„Žiemojantis angelas II“ iškeliauja pas skaitytojus

Kas yra „Žiemojantis angelas“, klausti „Pamario“ laikraščio skaitytojų nederėtų. Jie ir taip žino, kad tai rašytojo Audriaus Šikšniaus naujasis romanas. Ištraukos iš šio kūrinio ilgai buvo spausdinamos „Pamario“ laikraščio literatūriniuose puslapiuose.

Autorių sveikina Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė, Stemplių girininkijos girininkas Arūnas Juozas Uselis.

Anksčiau išgarsėjusio savo lakoniška ketureilių poezija, o vėliau parašiusio ir ne vieną prozos kūrinį dešimtoji Audriaus Šikšniaus knyga išsiskiria iš kitų pirmiausia tuo, kad ją sudaro dvi dalys – dvi atskiros beveik 200 puslapių apimties knygos. Skiriasi šis kūrinys nuo kitų ir tuo, kad nebėra vieno (dažniausiai tai būdavo koks nors politikas) knygos mecenato. Knyga „Žiemojantis angelas II“ buvo išleista A. Šikšniaus draugų, buvusių bendramokslių ir kitų geros valios žmonių sudėtomis lėšomis. Visi šie geradariai yra išvardinti naujosios knygos pradžioje.

Naujojo romano sutiktuvių dalyviams skamba Gvido Anužio saksofono melodija.

Kaip ir dera, knygos sutiktuvės pirmiausiai įvyko Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Bibliotekos skaitykla vos sutalpino visus atėjusiuosius. Šiose knygos sutiktuvėse bandyta išvengti ilgų kalbų, padėkų, pagiriamųjų žodžių. Renginio vedėjas, „Pamario“ laikraščio redaktorius, Petras Skutulas (jis ir Birutė Morkevičienė yra ir naujosios knygos redaktoriai) susirinkusiems pranešė, kad šią popietę bus mažiau kalbų, daugiau muzikos.
Pirmasis porą dainų, pritardamas sau gitara, padainavo miškininkas, A. Šikšniaus bendramokslis iš Raseinių krašto Darius Leveckis, kuris, beje, yra ir vienas iš knygos leidybos rėmėjų. Muzikos buvo ir daugiau – skambėjo romantiškos saksofono melodijos – grojo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentas Gvidas Anužis iš Telšių.
Antroji romano dalis dedikuota Šilutės kamerinio teatro aktoriui Vygantui Paldauskui. Jis susitikimuose su skaitytojais yra skaitęs ištraukų iš visų dienos šviesą išvydusių A. Šikšniaus kūrinių. Ir šį kartą Vygantas skaitė dvi pasirinktas ištraukas iš naujojo romano. To paties autoriaus poezijos posmų paskaitė Vydūno gimnazijos gimnazistas Vytenis Papievis.
Apie naująją knygą jos autorius šįkart nepasakojo. Trumpą kūrinio analizę susirinkusiems pateikė paribio krašto kultūros ir istorijos puoselėtojas, kelių leidinių autorius Anatolijus Žibaitis. Iškilusis pedagogas, lituanistas akcentavo realistinį A. Šikšniaus pasakojimo stilių, pastebėdamas įtaigiai perteiktas sovietinio gyvenimo buities scenas, spalvingus romano veikėjus. Anot A. Žibaičio, A. Šikšniaus romano stilius savo paprastumu ir realistiškumu jam primena Juozo Baltušio rašymo manierą.


Atėjusieji sužinojo, kad į popieriaus lapus jau gula naujas A. Šikšniaus romanas „Katinas latvis“ ir kad kitais metais turėtų pasirodyti A. Šikšniaus geriausių eilėraščių rinktinė. Kad ir kaip stengtasi, sutalpinti susitikimą į vienos valandos rėmus nepavyko. Autorius noriai rašė linkėjimus įsigytose dažais tebekvepiančios knygelės puslapiuose. Pabaigoje susirinkusiųjų laukė arbata ir tortas, kurį UAB „Rambyno kalnas“ konditeriai iškepė naujojo romano viršelio formos. Buvo skanu.
„Pamario“ inf.

Hits: 204

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite