Vyriausiam Traksėdžių gyventojui lazdos dar nereikia

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė 90 metų jubiliejaus proga pasveikino Traksėdžių kaimo gyventoją Petrą Degutį.

Devyniasdešimties metų jubiliejų švenčiantis Petras Degutis ir jo sutuoktinė Stasė Traksėdžiuose gyvena nuo 1949-ųjų.

Jubiliatas su 8 metais jaunesne sutuoktine Stase prie savo namo slenksčio svečius pasitiko gerai nusiteikę. „Petrai, sakiau, pasiimk lazdikę, susilenk ir pasitik svečius kaip tikras 90 metų senukas. Tiek to, per kitą jubiliejų taip padarysime“, – juokavo Stasė Degutienė.
Nepaisant garbingo amžiaus, nei vienam, nei kitam lazdos kol kas nereikia. Nors sutuoktiniai mano, kad P. Degutis šiuo metu yra vyriausias Traksėdžių kaimo gyventojas, pažvelgus į šiuos žmones sunku patikėti, kad jie jau tokio garbingo amžiaus sulaukę. Ir vaikai neprasta tėvelių sveikata džiaugiasi. Vis dėlto metai daro savo. Kartais sudiegia širdį, po sunkesnio darbo svaigsta galva ir atmintis jau nebe tokia gera.
Iš Kvėdarnos kilę Petras ir Stasė Degučiai pasakojo, kad į Traksėdžius atvyko gyventi 1949 metais. Iš pradžių įsikūrė Pušyno gatvėje, o vėliau įsigijo namelį kitoje, Šilojų gatvėje. Abu dirbo durpyne. Iš ten išėjo į pensiją. Kai P. Degutis atvyko į durpyną, Stasė jau ten dirbo. Pasakojo, kad nelengva buvo. Mokslų nedaug teragavę, paprastais darbininkais dirbo.Vasarą po 10-12 valandų darbuotis tekdavę.
Susipažino, sukūrė šeimą, kurioje užaugo 3 dukros. Viena kol kas gyvena ir darbuojasi Airijoje, kitos dvi Lietuvoje – Telšiuose ir Tauragėje. Jau užaugo 5 anūkai, padovanoję seneliams 8 proanūkius.
Nepaisant garbingo amžiaus, Degučiai laiko vištų, savo 28 arų sklype užsiaugina bulvių ir kitokių daržovių. Prieš keletą metų dar ir kiaulių turėjo. Bulvių užtenka ir po vieną kitą maišiuką į svečius atvykusiems vaikams ar anūkams įdėti. Tik vandentiekio iki šiol neturi. Pasinaudoję proga, Stasė ir Petras Degučiai klausinėjo seniūno Raimondo Steponkaus, ar sunku būtų atsivesti iš kaimynų vandenį. Šis sakė, kad tai tikrai nesudėtinga ir patarė kreiptis į UAB „Šilutės vandenys“. Ten pažiūrėsią, kaip geriausiai jų namelį prie bendro vandens tiekimo tinklo prijungti.
Sutuoktiniai pamažu ruošiasi šventei. Sakė, kad šeštadienio pavakarę visos dukros susirinks. Ir Virginija, ta, kuri Airijoje, taip pat jau pakeliui. Tik, gailisi, kad ne visi anūkai galėsią atvykti.

Vaidotas VILKAS

Hits: 26

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Mažosios Lietuvos atstovai kreipėsi į Prezidentą dėl krašto heraldikos kūrimo

2021 m. balandžio 16 d. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba oficialiu raštu kreipėsi į Lietuvos Respublikos Prezidentą, prašydama padėti išspręsti nevaisingą diskusiją su Lietuvos heraldikos komisija (LHK), kuri atsisako įteisinti Mažosios Lietuvos vietos žmonių pasirinktą regiono herbo simbolį. Kurti etnografinio Mažosios Lietuvos regiono heraldiką imtasi 2014 metais. Mažosios Lietuvos etninės kultūros globos taryba sukvietė regiono savivaldybių (Klaipėdos miesto, Klaipėdos rajono, Neringos, Jurbarko, Tauragės rajono, Pagėgių ir Šilutės) kultūrininkus, visuomenininkus, senuosius krašto gyventojus, išeiviją išreikšti nuomonę, koks simbolis geriausiai atspindėtų

Kintų mokykloje istorijos moko dr. Rubenas Bukavickas

Gera žinia Kintų pagrindinės mokyklos bendruomenės vardu interneto svetainėje pasidžiaugė šios mokyklos vadovė Asta Gužauskienė. Istorijos mokytojas Rubenas Bukavickas gavo mokslų daktaro laipsnį. Direktorė Asta Gužauskienė rašo: „Kad darbuotojai kelia kvalifikaciją mokymuose, kursuose, seminaruose, daugumai visuomenės tai yra žinoma ir gana įprasta. Bet priimti sprendimą studijuoti – iššūkis! Kintų mokykloje mėgstami iššūkiai – kasmet studijuoja vidutiniškai po penkis darbuotojus: vieni siekia profesijos ar papildomos profesijos, persikvalifikavimo, kiti – pedagogikos studijų ar net mokslinio laipsnio! Šiuo metu mokykloje dirba 47 darbuotojai,

COVID-19 Šilutės rajone: per parą nustatyti 5 nauji atvejai, sergančiųjų – 398, paskiepyti per 7 tūkst. gyventojų

Praėjusią parą, trečiadienį, Lietuvoje patvirtinta 1344 nauji koronaviruso (COVID-19) atvejai, mirė 14 žmonių, ketvirtadienį pranešė Statistikos departamentas. Šilutės rajone – 5 nauji atvejai.  Balandžio 22 d. duomenimis, Šilutės rajone šiuo metu iš viso sergančiųjų koronavirusu – 398 asmenys, o mirusiųjų nuo COVID-19 – 63. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 2 797 Šilutės r. savivaldybės gyventojai. Iš jų pasveiko 2 253 asmenys. Žinoma, jog iš viso Šilutės r. savivaldybėje paskiepyti 7 056 asmenys. Iš viso Lietuvoje nuo pandemijos pradžios COVID-19 susirgo 237 950

Balandžio 22-oji – Pasaulinė žemės diena

Pasaulinę Žemės dieną Jungtinės Tautos oficialiai paskelbė 1971 m. Žemės dienai buvo pasirinktas pavasario lygiadienis – laikas, kai dienos ir nakties ilgumas tampa vienodas visuose Žemės rutulio taškuose. Lietuvai atgavus Nepriklausomybę, Žemės dienos iniciatorius John McConnell kreipėsi į mūsų tautą, ragindamas tapti Žemės globėjais, o pavasario ekvinokciją, kuri skirtingose planetos vietose yra kovo 20-21 d., minėti kaip Pasaulinę žemės dieną. Atsiliepiant į šį kreipimąsi, Lietuvos Respublikos Atkūriamasis Seimas (tuometinė Lietuvos Respublikos Aukščiausioji Taryba) 1992 m. Žemės dieną oficialiai įteisino ir

Taip pat skaitykite