Visuomenės sveikatos biuras kvietė pasitikrinti sveikatą

Tuberkuliozė (TB) – tai infekcinė liga, kurią sukelia tuberkuliozės mikobakterijos. TB plinta oro lašeliniu būdu – pagrindinis infekcijos šaltinis yra ligonis, sergantis tuberkulioze ir išskiriantis tuberkuliozės mikobakterijas kalbėdamas, kosėdamas, čiaudėdamas.

Nuo tuberkuliozės neapsaugotas niekas, tačiau ne kiekvienas, turėjęs kontaktą su sergančiuoju, suserga tuberkulioze. Šią ligą lemia prastos gyvenimo ir mitybos sąlygos, nenormuotas darbo krūvis, žalingi įpročiai. Dėl šių priežasčių nusilpsta imunitetas ir žmogus suserga. Tai plačiausiai paplitusi infekcinė liga pasaulyje, stipriai susijusi su socialinėmis ir ekonominėmis problemomis (skurdu, nedarbu, alkoholizmu, narkomanija, ŽIV/AIDS), nepakankama tuberkuliozės profilaktika, pavėluota diagnostika.
Pavojingiausi yra atvira plaučių tuberkulioze sergantys, kosintys ir taip pavojingos ligos užkratą skleidžiantys asmenys. Užsikrėtimo riziką stiprina didelė mikobakterijų koncentracija ore, ilgas kontaktas su sergančiuoju. Manoma, kad vienas sergantysis atvira tuberkuliozės forma per metus gali užkrėsti iki 25 sveikų asmenų. Jei sergantysis laikosi asmens higienos, užkrėstųjų skaičius sumažėja per pusę.
LR sveikatos apsaugos ministro 2010 m. gruodžio 3 d. įsakymu Nr. V-1033 buvo patvirtinta Tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2011-2014 metų programa. Vadovaudamasi šios programos nuostatomis Šilutės rajono savivaldybės taryba 2010 m. kovo 25 d. sprendimu Nr. T1-1306 patvirtino Šilutės rajono savivaldybės tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės 2010-2015 metų programą. Remdamasis minėta programa, Visuomenės sveikatos biuras rūpinosi tuberkuliozės profilaktika: Šilutės rajono gyventojams buvo teikiama informacija apie tuberkuliozės epidemiologinę situaciją, profilaktiką ir kontrolę rajone, suaktyvinta sergančiųjų tuberkulioze paieška, organizuotas tikrinimas dėl sergamumo tuberkulioze socialinės rizikos šeimų, socialinę riziką patiriančių asmenų ir socialiai nedraustų asmenų, sergantieji buvo nukreipti gydyti. Už šias suteiktas paslaugas Šilutės rajono savivaldybė 2014-05-23 pagal paslaugų teikimo sutartį Nr. R5-(8.1.11)-433 Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biurui pervedė 16 tūkst. Lt. Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuras 2014 m. patikrino 188 Šilutės rajono savivaldybės gyventojus, rasti trys sergantys tuberkulioze, vienas – plaučių vėžiu.
Tikrinami asmenys į Šilutės ligoninę buvo vežami už Savivaldybės skirtas lėšas. Jiems taip pat išdalyta maisto pakeų (cukrus, miltai, aliejus, konservų dėžutė, muilas). Kiekvieno tikrinimo metu buvo atliekama krūtinės ląstos rentgenograma, konsultavo gydytojas ftiziatras. Iš viso buvo organizuota 21 patikrinimas. Daugiausia asmenų profilaktiškai pasitikrinti dėl tuberkuliozės buvo atvežta iš Vainuto seniūnijos – 79, iš Švėkšnos seniūnijos – 44, iš Kintų seniūnijos – 31, iš Katyčių ir Rusnės seniūnijų – po 13 žmonių, iš Žemaičių Naumiesčio seniūnijos – 8 žmonės.
Jeigu Savivaldybė iš savo biudžeto skirs lėšų, Visuomenės sveikatos biuras 2015 metais planuoja tęsti veiklą dėl tuberkuliozės profilaktikos ir kontrolės, raginti Šilutės r. savivaldybės gyventojus tikrintis dėl tuberkuliozės.

