Visuomenės sveikatos biuras kvietė pasitikrinti sveikatą

Tuberkuliozė (TB) – tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. TB plinta oro lašeliniu būdu – pagrindinis infekcijos šaltinis yra ligonis, sergantis tuberkulioze ir išskiriantis tuberkuliozės mikobakterijas kalbėdamas, kosėdamas, čiaudėdamas.

Nuo tuberkuliozės neapsaugotas niekas, tačiau ne kiekvienas, turėjęs kontaktą su sergančiuoju, suserga tuberkulioze. Šią ligą lemia prastos gyvenimo ir mitybos sąlygos, nenormuotas darbo krūvis, žalingi įpročiai. Dėl šių priežasčių nusilpsta imunitetas ir žmogus suserga. Tai plačiausiai paplitusi infekcinė liga pasaulyje, stipriai susijusi su socialinėmis ir ekonominėmis problemomis (skurdu, nedarbu, alkoholizmu, narkomanija, ŽIV/AIDS), nepakankama tuberkuliozės profilaktika, pavėluota diagnostika.
Pavojingiausi yra atvira plaučių tuberkulioze sergantys, kosintys ir taip pavojingos ligos užkratą skleidžiantys asmenys. Užsikrėtimo riziką stiprina didelė mikobakterijų koncentracija ore, ilgas kontaktas su sergančiuoju. Manoma, kad vienas sergantysis atvira tuberkuliozės forma per metus gali užkrėsti iki 25 sveikų asmenų. Jei sergantysis laikosi asmens higienos, užkrėstųjų skaičius sumažėja per pusę.
LR sveikatos apsaugos ministro 2010 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. V-1033 buvo patvirtinta Tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2011-2014 metų programa. Vadovaudamasi šios programos nuostatomis Šilutės rajono savivaldybės taryba 2010 m. kovo 25 d. sprendimu Nr. T1-1306 patvirtino Šilutės rajono savivaldybės tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2010-2015 metų programą. Remdamasis minėta programa, Visuomenės sveikatos biuras rūpinosi tuberkuliozės profilaktika: Šilutės rajono gyventojams buvo teikiama informacija apie tuberkuliozės epidemiologinę situaciją, profilaktiką ir kontrolę rajone, suaktyvinta sergančiųjų tuberkulioze paieška, organizuotas tikrinimas dėl sergamumo tuberkulioze socialinės rizikos šeimų, socialinę riziką patiriančių asmenų ir socialiai nedraustų asmenų, sergantieji buvo nukreipti gydyti. Už šias suteiktas paslaugas Šilutės rajono savivaldybė 2014-05-23 pagal paslaugų teikimo sutartį Nr. R5-(8.1.11)-433 Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui pervedė 16 tūkst. Lt. Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2014 m. patikrino 188 Šilutės rajono savivaldybės gyventojus, rasti trys sergantys tuberkulioze, vienas – plaučių vėžiu.
Tikrinami asmenys į Šilutės ligoninę buvo vežami už Savivaldybės skirtas lėšas. Jiems taip pat išdalyta maisto pakeų (cukrus, miltai, aliejus, konservų dėžutė, muilas). Kiekvieno tikrinimo metu buvo atliekama krūtinės ląstos rentgenograma, konsultavo gydytojas ftiziatras. Iš viso buvo organizuota 21 patikrinimas. Daugiausia asmenų profilaktiškai pasitikrinti dėl tuberkuliozės buvo atvežta iš Vainuto seniūnijos – 79, iš Švėkšnos seniūnijos – 44, iš Kintų seniūnijos – 31, iš Katyčių ir Rusnės seniūnijų – po 13 žmonių, iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos – 8 žmonės.
Jeigu Savivaldybė iš savo biudžeto skirs lėšų, Visuomenės sveikatos biuras 2015 metais planuoja tęsti veiklą dėl tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės, raginti Šilutės r. savivaldybės gyventojus tikrintis dėl tuberkuliozės.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje. NEPRAŽIOPSOKIT!

Gruodžio 18 d. lygiai 8 VAL. iš ryto Pagėgiuose, Turgaus g. prasidės vienintelis Lietuvoje „Kalėdinis žąsų turgus Mažojoje Lietuvoje“! 2017 m. „Kalėdiniam žąsų turgui Mažojoje Lietuvoje“ suteiktas tautinio paveldo produkto sertifikatas. Bus programa Jomarke alasą kels, kupčystę riktingai ves pievininkai, sūrininkai, paukštininkai. Veiks lioterija „Laimėk žąsį“, sušildys tija, kafija ir švarczupė! Pirkti bus visokio tavoro, reiks tik derėtis maloniai. Jomarko „šukdytojai“ – aktoriai Jonas Buziliauskas (Beausis) ir Giedrius Viduolis (Tata). Visus lietuvius ir lietuvaites iš visų miestų, miestelių ir ūkių

Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau keliauja į Šilutės H. Šojaus muziejų

Laba diena, turime džiugią žinią! Kalėdų Senelis ir jo pagalbininkė jau ruošia roges ir elnius kelionei į Šilutės Hugo Šojaus muziejų. Kalėdų senelis visų – mažų ir didelių draugų lauks gruodžio 11 ir 18 d. nuo 10:00 iki 16:00 val., o pagalbininkė Kalėdų Senelio rezidenciją aprodys gruodžio 10 ir 16 d. nuo 10.00 iki 16.00 val. Visus pasitiksime su dovanėlėmis ir šventine nuotaika, o susitikimo akimirkos bus įamžintos nuotrauka. Įėjimo kaina 5 eurai. Išsami informacija tel. 8 682 29145, 8

Švėkšnoje kuriama „Stebuklinga kalėdinė žydinti pieva“

Švėkšnos seniūnijos gyventojai, jauni ir brandaus amžiaus, ruošiasi artėjančioms didžiosioms metų šventėms – Kalėdinės eglės įžiebimui tradicinėje miestelio vietoje šalia šv. Apaštalo Jokūbo bažnyčios. Ir ne tik… Švėkšnos seniūnas Alfonsas Šeputis pasakojo, kad eglė būsianti karkasinė, kaip jau įprasta, ne žaliaskarė: „Prisidedame prie medžių išsaugojimo…“ Eglę planuojama įžiebti gruodžio 16 d. 16.30 val. Puošimo darbai prasidės gruodžio 8 d. „Jeigu COVID-19 neplis, jeigu šiek tiek nurimusi banga nepakils, ruošiamės švęsti prie eglės. Susirenka žmonės. Savaitę iki eglės įžiebimo švėkšniškiai puoš

Šilutėje duris atvers paramos valgykla

Šia gera žinia pasidalino Šilutės rajono savivaldybės Socialinės paramos skyriaus vedėjas Alvidas Šimelionis. Tik prieš keliolika metų Šilutėje nepasiturintys gyventojai gaudavo talonus ir eidavo pavalgyti nemokamų pietų į „Šilutės baldų“ valgyklą. Vėliau tokios paramos nebuvo, o artėjant Kalėdų šventėms Savivaldybė kviečia į paramos valgyklos atidarymą. Tilps 20 žmonių Iš A. Šimelionio išgirdome prašymą neviešinti šios valgyklos atidarymo datos, nes ten pavalgyti būsią tik 20 vietų, jeigu susirinktų gausiai, būtų nesmagu palikti žmones už durų. Valgyklos atidarymo renginys planuojamas lapkričio pabaigoje. 

Taip pat skaitykite