Visuomenės sveikatos biuras kvietė pasitikrinti sveikatą

Tuberkuliozė (TB) – tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. TB plinta oro lašeliniu būdu – pagrindinis infekcijos šaltinis yra ligonis, sergantis tuberkulioze ir išskiriantis tuberkuliozės mikobakterijas kalbėdamas, kosėdamas, čiaudėdamas.

Nuo tuberkuliozės neapsaugotas niekas, tačiau ne kiekvienas, turėjęs kontaktą su sergančiuoju, suserga tuberkulioze. Šią ligą lemia prastos gyvenimo ir mitybos sąlygos, nenormuotas darbo krūvis, žalingi įpročiai. Dėl šių priežasčių nusilpsta imunitetas ir žmogus suserga. Tai plačiausiai paplitusi infekcinė liga pasaulyje, stipriai susijusi su socialinėmis ir ekonominėmis problemomis (skurdu, nedarbu, alkoholizmu, narkomanija, ŽIV/AIDS), nepakankama tuberkuliozės profilaktika, pavėluota diagnostika.
Pavojingiausi yra atvira plaučių tuberkulioze sergantys, kosintys ir taip pavojingos ligos užkratą skleidžiantys asmenys. Užsikrėtimo riziką stiprina didelė mikobakterijų koncentracija ore, ilgas kontaktas su sergančiuoju. Manoma, kad vienas sergantysis atvira tuberkuliozės forma per metus gali užkrėsti iki 25 sveikų asmenų. Jei sergantysis laikosi asmens higienos, užkrėstųjų skaičius sumažėja per pusę.
LR sveikatos apsaugos ministro 2010 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. V-1033 buvo patvirtinta Tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2011-2014 metų programa. Vadovaudamasi šios programos nuostatomis Šilutės rajono savivaldybės taryba 2010 m. kovo 25 d. sprendimu Nr. T1-1306 patvirtino Šilutės rajono savivaldybės tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2010-2015 metų programą. Remdamasis minėta programa, Visuomenės sveikatos biuras rūpinosi tuberkuliozės profilaktika: Šilutės rajono gyventojams buvo teikiama informacija apie tuberkuliozės epidemiologinę situaciją, profilaktiką ir kontrolę rajone, suaktyvinta sergančiųjų tuberkulioze paieška, organizuotas tikrinimas dėl sergamumo tuberkulioze socialinės rizikos šeimų, socialinę riziką patiriančių asmenų ir socialiai nedraustų asmenų, sergantieji buvo nukreipti gydyti. Už šias suteiktas paslaugas Šilutės rajono savivaldybė 2014-05-23 pagal paslaugų teikimo sutartį Nr. R5-(8.1.11)-433 Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui pervedė 16 tūkst. Lt. Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2014 m. patikrino 188 Šilutės rajono savivaldybės gyventojus, rasti trys sergantys tuberkulioze, vienas – plaučių vėžiu.
Tikrinami asmenys į Šilutės ligoninę buvo vežami už Savivaldybės skirtas lėšas. Jiems taip pat išdalyta maisto pakeų (cukrus, miltai, aliejus, konservų dėžutė, muilas). Kiekvieno tikrinimo metu buvo atliekama krūtinės ląstos rentgenograma, konsultavo gydytojas ftiziatras. Iš viso buvo organizuota 21 patikrinimas. Daugiausia asmenų profilaktiškai pasitikrinti dėl tuberkuliozės buvo atvežta iš Vainuto seniūnijos – 79, iš Švėkšnos seniūnijos – 44, iš Kintų seniūnijos – 31, iš Katyčių ir Rusnės seniūnijų – po 13 žmonių, iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos – 8 žmonės.
Jeigu Savivaldybė iš savo biudžeto skirs lėšų, Visuomenės sveikatos biuras 2015 metais planuoja tęsti veiklą dėl tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės, raginti Šilutės r. savivaldybės gyventojus tikrintis dėl tuberkuliozės.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui pareikšti įtarimai

Šiandien, vasario 1 d., ikiteisminiame tyrime, pradėtame 2022 m. lapkričio 15 d. dėl galimai įvykdytų nusikalstamų veikų, numatytų Lietuvos Respublikos baudžiamojo kodekso 150 straipsnio 3 ir 4 dalyse bei 153 straipsnio 1 dalyje, buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui pareikšti įtarimai pagal nurodytus straipsnius. Įvyko jo apklausa. Nukentėjusiais pripažinti 4 asmenys Turimi ikiteisminio tyrimo duomenys leidžia įtarti, kad nusikalstamos veikos buvo įvykdytos įtariamajam esant Seimo nariu. Šiuo metu nukentėjusiais yra pripažinti 4 asmenys, tuo metu buvę mažamečiai arba nepilnamečiai. Detalesnė informacija

Patarimai, į kuriuos svarbu atsižvelgti perkant ginklų seifą

Vienas iš populiariausių seifų šiandieninėje rinkoje yra ginklų seifai. Jie būna įvairių stilių ir dydžių. Daugelis yra tik plonos metalinės skardos spintos be apsaugos nuo ugnies ar įsilaužimo. Kyla klausimas, nuo ko pradėti renkantis ginklų seifą? Pirmiausia atsižvelkite į konstrukciją, metalo storį ir fiksavimo mechanizmo tipą. Po to įvertinkite atsparumą ugniai. Anksčiau ginklų spintelės buvo pagamintos iš medžio ir stiklo, todėl ginklai net būdavo matomi jose… Ginklams saugoti skirtuose seifuose dažniausiai galima laikyti nuo vieno iki penkių ginklų. Perkant seifą

Neteisėtu praturtėjimu kaltinami sutuoktiniai pravers teismo duris

Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos ekonominių nusikaltimų tyrimo skyriaus pareigūnai baigė ikiteisminį tyrimą, kurį Klaipėdos apygardos prokuratūros prokurorai perdavė teismui. Baudžiamojoje byloje sutuoktinių pora iš Pagėgių savivaldybės kaltinama neteisėtu praturtėjimu. Skaičiuojama, kad 40-metis K. K. ir 38 metų K. Ž. K. turėjo turto, kuriam įsigyti per kelerius metus panaudojo beveik 300 tūkst. eurų neteisėtų pajamų. Ikiteisminiam tyrimui vadovavo ir jį organizavo Klaipėdos apygardos prokuratūros Baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokurorė Dalia Mackevičienė. Tyrimą atliko Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės

Vasario 1 d. prasidėjo žiemos priėmimas į profesines mokyklas

Vasario 1 d. prasideda 2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas žiemos etapas. Stojančiųjų prašymai mokytis LAMA BPO informacinėje sistemoje bus priimami iki vasario 12 d. Prašymus teikti gali ir jau įgijusieji išsilavinimą ar profesinę kvalifikaciją, ir jos dar neturintieji. „Šiuo metu darbo rinkoje labiausiai pasigendama inžinerijos ir informacinių technologijų sričių specialistų, taip pat didėja darbuotojų poreikis statybos, gamybos sektoriuose. Norėdami užpildyti šią spragą, skatiname kuo didesnį profesinio mokymo prieinamumą ir atvirumą, planuojame investicijas į profesinio mokymo programų atnaujinimą.

Taip pat skaitykite