Žinios apie saugų eismą ir praktinė nauda

Nuo 2006 metų balandžio 6-oji Lietuvoje paskelbta Saugaus eismo diena. Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai šilutiškius ir miesto svečius Saugaus eismo dieną pakvietė paminėti į Šilutės Senojo turgaus aikštę. Šventės dalyviai susipažino su policijos ir kitų tarnybų darbu, turėjo galimybių pasižymėti dviračius, pasimatuoti automobilio padangų protektoriaus gylį, pasitikrinti šviesas.

Taip atrodė putomis gesinamas „degantis“ automobilis.

Paminėti Saugaus eismo dienos susirinko policijos komisariato, Savivaldybės ir įvairių įstaigų bei tarnybų vadovai, o pagrindiniu šventinio renginio simboliu tapo policijos bičiulis šuo Amsis. Šis linksmas ir sargus Lietuvos policijos simbolis buvo sukurtas 2003 metais pagal vaikų piešinius. Piešinių konkursui, kuriant policijos simbolį, atsiųsta apie 1500 darbų. Tąkart speciali komisija nugalėtoju pripažino aštuntoką Vilmantą Motiečių iš Šiaulių rajono. Jo darbas išsiskyrė iš kitų, kadangi buvo išsiuvinėtas popieriaus lape. Berniukas policijos bičiuliu pasiūlė šunį, kadangi jo savybės – ištikimybė, budrumas, greita reakcija – tinka ir pareigūnams. Šuo buvo pavadintas Amsiumi ir tapo nuolatiniu renginių dalyviu ir tikru vaikų draugu.
Policininkų iniciatyvą parėmė partneriai. Šventėje dalyvavo Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos pareigūnai, Raudonojo kryžiaus draugijos komanda, VĮ „Klaipėdos regiono keliai“ Šilutės skyriaus darbuotojai, atsigabenę savo galingą techniką, vairavimo mokyklos atstovai.
Senojo turgaus aikštė mūsų pradinukams ir darželinukams tapo didžiule žaidimų aikštele su tikra technika. Vedini pedagogų, jie grupelėmis vaikštinėjo po aikštę, apžiūrinėdami techniką ir klausydamiesi specialistų paaiškinimų. Vaikai dalyvavo piešinių konkurse, mokėsi suteikti pirmąją medicininę pagalbą. Kiekvienam vaikučiui Amsis įteikė po balioną, o aktyvesniems – po rimtesnę dovanėlę.

Renginio simbolis šuo Amsis.

Vyresnieji pasinaudojo proga pasiženklinti savo dviračius, ant kurių specialius identifikavimo numerius čia pat išgraviravo pareigūnai. Vairuotojai galėjo pasitikrinti savo automobilių padangų protektoriaus gylį ir šviesos įrangos veikimą, bet tokių atsirado nedaug.
Šventei įpusėjus, kai jau viskas buvo apžiūrėta, visų dėmesį patraukė Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos vyrai. Su savo galinga technika jie pjaustė specialiai atsigabentą nebetinkamą naudoti automobilį ir rodė, kaip iš jo išvaduojami avarijos metu įstrigę žmonės.
Susidomėjimas šiuo darbu buvo didžiulis, susirinkusieji pritilę stebėjo, kaip dirba gelbėtojai, o aikštėje girdėjosi tik nešiojamo elektros generatoriaus skleidžiamas garsas. Pamatęs, kokį įspūdį paliko gelbėtojų darbas, Šilutės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Rimantas Mačijauskas pradžiugino susirinkusiuosius, parodydamas, kaip putomis gesinamas užsiliepsnojęs automobilis. Mašinos niekas nedegino, tačiau ir tai, kad automobilis ir viskas aplinkui tarsi sniegu pasidengė putomis, atrodė labai įspūdingai.

Vaidotas VILKAS

Šilutės pareigūnai specialiu prietaisu graviravo ant dviračių identifikacinius numerius.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Sidabrinės nendrės“ premijai teikiamos dvi kandidatūros

Šilutės r. savivaldybės „Sidabrinės nendrės“ premijos komitetas sulaukė dviejų pasiūlymų, ką apdovanoti „Sidabrinės nendrės“ premija. Tai: Ingrita Riterienė, visuomenininkė, asociacijos „Švėkšniškių sambūris“ vadovė, kultūros puoselėtoja. Teikėjai: Švėkšnos seniūnas ir Šilutės kultūros ir pramogų centro Švėkšnos skyriaus kultūrinės veiklos vadybininkė; Adma Baltutienė, Žemaičių krašto etnokultūros centro etnografė, folkloro kolektyvo „Pilutė“ vadovė. Teikėjai: Žemaičių krašto etnokultūros centras, Žemaičių Naumiesčio seniūnas, Gardamo seniūnė, Degučių kaimo bendruomenė „Rytdiena“, Žemaičių Naumiesčio gimnazija, Žemaičių Naumiesčio mokykla-darželis.  „Sidabrinė nendrė“ –  tai aukščiausia Šilutės rajono savivaldybės premija, teikiama

Kėdainiuose įgriuvo tiltas per Nevėžį

Šiandien Lietuvos automobilių kelių direkcija išplatino tokį pranešimą: „Įlūžus sijai, uždarytas eismas Kėdainių tiltu per Nevėžį (rajoniniu keliu Nr. 1906 Aukštutiniai Kaniūkai–Babtai–Labūnava–Kėdainiai nuo 44,37 iki 44,44 km). Informacija apie įvykį buvo gauta iš AB „Kelių priežiūra“ šiandien, sausio 31 d., apie 7.30 val. Eismas tiltu operatyviai uždarytas, statomi apylankos ženklai kaip apvažiuoti uždarytą vietą ir AB Lietuvos automobilių kelių direkcijos specialistai išvyko į vietą įvertinti situacijos. Eismas laikinai kreipiamas apylanka krašto keliu Nr. 144 Jonava–Kėdainiai–Šeduva“. Prezidentas kaltina kelininkus Kaip tik

Tik vienas centas, vertas beveik dviejų milijonų

Jeigu rankoje laikote 1 cento monetą, žinokite, kad labai netolimoje ateityje apyvartoje jų gali ir nebelikti. Antai Kanada vieno cento monetas nustojo kaldinti 2012 metais. Australijoje 1 ir 2 centų monetų nebegamina jau nuo 1992 m. Bahamų salose mažiausio nominalo monetų gamybą ir vartojimą sustabdė 2020 m. sausio pabaigoje. Jungtinės Karalystės Karališkoji monetų kalykla šiais metais paskelbė, jog dėl monetų pertekliaus kitą dešimtmetį jie nebegamins nei 2 svarų, nei 2 pensų monetų. O kaip Europoje? Anot Lietuvos banko, palyginus su

Šilutės rajono Taryboje: netinka niekas, ką pasiūlo opozicija

Sausio 26 d.  įvyko Šilutės rajono savivaldybės tarybos posėdis. Jame dalyvavo 23 Tarybos nariai iš 25: nedalyvavo Zigmantas  Jaunius ir Steponas Kazlauskas. Už biudžetą – 16 balsų Tarybos nariai patvirtinto Savivaldybės 2023 metų biudžetą  – 65 940 870 eurų pajamų. Už biudžetą balsavo 16 Tarybos narių, 7 opozicijos atstovai susilaikė. Jos vardu kalbėjęs Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovas Žygimantas Kurlianskas  sakė, jog padaryti darbai matomi, jiems buvo pritarusi Taryba. Ir retoriškai klausė, ar būtų įmanoma geriau? Esą pagal gautas Europos

Taip pat skaitykite