Vyriausiam Traksėdžių gyventojui lazdos dar nereikia

Šilutės seniūnas Raimondas Steponkus ir socialinio darbo organizatorė Lina Ozgirdaitė 90 metų jubiliejaus proga pasveikino Traksėdžių kaimo gyventoją Petrą Degutį.

Devyniasdešimties metų jubiliejų švenčiantis Petras Degutis ir jo sutuoktinė Stasė Traksėdžiuose gyvena nuo 1949-ųjų.

Jubiliatas su 8 metais jaunesne sutuoktine Stase prie savo namo slenksčio svečius pasitiko gerai nusiteikę. „Petrai, sakiau, pasiimk lazdikę, susilenk ir pasitik svečius kaip tikras 90 metų senukas. Tiek to, per kitą jubiliejų taip padarysime“, – juokavo Stasė Degutienė.
Nepaisant garbingo amžiaus, nei vienam, nei kitam lazdos kol kas nereikia. Nors sutuoktiniai mano, kad P. Degutis šiuo metu yra vyriausias Traksėdžių kaimo gyventojas, pažvelgus į šiuos žmones sunku patikėti, kad jie jau tokio garbingo amžiaus sulaukę. Ir vaikai neprasta tėvelių sveikata džiaugiasi. Vis dėlto metai daro savo. Kartais sudiegia širdį, po sunkesnio darbo svaigsta galva ir atmintis jau nebe tokia gera.
Iš Kvėdarnos kilę Petras ir Stasė Degučiai pasakojo, kad į Traksėdžius atvyko gyventi 1949 metais. Iš pradžių įsikūrė Pušyno gatvėje, o vėliau įsigijo namelį kitoje, Šilojų gatvėje. Abu dirbo durpyne. Iš ten išėjo į pensiją. Kai P. Degutis atvyko į durpyną, Stasė jau ten dirbo. Pasakojo, kad nelengva buvo. Mokslų nedaug teragavę, paprastais darbininkais dirbo.Vasarą po 10-12 valandų darbuotis tekdavę.
Susipažino, sukūrė šeimą, kurioje užaugo 3 dukros. Viena kol kas gyvena ir darbuojasi Airijoje, kitos dvi Lietuvoje – Telšiuose ir Tauragėje. Jau užaugo 5 anūkai, padovanoję seneliams 8 proanūkius.
Nepaisant garbingo amžiaus, Degučiai laiko vištų, savo 28 arų sklype užsiaugina bulvių ir kitokių daržovių. Prieš keletą metų dar ir kiaulių turėjo. Bulvių užtenka ir po vieną kitą maišiuką į svečius atvykusiems vaikams ar anūkams įdėti. Tik vandentiekio iki šiol neturi. Pasinaudoję proga, Stasė ir Petras Degučiai klausinėjo seniūno Raimondo Steponkaus, ar sunku būtų atsivesti iš kaimynų vandenį. Šis sakė, kad tai tikrai nesudėtinga ir patarė kreiptis į UAB „Šilutės vandenys“. Ten pažiūrėsią, kaip geriausiai jų namelį prie bendro vandens tiekimo tinklo prijungti.
Sutuoktiniai pamažu ruošiasi šventei. Sakė, kad šeštadienio pavakarę visos dukros susirinks. Ir Virginija, ta, kuri Airijoje, taip pat jau pakeliui. Tik, gailisi, kad ne visi anūkai galėsią atvykti.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite