Žemės ūkio akademijos diplomantai skatina sekti jų pėdomis

Pernai, lapkričio mėnesį, Šilutėje įsikūręs Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubo „ASU Alumni“ skyrius plečia savo gretas ir skatina jaunimą studijuoti inžinerijos mokslus. Šilutės žemės ūkio mokykloje penktadienį buvo surengtas trečiasis šio klubo posėdis.

Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubo „ASU Alumni“ Šilutės skyriaus nariai prieš susirinkimą su universiteto rektoriumi Antanu Maziliausku ir „ASU Alumni“ prezidentu Jonu Varkaliu.

Minėtasis Aleksandro Stulginskio universiteto absolventų klubas vienija trijų skirtingų aukštųjų mokyklų absolventus. Tiesa, skirtingi tik mokyklų pavadinimai: dabartinis Aleksandro Stulginskio universitetas iki 2011 m. birželio vadinosi Lietuvos žemės ūkio universitetu, o šis iki 1996 m. buvo Lietuvos žemės ūkio akademija, kurios šaknys siekia XIX amžių.
„ASU Alumni“ Šilutės skyriui vadovauja Žemės ūkio akademijos absolventas Rimantas Liatukas. Pirmininku jis išrinktas vieneriems metams. Rimantas Liatukas pasakojo, kad klube yra 16 narių, po šio, trečiojo, posėdžio jų padaugėjo iki 20. Pasak R. Liatuko, klubas žada dar plėstis. Pavyzdžiui, klubo nariu pageidauja tapti buvęs LR Seimo narys, dabartinis Šilutės „Rotary“ klubo prezidentas Audrius Endzinas.
Žemės ūkio mokykloje įvykusiame klubo posėdyje sulaukta svečių. Jame dalyvavo A. Stulginskio universiteto rektorius Antanas Maziliauskas ir klubo „ASU Alumni“ prezidentas Jonas Varkalys. Prieš klubo susirinkimą vyko paskaita medicinos temomis. Susirinkime aptartas naujų narių priėmimas, nario mokesčio dydis ir tolimesnės veiklos planai, išrinkti delegatai į balandžio 4 d. vyksiančią konferenciją.
„ASU Alumni“ Šilutės skyriaus pirmininkas R. Liatukas informavo, kad vienas iš pagrindinių klubo tikslų yra skatinti jaunimą rinktis su žemės ūkiu ir praktine inžinerija susijusias profesijas. Klubas jau surengė Šilutės žemės ūkio mokyklos abiturientams ekskursiją į A. Stulginskio universitetą. Jos metu jaunuoliai apžiūrėjo auditorijas, bendravo su dėstytojais, sužinojo priėmimo į universitetą sąlygas. Šilutės mokymo įstaigose klubas planuoja rengti susitikimų su A. Stulginskio universiteto dėstytojais, populiarinti inžinerijos mokslus, kuriuos baigė patys klubo nariai.
„Kartais jaunam žmogui sunku apsispręsti, kokią profesiją rinktis. Mes norime jiems suteikti mažytį impulsą, kuris paskatintų mūsų jaunimą įgyti praktišką inžinerinę profesiją, nes kol kas jaunuoliai labiau linkę studijuoti humanitarinius mokslus“, – sakė „Pamariui“ R. Liatukas.

Vaidotas VILKAS

Hits: 70

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite