VTEK skelbia: Daiva Žebelienė pažeidė įstatymą

Žebelienė Daiva

Petro Skutulo nuotr.

Spalio 13 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija svarstė buvusios Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesį. Nuspręsta: eidama Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės pareigas Daiva Žebelienė pažeidė įstatymą.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Šilutės r. savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimą atstovauti.

Tyrimo duomenys rodo, kad D. Žebelienė, būdama savivaldybės tarybos nare, atstovavo savo vadovautos UAB „Toluta” interesams Šilutės rajono savivaldybės administracijoje. Nustatyta, kad 2019 ir 2020 m. liepą tuometinė valstybės politikė minėtosios bendrovės vardu pateikė komercinių pasiūlymų dėl rangos darbų atlikimo, o po to pasirašė rangos darbų sutartis.

Pagal VPIDĮ, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

Atsižvelgdama į nustatytas aplinkybes, VTEK atkreipia Šilutės rajono savivaldybės mero dėmesį, kad turi būti užtikrinta, jog VPIDĮ nuostatų savivaldybėje būtų laikomasi.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu“, – tokią informaciją paskelbė VTEK.

Primename,

kad liepos 21 d. VTEK paskelbė apie pradėtą tyrimą dėl D. Žebelienės elgesio. Tuomet paviešinta: „Aiškinamasi, ar D. Žebelienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. VTEK tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m. pateikusi (pasirašiusi) savivaldybės administracijai UAB „Toluta” komercinius pasiūlymus ir šios bendrovės vardu su savivaldybės administracija pasirašiusi darbų rangos sutartis“.

Savivaldybės taryba liepos 15 d. paskyrė D. Žebelienę Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Menkas buvo pasitikėjimas: surengus slaptą balsavimą, už šį paskyrimą balsavo tik 13 Tarybos narių (Taryboje iš viso yra 25). Tad vos vienas balsas nulėmė D. Žebelienės sėkmę.

Primename, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija anksčiau pripažino Savivaldybės tarybos narį Tomą Budrikį pažeidus ribojimo atstovauti reikalavimus, dabar įvertintas ir panašus D. Žebelienės elgesys. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų laukia dar trys Savivaldybės atstovai: liepos 28 d. pradėtas tyrimas dėl Savivaldybės tarybos nario Audriaus Endzino, rugpjūčio 11 d. – irgi dėl Tarybos nario Edgaro Padimansko, rugsėjo 22 d. – dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio.

D. Žebelienė į Savivaldybės tarybą buvo išrinkta kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovė. Be jos, buvo išrinktas ir šio komiteto atstovas Edvardas Jurjonas. Šis komitetas pagal valdančiąją daugumą sudariusių partijų ir sąjungų sutartį gavo teisę deleguoti savo atstovą į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Delegavo tuometinę Saugų seniūnę Dalią Rudienę, o šią vasarą persigalvojo – D. Rudienė buvo atleista, į jos vietą paskirta D. Žebelienė.

Kadangi dėl darbo administracijoje D. Žebelienė neteko Savivaldybės tarybos nario mandato, ją Taryboje pakeitė kitas komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovas Vladas Kainovaitis.

pamarys.eu pagal VTEK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite