„Žiemojantis angelas II“ iškeliauja pas skaitytojus

Kas yra „Žiemojantis angelas“, klausti „Pamario“ laikraščio skaitytojų nederėtų. Jie ir taip žino, kad tai rašytojo Audriaus Šikšniaus naujasis romanas. Ištraukos iš šio kūrinio ilgai buvo spausdinamos „Pamario“ laikraščio literatūriniuose puslapiuose.

Autorių sveikina Salos etnokultūros ir informacijos centro direktorė Birutė Servienė, Stemplių girininkijos girininkas Arūnas Juozas Uselis.

Anksčiau išgarsėjusio savo lakoniška ketureilių poezija, o vėliau parašiusio ir ne vieną prozos kūrinį dešimtoji Audriaus Šikšniaus knyga išsiskiria iš kitų pirmiausia tuo, kad ją sudaro dvi dalys – dvi atskiros beveik 200 puslapių apimties knygos. Skiriasi šis kūrinys nuo kitų ir tuo, kad nebėra vieno (dažniausiai tai būdavo koks nors politikas) knygos mecenato. Knyga „Žiemojantis angelas II“ buvo išleista A. Šikšniaus draugų, buvusių bendramokslių ir kitų geros valios žmonių sudėtomis lėšomis. Visi šie geradariai yra išvardinti naujosios knygos pradžioje.

Naujojo romano sutiktuvių dalyviams skamba Gvido Anužio saksofono melodija.

Kaip ir dera, knygos sutiktuvės pirmiausiai įvyko Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje. Bibliotekos skaitykla vos sutalpino visus atėjusiuosius. Šiose knygos sutiktuvėse bandyta išvengti ilgų kalbų, padėkų, pagiriamųjų žodžių. Renginio vedėjas, „Pamario“ laikraščio redaktorius, Petras Skutulas (jis ir Birutė Morkevičienė yra ir naujosios knygos redaktoriai) susirinkusiems pranešė, kad šią popietę bus mažiau kalbų, daugiau muzikos.
Pirmasis porą dainų, pritardamas sau gitara, padainavo miškininkas, A. Šikšniaus bendramokslis iš Raseinių krašto Darius Leveckis, kuris, beje, yra ir vienas iš knygos leidybos rėmėjų. Muzikos buvo ir daugiau – skambėjo romantiškos saksofono melodijos – grojo Klaipėdos universiteto Menų fakulteto studentas Gvidas Anužis iš Telšių.
Antroji romano dalis dedikuota Šilutės kamerinio teatro aktoriui Vygantui Paldauskui. Jis susitikimuose su skaitytojais yra skaitęs ištraukų iš visų dienos šviesą išvydusių A. Šikšniaus kūrinių. Ir šį kartą Vygantas skaitė dvi pasirinktas ištraukas iš naujojo romano. To paties autoriaus poezijos posmų paskaitė Vydūno gimnazijos gimnazistas Vytenis Papievis.
Apie naująją knygą jos autorius šįkart nepasakojo. Trumpą kūrinio analizę susirinkusiems pateikė paribio krašto kultūros ir istorijos puoselėtojas, kelių leidinių autorius Anatolijus Žibaitis. Iškilusis pedagogas, lituanistas akcentavo realistinį A. Šikšniaus pasakojimo stilių, pastebėdamas įtaigiai perteiktas sovietinio gyvenimo buities scenas, spalvingus romano veikėjus. Anot A. Žibaičio, A. Šikšniaus romano stilius savo paprastumu ir realistiškumu jam primena Juozo Baltušio rašymo manierą.


Atėjusieji sužinojo, kad į popieriaus lapus jau gula naujas A. Šikšniaus romanas „Katinas latvis“ ir kad kitais metais turėtų pasirodyti A. Šikšniaus geriausių eilėraščių rinktinė. Kad ir kaip stengtasi, sutalpinti susitikimą į vienos valandos rėmus nepavyko. Autorius noriai rašė linkėjimus įsigytose dažais tebekvepiančios knygelės puslapiuose. Pabaigoje susirinkusiųjų laukė arbata ir tortas, kurį UAB „Rambyno kalnas“ konditeriai iškepė naujojo romano viršelio formos. Buvo skanu.
„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite