Žinios apie saugų eismą ir praktinė nauda

Nuo 2006 metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai šilutiškius ir miesto svečius Saugaus eismo dieną pakvietė paminėti į Šilutės Senojo turgaus aikštę. Šventės dalyviai susipažino su policijos ir kitų tarnybų darbu, turėjo galimybių pasižymėti dviračius, pasimatuoti automobilio padangų protektoriaus gylį, pasitikrinti šviesas.

Taip atrodė putomis gesinamas „degantis“ automobilis.

Paminėti Saugaus eismo dienos susirinko policijos komisariato, Savivaldybės ir įvairių įstaigų bei tarnybų vadovai, o pagrindiniu šventinio renginio simboliu tapo policijos bičiulis šuo Amsis. Šis linksmas ir sargus Lietuvos policijos simbolis buvo sukurtas 2003 metais pagal vaikų piešinius. Piešinių konkursui, kuriant policijos simbolį, atsiųsta apie 1500 darbų. Tąkart speciali komisija nugalėtoju pripažino aštuntoką Vilmantą Motiečių iš Šiaulių rajono. Jo darbas išsiskyrė iš kitų, kadangi buvo išsiuvinėtas popieriaus lape. Berniukas policijos bičiuliu pasiūlė šunį, kadangi jo savybės – ištikimybė, budrumas, greita reakcija – tinka ir pareigūnams. Šuo buvo pavadintas Amsiumi ir tapo nuolatiniu renginių dalyviu ir tikru vaikų draugu.
Policininkų iniciatyvą parėmė partneriai. Šventėje dalyvavo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Raudonojo kryžiaus draugijos komanda, VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės skyriaus darbuotojai, atsigabenę savo galingą techniką, vairavimo mokyklos atstovai.
Senojo turgaus aikštė mūsų pradinukams ir darželinukams tapo didžiule žaidimų aikštele su tikra technika. Vedini pedagogų, jie grupelėmis vaikštinėjo po aikštę, apžiūrinėdami techniką ir klausydamiesi specialistų paaiškinimų. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse, mokėsi suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Kiekvienam vaikučiui Amsis įteikė po balioną, o aktyvesniems – po rimtesnę dovanėlę.

Renginio simbolis šuo Amsis.

Vyresnieji pasinaudojo proga pasiženklinti savo dviračius, ant kurių specialius identifikavimo numerius čia pat išgraviravo pareigūnai. Vairuotojai galėjo pasitikrinti savo automobilių padangų protektoriaus gylį ir šviesos įrangos veikimą, bet tokių atsirado nedaug.
Šventei įpusėjus, kai jau viskas buvo apžiūrėta, visų dėmesį patraukė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai. Su savo galinga technika jie pjaustė specialiai atsigabentą nebetinkamą naudoti automobilį ir rodė, kaip iš jo išvaduojami avarijos metu įstrigę žmonės.
Susidomėjimas šiuo darbu buvo didžiulis, susirinkusieji pritilę stebėjo, kaip dirba gelbėtojai, o aikštėje girdėjosi tik nešiojamo elektros generatoriaus skleidžiamas garsas. Pamatęs, kokį įspūdį paliko gelbėtojų darbas, Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas pradžiugino susirinkusiuosius, parodydamas, kaip putomis gesinamas užsiliepsnojęs automobilis. Mašinos niekas nedegino, tačiau ir tai, kad automobilis ir viskas aplinkui tarsi sniegu pasidengė putomis, atrodė labai įspūdingai.

Vaidotas VILKAS

Šilutės pareigūnai specialiu prietaisu graviravo ant dviračių identifikacinius numerius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

COVID-19 – socialinės globos įstaigose

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija kiekvieną pirmadienį skelbia naujausią informaciją apie koronaviruso plitimą Lietuvos socialinės globos įstaigose. Šilutės rajone veikia minimai ministerijai pavaldūs Macikų socialinės globos namai, vietos Savivaldybės pavaldumo Šilutės socialinės globos namai (buvę senelių globos namai), yra trys privatūs – „Pamario senjorų namai“, „Senjorų Eldoradas“ ir „Globavita“. Ministerija skelbia, kad šalyje esančiuose globos namuose įkurdinta beveik 13 tūkst. garbaus amžiaus ir neįgalių žmonių. Tokių namų yra 215, šiuo metu veikia 206. Rugpjūčio 2 d. duomenimis, šiuo metu nustatyti

Kviečiame teikti pasiūlymus Gyvūnų gerovės metams paminėti

Seimui 2022 m. paskelbus Gyvūnų gerovės metais, Aplinkos ministerija kviečia visuomenę, socialinius partnerius, verslą pasidalinti idėjomis, kaip juos paminėti. Pasiūlymų laukiame iki rugpjūčio 20 d. elektroniniu paštu info@am.lt. Atrinktos priemonės bus įtrauktos į Gyvūnų gerovės metų minėjimo programą. „Aš norėčiau, kad kiekvieni metai būtų gyvūnų gerovės, nes dėmesio šiai sričiai stokojama tiek iš valstybės, tiek iš piliečių. Juk, pripažinkim, kad dar požiūris į gyvį kaip į daiktą, nuosavybę, kažkokį madingą atributą, pelno nešėją labai gajus“, – pastebi aplinkos ministro patarėjas,

Prezidentas: sienų apsaugai – platesni karių įgaliojimai

Lietuvos Respublikos Prezidentas Gitanas Nausėda antradienį susitikęs su krašto apsaugos ministru Arvydu Anušausku ir kariuomenės vadu gen. ltn. Valdemaru Rupšiu aptarė karių įsitraukimą ekstremaliosios situacijos metu. Šalies vadovas teigiamai įvertino susitikimo metu krašto apsaugos ministro A. Anušausko pristatytus Krašto apsaugos sistemos organizavimo ir karo tarnybos įstatymo bei Karinės jėgos naudojimo statuto pakeitimus, nustatančius konkrečius įgaliojimus, kuriuos kariai įgytų ekstremaliųjų situacijų metu, ir šių įgaliojimų įgijimo sąlygas. „Įstatymų pakeitimai leis kariams efektyviai prisidėti tiek saugant Lietuvos Respublikos sienas, tiek, poreikiui esant,

Taip pat skaitykite