Visuomenės sveikatos biuras kvietė pasitikrinti sveikatą

Tuberkuliozė (TB) – tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. TB plinta oro lašeliniu būdu – pagrindinis infekcijos šaltinis yra ligonis, sergantis tuberkulioze ir išskiriantis tuberkuliozės mikobakterijas kalbėdamas, kosėdamas, čiaudėdamas.

Nuo tuberkuliozės neapsaugotas niekas, tačiau ne kiekvienas, turėjęs kontaktą su sergančiuoju, suserga tuberkulioze. Šią ligą lemia prastos gyvenimo ir mitybos sąlygos, nenormuotas darbo krūvis, žalingi įpročiai. Dėl šių priežasčių nusilpsta imunitetas ir žmogus suserga. Tai plačiausiai paplitusi infekcinė liga pasaulyje, stipriai susijusi su socialinėmis ir ekonominėmis problemomis (skurdu, nedarbu, alkoholizmu, narkomanija, ŽIV/AIDS), nepakankama tuberkuliozės profilaktika, pavėluota diagnostika.
Pavojingiausi yra atvira plaučių tuberkulioze sergantys, kosintys ir taip pavojingos ligos užkratą skleidžiantys asmenys. Užsikrėtimo riziką stiprina didelė mikobakterijų koncentracija ore, ilgas kontaktas su sergančiuoju. Manoma, kad vienas sergantysis atvira tuberkuliozės forma per metus gali užkrėsti iki 25 sveikų asmenų. Jei sergantysis laikosi asmens higienos, užkrėstųjų skaičius sumažėja per pusę.
LR sveikatos apsaugos ministro 2010 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. V-1033 buvo patvirtinta Tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2011-2014 metų programa. Vadovaudamasi šios programos nuostatomis Šilutės rajono savivaldybės taryba 2010 m. kovo 25 d. sprendimu Nr. T1-1306 patvirtino Šilutės rajono savivaldybės tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2010-2015 metų programą. Remdamasis minėta programa, Visuomenės sveikatos biuras rūpinosi tuberkuliozės profilaktika: Šilutės rajono gyventojams buvo teikiama informacija apie tuberkuliozės epidemiologinę situaciją, profilaktiką ir kontrolę rajone, suaktyvinta sergančiųjų tuberkulioze paieška, organizuotas tikrinimas dėl sergamumo tuberkulioze socialinės rizikos šeimų, socialinę riziką patiriančių asmenų ir socialiai nedraustų asmenų, sergantieji buvo nukreipti gydyti. Už šias suteiktas paslaugas Šilutės rajono savivaldybė 2014-05-23 pagal paslaugų teikimo sutartį Nr. R5-(8.1.11)-433 Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui pervedė 16 tūkst. Lt. Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2014 m. patikrino 188 Šilutės rajono savivaldybės gyventojus, rasti trys sergantys tuberkulioze, vienas – plaučių vėžiu.
Tikrinami asmenys į Šilutės ligoninę buvo vežami už Savivaldybės skirtas lėšas. Jiems taip pat išdalyta maisto pakeų (cukrus, miltai, aliejus, konservų dėžutė, muilas). Kiekvieno tikrinimo metu buvo atliekama krūtinės ląstos rentgenograma, konsultavo gydytojas ftiziatras. Iš viso buvo organizuota 21 patikrinimas. Daugiausia asmenų profilaktiškai pasitikrinti dėl tuberkuliozės buvo atvežta iš Vainuto seniūnijos – 79, iš Švėkšnos seniūnijos – 44, iš Kintų seniūnijos – 31, iš Katyčių ir Rusnės seniūnijų – po 13 žmonių, iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos – 8 žmonės.
Jeigu Savivaldybė iš savo biudžeto skirs lėšų, Visuomenės sveikatos biuras 2015 metais planuoja tęsti veiklą dėl tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės, raginti Šilutės r. savivaldybės gyventojus tikrintis dėl tuberkuliozės.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Darbas sau – vis dažnesnis lietuvių pasirinkimas. Kalbamės su verslininku Dariumi

Darbas gyvenime užima labai svarbią vietą, kadangi kasdien bent jau 8 valandas, o kartais ir daugiau praleidžiame atlikdami tam tikrus procesus. Natūralu, jog norisi rasti tokį darbą, kuris ne tik finansiškai, tačiau ir moraliai patenkintų lūkesčius. Apie tai kalbamės su sąskaita123.lt idėjos generatoriumi Dariumi, kuris kasdien susiduria su dirbti sau pradedančiais žmonėmis. Kodėl lietuviai vis dažniau renkasi darbą sau? Žinoma, kiekvienas žmogus atsakytų vis kitaip ir tai yra visiškai natūralu. Tačiau mano aplinkoje dažniausiai darbą sau sąlygojo noras dirbti laisvesnėmis

Nauji ribojimai dėl plintančio COVID-19. Suvaržymų bus didelių

Rugpjūčio 4 d. posėdžiavusi Vyriausybė apsisprendė griežtinti reikalavimus, susijusius su vėl sparčiai plintančiu COVID-19. Vieni reikalavimai jau įsigalios kitą savaitę, kiti suplanuoti nuo rugsėjo 13 d. Duota laiko apsispręsti prieš skiepus nusiteikusiems ar skiepijimąsi atidėliojantiems gyventojams.   Trečiadienį Vyriausybė sutarė dėl galimybių paso prievolės norint naudotis įvairiomis veiklomis, o šį sprendimą priims kitą savaitę. Be galimybių paso netrukus nebus galima naudotis veiklomis ar paslaugomis uždarose erdvėse, išskyrus numatytas išimtis: nebūtų galimybės eiti į teatrą, į kino teatrą, netrukus be galimybių

Šilutės ligoninėje draudžiamas pacientų lankymas

Atsižvelgiant į epidemiologinę situaciją Šilutės rajone bei siekiant išvengti naujų COVID-19 ligos užsikrėtimo atvejų, nuo rugpjūčio 4 d. Šilutės ligoninėje draudžiama lankyti pacientus.   Pacientų lankymas draudžiamas, išskyrus gydančio gydytojo leidimu terminalės sveikatos būklės pacientų (kraštutinai sunkios) ir pacientų iki 14 metų lankymą. Rugpjūčio 3 d. duomenimis, per parą Šilutės rajone užregistruoti 7 nauji COVID-19 ligos atvejai. Iš viso šiuo metu rajone serga 58 asmenys.  Daugiau apie epidemiologinę situaciją šalyje: https://koronastop.lrv.lt/lt/statistika-lietuvoje Šilutės ligoninės inf.

Lietuviai per metus išgeria milijonus butelių giros

Lietuvių taip mėgstamą girą galima pavadinti vienu seniausių bei brandžiausias tradicijas turinčių nacionalinių gėrimų. Savo populiarumo gira neprarado iki šiol – vien pernai lietuviškas prekybos tinklas „Maxima“ iš viso pardavė virš 4 milijonų pastarosios butelių bei skardinių. Sustatę juos šalia vienas kito, turėtume atstumą nuo Vilniaus iki Klaipėdos… Geriausia – natūralus saldumas Tiems, kurie rūpinasi savo mityba ir nori šiuo gėrimu vasara gaivintis kuo dažniau, „Maximos“ Maisto gamybos departamento vadovė Brigita Baratinskaitė primena apie giros naudą organizmui. Ją užtikrinti, pasak

Taip pat skaitykite