Šilutės rajono savivaldybės Visuomenės sveikatos biuro inf.

Hits: 13

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Renginių, skirtų emocinei sveikatai, ciklas

MO muziejus drauge su kitų kultūros įstaigų atstovais ne kartą akcentavo meno ir kultūros svarbą. Muziejų ir galerijų lankymas gerina žmonių emocinę sveikatą, mažina stresą bei suteikia laimės. Tą patvirtina Pasaulio sveikatos organizacijos atlikti tyrimai. „Apie muziejų ir vizualiųjų menų teigiamą poveikį visuomenei ne kartą kalbėjome, kai muziejus buvo uždarytas karantino metu. Įsitikinome, kad nepaisant mokslinių įrodymų, galbūt tuo nėra pasitikima, nesistengiama sistemiškiau išnaudoti. Todėl norime tęsti šią temą ir analizuoti, kaip geriau išnaudoti muziejus – vietas, kuriose auga gerovės

Baudos už žolės deginimą

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento duomenimis, daugiausia  gaisrų atvirosiose teritorijose kyla balandžio mėnesį. Praėjusių metų  balandį  ugniagesiams juos teko gesinti 815 kartų. Šiais metais žolė Lietuvoje jau liepsnojo  360  kartų. Daugiausia tokių gaisrų šiemet kilo Vilniaus (179), Kauno (43) ir Šiaulių (26)  apskrityse.  Šiemet išdegė per 100 ha, praėjusiais metais per tą patį laiką ugnis nusiaubė 575 ha (kilo 918 gaisrų).    Dabar šalyje  vyksta akcija „Nedegink žolės“, jos metu gyventojams platinama informacija apie daromą žalą deginant sausą žolę ir už

Atvelykiui – apie žibučių miškelį Pagryniuose

Pagryniuose, Šilutės priemiestyje,  reto grožio vieta: 7 arų ploto privatus miškelis išvien mėlynuoja žibuoklių žiedais. Kiek jų čia žydi, sunku ir suskaičiuoti. Vešlūs krūmeliai kelia po dešimtis žiedų. Šį pavasarį mėlynasis miškelis ypač gražus. Dabar – pats žibučių žydėjimas. O padėkos už šį sukurtą grožį nusipelno Žaliosios gatvės sodybos šeimininkai – garsūs Pamario krašto bitininkai Onutė ir Pranas Petrošiai. Sukurti tokį žibuoklyną – ne vienerių metų darbas. Onutė Petrošienė pasakojo, kad pirmosios žibutės čia buvo pasodintos gal prieš 10 metų.

Dovana F. Bajoraičio viešajai bibliotekai – stalo žaidimas „Kelionė koklių motyvais“

Rudenį trys klaipėdiečiai – meno projektų koordinatorė Žana Jegorova, Baltijos regiono istorijos ir archeologijos instituto mokslo darbuotoja dr. Raimonda Nabažaitė, ir tapytojas Rodionas Petrovas (Rodion Petroff) sukūrė pažintinį stalo žaidimą „Kelionė koklių motyvais“, kuris yra glaudžiai susijęs su Klaipėdoskrašto  istorija. Jame vaizduojami kokliai priklauso Mažosios Lietuvos istorijos muziejui. Šis žaidimas kviečia prisiliesti prie krosnių istorijos (tai artima ir Šilutės kraštui). Žaidėjai žaisdami artimiau prisilies prie archeologijos ir jos ypatumų, daugiau sužinos apie Europos istoriją, mieste vyravusią prekybą, garsių menininkų kūrybą,

Taip pat skaitykite