Vytintų dešrų gamybos kelias

Mėsos produktų rinkos poreikiai ir didėjantis pirkėjų sąmoningumas bei didelė prisirišimo prie tradicijų svarba lėmė, kad mėsos produktų rinkoje atsirado prekių, siūlančių vytintos mėsos prekių.

Pavyzdžiui:

  • natūralūs ir mažai priedų turintys produktai;
  • ekologiški produktai;
  • aukščiausios kokybės produktai.

Aukščiausios kokybės produktų grupėje, kurie gaminami remiantis tradiciniais receptais arba naudojant tradicinius gamybos būdus ir technologijas, didelę dalį sudaro termiškai apdorotos aukštos kokybės dešros ir dešrelės. Jų gamybos efektyvumas paprastai siekia 100 %. Šie produktai pasižymi didele maistine verte ir yra gaminami naudojant ribotą kiekį funkcinių priedų.

Norimos kokybės savybės išgaunamos daugiausia naudojant natūralius prieskonius ir tinkamai suplanuotą technologinį procesą: malimą, sūdymą, džiovinimą. Tinkamai suprogramavus gamybos procesą, pasiekiama norima šių dešrelių konsistencija, pageidaujamas skonis, būdingas aromatas ir ilgai išsilaikantis šviežumas.

Tuo įsitikinsite užsukę į https://dzukukrautuvele.lt/prekes/mesa/mesos-gaminiai/vytinti-mesos-gaminiai/vytintos-desros-desreles/.

Gamybos technologija

Gaminant vytintas dešras svarbus vaidmuo tenka žaliavų kokybei. Kuo aukštesnė kokybė, tuo geresnis ir skanesnis produktas. Pirmiausia paruošiama žaliava, mėsa nusausinama ir iš jos pašalinami kaulai. Mišinys pasūdomas, įdedama prieskonių ir mėsa sumalama. Tada iš dešrelių suktinukų gaminamos dešrelių lazdelės. Jos paliekamos specialioje patalpoje, kur pagardinamos prieskoniais, o paskui paliekamos džiūti.

Šis produktas nėra rūkomas. Galutinio produkto išeiga sudaro apie 60 % pradinio mėsos svorio. Todėl nereikėtų stebėtis, kad džiovintos dešros kaina yra didesnė nei virtų ir rūkytų gaminių.

Kaip išsirinkti geros kokybės dešreles?

Prieš pirkdami mėsos gaminius, turite išanalizuoti keletą dalykų:

  • sudėtį;
  • gamintoją;
  • svorį;
  • galiojimo laiką;
  • kainą.

Užuoskite dešros kvapą: ji neturi būti stipraus aštraus kvapo. Jei aromatas per stiprus, vadinasi, produkte yra kvapiųjų medžiagų. Riebalų intarpai (jei jie įeina į sudėtį) turi būti balti, o pati mėsa – tamsios spalvos. Pageidautina, kad produkte nebūtų sojos. Jei ant korpuso matote baltą sluoksnį (nepainiokite jo su pelėsiu), tai reiškia, kad gaminys yra aukštos kokybės.

Vytintos dešrelės labiau tinka ilgalaikiam laikymui įprastomis sąlygomis, be šaldymo. Todėl mūsų protėviai – medžiotojai, piemenys, kareiviai, jūreiviai, keliautojai ir visi tie, kurių gyvenimas vyko atšiauriomis sąlygomis, – jas ir išrado. Ši mėsos rūšis taip paplito tarp paprastų žmonių, kad iš būtino išgyvenimo maisto tapo aukščiausios klasės delikatesu.

pr2023/06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Bus kompensuojami nauji tyrimai ir procedūros

Nuo gegužės 1 d. Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis finansuojamų paslaugų sąrašą papildys nauji tyrimai ir procedūros, kurios padės efektyviau diagnozuoti ir gydyti prostatos ir krūties vėžį, žarnyno infekciją. „Siekdama užtikrinti pacientams kuo geresnį paslaugų spektro prieinamumą ir kokybę, Sveikatos apsaugos ministerija skatina naujų paslaugų diegimą į sveikatos apsaugos sistemą. Atsižvelgdami į gydymo įstaigų ir medikų bendruomenės siūlymus, taip pat medicinos mokslo pasiekimus, sudarome sąlygas Lietuvoje taikyti pažangiausius diagnostikos ir gydymo metodus“, – sako Sveikatos apsaugos ministerijos Asmens sveikatos

Lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis

Šilutės raj. savivaldybės F. Bajoraičio viešoji biblioteka paviešino žinią apie kraštietį profesorių Kazį Alminą, kurio 120-osios gimimo metinės minėtos balandžio 15 d. Minime lietuvių kalbos vardyno rinkėjo bei tyrėjo profesoriaus Kazio Almino 120-ąsias gimimo metines. Tenka pripažinti, jog lietuvių kalbos mokslui nusipelnęs kraštietis nėra plačiai žinomas. Nedaug vietos jam skiriama ir kalbotyros kūrėjams skirtose publikacijose. Tuo tarpu kalbininko nuopelnai yra svarbūs ne tik lietuvių kalbos, bet ir šalies istorijai bei kultūrai. Kazys (Kazimieras) Alminas (iki 1939 m. Alminauskis) priklauso tam

Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė šiemet kviečia kalbėti apie Europos vertybes

Kaip ir kiekvieną pavasarį, balandžio 23-29 d., vyks Lietuvos bibliotekininkų draugijos organizuojama Nacionalinė Lietuvos bibliotekų savaitė. Tai – svarbiausia metų savaitė visoms šalies bibliotekoms, pristatanti šių kultūros įstaigų veiklą ir iniciatyvas bendruomenei, kviečianti kalbėti apie bibliotekininko profesiją ir jos prestižą. Savaitės metu visose bibliotekose vyks daugybė renginių, o ją vainikuos jau tradicija tapęs masinis bibliotekininkų žygis. Šiųmetė savaitės tema „Europos šeimoje“ akcentuoja vienybę, lygybę ir vertybes. Ji pasirinkta neatsitiktinai – būtent šiemet minimas Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą 20-metis. Pasak

Ar mums pavyks susitarti: artėja referendumas dėl pilietybės išsaugojimo

Gegužės 12 d. vyks referendumas dėl Lietuvos Respublikos (LR) pilietybės išsaugojimo. Reikia susitarti svarbiu klausimu ir išsakyti pilietinę nuomonę dėl Lietuvos ateities: didesnė ar mažesnė – dviejų ar trijų milijonų piliečių valstybė bus Lietuva. Artėjantis referendumas – ne tik užsienio lietuvių klausimas, juo sprendžiama ilgametė problema. Lietuviai, išvykę po 1990 m. kovo 11 d. ir įgiję kitos valstybės pilietybę, praranda gimimu įgytą LR pilietybę. Taip Lietuva kasmet praranda apie 1 000 savo piliečių. Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos

Taip pat skaitykite