nuo 2006 metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai šilutiškius ir miesto svečius Saugaus eismo dieną pakvietė paminėti į Šilutės Senojo turgaus aikštę. Šventės dalyviai susipažino su policijos ir kitų tarnybų darbu, turėjo galimybių pasižymėti dviračius, pasimatuoti automobilio padangų protektoriaus gylį, pasitikrinti šviesas.

Taip atrodė putomis gesinamas „degantis“ automobilis.

Paminėti Saugaus eismo dienos susirinko policijos komisariato, Savivaldybės ir įvairių įstaigų bei tarnybų vadovai, o pagrindiniu šventinio renginio simboliu tapo policijos bičiulis šuo Amsis. Šis linksmas ir sargus Lietuvos policijos simbolis buvo sukurtas 2003 metais pagal vaikų piešinius. Piešinių konkursui, kuriant policijos simbolį, atsiųsta apie 1500 darbų. Tąkart speciali komisija nugalėtoju pripažino aštuntoką Vilmantą Motiečių iš Šiaulių rajono. Jo darbas išsiskyrė iš kitų, kadangi buvo išsiuvinėtas popieriaus lape. Berniukas policijos bičiuliu pasiūlė šunį, kadangi jo savybės – ištikimybė, budrumas, greita reakcija – tinka ir pareigūnams. Šuo buvo pavadintas Amsiumi ir tapo nuolatiniu renginių dalyviu ir tikru vaikų draugu.
Policininkų iniciatyvą parėmė partneriai. Šventėje dalyvavo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Raudonojo kryžiaus draugijos komanda, VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės skyriaus darbuotojai, atsigabenę savo galingą techniką, vairavimo mokyklos atstovai.
Senojo turgaus aikštė mūsų pradinukams ir darželinukams tapo didžiule žaidimų aikštele su tikra technika. Vedini pedagogų, jie grupelėmis vaikštinėjo po aikštę, apžiūrinėdami techniką ir klausydamiesi specialistų paaiškinimų. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse, mokėsi suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Kiekvienam vaikučiui Amsis įteikė po balioną, o aktyvesniems – po rimtesnę dovanėlę.

Renginio simbolis šuo Amsis.

Vyresnieji pasinaudojo proga pasiženklinti savo dviračius, ant kurių specialius identifikavimo numerius čia pat išgraviravo pareigūnai. Vairuotojai galėjo pasitikrinti savo automobilių padangų protektoriaus gylį ir šviesos įrangos veikimą, bet tokių atsirado nedaug.
Šventei įpusėjus, kai jau viskas buvo apžiūrėta, visų dėmesį patraukė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai. Su savo galinga technika jie pjaustė specialiai atsigabentą nebetinkamą naudoti automobilį ir rodė, kaip iš jo išvaduojami avarijos metu įstrigę žmonės.
Susidomėjimas šiuo darbu buvo didžiulis, susirinkusieji pritilę stebėjo, kaip dirba gelbėtojai, o aikštėje girdėjosi tik nešiojamo elektros generatoriaus skleidžiamas garsas. Pamatęs, kokį įspūdį paliko gelbėtojų darbas, Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas pradžiugino susirinkusiuosius, parodydamas, kaip putomis gesinamas užsiliepsnojęs automobilis. Mašinos niekas nedegino, tačiau ir tai, kad automobilis ir viskas aplinkui tarsi sniegu pasidengė putomis, atrodė labai įspūdingai.

Vaidotas VILKAS

Šilutės pareigūnai specialiu prietaisu graviravo ant dviračių identifikacinius numerius.

Hits: 54

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite