Yra toks kraštas Lietuvoj…

Šilutės rajono savivaldybės garbės ambasadorės Nijolės Černiauskienės padėka

Tai Pamario arba Mažosios Lietuvos kraštas, jo sostinė – Šilutė, šio krašto širdis – nuostabioji Rusnės sala, su jos  žmonėmis, gandrų lizdais ir tyvuliuojančia vandens ramybe.

Ilgai svajota atvykti su savo tautinių šokių grupe „Rusne“ (Čikaga, JAV) į Lietuvą, Šilutę, Rusnę. Supažindinti savo šokėjas, jų vaikučius, gimines su šiuo unikaliu žemės lopinėliu.

Svajonės pildosi!

Šilutės miesto 512 metų ir Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos 100-mečiui paminėti tautinių šokių  grupė „Rusnė“ paruošė šiam kraštui vienintelę ir unikalią dviejų dalių šokių programą  „Kuršmarių vėjai“.

1 dalis – „Pamario krašto legendos, pasakos ir sakmės”. Visi šokiai buvo sukurti remiantis šio krašto tautosaka, senosiomis dainomis ir istorijomis. Programą kūrė choreografė Nijolė Černiauskienė. Šioje dalyje skambėjo ir šišioniškių kalba ir šiam kraštui skirta kanklių muzika.

2 dalyje „Mūsų kraštas“ linksmai sukosi Šilutės „Atlajos“  šokėjai (vad. Rita Kurpeikytė), „Juknaičių“  šokėjų poros (vad. Loreta Margarita Černeckienė), grojo kanklininkių ansamblio „Žemyna“ atlikėjos (vad. Žemyna Trinkūnaitė). „Rusnės” šokėjos dėkoja šioms grupėms ir jų vadovėms.

Negalime žodžiais išreikšti savo dėkingumo žmonėms, kurie padarė tiek daug, kad mes čia atvyktume, kad galėtume pasveikinti visus šio krašto žmones.

„Rusnės“ šokėjos buvo sužavėtos šio krašto grožiu, istorija, puikiu, nuoširdžiu priėmimu ir bendravimu bei  operatyvia pagalba, nuostabiu oru, kurio taip tikėjomės.

Nuoširdžiai dėkojame Šilutes rajono savivaldybės atstovei ryšiams su visuomene Ramunei Dadūraitei, kuri buvo šio koncerto koordinatorė, pagalbininkė, patarėja. Ramunė mūsų grupei skyrė daug dėmesio ir nuoširdumo.

Dėkojame Šilutes rajono savivaldybės merui Vytautui Laurinaičiui, sutikusiam mus priimti, radusiam laiko pabendrauti, susipažinti.

Ačiū Šilutės r. savivaldybės Kultūros poskyrio vedėjai Vilmai Griškevičienei, Kultūros ir pramogų centro direktorei Jūratei Pancerovai, kurios palaikė mano idėją ir lydėjo viso pasiruošimo metu savo patarimais, pasiūlymais ir pagalba.

Ačiū už repeticijai suteiktą nuostabią jūsų miesto sceną, ačiū puikiam garso operatoriui Valdui Lacko.

Koncertas baigėsi, praėjo šventė, tačiau „Rusnės” šokėjų širdis dar ilgai virpins šių nuostabių akimirkų, praleistų Šilutės miesto šventėje, prisiminimai.

Tautinių šokių grupės RUSNĖ vardu visiems tariame nuoširdų ačiū!

Tautinių šokių grupės RUSNĖ vadovė, choreografė-baletmeisterė,

Šilutės rajono savivaldybės garbės ambasadorė

Nijolė Černiauskienė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje atidaryta garsoteka. Kas tai?

Ilgai puoselėta bibliotekos kolektyvo mintis bibliotekoje įkurti kampelį, kur būtų galima ne tik skaityti, bet ir klausytis knygų, poezijos, kraštiečių kūrybos ar atsiminimų, jau materializuota. Rugsėjo 26-os popietę į Vydūno viešosios bibliotekos naujai įkurtos garsotekos atidarymą rinkosi bičiuliai ir svečiai. Planuojama, jog ši erdvė suteiks galimybę skaityti tiems, kurie to daryti negali dėl regėjimo ar kitų problemų, ar tiesiog norintiems atsipūsti nuo kasdienybės. Ši erdvė taipogi galės tapti patogia darbo vieta lankytojams: studentams, mokiniams ar dirbantiesiems. Garsoteka bus nuolat plečiama,

Fizinis aktyvumas, smegenų lavinimas ir miegas – svarbiausi būdai, padedantys gerinti atmintį

Atmintis – gyvybiškai svarbi žmogaus gyvenimui. Dauguma situacijų, kai ką nors pamirštame, eikvoja mūsų laiką ir kelia įtampą. Didėjant informacijos srautams, greitėjant gyvenimo ritmui, nemažai žmonių skundžiasi suprastėjusia atmintimi. Dėl to nukenčia gyvenimo kokybė. Specialistų teigimu, atmintį, kaip ir kūną, reikia nuolat lavinti. Geriausiai tai atliekame kokybiškai išsimiegodami, būdami fiziškai aktyvūs, subalansuotai maitindamiesi ir kontroliuodami stresą. Pasak Šeškinės poliklinikos medicinos psichologės Monikos Zarembaitės, atmintis žmogui yra labai svarbi. Be jos ne tik nieko neišmoktume, bet ir neprisimintume pernykščių vasaros atostogų

Tyrimas: ketvirtadalis į pensiją išėjusių lietuvių planuoja dirbti toliau

25 proc. arba lygiai ketvirtadalis lietuvių, pasiekę pensinį amžių, ketina ir toliau dirbti bent dalį darbo dienos, rodo Baltijos šalių gyventojų apklausos duomenys. Beveik pusė jų – 12 proc. – planuoja likti dirbti pilnu etatu. Psichologų teigimu, pasilikti darbe sulaukus pensijos gyventojus skatina kompleksinės priežastys, tarp kurių finansinis saugumas – nėra vienintelė. „Citadele“ banko užsakymu „Norstat“ atliktos reprezentatyvios gyventojų apklausos duomenys rodo, kad Lietuvoje, sulaukę pensinio amžiaus pilnu etatu planuoja dirbti 12 proc., o dalį etato – 13 proc. gyventojų.

Apmokės gydymo įstaigoms viršsutartines paslaugas

Siekiant gerinti sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumą pacientams, numatoma gydymo įstaigoms apmokėti visas šiais metais virš sutarties suteiktas ambulatorines, dienos stacionaro bei dienos chirurgijos  ir slaugos paslaugas. Tam bus skirtos reikiamos Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšos. Tikimasi, jog šis sprendimas paskatins gydymo įstaigas priimti daugiau naujų pacientų, trumpės paslaugų laukimo eilės. Sveikatos apsaugos ministras Arūnas Dulkys teigia, kad vykdomas pažadas, duotas gydymo įstaigoms, didesne apimtimi apmokėti už suteiktas sveikatos paslaugas, taip sprendžiant eilių problemą. „Po pandemijos sveikatos apsaugos sistema susidūrė su

Taip pat skaitykite