„Žalioji olimpiada“ kviečia moksleivius į linksmą ekologinį žaidimą
Šią savaitę prasidėjo registracija į antrąją VšĮ „Žaliasis taškas“ ir VšĮ „RV Agentūra“ organizuojamą nacionalinę “Žaliąją olimpiadą”. Šiais metais 8-11 klasių mokiniai vėl kviečiami pasinerti į linksmą ekologinį žaidimą – taupyti resursus, kaupti žinių bagažą, rungtis protmūšiuose ir džiaugtis prizinėmis vietomis, kurių šiais metais bus trys.
VšĮ „RV Agentūra“ vadovė Vaida Griškevičienė pasakoja, jog olimpiada pirmiausia siekiama ugdyti Lietuvos moksleivių ekologinį sąmoningumą: „Mūsų didžiausias tikslas – supažindinti moksleivius su vartojimo ir gamtos tausojimo procesais, parodyti sąsajas, kurios mūsų veiksmus jungia su pasiektais rezultatais. Norime, jog jaunuoliai suprastų, jog ne kas kitas, o jie patys daro įtaką aplinkai, tad olimpiadoje jų lauks ne tik protinės, bet ir praktinės užduotys. Jomis gilinsime žinias aplinkos apsaugos, resursų taupymo, atliekų rūšiavimo ir vartojimo mažinimo srityse, o svarbiausia – pritaikysime jas mokyklos gyvenime“.
Olimpiadą sudaro trys etapai. Pirmajame užsiregistravusios švietimo įstaigos gaus praktinę resursų taupymo užduotį. Geriausius rezultatus parodžiusios mokyklos pateks į antrąjį etapą, kuriame delegavę 6 asmenų komandą susirungs smagiuose pusfinaliuose. Trečiasis etapas – spalio mėnesį Vilniuje vyksiantis finalas. Jo metu bus išaiškintos trys sumaniausios, apsukriausios ir daugiausiai žinių sukaupusios komandos prizininkės, kurios džiaugsis rėmėjų dovanomis, o komanda nugalėtoja laimės kelionę į Europos šalį, perims trofėjinę taurę ir taps kitų metų olimpiados ambasadore.
Pirmosios olimpiados rezultatai
Praėjusių metų „Žaliojoje olimpiadoje“ dalyvauti panoro daugiau nei 250 mokyklų, kuriose mokosi 8-11 klasių moksleiviai. VšĮ „Žaliasis taškas“ marketingo ir komunikacijos vadovė Simona Rasalė teigia, jog pasibaigus pirmajam olimpiados etapui organizatoriai džiaugėsi ne tik rezultatais, bet ir dalyvių atsiliepimais.
„Sulaukėme ne vieno atvejo, kai mokytojai rašydavo, jog olimpiada padėjo žengti lemtingą žingsnį, pakeitusį mokyklos gyvenimą. Vaikai pajutę azartą į resursų taupymo užduotis įtraukdavo visą bendruomenę – mokytojus, administraciją, ūkio dalies darbuotojus. Mokė rūšiuoti, tausoti bei pasirūpindavo, jog žinios pasiektų net ir mokyklos svečius. Atliekų kiekiai ir sutaupyti ištekliai taip pat kelia šypseną – gera matyti tikrus pavyzdžius, kurie rodo, jog kiekvieno mūsų, kad ir nedidelis indėlis yra svarbus, o mažas darbas, pridėtas prie kitų mažų darbų lygus dideliam pokyčiui“.
Pirmojo etapo metu, per mėnesį mokykloms pavyko išrūšiuoti beveik 40 000 kg atliekų, iš konkurse dalyvavusių 28 tūkst. moksleivių kiekvienas išrūšiavo po 1,4 kg atliekų. Iš jų antrą kartą panaudota apie 6 000 kg.
Ruošiasi į kelionę
vis dar gyvena praėjusio finalo nuotaikomis: klasę puošia riedlenčių perdirbimo Lietuvoje pradininko Simo Sonkino sukurta trofėjinė taurė, mokykloje palaikomos rūšiavimo ir tausojimo idėjos, o komandos nariai neskubėdami ruošiasi išvykai – balandžio viduryje jų laukia kelionė į Vokietiją.

2017 metų olimpiadą laimėjusi Molėtų gimnazijos komanda „Bio MG Indikatoriai“.
Komandos vadovė, biologijos mokytoja ekspertė Regina Mongirdienė pasakoja, jog mokiniai džiaugiasi nusprendę dalyvauti olimpiadoje – joje įgytos žinios pravers ne tik gyvenime bet ir egzaminų metu, kuriems jaunuoliai šuo metu intensyviai ruošiasi. Dėl šios priežasties, nenorint praleisti pamokų, išvyka planuojama pavasario atostogų metu.
Liepa Vaitkevičiūtė, „RV Agentūra“
Registracija
Švietimo ir ugdymo įstaigos, norinčios dalyvauti olimpiadoje, iki 2018 m. vasario 19 d. kviečiamos registruotis šioje internetinėje registracijos formoje: https://goo.gl/forms/KVCtzZ9qdIl7YHl62.
Daugiau informacijos www.zaliasistaskas.lt ir www.rvagentura.lt bei el. paštu olimpiada@ztl.lt.