Žemaitijos etninės kultūros puoselėtojų pagerbimo iškilmėse – ir Šilutės krašto  garsintojai

Linos Misiulytės nuotraukose – Žemaitijos etninės kultūros puoselėtojų pagerbimo iškilmių akimirkos

Etninės kultūros globos taryba paskelbė žinią apie Žemaitijos etninės kultūros puoselėtojų pagerbimą Skuode. Džiugu, kad dešimties Žemaitijos šviesuolių sąraše ir žinomi bei garsūs Šilutės krašto žmonės – Regina Jokubaitytė ir Darius Vilius.

Žemaitijos regioninė etninės kultūros globos taryba tęsia gražią tradiciją pagerbti Žemaitijos etninės kultūros puoselėtojus. Šiemet jau devintą kartą surengta iškilminga Žemaitijos tradicijų tyrinėtojų ir skleidėjų pagerbimo šventė. Iškilmės įvyko gruodžio 7 dieną Skuodo rajono savivaldybės Romualdo Granausko viešojoje bibliotekoje.

Pagerbta ir įvertinta dešimt Žemaitijos šviesuolių

Plungės r. Šateikių kultūros renginių organizatorė ir meno vadovė Laima Domarkienė – už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą, liaudies tradicijų puoselėjimą ir naujų idėjų generavimą bei įkvepiančias iniciatyvas garsinant Žemaitijos vardą. Olgos, Sauliaus, Mato, Luko ir Kotrynos Jogminų šeima – už Dainų švenčių tradicijų, nematerialiojo kultūros paveldo puoselėjimą, dalijimąsi patirtimi bei įkvepiančias iniciatyvas.

Tautodailininkas, medžio meistras, „Aukso vainiko“ laimėtojas Antanas Viskantas – už tautodailės, medžio meistrystės, mažosios architektūros tradicijų puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą parodose ir pleneruose, istorinės atminties saugojimą bei Žemaitijos vardo garsinimą.

Šiaulių r. savivaldybės kultūros centro Verbūnų filialo renginių organizatorė Ona Baranauskienė – už aktyvią visuomeninę, kultūrinę veiklą, etninės kultūros tradicijų puoselėjimą ir Žemaitijos vardo garsinimą.

Tautodailininkas, kalvis, etnokultūrinių renginių organizatorius Darius Vilius (Vilkyčiai, Saugų sen., Šilutės rajonas) – už tautodailės ir kalvystės tradicijų puoselėjimą, aktyvų dalyvavimą parodose ir pleneruose, už gražias iniciatyvas, edukacinę veiklą, bendruomenės mokymą pažinti, saugoti bei vertinti protėvių palikimą;

Telšių lopšelio-darželio „Mastis“ ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo mokytoja Jūratė Rubavičienė – už pedagoginę ir edukacinę veiklą, jaunosios kartos mokymą pažinti, saugoti bei vertinti protėvių palikimą ir gerumo kibirkštį, įžiebiančią žmonių akyse norą išmokti bei grožėtis. Šilalės r. savivaldybės kultūros centro Kvėdarnos kultūros namų dirigentė, meno kolektyvų vadovė Jolanta Kažukauskienė – už puikius kultūros projektus, pedagoginę veiklą, rūpinimąsi etninės kultūros išsaugojimu.

Tautodailininkas, medžio meistras, „Aukso vainiko“ laimėtojas Vytautas Jaugėla – už daugybę išdrožtų Užgavėnių kaukių ir mažosios architektūros kūrinius, už drožinių ir senienų ekspozicijos įkūrimą, už aktyvų dalyvavimą parodose ir pleneruose ir Žemaitijos vardo garsinimą.

Folkloro ansamblio „Verdainė“ (Šilutės kultūros ir pramogų centre) vadovė, Gargždų kultūros centro Kvietinių skyriaus meno kolektyvų vadovė, etnografė Regina Jokubaitytė – už žemaičių folkloro tradicijų puoselėjimą, už atsidavimą buriant etninę kultūrą puoselėjančias bendruomenes, už dalijimąsi patirtimi bei įkvepiančias iniciatyvas garsinant Žemaitijos vardą.

Skuodo r. savivaldybės R. Granausko viešosios bibliotekos skaitytojų aptarnavimo skyriaus vedėja Birutė Sruogienė – už žemaičių kalbos puoselėjimą ir bendruomenės mokymą vertinti protėvių palikimą, už aktyvią kultūrinę veiklą ir įkvepiančias idėjas. Didžiausia padėka šiems žmonėms už meilę Žemaitijos etninei kultūrai ir kantriai dirbamus darbus!

Etninės kultūros globos taryba

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite