Vyriausiam Traksėdžių gyventojui lazdos dar nereikia

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė 90 metų jubiliejaus proga pasveikino Traksėdžių kaimo gyventoją Petrą Degutį.

Devyniasdešimties metų jubiliejų švenčiantis Petras Degutis ir jo sutuoktinė Stasė Traksėdžiuose gyvena nuo 1949-ųjų.

Jubiliatas su 8 metais jaunesne sutuoktine Stase prie savo namo slenksčio svečius pasitiko gerai nusiteikę. „Petrai, sakiau, pasiimk lazdikę, susilenk ir pasitik svečius kaip tikras 90 metų senukas. Tiek to, per kitą jubiliejų taip padarysime“, – juokavo Stasė Degutienė.
Nepaisant garbingo amžiaus, nei vienam, nei kitam lazdos kol kas nereikia. Nors sutuoktiniai mano, kad P. Degutis šiuo metu yra vyriausias Traksėdžių kaimo gyventojas, pažvelgus į šiuos žmones sunku patikėti, kad jie jau tokio garbingo amžiaus sulaukę. Ir vaikai neprasta tėvelių sveikata džiaugiasi. Vis dėlto metai daro savo. Kartais sudiegia širdį, po sunkesnio darbo svaigsta galva ir atmintis jau nebe tokia gera.
Iš Kvėdarnos kilę Petras ir Stasė Degučiai pasakojo, kad į Traksėdžius atvyko gyventi 1949 metais. Iš pradžių įsikūrė Pušyno gatvėje, o vėliau įsigijo namelį kitoje, Šilojų gatvėje. Abu dirbo durpyne. Iš ten išėjo į pensiją. Kai P. Degutis atvyko į durpyną, Stasė jau ten dirbo. Pasakojo, kad nelengva buvo. Mokslų nedaug teragavę, paprastais darbininkais dirbo.Vasarą po 10-12 valandų darbuotis tekdavę.
Susipažino, sukūrė šeimą, kurioje užaugo 3 dukros. Viena kol kas gyvena ir darbuojasi Airijoje, kitos dvi Lietuvoje – Telšiuose ir Tauragėje. Jau užaugo 5 anūkai, padovanoję seneliams 8 proanūkius.
Nepaisant garbingo amžiaus, Degučiai laiko vištų, savo 28 arų sklype užsiaugina bulvių ir kitokių daržovių. Prieš keletą metų dar ir kiaulių turėjo. Bulvių užtenka ir po vieną kitą maišiuką į svečius atvykusiems vaikams ar anūkams įdėti. Tik vandentiekio iki šiol neturi. Pasinaudoję proga, Stasė ir Petras Degučiai klausinėjo seniūno Raimondo Steponkaus, ar sunku būtų atsivesti iš kaimynų vandenį. Šis sakė, kad tai tikrai nesudėtinga ir patarė kreiptis į UAB „Šilutės vandenys“. Ten pažiūrėsią, kaip geriausiai jų namelį prie bendro vandens tiekimo tinklo prijungti.
Sutuoktiniai pamažu ruošiasi šventei. Sakė, kad šeštadienio pavakarę visos dukros susirinks. Ir Virginija, ta, kuri Airijoje, taip pat jau pakeliui. Tik, gailisi, kad ne visi anūkai galėsią atvykti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Augintinių ženklinimo ABC: kam, kaip ir kodėl to reikia?

Bela, Luna, Simba, Pūkis, Pupa, Maja, Rikis, Tobis, Murkis, Puma, Nika, Arčis, Gučis – populiariausi kačių ir šunų, registruotų Gyvūnų augintinių registre, vardai. Jūsų augintinio vardas taip pat gali būti populiariausiųjų sąraše, jei paženklinsite ir registruosite jį Gyvūnų augintinių registre. Primename, kaip tai padaryti ir kodėl svarbu paženklinti savo augintinius. Gyvūno ženklinimas mikroschema – tai neskausminga ir daug laiko netrunkanti procedūra. Ją atlieka veterinaras arba ženklintojas, registruojantis kates, šunis ir šeškus ir turintis mokymo baigimo pažymėjimą bei teisę prisijungti prie

Vasario mėnesį policija tikrins

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie vasario mėnesio policijos prevencines priemones. Vasario 1-2 d. bus tikrinamas privalomų saugos priemonių (saugos diržų, saugos šalmų, vaikams skirtų specialių sėdynių (prisegimo sistemų) naudojimas, vasario 5-7 d. – transporto priemonių, įskaitant dviračių, elektrinių paspirtukų, vairuotojų blaivumas, apsvaigimas nuo narkotinių ar kitų psichiką veikiančių medžiagų , vasario 9-11 d. ir vasario 27-28 d. – vairuotojų nesustojimas prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles. Vasario 13-19 d. bus sustiprinta krovininių automobilių ir autobusų

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Taip pat skaitykite