Žemės ūkio akademijos diplomantai skatina sekti jų pėdomis

Pernai, lapkričio mėnesį, Šilutėje įsikūręs Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubo „ASU Alumni“ skyrius plečia savo gretas ir skatina jaunimą studijuoti inžinerijos mokslus. Šilutės žemės ūkio mokykloje penktadienį buvo surengtas trečiasis šio klubo posėdis.

Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubo „ASU Alumni“ Šilutės skyriaus nariai prieš susirinkimą su universiteto rektoriumi Antanu Maziliausku ir „ASU Alumni“ prezidentu Jonu Varkaliu.

Minėtasis Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubas vienija trijų skirtingų aukštųjų mokyklų absolventus. Tiesa, skirtingi tik mokyklų pavadinimai: dabartinis Aleksandro Stulginskio universitetas iki 2011 m. birželio vadinosi Lietuvos žemės ūkio universitetu, o šis iki 1996 m. buvo Lietuvos žemės ūkio akademija, kurios šaknys siekia XIX amžių.
„ASU Alumni“ Šilutės skyriui vadovauja Žemės ūkio akademijos absolventas Rimantas Liatukas. Pirmininku jis išrinktas vieneriems metams. Rimantas Liatukas pasakojo, kad klube yra 16 narių, po šio, trečiojo, posėdžio jų padaugėjo iki 20. Pasak R. Liatuko, klubas žada dar plėstis. Pavyzdžiui, klubo nariu pageidauja tapti buvęs LR Seimo narys, dabartinis Šilutės „Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas.
Žemės ūkio mokykloje įvykusiame klubo posėdyje sulaukta svečių. Jame dalyvavo A. Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas ir klubo „ASU Alumni“ prezidentas Jonas Varkalys. Prieš klubo susirinkimą vyko paskaita medicinos temomis. Susirinkime aptartas naujų narių priėmimas, nario mokesčio dydis ir tolimesnės veiklos planai, išrinkti delegatai į balandžio 4 d. vyksiančią konferenciją.
„ASU Alumni“ Šilutės skyriaus pirmininkas R. Liatukas informavo, kad vienas iš pagrindinių klubo tikslų yra skatinti jaunimą rinktis su žemės ūkiu ir praktine inžinerija susijusias profesijas. Klubas jau surengė Šilutės žemės ūkio mokyklos abiturientams ekskursiją į A. Stulginskio universitetą. Jos metu jaunuoliai apžiūrėjo auditorijas, bendravo su dėstytojais, sužinojo priėmimo į universitetą sąlygas. Šilutės mokymo įstaigose klubas planuoja rengti susitikimų su A. Stulginskio universiteto dėstytojais, populiarinti inžinerijos mokslus, kuriuos baigė patys klubo nariai.
„Kartais jaunam žmogui sunku apsispręsti, kokią profesiją rinktis. Mes norime jiems suteikti mažytį impulsą, kuris paskatintų mūsų jaunimą įgyti praktišką inžinerinę profesiją, nes kol kas jaunuoliai labiau linkę studijuoti humanitarinius mokslus“, – sakė „Pamariui“ R. Liatukas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Jono Jakštaičio knyga vaikams apie tai, kaip „Kiškis žolę pjovė“ 

Rudens nuspalvintą gražią spalio popietę Pagėgių savivaldybės Vydūno viešoji biblioteka kvietė vaikus į naujausios tauragiškio poeto Jono Jakštaičio-Šapelio knygos „Kiškis žolę pjovė“ pristatymą. Susitikti su knygos autoriumi susirinko  Algimanto Mackaus gimnazijos ir Stoniškių pagrindinės mokyklos 3-4 kl. mokiniai su mokytojomis Dalia Kuisiene, Gražina Noreikaite, Laima Kuizinaite, Janeta Vidraite-Maroziene, Sandvina Birvydiene bei Rūta Jankevičiene. Tauragiškis, renginių vedėjas, šios knygos redaktorius Eugenijus Šaltis, apie autorių pasakojo, kad jis – kūrybiškas žmogus, pastebintis įvairias natūralioje gamtoje esančias detales, kurios ir atsispindi jo eilėraščių

Spalio 23 d., šeštadienį, NKL rungtynės: susitinka ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)

Spalio 23 d. 16.00 val. Šilutės Vydūno gimnazijos krepšinio sporto salėje (Atgimimo al. 3, Šilutė) vyks NKL rungtynės:  ŠILUTĖ – DELIKATESAS (Joniškis)     Minutės pertraukėlių metu šoks krepšinio komandos šokėjos. Generalinis rėmėjas: Šilutės rajono savivaldybė. Rėmėjai: UAB „Šilutės polderiai“, UAB „Klasmann-Deilmann“, UAB „Budriko“, UAB „Šilutės vandens turizmo centras“, UAB „Žiblanga“, UAB „Šilutės autobusų parkas“, UAB „Įtampa“, Šilutės Vydūno gimnazija, UAB „Mano būstas VAKARAI“, UAB ,,Autostoma‘‘. Rėmimo partneriai: VPC „Šilutė Plius“, UAB „Šarūno reklama“, sporto ir sveikatingumo centras „Atėnai“, UAB

Taip pat skaitykite