Vydūno viešoji biblioteka ugdo medijų raštingumo gebėjimus ir kritinį mąstymą

Lietuvoje ir daugelyje pasaulio šalių 21-ąjį kartą paminėta Saugesnio interneto diena. Ta proga ir dalyvaujant „Saugesnio interneto savaitės“ veikloje vasario 12-15 d. Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje vyresnioji bibliotekininkė Asta Andrulienė vedė skaitmeninio raštingumo mokymus gyventojams. Mokymų temos: „Skaitmeninės žinios – įgykite jas dabar!“, „Saugus bendravimas ir dalinimasis turiniu e. erdvėje“.

Organizuodama šiuos mokymus Vydūno viešoji biblioteka prisidėjo prie asociacijų „Langas į ateitį“ ir „Viešieji interneto prieigos taškai“ įgyvendinamo medijų raštingumo projekt pagrindu skelbiamo konkurso.

Šio projekto tikslas – stiprinti medijų raštingumą, ypač – kritinį mąstymą, suteikiant aktyviems vietos bendruomenių nariams priemonių ir žinių, kaip to mokyti kitus. Bendradarbiaujant su Pagėgių Algimanto Mackaus gimnazija, vasario 13 d. į Vydūno viešąją biblioteką atvyko šios gimnazijos informacinių technologijų mokytoja ekspertė Rasa Antanaitienė su 7a klasės auklėtiniais. Moksleiviai su skaitmeninio raštingumo mokymų dalyviais turimas žinias pademonstravo dalyvaudami  interaktyvioje viktorinoje.

Kas yra privati informacija?

Susiskirstę į 4 komandas, gimnazistai atsakinėjo į viktorinoje klausimus. Teirautasi: Kas yra asmeninė ir privati informacija? Kokia informacija galima dalintis, o kokia ne? Kokios gali kilti grėsmės pasidalinus privačia informacija internete? Kas yra asmens duomenys ir kodėl jie tokie svarbūs? Kas gali nutikti neapgalvotai jais dalinantis ir kt.

Po viktorinos moksleiviai su informacinio raštingumo žinias lavinančiais kraštiečiais pasidalijo praktiniais patarimais apie internetą, e. paslaugas ir kt.

Mokymų „Skaitmeninės žinios – įgykite jas dabar!“ bei „Saugus bendravimas ir dalinimasis turiniu e. erdvėje“ dalyviai išklausė dėstytą 12 val. kursą. Po mokymų visiems kurso dalyviams bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė įteikė specialius šios mokomosios programos išklausymą patvirtinančius pažymėjimus ir palinkėjo tęsti mokymus.

Dalyvaudami šioje neformalioje švietimo programoje gyventojai įsisavino saugaus naudojimosi internetu taisykles, gilino žinias įvairiose srityse: tekstinių dokumentų rengimo, informacijos paieškos ir bendravimo virtualioje erdvėje, efektyvaus naudojimosi elektroninėmis paslaugomis ir t. t.

Kviečiame užsukti į Pagėgių krašto bibliotekas ir atrasti prasmingą jus dominančią veiklą. Bibliotekininkai yra visada pasiruošę padėti Jums žengti naujais pažinimo keliais. Laukiame Jūsų! 

 

Asta Andrulienė,

Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos

vyresn. bibliotekininkė bibliografiniam-informaciniam darbui

Nuotraukų autorės – Asta Andrulienė ir Dalia Mankienė

#SID2024

#SaugusInternete

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite