Žinios apie saugų eismą ir praktinė nauda

Nuo 2006 metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai šilutiškius ir miesto svečius Saugaus eismo dieną pakvietė paminėti į Šilutės Senojo turgaus aikštę. Šventės dalyviai susipažino su policijos ir kitų tarnybų darbu, turėjo galimybių pasižymėti dviračius, pasimatuoti automobilio padangų protektoriaus gylį, pasitikrinti šviesas.

Taip atrodė putomis gesinamas „degantis“ automobilis.

Paminėti Saugaus eismo dienos susirinko policijos komisariato, Savivaldybės ir įvairių įstaigų bei tarnybų vadovai, o pagrindiniu šventinio renginio simboliu tapo policijos bičiulis šuo Amsis. Šis linksmas ir sargus Lietuvos policijos simbolis buvo sukurtas 2003 metais pagal vaikų piešinius. Piešinių konkursui, kuriant policijos simbolį, atsiųsta apie 1500 darbų. Tąkart speciali komisija nugalėtoju pripažino aštuntoką Vilmantą Motiečių iš Šiaulių rajono. Jo darbas išsiskyrė iš kitų, kadangi buvo išsiuvinėtas popieriaus lape. Berniukas policijos bičiuliu pasiūlė šunį, kadangi jo savybės – ištikimybė, budrumas, greita reakcija – tinka ir pareigūnams. Šuo buvo pavadintas Amsiumi ir tapo nuolatiniu renginių dalyviu ir tikru vaikų draugu.
Policininkų iniciatyvą parėmė partneriai. Šventėje dalyvavo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Raudonojo kryžiaus draugijos komanda, VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės skyriaus darbuotojai, atsigabenę savo galingą techniką, vairavimo mokyklos atstovai.
Senojo turgaus aikštė mūsų pradinukams ir darželinukams tapo didžiule žaidimų aikštele su tikra technika. Vedini pedagogų, jie grupelėmis vaikštinėjo po aikštę, apžiūrinėdami techniką ir klausydamiesi specialistų paaiškinimų. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse, mokėsi suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Kiekvienam vaikučiui Amsis įteikė po balioną, o aktyvesniems – po rimtesnę dovanėlę.

Renginio simbolis šuo Amsis.

Vyresnieji pasinaudojo proga pasiženklinti savo dviračius, ant kurių specialius identifikavimo numerius čia pat išgraviravo pareigūnai. Vairuotojai galėjo pasitikrinti savo automobilių padangų protektoriaus gylį ir šviesos įrangos veikimą, bet tokių atsirado nedaug.
Šventei įpusėjus, kai jau viskas buvo apžiūrėta, visų dėmesį patraukė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai. Su savo galinga technika jie pjaustė specialiai atsigabentą nebetinkamą naudoti automobilį ir rodė, kaip iš jo išvaduojami avarijos metu įstrigę žmonės.
Susidomėjimas šiuo darbu buvo didžiulis, susirinkusieji pritilę stebėjo, kaip dirba gelbėtojai, o aikštėje girdėjosi tik nešiojamo elektros generatoriaus skleidžiamas garsas. Pamatęs, kokį įspūdį paliko gelbėtojų darbas, Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas pradžiugino susirinkusiuosius, parodydamas, kaip putomis gesinamas užsiliepsnojęs automobilis. Mašinos niekas nedegino, tačiau ir tai, kad automobilis ir viskas aplinkui tarsi sniegu pasidengė putomis, atrodė labai įspūdingai.

Vaidotas VILKAS

Šilutės pareigūnai specialiu prietaisu graviravo ant dviračių identifikacinius numerius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite