Vyriausiam Traksėdžių gyventojui lazdos dar nereikia

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė 90 metų jubiliejaus proga pasveikino Traksėdžių kaimo gyventoją Petrą Degutį.

Devyniasdešimties metų jubiliejų švenčiantis Petras Degutis ir jo sutuoktinė Stasė Traksėdžiuose gyvena nuo 1949-ųjų.

Jubiliatas su 8 metais jaunesne sutuoktine Stase prie savo namo slenksčio svečius pasitiko gerai nusiteikę. „Petrai, sakiau, pasiimk lazdikę, susilenk ir pasitik svečius kaip tikras 90 metų senukas. Tiek to, per kitą jubiliejų taip padarysime“, – juokavo Stasė Degutienė.
Nepaisant garbingo amžiaus, nei vienam, nei kitam lazdos kol kas nereikia. Nors sutuoktiniai mano, kad P. Degutis šiuo metu yra vyriausias Traksėdžių kaimo gyventojas, pažvelgus į šiuos žmones sunku patikėti, kad jie jau tokio garbingo amžiaus sulaukę. Ir vaikai neprasta tėvelių sveikata džiaugiasi. Vis dėlto metai daro savo. Kartais sudiegia širdį, po sunkesnio darbo svaigsta galva ir atmintis jau nebe tokia gera.
Iš Kvėdarnos kilę Petras ir Stasė Degučiai pasakojo, kad į Traksėdžius atvyko gyventi 1949 metais. Iš pradžių įsikūrė Pušyno gatvėje, o vėliau įsigijo namelį kitoje, Šilojų gatvėje. Abu dirbo durpyne. Iš ten išėjo į pensiją. Kai P. Degutis atvyko į durpyną, Stasė jau ten dirbo. Pasakojo, kad nelengva buvo. Mokslų nedaug teragavę, paprastais darbininkais dirbo.Vasarą po 10-12 valandų darbuotis tekdavę.
Susipažino, sukūrė šeimą, kurioje užaugo 3 dukros. Viena kol kas gyvena ir darbuojasi Airijoje, kitos dvi Lietuvoje – Telšiuose ir Tauragėje. Jau užaugo 5 anūkai, padovanoję seneliams 8 proanūkius.
Nepaisant garbingo amžiaus, Degučiai laiko vištų, savo 28 arų sklype užsiaugina bulvių ir kitokių daržovių. Prieš keletą metų dar ir kiaulių turėjo. Bulvių užtenka ir po vieną kitą maišiuką į svečius atvykusiems vaikams ar anūkams įdėti. Tik vandentiekio iki šiol neturi. Pasinaudoję proga, Stasė ir Petras Degučiai klausinėjo seniūno Raimondo Steponkaus, ar sunku būtų atsivesti iš kaimynų vandenį. Šis sakė, kad tai tikrai nesudėtinga ir patarė kreiptis į UAB „Šilutės vandenys“. Ten pažiūrėsią, kaip geriausiai jų namelį prie bendro vandens tiekimo tinklo prijungti.
Sutuoktiniai pamažu ruošiasi šventei. Sakė, kad šeštadienio pavakarę visos dukros susirinks. Ir Virginija, ta, kuri Airijoje, taip pat jau pakeliui. Tik, gailisi, kad ne visi anūkai galėsią atvykti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite