Žemės ūkio akademijos diplomantai skatina sekti jų pėdomis

Pernai, lapkričio mėnesį, Šilutėje įsikūręs Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubo „ASU Alumni“ skyrius plečia savo gretas ir skatina jaunimą studijuoti inžinerijos mokslus. Šilutės žemės ūkio mokykloje penktadienį buvo surengtas trečiasis šio klubo posėdis.

Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubo „ASU Alumni“ Šilutės skyriaus nariai prieš susirinkimą su universiteto rektoriumi Antanu Maziliausku ir „ASU Alumni“ prezidentu Jonu Varkaliu.

Minėtasis Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubas vienija trijų skirtingų aukštųjų mokyklų absolventus. Tiesa, skirtingi tik mokyklų pavadinimai: dabartinis Aleksandro Stulginskio universitetas iki 2011 m. birželio vadinosi Lietuvos žemės ūkio universitetu, o šis iki 1996 m. buvo Lietuvos žemės ūkio akademija, kurios šaknys siekia XIX amžių.
„ASU Alumni“ Šilutės skyriui vadovauja Žemės ūkio akademijos absolventas Rimantas Liatukas. Pirmininku jis išrinktas vieneriems metams. Rimantas Liatukas pasakojo, kad klube yra 16 narių, po šio, trečiojo, posėdžio jų padaugėjo iki 20. Pasak R. Liatuko, klubas žada dar plėstis. Pavyzdžiui, klubo nariu pageidauja tapti buvęs LR Seimo narys, dabartinis Šilutės „Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas.
Žemės ūkio mokykloje įvykusiame klubo posėdyje sulaukta svečių. Jame dalyvavo A. Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas ir klubo „ASU Alumni“ prezidentas Jonas Varkalys. Prieš klubo susirinkimą vyko paskaita medicinos temomis. Susirinkime aptartas naujų narių priėmimas, nario mokesčio dydis ir tolimesnės veiklos planai, išrinkti delegatai į balandžio 4 d. vyksiančią konferenciją.
„ASU Alumni“ Šilutės skyriaus pirmininkas R. Liatukas informavo, kad vienas iš pagrindinių klubo tikslų yra skatinti jaunimą rinktis su žemės ūkiu ir praktine inžinerija susijusias profesijas. Klubas jau surengė Šilutės žemės ūkio mokyklos abiturientams ekskursiją į A. Stulginskio universitetą. Jos metu jaunuoliai apžiūrėjo auditorijas, bendravo su dėstytojais, sužinojo priėmimo į universitetą sąlygas. Šilutės mokymo įstaigose klubas planuoja rengti susitikimų su A. Stulginskio universiteto dėstytojais, populiarinti inžinerijos mokslus, kuriuos baigė patys klubo nariai.
„Kartais jaunam žmogui sunku apsispręsti, kokią profesiją rinktis. Mes norime jiems suteikti mažytį impulsą, kuris paskatintų mūsų jaunimą įgyti praktišką inžinerinę profesiją, nes kol kas jaunuoliai labiau linkę studijuoti humanitarinius mokslus“, – sakė „Pamariui“ R. Liatukas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ramučiuose degė gyvenamasis namas

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas praneša, kad kovo 27 d., pirmadienį, liepsnojo namas Tvenkinio g., Ramučių k. Pranešimas gautas ryte, pusę devynių. Atvykus ugniagesiams gelbėtojams, atvira liepsna degė namo stogas. Pastatas – mūrinis, dviejų aukštų, antro aukšto  perdanga medinė, stogas dengtas šiferiu. Tai – individualus gyvenamasis namas. Gaisro metu nudegė 80 kvadratinių metrų stogo. Išdegė antras aukštas, nuo karščio sutrūkinėjo langų stiklai, sudegė didelė dalis medinės perdangos. Name buvo įrengtas dūmų detektorius. Pareigūnai įspėja gyventojus saugotis priešgaisrinės tarnybos darbuotojais apsimetusių

Savivalda skęsta klaustukų verpetuose

Balandžio 27 d. į pirmąjį posėdį turėtų rinktis naujos sudėties Šilutės rajono savivaldybės taryba. Kovo 19 d. antrajame rinkimų ture tiesiogiai išrinkto mero Vytauto Laurinaičio pasiteiravome, kokių permainų tikėtis Šilutės rajono valdžioje? Pavardžių neišgirdome. Kiek bus mero pavaduotojų? V. Laurinaitis atsakė, kad Šilutės r. savivaldybėje priklausytų dvi vicemerų pareigybės, gal tiek ir bus, gal nebus… „Dar labai neaiškios funkcijos, Vidaus reikalų ministerija iki balandžio pabaigos žada pateikti paaiškinimus. Iki spalio 1 d. ši ministerija turėjo parengi kelias dešimtis teisės aktų

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Taip pat skaitykite