Vytautas ir 24 jo karžygių kariauna

Vyriausioji rinkimų komisija kovo 24 d. posėdyje patvirtino galutinius savivaldybių tarybų rinkimų rezultatus. Rinkimai vyko kovo 3 d. ir tiesioginių merų rinkimų antrojo turo – kovo 17 d.

Šilutės r. savivaldybės tarybą sudaro 25 nariai, vienas iš jų – tiesiogiai mero rinkimus laimėjęs Vytautas Laurinaitis.
25 mandatai teko 6 politinių partijų, sąjungos ir Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ daugiausia pirmumo balsų surinkusiems atstovams. Darbo partijos atstovų į vietos valdžią neišrinkta.
Įstatymas numato, kad galutinius rinkimų rezultatus, išnagrinėjusi visus skundus ir nustačiusi visus rinkimų rezultatus konkrečioje rinkimų apygardoje, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) tvirtina ne vėliau kaip per 7 dienas po rinkimų. Iki balandžio 6 d. VRK turi išduoti savivaldybių tarybų narių – merų pažymėjimus naujai išrinktiems tarybų nariams, jie visus įgaliojimus įgis, kai susirinks į pirmąjį posėdį ir duos priesaiką.

Įstatymas numato, kad asmuo, kuris eina pareigas, pagal teisės aktus nesuderinamas su savivaldybės tarybos nario pareigomis, išrinktas savivaldybės tarybos nariu, turi apsispręsti ir atsisakyti tų pareigų arba išrinkto savivaldybės tarybos nario mandato. Išrinktas savivaldybės tarybos narys, apsisprendęs atsisakyti savivaldybės tarybos nario mandato, ne vėliau kaip likus 10 dienų iki tarybos pirmojo posėdžio dienos pateikia VRK pareiškimą dėl mandato atsisakymo.

Primename, kad tarybos nario pareigos yra nesuderinamos su savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo pareigomis. Yra ir kitų reikalavimų, tačiau į Šilutės r. savivaldybės tarybą neišrinkta tokių asmenų, kurie turėtų rinktis mandatą ar turimą darbą. Taryboje negali dirbti Savivaldybės kultūros, švietimo, sporto, socialinių paslaugų įstaigų, įmonių vadovai, taip pat Savivaldybės administracijos skyrių specialistai, seniūnai ir kt.

Mero pavaduotojas renkamas iš Savivaldybės tarybos narių. Šilutės r. valdžioje gali būti permainų tik renkant Savivaldybės administracijos direktorių ir jo pavaduotoją. Jeigu valdančioji dauguma, apie kurią meras V. Laurinaitis jau paskelbė, sutars, susiburs iš 6 mandatus (įskaitant mero) gavusios partijos Tvarka ir teisingumas, 4 – Valstiečių ir žaliųjų sąjungos, 3 – Socialdemokratų partijos ir 2 – Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“, tai sudarytų 15 narių daugumą 25 narių taryboje. „Valstiečiai“, socialdemokratai ir paminėtas rinkimų komitetas turėtų susitarti dėl mero pavaduotojo, administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo postų. Jeigu du pastaruosius užimtų mandatus gavę asmenys, jie negalėtų būti tarybos nariais. Į šias pareigas galima siūlyti ir rinkimuose nedalyvavusius partijų ar komiteto asmenis. Vargu… Postai – tai juk didžiausias tikslas… Įmanoma, kad Tarybos narių, išrinktų Savivaldybės administracijos direktoriumi ir jo pavaduotoju, mandatus gaus jų atstovaujamų partijų ar minimo komiteto po rinkimų pasikeitusių sąrašų atstovai.

5 Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų atstovai, 3 LR Liberalų sąjūdžio nariai kol kas, panašu, lieka opozicijoje. 2 Socialdemokratų darbo partijos nariai savo nuostatų neviešina.
25 išrinktieji
Partija Tvarka ir teisingumas – 6 mandatai: tiesiogiai meru išrinktas Vytautas Laurinaitis, tarybos nariai – Steponas Kazlauskas, Alina Urbonienė, Vygantas Stoškus, Vygantas Kamarauskas ir Laimutė Uselienė, pastaroji mandatą gavo mero rinkimus laimėjus V. Laurinaičiui.
Tėvynės sąjunga – Lietuvos krikščionys demokratai – 5 mandatai: Sandra Tamašauskienė, Arūnas Kurlianskas, Zigmantas Jaunius, Zigmantas Merliūnas ir Žygimantas Kurlianskas.
Valstiečių ir žaliųjų sąjunga – 4 mandatai: Sigitas Majus, Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas, Virgilijus Pozingis.
Socialdemokratų partija – 3 mandatai: Antanas Martinkus, Tomas Budrikis, Sigitas Šeputis.
Liberalų sąjūdis – 3 mandatai: Algirdas Gečas, Audrius Endzinas, Daiva Plikšnienė.
Socialdemokratų darbo partija – 2 mandatai: Arūnas Pupšys, Ričardas Stonkus.
Visuomeninis rinkimų komitetas „Už žmonių valdžią“ – 2 mandatai: Daiva Žebelienė, Edvardas Jurjonas.

Skaičiai ir įdomybės
Į Savivaldybės 25 narių tarybą išrinkta 13 dabar kadenciją baigiančių narių, taip pat perrinktas meras V. Laurinaitis. Iš 60 šalies merų 38 vėl išrinkti į šias pareigas, merėmis išrinktos 5 moterys. Lietuvoje išrinkti 1502 savivaldybių tarybų nariai, įskaitant merus, 71 proc. – vyrų, 29 proc. – moterų. Į Šilutės valdžią pateko 6 moterys, tai mažiau negu ketvirtadalis Tarybos narių.

Trečdalį aukščiausios rajono valdžios – 8 vietas – užims politikos naujokai, iš jų dvi moterys. Tai A. Urbonienė, D. Plikšnienė, V. Stoškus, E. Jurjonas, Ž. Kurlianskas, Z. Merliūnas, S. Majus, E. Padimanskas.
Yra ir dvi kadencijas Seimo nariu dirbęs A. Endzinas, taip pat Savivaldybėje vadovų pareigas ėję V. Kamarauskas, V. Pozingis, S. Šeputis. Tad 17 naujosios Tarybos narių savivaldoje toli gražu ne naujokai.
Penkių Tėvynės sąjungos – Lietuvos krikščionių demokratų komandoje yra 3 kadenciją baigiantys Tarybos nariai ir du 26-27 m. išsilavinę švėkšniškiai Z. Merliūnas ir Ž. Kurlianskas, pastarasis yra į vietos valdžią išrinkto A. Kurliansko sūnus. Ketvirtasis švėkšniškis yra socialdemokratas A. Martinkus.

„Tvarkiečiai“ valdžioje turės perrinktą 53 metų merą V. Laurinaitį bei buvusius Tarybos narius S. Kazlauską ir L. Uselienę. Nauji veidai – Šilutės Žibų pradinės mokyklos šokių mokytoja A. Urbonienė, su muzika nesiskiriantis V. Stoškus („Karčemos“ ansamblio vadovas, renginių organizatorius), UAB „Šilutės šilumos tinklų“ direktoriaus pavaduotojas V. Kamarauskas.

Iš 4 „valstiečių“ V. Pozingis ir G. Kimbrienė savivaldoje jau daug metų, verslininkas S. Majus ir Šilutės ligoninės gydytojas E. Padimanskas – naujokai.

Socialdemokratų trejetukas naujienų nepažėrė: A. Martinkus – besibaigiančios kadencijos Savivaldybės tarybos narys, kaip ir T. Budrikis, kuris yra dirbęs vienu iš Savivaldybės vadovų, o S. Šeputis tebeeina Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas.
Liberalų sąjūdžio trejetuke – nuo 2003 m. Savivaldybės taryboje dirbantis mokytojas A. Gečas, verslininkas, beje, irgi buvęs ne tik Seimo narys, bet trumpai – ir Savivaldybės tarybos narys A. Endzinas bei Rusnėje gyvenanti D. Plikšnienė, politikos naujokė, jos vyras Raimondas yra buvęs Savivaldybės tarybos nariu, o jos tėvas – Seimo narys A. S. Nausėda.
Nuo Socialdemokratų partijos atskilusių asmenų suburtos naujosios Socialdemokratų darbo partijos atstovai A. Pupšys ir R. Stonkus tebedirba kadenciją baigiančioje Savivaldybės taryboje. A. Pupšys yra universitetą baigęs civilinės teisės magistras, R. Stonkus universitete įgijo biologo, zoologo išsilavinimą.

Visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ lyderė D. Žebelienė – verslininkė, yra buvusi rajono merė. E. Jurjonas – universitete įgijęs turizmo specialisto diplomą, vienintelis iš visų rajone išrinktųjų politikų anketoje parašęs papildomą sakinį: „Esu ir būsiu vienodai visiems teisingas“…

Dauguma Tarybos narių dirba versle, yra pedagogų, 1 teisininkas ir 1 gydytojas.
„Pamario“ duomenimis, 14 išrinktųjų gyvena Šilutėje ar jos seniūnijoje, 4 – iš Švėkšnos sen., po 2 – iš Žemaičių Naumiesčio ir Saugų sen., po 1 – iš Vainuto, Rusnės ir Gardamo sen.
Jauniausias yra Žygimantas Kurlianskas, kuriam 26 metai, vyriausia – Genovaitė Kimbrienė, Šilutės kredito unijos įkūrėja ir vadovė, kelias kadencijas dirbanti Savivaldybės tarybos nare.
Tačiau gražių vardų tikrai netrūksta – yra Vytautas, Algirdas, Žygimantas, dvi – Daivos, po du Vygantus, Zigmantus, Arūnus, Sigitus.

„Pamario“ inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Nacionaliniame miškasodyje „Kad giria žaliuotų“ jau dalyvavo Šilutės krašto medžiotojai

miškasodis

Pagrindinis Nacionalinio miškasodžio renginys šiemet vyks balandžio 20 d. Planuojama pasodinti net 100 simbolinių girių visoje Lietuvoje. Šilutės rajono medžiotojų klubų atstovai, pakviesti Šilutės rajono medžiotojų ir žvejų draugijos pirmininkės Nijolės Endrikaitienės,  miškininkams talkino anksčiau.   Iš įvairių medžiotojų klubų susirinkę pora dešimčių medžiotojų ir jų šeimų narių trečiadienį Kintų girininkijos Rūdynų miške atsodino vieno hektaro iškirstą plotą. Darbas vyko sklandžiai, mat talkininkams vadovavo, beje, ir pats sodino šių miškų girininkas Tomas Lukošius. Pasak jo, medžiotojai tądien iš viso pasodino

Ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 17 d. vakare, po 20 val., Sakūčių k., Kintų sen., ant tilto rastas aprūdijęs šaunamasis ginklas. Ginklas paimtas. Surinkta medžiaga. Balandžio 17 d. vėlų vakarą buitinio konflikto metu Šilutėje neblaivi (2,00 prom.) moteris, gim. 1967 m., sukėlė fizinį skausmą vyrui, gim. 1981 m. Įtariamoji sulaikyta. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 18 d. rytą Šilutės r. PK gautas pranešimas, jog balandžio 17 d. apie 14 val. Šyšgirių k., Kintų sen., pievoje pastebėta, kad

Aukcione laimėjo autokroso trasą

Registrų centras skelbia, kad tarp e. aukcionų laimikių – buvusios kareivinės ir autokroso trasa… Šių metų pradžia elektroninių aukcionų entuziastams nepašykštėjo patrauklių pasiūlymų – Registrų centro administruojamame elektroninių varžytynių ir aukcionų portale naujus savininkus surado buvusios kareivinės, autokroso trasa ir kiti įdomūs objektai. Be to, džiaugtis gali ir didelio pirkėjų susidomėjimo sulaukusių aukcionų organizatoriai, kuriems už parduodamą turtą pavyko gauti keliskart didesnę pinigų sumą. „E. varžytynių ir aukcionų portalas yra patogus įrankis įmonėms ir institucijoms realizuoti savo turimą turtą didžiausią

Seimas įteisino galimybę laikinai naudotis laisva valstybine žeme

Ketvirtadienį Seimas priėmė Žemės bei Vietos savivaldos įstatymų pataisas ir įteisino galimybę valstybinės žemės patikėtiniams išduoti sutikimus laikinai naudotis laisvos valstybinės žemės fondo žemės plotais. Savivaldybės ir Nacionalinė žemės tarnyba plotus, kuriuose nesuformuoti žemės sklypai ir kurie iki 2023 m. gruodžio 31 d. pagal Nacionalinės žemės tarnybos išduotame leidime laikinai naudotis valstybine žeme žemės ūkio veiklai vykdyti nurodytas sąlygas, buvo naudojami žemės ūkio veiklai vykdyti, galės būti perduoti laikinai naudotis ne ilgiau kaip iki 2026 m. gruodžio 31 d. Aplinkos

Taip pat skaitykite