Vytintų dešrų gamybos kelias

Mėsos produktų rinkos poreikiai ir didėjantis pirkėjų sąmoningumas bei didelė prisirišimo prie tradicijų svarba lėmė, kad mėsos produktų rinkoje atsirado prekių, siūlančių vytintos mėsos prekių.

Pavyzdžiui:

  • natūralūs ir mažai priedų turintys produktai;
  • ekologiški produktai;
  • aukščiausios kokybės produktai.

Aukščiausios kokybės produktų grupėje, kurie gaminami remiantis tradiciniais receptais arba naudojant tradicinius gamybos būdus ir technologijas, didelę dalį sudaro termiškai apdorotos aukštos kokybės dešros ir dešrelės. Jų gamybos efektyvumas paprastai siekia 100 %. Šie produktai pasižymi didele maistine verte ir yra gaminami naudojant ribotą kiekį funkcinių priedų.

Norimos kokybės savybės išgaunamos daugiausia naudojant natūralius prieskonius ir tinkamai suplanuotą technologinį procesą: malimą, sūdymą, džiovinimą. Tinkamai suprogramavus gamybos procesą, pasiekiama norima šių dešrelių konsistencija, pageidaujamas skonis, būdingas aromatas ir ilgai išsilaikantis šviežumas.

Tuo įsitikinsite užsukę į https://dzukukrautuvele.lt/prekes/mesa/mesos-gaminiai/vytinti-mesos-gaminiai/vytintos-desros-desreles/.

Gamybos technologija

Gaminant vytintas dešras svarbus vaidmuo tenka žaliavų kokybei. Kuo aukštesnė kokybė, tuo geresnis ir skanesnis produktas. Pirmiausia paruošiama žaliava, mėsa nusausinama ir iš jos pašalinami kaulai. Mišinys pasūdomas, įdedama prieskonių ir mėsa sumalama. Tada iš dešrelių suktinukų gaminamos dešrelių lazdelės. Jos paliekamos specialioje patalpoje, kur pagardinamos prieskoniais, o paskui paliekamos džiūti.

Šis produktas nėra rūkomas. Galutinio produkto išeiga sudaro apie 60 % pradinio mėsos svorio. Todėl nereikėtų stebėtis, kad džiovintos dešros kaina yra didesnė nei virtų ir rūkytų gaminių.

Kaip išsirinkti geros kokybės dešreles?

Prieš pirkdami mėsos gaminius, turite išanalizuoti keletą dalykų:

  • sudėtį;
  • gamintoją;
  • svorį;
  • galiojimo laiką;
  • kainą.

Užuoskite dešros kvapą: ji neturi būti stipraus aštraus kvapo. Jei aromatas per stiprus, vadinasi, produkte yra kvapiųjų medžiagų. Riebalų intarpai (jei jie įeina į sudėtį) turi būti balti, o pati mėsa – tamsios spalvos. Pageidautina, kad produkte nebūtų sojos. Jei ant korpuso matote baltą sluoksnį (nepainiokite jo su pelėsiu), tai reiškia, kad gaminys yra aukštos kokybės.

Vytintos dešrelės labiau tinka ilgalaikiam laikymui įprastomis sąlygomis, be šaldymo. Todėl mūsų protėviai – medžiotojai, piemenys, kareiviai, jūreiviai, keliautojai ir visi tie, kurių gyvenimas vyko atšiauriomis sąlygomis, – jas ir išrado. Ši mėsos rūšis taip paplito tarp paprastų žmonių, kad iš būtino išgyvenimo maisto tapo aukščiausios klasės delikatesu.

pr2023/06

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Menininkė unikaliai pavaizdavo internetą 

Žinoma menininkė Jolita Vaitkutė trimis meniniais kūriniai pavaizdavo internetą – naudodama namuose randamus daiktus ji įkūnijo su kokiomis savybėmis jai siejasi naujos kartos 5G internetas. Neįprasta, nauja forma lietuvių kūrėja perteikė namų interneto greitį ir stabilumą. „Užduotis pavaizduoti internetą buvo sunki. Juk internetas mums – būtinas, tačiau jo apčiuopti ar pamatyti negalime. Dažnai internetą priimame kaip duotybę – kad jis tiesiog yra. Visgi jam dingus vos akimirkai, iškart jo pasigendame. Kurdama ieškojau formų kaip perteikti svarbiausias interneto savybes – tam

Sekmadienį – į muziejų nemokamai

2023-aisiais, kaip ir ankstesniais metais, Kultūros ministerijai pavaldūs muziejai kiekvieną paskutinį mėnesio sekmadienį kviečia lankytojus apžiūrėti savo nuolatines ekspozicijas nemokamai. Lankytojų taip pat lauks Kernavės archeologinės vietovės muziejus. Pirmoji tokia proga – jau šį sekmadienį, sausio 29 d. „2022 metais nemokamo muziejų lankymo paskutinį kiekvieno mėnesio sekmadienį galimybe pasinaudojo 336 251 lankytojas. Tai gerokai daugiau nei 2021-aisiais ir 2020-aisiais, kai lankytojų skaičius svyravo apie 200 tūkst. kasmet. Tiesa, reikia atsižvelgti į tai, kad tai buvo vadinamieji pandeminiai metai ir dėl

Dėl potvynio kai kuriuose valstybinės reikšmės keliuose draudžiamas eismas

Dėl spartaus vandens lygio kilimo Lietuvos vakarinėje dalyje daugėja apsemtų valstybinės reikšmės kelių. Potvynio metu pablogėja ne tik kelio dangos konstrukcija, bet ir kyla pavojus patiems eismo dalyviams. Būtent todėl šiuo metu maždaug 37-38 km valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožuose dėl apsėmimo yra ribojamas eismas. Vieni kelių ruožai yra pravažiuojami, kituose eismas draudžiamas. Dėl padidėjusio vandens kiekio Lietuvos vakarinėje dalyje apsemti 16 valstybinės reikšmės rajoninių kelių ruožai, kuriais draudžiamas eismas. Didžiausias – 60 centimetrų  – vandens gylis nustatytas rajoniniame kelyje

Projektų valdymo programos

Projektų valdymo programomis valdomi tam tikro proceso rinkiniai, kuriais siekiama didesnio masto efektyvumo. Projektų valdymas apima atskirų užduočių koordinavimą, o programos valdymas yra susijusių sugrupuotų projektų koordinavimas. Projektai sujungiami į programą, kai tokio rinkinio valdymo nauda yra didesnė atskirų vienetų valdymą. Susijusi sąvoka yra projektų portfelio valdymas – metodas, skirtas organizacijoms valdyti ir įvertinti daugybę projektų sugrupuojant juos į strateginius portfelius. Tada analizuojamas portfelių bendras efektyvumas, jų įvertinimai lyginami su faktinėmis išlaidomis, ar jie atitinka didesnius strateginius organizacijos tikslus. Taigi,

Taip pat skaitykite