Žinia smulkiam verslui bei ūkininkams: 3 priežastys, kodėl verta pasinaudoti parama saulės elektrinėms

Smulkusis verslas bei ūkininkai netrukus sulauks kvietimo teikti paraiškas saulės elektrinėms įsirengti. Svarstantiems apie nuosavos elektros energijos gamybą, vertėtų jau dabar ruoštis ir apgalvotai rinktis rangovą, kad įrengimas vyktų sklandžiai ir laiku.

Pretenduoti į paramą galės labai mažos ir mažos įmonės bei ūkininkai, registruoti ne trumpiau kaip metus ir ketinantys įsirengti iki 500 kW galios saulės elektrinę. Nors tiksli kvietimo data nenurodoma, labiausiai tikėtina, kad paraiškas bus galima teikti birželį. Iš viso šiam finansavimo etapui skirta 67 mln. Eur.

„Įmonėms, galvojančioms apie saulės elektrinę, tai yra puiki proga ženkliai susimažinti įrengimo išlaidas ir pagreitinti atsipirkimą. Verslo susidomėjimas saulės elektrinėmis tik didėja, todėl rinkoje jaučiamas pajėgumų bei įrangos stygius, dėl ko užsakovams tenka laukti ilgiau. „Enefit“ iš anksto pasiruošė paklausos šuoliui, tad esame tikri, kad net maksimalios – 500 kW – galios elektrines klientams įrengsime dar šiemet“, – kalba Žana Klusovskienė, „Enefit“ valdybos narė ir Verslo klientų departamento vadovė.

1 priežastis – palankesnės paramos sąlygos

Pareiškėjams galės būti kompensuojama net 896,72 Eur už 1 kW. Tai – keliskart didesnė parama, nes paskutiniu etapu galėjo būti kompensuojama ne daugiau nei 246 Eur už elektrinės galios kilovatą. Padidėjo ir kompensacijos dalis visame projekte, anksčiau siekusi 30 proc., dabar ji sudaro 35 proc.

Daugiau aiškumo atsiranda ir kalbant apie saulės elektrinės projekto įgyvendinimą, gavus paramą. Nurodoma, kad jis turi būti užbaigtas iki 2025 m. kovo 31 d.

„Žinoti galutinį terminą naudinga tiek įsigyjantiems elektrinę, tiek ir rangovams. Užsakovai galės sklandžiau susiplanuoti organizacinius, statybos procesus, o tiekėjai – aiškiau prognozuoti ir planuoti veiksmus bei rangos darbus“, – detalizuoja Ž. Klusovskienė.

Teikiant paraišką dėl paramos gavimo labai svarbu turėti ESO prisijungimo sąlygas. Todėl jau dabar rekomenduotina kreiptis dėl sąlygų gavimo ‒ tą paprasčiausia padaryti užpildant formą ESO savitarnos svetainėje.

2 priežastis – saulė apsimoka

Pastaruoju metu energijos kainų pokyčiai įnešė šiek tiek sumaišties. Pasigirsta abejonių, ar verta „eiti į saulę“, kai elektros kaina nukritusi. Ekspertai pabrėžia, kad kainos sumažėjimas – laikinas.

„Šiandien elektra pigi, nes tam susiklostė palankios aplinkybės: paklausa sumažėjo dėl šildymo sezono pabaigos, o namuose ir įmonėse dar neįjungti vėsinimo įrenginiai, tuo pat metu elektros pasiūla ženkliai išaugo dėl padidėjusios saulės energijos gamybos, o dėl šiltos ir lietingos žiemos netrūksta ir vandens hidrorezervuaruose.

Deja, bet stabilių elektros kainų dar teks ilgokai palaukti. Per 10–15 metų matysime visko, tikėtina, kad elektros kainos bus ir labai aukštos, ir minusinės“, – aiškina Ž. Klusovskienė.

Skaičiuojama, kad įsirengus saulės elektrinę, elektros savikaina 25–30 metams yra 4 ct už kilovatvalandę. Tokia ji išliks nepaisant elektros kainų pokyčių. Saulės energija suteikia nepriklausomybę nuo svyravimų rinkoje, o pasibaigus elektrinės atsipirkimo laikotarpiui, elektra naudojamasi nemokamai. Kitaip tariant, investicija į elektrinę yra tarsi elektros kainos fiksavimas dviem dešimtmečiams už gerokai mažesnę kainą nei dabar.

3 priežastis – elektrinė veiks jau šiemet

Planuojant saulės elektrinę svarbu pasirinkti patikimą rangovą, kuris pasirūpins elektrinės montavimu ir kokybiška sertifikuota įranga. Kuo sklandžiau atlikti darbai, tuo greičiau galima naudotis savo gaminama elektra. Paramos teikimo sąlygose numatoma, kad paraišką teikianti įmonė privalo surengti konkursą ir pasiūlymus gauti bent iš 3 rangovų. Šiandien netrūksta tiekėjų, siūlančių įrengti saulės elektrinę, tad spręsti derėtų atidžiai.

„Saulės modulių gamintojai suteikia garantijas įrangai. Tačiau iš klientų girdime, kad ištikus problemai jie nenori ieškoti gamintojo atstovybės – daug patogiau kreiptis į rangovą ir visas paslaugas gauti iš vienų rankų.

Deja, smulkesni tiekėjai susiduria su aukštesne bankroto rizika, tad didesnė tikimybė, kad po dešimties metų rinkoje jų nebebus. Jei įmonė specializuojasi tik saulės energetikoje, ilgainiui darbo jai gerokai sumažės, o konkurencija – išaugs. Tad renkantis tiekėją verta atkreipti dėmesį ne tik į jo patirtį, stabilumą, bet ir veiklos diversifikavimą“, – kalba „Enefit“ valdybos narė.

Verslas nenorintis ar negalintis investuoti į saulės elektrinę, tačiau norintis turėti ją dabar, gali rinktis elektrinės nuomą. Įmonės teritorijoje arba ant pastatų stogų „Enefit“ gali įrengti saulės elektrinę, kurią įmonė per 10-20 metų išpirks mokėdama mėnesinę įmoką.

„Šią galimybę sukūrėme matydami įmonių poreikių spektrą ir norėdami visiems sudaryti sąlygas turėti saulės elektrinę. Tai – puikus sprendimas tiems, kurie nori sutaupyti ir išsivaduoti nuo elektros kainų nestabilumo, tačiau neketina tam skirti didelės pinigų sumos vienu metu. Nuoma leidžia pradėti naudotis energija greit ir be rūpesčių, nes finansavimu, leidimais, įrengimu ir priežiūra pasirūpina įrengusi bendrovė, – dar vieną galimybę įsigyti saulės elektrinę atskleidžia Ž. Klusovskienė.

ELTA

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite