„Žiemojantis angelas II“ iškeliauja pas skaitytojus

Kas yra „Žiemojantis angelas“, klausti „Pamario“ laikraščio skaitytojų nederėtų. Jie ir taip žino, kad tai rašytojo Audriaus Šikšniaus naujasis romanas. Ištraukos iš šio kūrinio ilgai buvo spausdinamos „Pamario“ laikraščio literatūriniuose puslapiuose.

Autorių sveikina Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė, Stemplių girininkijos girininkas Arūnas Juozas Uselis.

Anksčiau išgarsėjusio savo lakoniška ketureilių poezija, o vėliau parašiusio ir ne vieną prozos kūrinį dešimtoji Audriaus Šikšniaus knyga išsiskiria iš kitų pirmiausia tuo, kad ją sudaro dvi dalys – dvi atskiros beveik 200 puslapių apimties knygos. Skiriasi šis kūrinys nuo kitų ir tuo, kad nebėra vieno (dažniausiai tai būdavo koks nors politikas) knygos mecenato. Knyga „Žiemojantis angelas II“ buvo išleista A. Šikšniaus draugų, buvusių bendramokslių ir kitų geros valios žmonių sudėtomis lėšomis. Visi šie geradariai yra išvardinti naujosios knygos pradžioje.

Naujojo romano sutiktuvių dalyviams skamba Gvido Anužio saksofono melodija.

Kaip ir dera, knygos sutiktuvės pirmiausiai įvyko Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Bibliotekos skaitykla vos sutalpino visus atėjusiuosius. Šiose knygos sutiktuvėse bandyta išvengti ilgų kalbų, padėkų, pagiriamųjų žodžių. Renginio vedėjas, „Pamario“ laikraščio redaktorius, Petras Skutulas (jis ir Birutė Morkevičienė yra ir naujosios knygos redaktoriai) susirinkusiems pranešė, kad šią popietę bus mažiau kalbų, daugiau muzikos.
Pirmasis porą dainų, pritardamas sau gitara, padainavo miškininkas, A. Šikšniaus bendramokslis iš Raseinių krašto Darius Leveckis, kuris, beje, yra ir vienas iš knygos leidybos rėmėjų. Muzikos buvo ir daugiau – skambėjo romantiškos saksofono melodijos – grojo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentas Gvidas Anužis iš Telšių.
Antroji romano dalis dedikuota Šilutės kamerinio teatro aktoriui Vygantui Paldauskui. Jis susitikimuose su skaitytojais yra skaitęs ištraukų iš visų dienos šviesą išvydusių A. Šikšniaus kūrinių. Ir šį kartą Vygantas skaitė dvi pasirinktas ištraukas iš naujojo romano. To paties autoriaus poezijos posmų paskaitė Vydūno gimnazijos gimnazistas Vytenis Papievis.
Apie naująją knygą jos autorius šįkart nepasakojo. Trumpą kūrinio analizę susirinkusiems pateikė paribio krašto kultūros ir istorijos puoselėtojas, kelių leidinių autorius Anatolijus Žibaitis. Iškilusis pedagogas, lituanistas akcentavo realistinį A. Šikšniaus pasakojimo stilių, pastebėdamas įtaigiai perteiktas sovietinio gyvenimo buities scenas, spalvingus romano veikėjus. Anot A. Žibaičio, A. Šikšniaus romano stilius savo paprastumu ir realistiškumu jam primena Juozo Baltušio rašymo manierą.


Atėjusieji sužinojo, kad į popieriaus lapus jau gula naujas A. Šikšniaus romanas „Katinas latvis“ ir kad kitais metais turėtų pasirodyti A. Šikšniaus geriausių eilėraščių rinktinė. Kad ir kaip stengtasi, sutalpinti susitikimą į vienos valandos rėmus nepavyko. Autorius noriai rašė linkėjimus įsigytose dažais tebekvepiančios knygelės puslapiuose. Pabaigoje susirinkusiųjų laukė arbata ir tortas, kurį UAB „Rambyno kalnas“ konditeriai iškepė naujojo romano viršelio formos. Buvo skanu.
„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Žvejokime atsakingai: nespėjusias išneršti žuvis reikėtų paleisti

Pavasaris yra žuvų neršto metas, todėl žvejus mėgėjus raginame būti ypač atidžius – šiuo metu galioja nemažai konkrečių žuvų rūšių žvejybos draudimų, taikomų tam tikrą laikotarpį. Kartu atkreipiame dėmesį, kad neršto laikas gali šiek tiek pasislinkti priklausomai nuo klimato sąlygų. Todėl draudimui vos pasibaigus dar ne visos žuvys gali būti išneršusios. Jas sugavus reikėtų paleisti. Siekiant sudaryti palankesnes žvejybos sąlygas, Mėgėjų žvejybos vidaus vandenyse taisyklėse yra išimtis, numatanti, kad kai pirmoji draudimo diena yra savaitgalis ar valstybinė šventė, draudimas įsigalioja

Pasirinktą verslą plėtoti bus kur kas paprasčiau, jei…

Drąsiai galima sakyti, kad sprendimas pradėti verslą, yra vienas geriausių. Tai atveria labai daug nuostabių galimybių: realizuoti sumanymus bei siekti svajonių; savo darbais keisti pasaulį; kurti darbo vietas. Žinoma, ir pelnas nėra išimtis – būtent verslas atveria galimybę siekti  finansinės nepriklausomybės. Visgi, svarbu pabrėžti, kad ir verslo plėtojimas neretai kelia tam tikrų iššūkių. Taip pat labai dažnai tenka susidurti su ypač didelėmis laiko, energijos ar finansų sąnaudomis. Gera žinia yra ta, kad jei tik bus priimami tinkami sprendimai, tai pasirinktą

Šiemet automobilių stovėjimas Palangoje kainuoja brangiau

Rinkliava už automobilių stovėjimą dalyje Palangos gatvių renkama nuo gegužės 15 d. iki rugsėjo 15 d. imtinai. Tad sekmadienį, gegužės 15 d., įsigaliojo gerokai padidinti mokesčiai, kuriuos nustatė Palangos miesto savivaldybės taryba. Praėjusiais metais rinkliavos sezono metu už vieno automobilio stovėjimą pusvalandį raudonojoje zonoje reikėjo mokėti 0,6 euro, viena valanda buvo įkainota 1,2 euro. Pusvalandį palikti geltonojoje zonoje kainavo 0,3 euro, o valandą – 0,6 euro. Žaliojoje zonoje už vieno automobilio stovėjimą pusę valandos tekdavo atseikėti 1 eurą, o už

Ką madingo ir patogaus turėtų dėvėti vyras šią vasarą?

Vasara jau visai čia pat! O tai reiškia, kad daugelis vyrų, kurie domisi vyriška mada ir nori išlikti stilingais, suka galvą dėl to, kuo reikėtų papildyti savo garderobą. Greitai sužinosite karščiausias vyrų vasaros mados tendencijas. Juk nėra nieko geriau, nei prieš atsinaujinant spintos turinį, žinoti, kokie drabužiai, batai ir aksesuarai yra madingi šią vasarą. Papasakosime, kokie marškinėliai, šortai, aksesuarai, sportbačiai ar kiti dalykai turėtų papildyti Jūsų garderobą, jei norite madingos ir patogios aprangos. Madingi ir patogūs drabužiai – ką dėvėti

Taip pat skaitykite