VTEK skelbia: Daiva Žebelienė pažeidė įstatymą

Žebelienė Daiva

Petro Skutulo nuotr.

Spalio 13 d. Vyriausioji tarnybinės etikos komisija svarstė buvusios Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės Daivos Žebelienės elgesį. Nuspręsta: eidama Šilutės rajono savivaldybės tarybos narės pareigas Daiva Žebelienė pažeidė įstatymą.

„Vyriausioji tarnybinės etikos komisija (VTEK) vienbalsiai nusprendė, kad buvusi Šilutės r. savivaldybės tarybos narė Daiva Žebelienė pažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo (VPIDĮ) ribojimą atstovauti.

Tyrimo duomenys rodo, kad D. Žebelienė, būdama savivaldybės tarybos nare, atstovavo savo vadovautos UAB „Toluta” interesams Šilutės rajono savivaldybės administracijoje. Nustatyta, kad 2019 ir 2020 m. liepą tuometinė valstybės politikė minėtosios bendrovės vardu pateikė komercinių pasiūlymų dėl rangos darbų atlikimo, o po to pasirašė rangos darbų sutartis.

Pagal VPIDĮ, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba.

Atsižvelgdama į nustatytas aplinkybes, VTEK atkreipia Šilutės rajono savivaldybės mero dėmesį, kad turi būti užtikrinta, jog VPIDĮ nuostatų savivaldybėje būtų laikomasi.

Tyrimas atliktas gauto pranešimo pagrindu“, – tokią informaciją paskelbė VTEK.

Primename,

kad liepos 21 d. VTEK paskelbė apie pradėtą tyrimą dėl D. Žebelienės elgesio. Tuomet paviešinta: „Aiškinamasi, ar D. Žebelienė nepažeidė Viešųjų ir privačių interesų derinimo įstatymo ribojimo atstovauti. Pagal šį teisės aktą, valstybinėje tarnyboje dirbantis asmuo neturi teisės atstovauti fiziniams ar juridiniams asmenims ir ginti jų interesų institucijoje ar įstaigoje, kurioje jis dirba. Tyrimas pradėtas gauto pranešimo pagrindu. VTEK tirs aplinkybes, kai D. Žebelienė galbūt atstovavo UAB „Toluta” interesams 2019 m. ir 2020 m. pateikusi (pasirašiusi) savivaldybės administracijai UAB „Toluta” komercinius pasiūlymus ir šios bendrovės vardu su savivaldybės administracija pasirašiusi darbų rangos sutartis“.

Savivaldybės taryba liepos 15 d. paskyrė D. Žebelienę Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja. Menkas buvo pasitikėjimas: surengus slaptą balsavimą, už šį paskyrimą balsavo tik 13 Tarybos narių (Taryboje iš viso yra 25). Tad vos vienas balsas nulėmė D. Žebelienės sėkmę.

Primename, kad Vyriausioji tarnybinės etikos komisija anksčiau pripažino Savivaldybės tarybos narį Tomą Budrikį pažeidus ribojimo atstovauti reikalavimus, dabar įvertintas ir panašus D. Žebelienės elgesys. Vyriausiosios tarnybinės etikos komisijos išvadų laukia dar trys Savivaldybės atstovai: liepos 28 d. pradėtas tyrimas dėl Savivaldybės tarybos nario Audriaus Endzino, rugpjūčio 11 d. – irgi dėl Tarybos nario Edgaro Padimansko, rugsėjo 22 d. – dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus Virgilijaus Pozingio.

D. Žebelienė į Savivaldybės tarybą buvo išrinkta kaip visuomeninio rinkimų komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovė. Be jos, buvo išrinktas ir šio komiteto atstovas Edvardas Jurjonas. Šis komitetas pagal valdančiąją daugumą sudariusių partijų ir sąjungų sutartį gavo teisę deleguoti savo atstovą į Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigas. Delegavo tuometinę Saugų seniūnę Dalią Rudienę, o šią vasarą persigalvojo – D. Rudienė buvo atleista, į jos vietą paskirta D. Žebelienė.

Kadangi dėl darbo administracijoje D. Žebelienė neteko Savivaldybės tarybos nario mandato, ją Taryboje pakeitė kitas komiteto „Už žmonių valdžią“ atstovas Vladas Kainovaitis.

pamarys.eu pagal VTEK inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasak entnologo L. Klimkos, iki Šeštinių dera viską pasėti

Paskutinį pavasario mėnesį paprastai švenčiame ir dvi kilnojamąsias katalikų bažnyčios šventes – Šeštines ir Sekmines. Šeštinės – Kristaus dangun įžengimo šventė, kilnojama pagal Velykų laiką tarp gegužės 4 ir birželio 2 d., būna šeštosios savaitės po Velykų ketvirtadienį. Tai privaloma šventė tikintiesiems. Kryžiaus dienos Pirmosios trys tos savaitės dienos pažymimos kaip taikos, sveikatos ir derliaus maldavimų dienos. Šios dienos dar buvo vadintos Kryžiaus dienomis. Kadaise Lietuvos kaimuose visas tas dienas žmonių būriai giedodami litanijas eidavo melstis prie kaimo kryžių. Jie

Vyriausybė pritarė, kad medžiotojams būtų privaloma drausti civilinę atsakomybę

Vyriausybė pritarė Seimo siūlymui įvesti privalomą civilinį draudimą kiekvienam medžiotojui. Tačiau siūlo nustatyti vėlesnę šios prievolės įsigaliojimo datą ir numatyti instituciją, kuri vykdys priežiūros funkciją. „Medžiotojai turi apsidrausti, nes tai apsaugos juos pačius nuo įvairių sudėtingų situacijų, kuriose jie gali atsidurti įvykus nelaimei medžioklės metu. Todėl šis sprendimas yra tikrai prasmingas“, – komentavo aplinkos ministras Simonas Gentvilas. Medžioklės įstatyme įtvirtinus pareigą medžiotojams draustis civilinės atsakomybės draudimu bus garantuojamas žalos atlyginimas tretiesiems asmenims, jei jiems, jų sveikatai ar turtui būtų padaryta

Meldinių nendrinukių sutiktuvės Šyšos polderyje

Po kelių metų pertraukos, birželio 1 d. Šyšos polderyje vyks meldinių nendrinukių sutiktuvės. Šį paukštį saugantys ūkininkai ir gamtos mylėtojai kviečiami 12 val. prie Šyšos polderio 2-osios siurblinės, kur, ragaujant skanias vaišes ir klausantis supančios gamtos garsų, vyks neformalus bendravimas su gamtininkais, bus aptariamos šios rūšies apsaugos naujovės, diskutuojama apie ūkininkams iškylančias problemas. Vakare (nuo 19 val.) susirinkusieji bus kviečiami pasitikti saulėlydį klausantis meldinių nendrinukių Šyšos polderio pievose. Išvykimas 19 val. nuo Šyšos polderio 2-osios (naujosios) siurblinės. „Nekantraujame po visų

Pasak VMI, šilutiškiai už 2021 metus dar nesumokėjo beveik 186,8 tūkst. eurų GPM

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad beveik 900 Šilutės r. savivaldybės gyventojų gegužės–birželio mėnesiais sulauks pranešimų apie deklaruotą ir laiku nesumokėtą gyventojų pajamų mokestį (GPM) už 2021 m., kurį reikėjo sumokėti iki gegužės 2 d. Šilutiškiai už praėjusius metus bendrai skolingi 186,8 tūkst. eurų GPM. VMI gyventojus apie turimas skolas informuoja savo iniciatyva per Mano VMI, o nesinaudojančius e.paslaugomis – paštu. „Didžioji dalis mokesčių mokėtojų mokesčius deklaruoja ir sumoka laiku, dėkojame jiems. Visgi kasmet turime ir vėluojančių.

Taip pat skaitykite