„YIT Lietuva“ pradeda kelio Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda remontą: iškart tvarkys du ruožus

Pradedamas tvarkyti ilgiausias ir vienas vaizdingiausių Lietuvos krašto kelių Panemune, jungiantis Kauną su Klaipėda per Jurbarką ir Šilutę.

Pajus vykstantieji iš Šilutės Klaipėdos link

Pradedama remontuoti atkarpa nuo 191,6 iki 195,4 kilometro per parą vidutiniškai pravažiuoja apie 6 tūkst. automobilių.

Už Šilutės Klaipėdos link esančiame antrame planuojamame tvarkyti ruože nuo 222,6 iki 227,2 kilometro, transporto intensyvumas yra daugiau nei dvigubai didesnis.

Kelią dviejuose ruožuose tvarkys bendrovė „YIT Lietuva“. Už beveik 9 mln. eurų suremontuos per 8 km ilgio kelio atkarpas.

Krašto kelias Nr. 141 Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda yra vienas seniausių šalyje, įrengtas dar XIX amžiuje. Jis yra ilgiausias krašto kelias Lietuvoje, vairuotojų dažnai pasirenkamas kaip alternatyva automagistralei A1.

Šis kelias – populiarus ir intensyviai naudojamas

Pirmojoje atkarpoje kelio plotis yra nevienodas, asfalto danga suaižėjusi, yra atsiradusių provėžų, dėl ko paviršinis lietaus vanduo nuo kelio nuteka į aplinkines teritorijas bei melioracijos tinklus. Tolimesnės kelio tvarkomos atkarpos būklė dar prastesnė. Kelias vietomis provėžuotas, turi skersinių ir išilginių įtrūkimų, kraštai nutrupėję. Dėl to pavasarį ir rudenį atsiranda duobių, jos pgadina automobilius.

Po remonto bus atnaujintas kelio asfaltas, visas remontuojamų ruožų dangos plotis suvienodintas iki 8 metrų. Taip pat bus įrengta 14 nuovažų, dvi tarpmiestinių autobusų stotelės, saugumo salelės sankryžų vietose su greitėjimo ir lėtėjimo juostomis. Suplanuoti ir nauji kelkraščiai, horizontalus kelio ženklinimas.

„Kelias Kaunas-Jurbarkas-Šilutė-Klaipėda yra strategiškai svarbus šalies susisiekimui. Jis jungia didžiuosius Lietuvos miestus, regionų centrus. Visgi dabartinė šios transporto arterijos būklė nėra nei saugi, nei kokybiška. Ji neatitinka ir valstybės išsikeltų prioritetinių kokybės reikalavimų šalies keliams. Tai jau netrukus gerokai pasikeis. Susisiekimas keliu artimiausiu metu bus patogesnis, sklandesnis ir saugesnis. Šiuos pokyčius užtikrins mūsų turima patirtis bei taikomi tvarūs sprendimai“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.

Eismo nestabdys

Atliekant remonto darbus, eismas kelyje nebus stabdomas, o antrojoje rekonstruojamoje atkarpoje transporto srautus reguliuos laikinieji šviesoforai. Todėl K. Vanagas vairuotojų prašo kantrybės, didesnio susitelkimo ir supratingumo. Kelio darbus atliekantys specialistai, jo teigimu, imsis visų saugos priemonių, kad užtikrintų saugų eismą vykstant remontui.

Pagal YIT Lietuva inf.

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Vaistininkė: liaudies medicina gali ne tik padėti, bet ir pakenkti

Prasidėjęs peršalimo ligų sezonas ne vieną paskatina imtis papildomų sveikatinimosi priemonių: griebiamės ne tik vaistažolių arbatų, bet ir tradicinių liaudies medicinos receptų. Vaistininkė perspėja, kad derinant liaudies mediciną su įprastomis gydymo priemonėmis svarbu nepamesti saiko, kad besigydydami dar labiau sau nepakenktume. Pasak „Gintarinės vaistinės“ vaistininkės Giedrės Tautkevičienės, į vaistinę užsukantys neretai klausia, ar saugu naudoti vieną ar kitą liaudies medicinoje naudojamą gydymo būdą. Pasitaiko atvejų, kai žmonės ateina besiskundžiantys įvairiais simptomais, kurių nepavyko įveikti tradicinėmis priemonėmis. „Pavyzdžiui, kilusį kosulį bando

Ligonių kasos primena privalomojo sveikatos draudimo garantijas neįgaliesiems

Mums visiems kartais reikia šiek tiek pastangų visaverčiam gyvenimui gyventi. Tačiau daugiau kaip 220 tūkst. žmonių Lietuvoje neretai tenka labai stengtis, kad pasiektų kitiems paprastą tikslą. Tai – žmonės su negalia, į kurių kasdienybės iššūkius turėtume atkreipti dėmesį. Kaip šiuos iššūkius kasdien gali palengvinti privalomojo sveikatos draudimo garantijos? Draudimas valstybės lėšomis Esminis palengvinimas – privalomasis sveikatos draudimas (PSD). Nedirbantys gyventojai, teisės aktų nustatyta tvarka pripažinti neįgaliaisiais, PSD yra draudžiami valstybės lėšomis. Tai reiškia, kad šiems žmonėms nereikia mokėti PSD įmokos,

Gydytoja įspėja: perštėjimas ir ašarojimas gali būti ne akių nuovargio, o pavojingesnės būklės požymiai

Žiemiški orai ir minusinė temperatūra didina ne tik peršalimo ligų riziką, bet ir tikimybę susidurti su akių problemomis. Šaltis ir vėjas lauke, šildymo įrenginių išsausintas patalpų oras, ryškus dirbtinis apšvietimas, taip pat ir nuolatinis žiūrėjimas į kompiuterių ekranus lemia, kad akys sausėja ir atsiranda perštėjimas, paraudimas, neryškus matymas. Gydytojų teigimu, svarbu nenumoti į simptomus ranka, nes jie yra būdingi ne tik laikinam akių nuovargiui, bet ir sausų akių sindromui, kuris negydomas gali sutrikdyti regėjimą. „Sausų akių sindromas nėra paprastas akių

Kodėl paukščiai nešioja žiedus?

Paukščių ekologija ir elgesys tiriami įvairiais metodais. Vienas jų, ypač dažnai ir plačiai naudojamas visame pasaulyje – žiedavimas. Žiedavimu išaiškinami paukščių migracijų maršrutai, žiemojimo vietos, amžiaus trukmė, žuvimo priežastys, gausumo tendencijos ir daugybė kitų paukščių ekologijos ir elgesio klausimų. Šiuo metodu vykdoma ir jūrinių erelių stebėsena. Jūriniai ereliai buvo stebimi ir Blinstrubiškių miške, kur ekosistemai išsaugoti įsteigtas biosferos poligonas. Visa ši saugoma teritorija priskirta „Natura 2000“ tinklui, kaip buveinių ir paukščių apsaugai svarbi teritorija, kurios didžiausia vertybė čia perinčios jūrinių

Taip pat skaitykite