Ypatingi žmonės kuria gražią bendruomenę

Kovo 11-osios išvakarėse Saugų Jurgio Mikšo pagrindinės mokyklos direktorė Jurgita Lidžiuvienė, pavaduotoja Stanislova Baltutienė, mokytojos Raimonda Gečienė ir Neringa Undraitienė pakvietė mokyklos bendruomenę į Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dienos minėjimą ir šiek tiek vėluojančių apdovanojimų šventę „Aušros“ pakylėti 2021“, kurioje nuo 2017 m. pagerbiami aktyviausi bendruomenės nariai. Slaptu balsavimu kasmet išrenkami 4 nominantai: šauniausias mokytojas, mokinys, mokyklos darbuotojas ir tėvų atstovas. Tradicinio renginio aplinkybes pakoregavo karantinas, bet niekas netrukdo pasidžiaugti ir Lietuvos, ir mokyklos bendruomenės narių laimėjimais nuotoliniu būdu. Žiūrovų sulaukėme per 200. 

Šauniausiu 2020 m. mokyklos darbuotoju išrinktas Vytautas Nemanius. Vytuku, ir ne kitaip, visų bendruomenės narių vadinamas vairuotojas – žmogus, kuris visada tave sutinka su šypsena, kurio gerumo aura užpildo jo vairuojamą autobusiuką. Kai nevairuoja, dažniausiai pamatai skubantį mokyklos koridoriumi su įrankių lagaminėliu. Nespėjai užsiminti dėl kokios smulkmenos, o pagalba jau čia. Nes jam nėra smulkmenų – viskas svarbu. Ypač mūsų mažųjų  ugdytinių  bėdos. Jie nevadina vairuotojo Vytuku, bet turbūt laiko dėmesingiausiu seneliu, kuris gali atsakyti į  painiausius klausimus.

Šauniausio 2020 m. mokytojo nominacija atiteko socialinei pedagogei – Linai Beržinienei. Tai mažas „amžinasis varikliukas“, galintis greitai pakeisti ar pataisyti bet kurią sustreikavusio didelio mechanizmo, vadinamo mokykla, detalę. Ją irgi visi vadiname Linute. Nors pati Lina juokauja, kad jau anksčiau turėjusi gauti „Metų rakšties“ apdovanojimą, visi nuo mažiausio iki didžiausio  žino, kad skaudžiai baksteli tik tada, kai esi suklydęs. Nors kartais supykstame, į jos duris pirmiausiai beldžiamės ištikus bet kokiai negandai.

Šauniausiu mokiniu išrinktas  Kęstutis Šeputis – vienintelis nominantas apdovanojimą gavęs dar 2020-aisiais, kartu su pagrindinės mokyklos baigimo pažymėjimu. Nors Kęstučio pasididžiavimas nėra ypatingi mokymosi pasiekimai, bet visad žinodavome – tik jis padarys, ko bepaprašytum: pašoks, pagros, padainuos, be ypatingų raginimų atstovaus mokyklai bet kurioje veikloje, praves renginį, pyragą iškeps ar arbatos išvirs… Nepamirš pasakyti komplimento, padės vyresniems, nepabijos apginti draugo… Tik  daug ką išbandydamas, patirdamas, išmokdamas atrandi širdžiai mielą veiklą ir užkariauji kitų žmonių širdis. Taip ieškoti savęs dabartinius mokinius paskatino ir 2019 metų nominantas Žygimantas Paulauskas, dabar jau gimnazistas, ir Kęstutis, kuris šiuo metu mokosi kirpėjo meno.

Už aktyvumą, nuoširdžią pagalbą atstovaujant tėvelius apdovanota Aistė Bendikienė. Aistė nėra iš tų tėvų, kurie džiaugiasi, kad vaikai išėjo į mokyklą ir galima skirti laiko sau. Su paskutiniąja atžala į mokyklą atėjo ir ji pati – ne kaip svečias, o kaip savanorė pagalbininkė. Nors Aistė – trijų vaikų mama, ji visada randa galimybę aktyviai dalyvauti susirinkimuose, diskusijose, renginiuose. Kiekvienam renginiui ši mama ruošiasi kaip šeimos šventei – palepina bendruomenės narius skanėstais arba nustebina savo sukurtomis dekoracijomis.

Gražiausiomis eilėmis, dainomis bei muzikos kūriniais Lietuvą ir mūsų nominantus pasveikino mokyklos ugdytiniai: priešmokyklinės grupės vaikučiai sukūrė sveikinimą Lietuvai, pradinukai kartu su muzikos mokytoja Raimonda kūrė bendrą dainos projektą, jiems aktyviai talkino mamytės, vyresnių klasių merginų ansamblis dovanojo virtualią dainą. Šventę puošė ir įdomūs mokyklos pedagogų sukurti vaizdo projektai. Nuoširdžiai dėkojame visiems prisidėjusiems darbais ir palaikymu prie virtualios šventės kūrimo.

Renginyje dalyvavo ir kviestiniai svečiai: Saugų seniūnas Arvydas Stonis, Šilutės r. savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Dalia Rudienė, Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė. Jų sveikinimai, linkėjimai, motyvuojantys pastebėjimai įkvepia nestovėti vietoje, kurti vis darnesnę bendruomenę, didžiuotis ypatingais žmonėmis, džiaugtis tuo, ką turime, ko niekas negali atimt: gerumo, nuoširdumo, pagarbos…

Mokytoja Diana Paulauskienė   

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pokalbis telefonu vairuojant gali kainuoti vairuotojo pažymėjimą…

Dauguma vairuotojų nepaiso Kelių eismo taisyklių reikalavimo – draudimo naudotis mobiliojo ryšio priemonėmis vairuojant ir tokiais savo veiksmais kelia pavojų ne tik sau, bet ir kitiems viešajame eisme dalyvaujantiems asmenims. Policijos pareigūnai visoje Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato aptarnaujamoje teritorijoje, liepos mėnesį fiksavo 47 pažeidimus: Tauragėje – 24 pažeidimai; Šilalėje – 4 pažeidimai; Šilutėje – 18 pažeidimų; Pagėgiuose – 1 pažeidimas. Visiems vairuotojams surašyti protokolai pagal Lietuvos Respublikos administracinių nusižengimų kodekso 417 str. 3 d. Vairuojant naudojantis mobiliaisiais telefonais gresia

Nuspręsta tirti Daivos Žebelienės elgesį

Vyriausioji tarnybinės etikos komisija paskelbė, kad liepos 21d.  pradėtas tyrimas dėl Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesio. Aiškinamasi, ar ji nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m.

Universitetas senąsias kareivines pavers migrantų istorine kryžkele. Gyventojus prašo dalintis senais lagaminais

Rudenį Klaipėdos universiteto Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto kūrybinė grupė (Raimonda Nabažaitė, Milda Kontrimė, Rima Čerapė) visuomenei ruošiasi pristatyti naują kultūrinį-edukacinį projektą „Migrantas“. Interaktyvios garso, muzikos, istorinio pasakojimo ekskursijos metu Klaipėdos senosios kareivinės (dabar – Klaipėdos universitetas) virs istorine migrantų vieta ir jų likimų kryžkele. „Migrante“ kiekvienam dalyviui bus siekiama suteikti naują tapatybę – Klaipėdoje apsigyvenusio ar laikinai priklydusio žmogaus dalia.   Nuo kareivinių statybos iki Klaipėdos universiteto studentiško šurmulio   Buvusios senosios kareivinės migrantų kryžkele pasirinktos neatsitiktinai. Siekiama,

Bibliotekininkai kurs stalo žaidimą

Lietuvos kultūros taryba skyrė finansavimą Tolygios kultūrinės raidos programai ir finansavo Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos projektą „Stalo žaidimas „Keliauk ir pažink Šilutę“ (projekto vadovė Sandra Jablonskienė) skirdama 3 690,00 Eur finansavimą. Įgyvendindami šį projektą bibliotekininkai kurs inovatyvią, išliekamąją vertę turintį stalo žaidimą, reprezentuojantį Šilutės kraštą. Šis žaidimas bus puiki edukacinė priemonė mokiniams, miestelėnams, kitose Lietuvos vietovėse gyvenantiems žaidėjams, norintiems pažinti ar iš naujo atrasti Šilutės miesto istorijos ir kultūros paveldą. Stalo žaidimas kvies suburti savo draugų kompaniją (komandą) ir

Taip pat skaitykite