Visuomenės sveikatos biuras kvietė pasitikrinti sveikatą

Tuberkuliozė (TB) – tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. TB plinta oro lašeliniu būdu – pagrindinis infekcijos šaltinis yra ligonis, sergantis tuberkulioze ir išskiriantis tuberkuliozės mikobakterijas kalbėdamas, kosėdamas, čiaudėdamas.

Nuo tuberkuliozės neapsaugotas niekas, tačiau ne kiekvienas, turėjęs kontaktą su sergančiuoju, suserga tuberkulioze. Šią ligą lemia prastos gyvenimo ir mitybos sąlygos, nenormuotas darbo krūvis, žalingi įpročiai. Dėl šių priežasčių nusilpsta imunitetas ir žmogus suserga. Tai plačiausiai paplitusi infekcinė liga pasaulyje, stipriai susijusi su socialinėmis ir ekonominėmis problemomis (skurdu, nedarbu, alkoholizmu, narkomanija, ŽIV/AIDS), nepakankama tuberkuliozės profilaktika, pavėluota diagnostika.
Pavojingiausi yra atvira plaučių tuberkulioze sergantys, kosintys ir taip pavojingos ligos užkratą skleidžiantys asmenys. Užsikrėtimo riziką stiprina didelė mikobakterijų koncentracija ore, ilgas kontaktas su sergančiuoju. Manoma, kad vienas sergantysis atvira tuberkuliozės forma per metus gali užkrėsti iki 25 sveikų asmenų. Jei sergantysis laikosi asmens higienos, užkrėstųjų skaičius sumažėja per pusę.
LR sveikatos apsaugos ministro 2010 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. V-1033 buvo patvirtinta Tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2011-2014 metų programa. Vadovaudamasi šios programos nuostatomis Šilutės rajono savivaldybės taryba 2010 m. kovo 25 d. sprendimu Nr. T1-1306 patvirtino Šilutės rajono savivaldybės tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2010-2015 metų programą. Remdamasis minėta programa, Visuomenės sveikatos biuras rūpinosi tuberkuliozės profilaktika: Šilutės rajono gyventojams buvo teikiama informacija apie tuberkuliozės epidemiologinę situaciją, profilaktiką ir kontrolę rajone, suaktyvinta sergančiųjų tuberkulioze paieška, organizuotas tikrinimas dėl sergamumo tuberkulioze socialinės rizikos šeimų, socialinę riziką patiriančių asmenų ir socialiai nedraustų asmenų, sergantieji buvo nukreipti gydyti. Už šias suteiktas paslaugas Šilutės rajono savivaldybė 2014-05-23 pagal paslaugų teikimo sutartį Nr. R5-(8.1.11)-433 Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui pervedė 16 tūkst. Lt. Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2014 m. patikrino 188 Šilutės rajono savivaldybės gyventojus, rasti trys sergantys tuberkulioze, vienas – plaučių vėžiu.
Tikrinami asmenys į Šilutės ligoninę buvo vežami už Savivaldybės skirtas lėšas. Jiems taip pat išdalyta maisto pakeų (cukrus, miltai, aliejus, konservų dėžutė, muilas). Kiekvieno tikrinimo metu buvo atliekama krūtinės ląstos rentgenograma, konsultavo gydytojas ftiziatras. Iš viso buvo organizuota 21 patikrinimas. Daugiausia asmenų profilaktiškai pasitikrinti dėl tuberkuliozės buvo atvežta iš Vainuto seniūnijos – 79, iš Švėkšnos seniūnijos – 44, iš Kintų seniūnijos – 31, iš Katyčių ir Rusnės seniūnijų – po 13 žmonių, iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos – 8 žmonės.
Jeigu Savivaldybė iš savo biudžeto skirs lėšų, Visuomenės sveikatos biuras 2015 metais planuoja tęsti veiklą dėl tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės, raginti Šilutės r. savivaldybės gyventojus tikrintis dėl tuberkuliozės.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite