Vyriausiam Traksėdžių gyventojui lazdos dar nereikia

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė 90 metų jubiliejaus proga pasveikino Traksėdžių kaimo gyventoją Petrą Degutį.

Devyniasdešimties metų jubiliejų švenčiantis Petras Degutis ir jo sutuoktinė Stasė Traksėdžiuose gyvena nuo 1949-ųjų.

Jubiliatas su 8 metais jaunesne sutuoktine Stase prie savo namo slenksčio svečius pasitiko gerai nusiteikę. „Petrai, sakiau, pasiimk lazdikę, susilenk ir pasitik svečius kaip tikras 90 metų senukas. Tiek to, per kitą jubiliejų taip padarysime“, – juokavo Stasė Degutienė.
Nepaisant garbingo amžiaus, nei vienam, nei kitam lazdos kol kas nereikia. Nors sutuoktiniai mano, kad P. Degutis šiuo metu yra vyriausias Traksėdžių kaimo gyventojas, pažvelgus į šiuos žmones sunku patikėti, kad jie jau tokio garbingo amžiaus sulaukę. Ir vaikai neprasta tėvelių sveikata džiaugiasi. Vis dėlto metai daro savo. Kartais sudiegia širdį, po sunkesnio darbo svaigsta galva ir atmintis jau nebe tokia gera.
Iš Kvėdarnos kilę Petras ir Stasė Degučiai pasakojo, kad į Traksėdžius atvyko gyventi 1949 metais. Iš pradžių įsikūrė Pušyno gatvėje, o vėliau įsigijo namelį kitoje, Šilojų gatvėje. Abu dirbo durpyne. Iš ten išėjo į pensiją. Kai P. Degutis atvyko į durpyną, Stasė jau ten dirbo. Pasakojo, kad nelengva buvo. Mokslų nedaug teragavę, paprastais darbininkais dirbo.Vasarą po 10-12 valandų darbuotis tekdavę.
Susipažino, sukūrė šeimą, kurioje užaugo 3 dukros. Viena kol kas gyvena ir darbuojasi Airijoje, kitos dvi Lietuvoje – Telšiuose ir Tauragėje. Jau užaugo 5 anūkai, padovanoję seneliams 8 proanūkius.
Nepaisant garbingo amžiaus, Degučiai laiko vištų, savo 28 arų sklype užsiaugina bulvių ir kitokių daržovių. Prieš keletą metų dar ir kiaulių turėjo. Bulvių užtenka ir po vieną kitą maišiuką į svečius atvykusiems vaikams ar anūkams įdėti. Tik vandentiekio iki šiol neturi. Pasinaudoję proga, Stasė ir Petras Degučiai klausinėjo seniūno Raimondo Steponkaus, ar sunku būtų atsivesti iš kaimynų vandenį. Šis sakė, kad tai tikrai nesudėtinga ir patarė kreiptis į UAB „Šilutės vandenys“. Ten pažiūrėsią, kaip geriausiai jų namelį prie bendro vandens tiekimo tinklo prijungti.
Sutuoktiniai pamažu ruošiasi šventei. Sakė, kad šeštadienio pavakarę visos dukros susirinks. Ir Virginija, ta, kuri Airijoje, taip pat jau pakeliui. Tik, gailisi, kad ne visi anūkai galėsią atvykti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Specialistų rekomendacijos, kaip saugoti sveikatą kaitros metu

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba įspėja apie karštį:  rugpjūčio 12 d., penktadienį, temperatūra popietę kils iki +24-29°C; šeštadienio naktį vės iki 10-15 laipsnių, dieną oras įkais iki +25-30°C; sekmadienio dieną šils iki +26-31°C; Žolinės dieną temperatūra pakils iki +26-31°C.   Aktualu kiekvienam Karštis gali paveikti kiekvieno žmogaus sveikatą, bet ypač jautrūs yra kūdikiai ir vaikai iki 4 metų amžiaus, 65 metų amžiaus ir vyresni žmonės, asmenys, turintys antsvorio, dirbantys sunkų fizinį darbą, sergantys įvairiomis ligomis (endokrininės, inkstų, širdies ir kraujagyslių sistemų). Per

Rugpjūčio viduryje – Žolinė

Žolinė (Dzūkijoje – Kopūstinė) – tai atsisveikinimo su želmenimis ir gėlėmis diena. Javai jau nupjauti ir suvežti, uogos ir vaisiai surinkti, privirta uogienių. Moterys šią dieną rinkdavo gražiausias laukų gėleles, vaistažoles, dėkodavo Žemei už derlių ir grožį. Ūkininkai šiai šventei iškepdavo duonos iš šviežio derliaus ir padarydavo alaus, giros. Žolinės švęsti susirinkdavo visa giminė, buvo prisimenami ir giminės mirusieji. Buvo tikima, – kas neateis kartu švęsti per Žolinę, bus neturtingas. Šventės dieną buvo aukojami gyvuliai ir rituališkai kepama duona: naujojo

Vilniuje atidaroma viena moderniausių teniso arenų Europoje

Po kiek daugiau nei metus trukusios rekonstrukcijos Vilniuje esantis sporto kompleksas „SEB arena“ jau nuo rugsėjo duris atvers kaip didžiausias uždaras teniso, skvošo ir badmintono centras Vidurio Europoje. Atnaujintoje arenoje įrengtas ir pirmasis regione išmanusis teniso kortas, leisiantis organizuoti tarptautinius aukščiausio  lygio turnyrus. Naujojoje arenos dalyje įrengti 7 papildomi kietosios dangos kortai ir centrinis kortas, kurį supa net 1,5 tūkst. žiūrovų talpinančios tribūnos, 4 badmintono aikštelės ir net 10 patiems jauniausiems tenisininkams skirtų mažųjų teniso kortų. „Šiandien jau galime drąsiai

Prasideda ilgasis savaitgalis. Kokių klaidų nedaryti be priežiūros paliekant namus?

Žolinės savaitgalį dalis Lietuvos žmonių mėgausis besibaigiančia vasara, laisvadienius leisdami kurortuose, sodybose ar prie vandens telkinių. Nors tyrimai rodo, kad mūsų šalies gyventojai labiau negu estai ir latviai rūpinasi namų saugumu, draudikai atkreipia dėmesį, kad vasaros mėnesiais, ypač per Žolinę ar kitus ilguosius savaitgalius, be priežiūros palikti namai nukenčia dažniau nei įprastai. Todėl itin svarbu išvykstant pasirūpinti namų ir juose esančio turto saugumu, kad sugrįžus juos rastumėte tokius, kokius palikote. „Ne tik Lietuvos, bet ir kitų Baltijos šalių gyventojai pastaraisiais

Taip pat skaitykite