Vyriausybėje pasveikinti aukščiausiais įvertinimais egzaminus išlaikę abiturientai

Rugpjūčio 8-ąją Vyriausybės rūmuose pagerbti abiturientai ir profesinių įstaigų absolventai, geriausiais įvertinimais šiemet išlaikę brandos ir profesinio mokymo kvalifikacijos bei tarptautinio bakalaureato programos egzaminus. Šventėje dalyvavusius abiturientus, jų mokytojus ir artimuosius, o taip pat ugdymo įstaigų vadovus pasveikino Ministrė Pirmininkė Ingrida Šimonytė bei švietimo, mokslo ir sporto ministras Gintautas Jakštas.

„Jūsų pasiekimai, kuriais šiandien džiaugiamės ir didžiuojamės, nebūtų įmanomi be mokytojų, tėvų ir kitų artimųjų, – sakė Ministrė Pirmininkė I. Šimonytė. – Noriu padėkoti mokytojams už kantrybę, gebėjimą parodyti savo auklėtiniams kryptį, sudominti, kartais galbūt priminti, kad nuo įdėto darbo ir pasirinkimų labai daug kas priklauso ateityje. Ji yra sunkiai nuspėjama, todėl kuo smalsesni, žingeidesni ir įvairiapusiškesni esame mokykloje, tuo mažiau mums baisūs ateities išbandymai. Ypatingai svarbūs Jūsų pasiekimuose yra ir tėvai, sesės, broliai ar seneliai, padrąsinantys sunkesnę valandą, kai ne viskas atrodo rožėmis klota, ar pagiriantys tuomet, kai sekasi puikiai. Labai džiaugiuosi galėdama būti šios šventės, Jūsų visų daugelio metų pasiekimų paminėjimo, dalimi. Tai yra vieno etapo pabaiga ir naujo pradžia – nebijokite jame rinktis, suklysti ir pripažinti klydę, jeigu taip atrodytų, nebijokite tiesiog drįsti. Linkiu didžiausios sėkmės Jūsų ateities pasirinkimuose“.

„Dabar svarbu, kad pasiekę aukščiausių vertinimų, nepasiduotumėte spaudimui tokiais būti visada. Pasilikite erdvės įvairovei, naujų pradžių, nežinojimo ir klaidų tikimybėms, išsaugokite ne tik pasididžiavimą pasiekimais, bet ir šimtabalę skalę pranokstantį patirties alkį. Iš mokyklos išsinešate ne tik žinias, kurios galbūt po kurio laiko ir prisimirš, bet liks mokėjimas mokytis, gebėjimas suprasti, analizuoti ir pritaikyti informaciją, siekti tikslo. Džiugu, kad pasidėjote gerą pamatą“, – sakė švietimo, mokslo ir sporto ministras G. Jakštas.

Šventėje abiturientams įteikti padėkos raštai ir atminimo dovana, jos dalyviams pasirodė poetinio vyksmo teatras „P teatras“.

Bent tris ar daugiau maksimalius šimto balų įvertinimus egzaminų sesijoje šiemet gavo 67 Lietuvos abiturientai. Penkiais šimtukais įvertinti 3 abiturientai, keturis šimtukus gavo 14 abiturientų, tris šimtukus baigiamuosiuose egzaminuose pelnė 53 šiemet mokyklas baigę jaunuoliai.

Vyriausybės informacija

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite