„Žiemojantis angelas II“ iškeliauja pas skaitytojus

Kas yra „Žiemojantis angelas“, klausti „Pamario“ laikraščio skaitytojų nederėtų. Jie ir taip žino, kad tai rašytojo Audriaus Šikšniaus naujasis romanas. Ištraukos iš šio kūrinio ilgai buvo spausdinamos „Pamario“ laikraščio literatūriniuose puslapiuose.

Autorių sveikina Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė, Stemplių girininkijos girininkas Arūnas Juozas Uselis.

Anksčiau išgarsėjusio savo lakoniška ketureilių poezija, o vėliau parašiusio ir ne vieną prozos kūrinį dešimtoji Audriaus Šikšniaus knyga išsiskiria iš kitų pirmiausia tuo, kad ją sudaro dvi dalys – dvi atskiros beveik 200 puslapių apimties knygos. Skiriasi šis kūrinys nuo kitų ir tuo, kad nebėra vieno (dažniausiai tai būdavo koks nors politikas) knygos mecenato. Knyga „Žiemojantis angelas II“ buvo išleista A. Šikšniaus draugų, buvusių bendramokslių ir kitų geros valios žmonių sudėtomis lėšomis. Visi šie geradariai yra išvardinti naujosios knygos pradžioje.

Naujojo romano sutiktuvių dalyviams skamba Gvido Anužio saksofono melodija.

Kaip ir dera, knygos sutiktuvės pirmiausiai įvyko Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Bibliotekos skaitykla vos sutalpino visus atėjusiuosius. Šiose knygos sutiktuvėse bandyta išvengti ilgų kalbų, padėkų, pagiriamųjų žodžių. Renginio vedėjas, „Pamario“ laikraščio redaktorius, Petras Skutulas (jis ir Birutė Morkevičienė yra ir naujosios knygos redaktoriai) susirinkusiems pranešė, kad šią popietę bus mažiau kalbų, daugiau muzikos.
Pirmasis porą dainų, pritardamas sau gitara, padainavo miškininkas, A. Šikšniaus bendramokslis iš Raseinių krašto Darius Leveckis, kuris, beje, yra ir vienas iš knygos leidybos rėmėjų. Muzikos buvo ir daugiau – skambėjo romantiškos saksofono melodijos – grojo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentas Gvidas Anužis iš Telšių.
Antroji romano dalis dedikuota Šilutės kamerinio teatro aktoriui Vygantui Paldauskui. Jis susitikimuose su skaitytojais yra skaitęs ištraukų iš visų dienos šviesą išvydusių A. Šikšniaus kūrinių. Ir šį kartą Vygantas skaitė dvi pasirinktas ištraukas iš naujojo romano. To paties autoriaus poezijos posmų paskaitė Vydūno gimnazijos gimnazistas Vytenis Papievis.
Apie naująją knygą jos autorius šįkart nepasakojo. Trumpą kūrinio analizę susirinkusiems pateikė paribio krašto kultūros ir istorijos puoselėtojas, kelių leidinių autorius Anatolijus Žibaitis. Iškilusis pedagogas, lituanistas akcentavo realistinį A. Šikšniaus pasakojimo stilių, pastebėdamas įtaigiai perteiktas sovietinio gyvenimo buities scenas, spalvingus romano veikėjus. Anot A. Žibaičio, A. Šikšniaus romano stilius savo paprastumu ir realistiškumu jam primena Juozo Baltušio rašymo manierą.


Atėjusieji sužinojo, kad į popieriaus lapus jau gula naujas A. Šikšniaus romanas „Katinas latvis“ ir kad kitais metais turėtų pasirodyti A. Šikšniaus geriausių eilėraščių rinktinė. Kad ir kaip stengtasi, sutalpinti susitikimą į vienos valandos rėmus nepavyko. Autorius noriai rašė linkėjimus įsigytose dažais tebekvepiančios knygelės puslapiuose. Pabaigoje susirinkusiųjų laukė arbata ir tortas, kurį UAB „Rambyno kalnas“ konditeriai iškepė naujojo romano viršelio formos. Buvo skanu.
„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite