Žemės ūkio akademijos diplomantai skatina sekti jų pėdomis

Pernai, lapkričio mėnesį, Šilutėje įsikūręs Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubo „ASU Alumni“ skyrius plečia savo gretas ir skatina jaunimą studijuoti inžinerijos mokslus. Šilutės žemės ūkio mokykloje penktadienį buvo surengtas trečiasis šio klubo posėdis.

Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubo „ASU Alumni“ Šilutės skyriaus nariai prieš susirinkimą su universiteto rektoriumi Antanu Maziliausku ir „ASU Alumni“ prezidentu Jonu Varkaliu.

Minėtasis Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubas vienija trijų skirtingų aukštųjų mokyklų absolventus. Tiesa, skirtingi tik mokyklų pavadinimai: dabartinis Aleksandro Stulginskio universitetas iki 2011 m. birželio vadinosi Lietuvos žemės ūkio universitetu, o šis iki 1996 m. buvo Lietuvos žemės ūkio akademija, kurios šaknys siekia XIX amžių.
„ASU Alumni“ Šilutės skyriui vadovauja Žemės ūkio akademijos absolventas Rimantas Liatukas. Pirmininku jis išrinktas vieneriems metams. Rimantas Liatukas pasakojo, kad klube yra 16 narių, po šio, trečiojo, posėdžio jų padaugėjo iki 20. Pasak R. Liatuko, klubas žada dar plėstis. Pavyzdžiui, klubo nariu pageidauja tapti buvęs LR Seimo narys, dabartinis Šilutės „Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas.
Žemės ūkio mokykloje įvykusiame klubo posėdyje sulaukta svečių. Jame dalyvavo A. Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas ir klubo „ASU Alumni“ prezidentas Jonas Varkalys. Prieš klubo susirinkimą vyko paskaita medicinos temomis. Susirinkime aptartas naujų narių priėmimas, nario mokesčio dydis ir tolimesnės veiklos planai, išrinkti delegatai į balandžio 4 d. vyksiančią konferenciją.
„ASU Alumni“ Šilutės skyriaus pirmininkas R. Liatukas informavo, kad vienas iš pagrindinių klubo tikslų yra skatinti jaunimą rinktis su žemės ūkiu ir praktine inžinerija susijusias profesijas. Klubas jau surengė Šilutės žemės ūkio mokyklos abiturientams ekskursiją į A. Stulginskio universitetą. Jos metu jaunuoliai apžiūrėjo auditorijas, bendravo su dėstytojais, sužinojo priėmimo į universitetą sąlygas. Šilutės mokymo įstaigose klubas planuoja rengti susitikimų su A. Stulginskio universiteto dėstytojais, populiarinti inžinerijos mokslus, kuriuos baigė patys klubo nariai.
„Kartais jaunam žmogui sunku apsispręsti, kokią profesiją rinktis. Mes norime jiems suteikti mažytį impulsą, kuris paskatintų mūsų jaunimą įgyti praktišką inžinerinę profesiją, nes kol kas jaunuoliai labiau linkę studijuoti humanitarinius mokslus“, – sakė „Pamariui“ R. Liatukas.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sukčiai iš moters išviliojo beveik 37 tūkstančius eurų

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone, kuriuos tiria policijos pareigūnai. Sukčiavimo būdu iš moters, gim. 1952 m., buvo išviliota nemaža suma pinigų – 36 926 eurai. Rugpjūčio 12-16 d. Oželių k., Švėkšnos sen., iš miško technikos „John Deere 11“degalų bako pavogtas dyzelinis kuras. Nuostolis 210 eurų. Rugpjūčio 16 d. po pietų Uostadvario k., Rusnės sen., į griovį nuvažiavo automobilis „Nissan Almera“, kurį vairavo neblaivi (1,86 prom.) moteris, gim. 1964 m. Rugpjūčio 16 d. vakare bute Kintuose kilus konfliktui,

COVID-19: kodėl Šilutėje skiepija pasibaigusio galiojimo vakcina?

Paskambinusi moteris papasakojo, kad rugpjūčio 12 d., penktadienį, nuvyko į Šilutės pirminės sveikatos centrą skiepytis nuo COVID-19. Buvo užsiregistravusi prieš savaitę. Iš to paties buteliuko jau buvo paskiepyta žmonių, bet moterį sudomino vakcinos galiojimo laikas. Pasirodo, birželį jis jau pasibaigė, o skiepija dar ir rugpjūčio beveik vidury. Moteris skiepytis atsisakė. Situaciją aiškinomės su Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro direktore Lina Stanišauskiene. Įstaigos vadovė sakė, jog vakcinas parsiveža iš Klaipėdos, kartu yra gautas Sveikatos apsaugos ministro įsakymas, kad vakcina, kurios galiojimo

Karštą dieną atgaivins didelis ąsotis su šaltu vandeniu ir žiupsnelis vaizduotės

Termometro stulpeliams vasarą pasiekus aukščiausią tašką, labiausiai džiugina šviežias ir gaivus gėrimas. Malonaus skonio gėrimų labai nesunku paruošti ir namuose.   Prekybos tinklo „Iki“ atstovė Vilma Juodkazienė teigia, kad karštą dieną atsigaivinti ir atkurti skysčių pusiausvyrą organizme geriausiai padeda geriamasis vanduo. Tačiau norint, kad vanduo nepabostų, vertėtų jį paskaninti įvairiais gaiviais priedais. „Gali būti, kad daugeliui ne visada pavyksta įveikti rekomenduojamą vandens dienos normą, o tai ypač svarbu per karščius. Vis dėlto su žaisminga gėrimo versija privalomos 8 stiklinės, kurios

Perkate būstą nesusituokę. Ką būtina žinoti?

Bendrą gyvenimą pradedančių porų sprendimą įsigyti ar nuomotis būstą dažnai nulemia jų šeiminė padėtis. Vienos didžiausių Lietuvoje nekilnojamojo turto (NT) plėtros bendrovių „Realco“ duomenimis, susituokusieji būstus įsigyja 4 kartus dažniau nei gyvenantys neregistruotoje santuokoje. Kas atbaido poras nuo būsto įsigijimo ir į ką atkreipti dėmesį perkant NT nesusituokus, atsako ekspertė.   „Didesnę dalį perkančių būstą sudaro susituokusios arba bent susižadėjusios poros, kurios jaučiasi pakankamai drąsiai kartu pradėti ieškoti bendrų namų. Tačiau populiarėjant gyvenimui oficialiai neįregistravus poros santykių, vis dažniau sulaukiame

Taip pat skaitykite