Visuomenei naudingų darbų vieni vengia, kitiems tai – pramoga

Šilutės r. savivaldybės seniūnijose sudarytos pašalpų teikimo komisijos, kurios, kilus įtarimams dėl galimo piktnaudžiavimo valstybės gerumu, tikrina pašalpos gavėjų gyvenimo sąlygas, turimą turtą ir užimtumą. Vainuto seniūnijos pašalpų teikimo komisija renkasi kiekvieną mėnesį.

Vainuto seniūnijos pašalpų teikimo komisijos posėdyje dalyvavo M. R. Miliauskienė, Sigita Ežerinskienė, Lina Juzaitienė, Vitalijus Mockus, Elena Žąsytienė, Kristina Užpelkienė.

Nuo 2014 m. socialinių pašalpų teikimą kaip savarankišką funkciją perdavus savivaldybėms, daugiau atsirado teisių ir atsakomybės skiriant socialines pašalpas. Skiriant paramą laikomasi socialinio teisingumo principo – ją turi gauti tie, kuriems jos labiausiai reikia.
Jau ne pirmi metai galioja tvarka, kad socialines pašalpas ir vienkartines išmokas iš Savivaldybės biudžeto gaunantys asmenys už tai turi padirbėti visuomenės naudai.
Skaičiai
Vainuto seniūnijoje per sausio mėnesį gauti 74 prašymai įvairioms pašalpoms gauti. Labiausiai nepasiturintys gyventojai rašo prašymus maisto paketams iš intervencinių maisto atsargų – sausį priimti 88 prašymai.
Pernai maisto paketų prašė 123, panašu, kad ir šiemet sąrašas dar pailgės.
Sausį už pašalpas visuomenei naudingų darbų dirbo 31 pašalpų gavėjas, pernai per tą patį laikotarpį – 42 asmenys.
Už pašalpas – 8 pusdieniai darbo
Vainuto seniūnijos socialinio darbo organizatorė Marta Rūta Miliauskienė sako, kad pašalpos gavėjai turi atidirbti 8 pusdienius per mėnesį. Socialinės pašalpos skiriamos 3 mėnesiams, atidirbti visuomenei naudingą darbą reikia iki pašalpos pratęsimo kitiems 3 mėnesiams. Neatvykusiam dirbti ar atidirbusiam ne visą laiką pašalpos gavėjui pašalpa už neatidirbtą mėnesį nemokama. Į tokį sąrašą pakliuvo keli Vainuto seniūnijos gyventojai, gaunantys pašalpas, bet už jas neatidirbę nustatytų 8 pusdienių.
Vengiantiems darbo
Vengę atidirbti už pašalpas kviečiami į seniūnijos pašalpų teikimo komisijos posėdį. Sausio mėnesį vykusiame posėdyje komisija nesulaukė nė vieno kviestojo pašalpos gavėjo. Tačiau taip būna ne visada. Dažnai pašalpos gavėjai pateikia įvairiausių pasiteisinimų. Jiems išsakyti nevengia „paimti ant drąsos“.
Šįkart nepalankus sprendimas priimtas vienam Balčių kaimo gyventojui. Pašalpos gavėjas, neatvykęs atidirbti nė vieno iš 8 pusdienių, neatvyko ir į komisijos posėdį. Neatvykęs į posėdį ir nepateikęs savo argumentų, kas jam sutrukdė dirbti visuomenei naudingą darbą, Balčių kaimo gyventojas už sausio mėnesį negaus 102 eurų.
Vainuto seniūnijos socialinės darbuotojos sakė sulaukusios vieno pašalpos gavėjo sesers, gyvenančios kitame rajone, skambučio. Moteris piktinosi, kad jos broliui, neatvykusiam dirbti visuomenei naudingų darbų, pašalpos suma nebuvo pakeista maisto produktais. Socialinio darbo organizatorė M. R. Miliauskienė aiškina, kad tokios praktikos Šilutės savivaldybėje nėra. Jei vienišas žmogus, gaunantis pašalpą, už ją neatidirba kurį nors mėnesį, pašalpa už tą laikotarpį nemokama.
Kitaip yra, jei pašalpos gavėjas augina vaikus. Neatvykusiai dirbti visuomenei naudingų darbų už paskirtą pašalpą vainutiškei pašalpos suma buvo pervesta į maisto produktų parduotuvę „Egmina“. Du vaikus auginanti moteris už jai skirtos pašalpos sumą iš parduotuvės pasiėmė maisto produktų.
Pasak M. R. Miliauskienės, kiekvienam reikia kaskart priminti, kartais net skaudžiau įgelti, kad nepiktnaudžiautų ir neprarastų pašalpos.
Pasitaiko, kad pašalpų gavėjai baksnoja vieni į kitus. Girdi, kaimynas neina, neisiu ir aš. Tačiau taip atsikalbinėjantys ir vengiantys bent kiek padirbėti už gaunamą paramą nežino, kad visuomenei naudingų darbų neinantis dirbti turi medicininę pažymą apie nedarbingumą.
Pasak M. R. Miliauskienės, ne visi gali dirbti numatomus visuomenei naudingus darbus. Tokiu atveju būtina pristatyti pažymą apie sveikatą ar medicininės komisijos nustatytą nedarbingumą.
Socialinė darbuotoja darbui su rizikos šeimomis Lina Juzaitienė sako, kad kiekvienoje šeimoje būna vis kitokia situacija. Ji pamena, kad pašalpą būtų praradusi viena Lolytės kaimo šeima. Išsiaiškinusi, kad pašalpos gavėjas jaučiasi ne itin oriai, dirbdamas visuomenei naudingą darbą, dirbti pasiūlė mažus vaikus auginančiai jo žmonai. Moteris sutiko – prižiūrėti gėlynus, plauti bendruomenės namų langus kartu su kitomis moterimis jai buvo priimtina. Daug laiko namuose su vaikais praleidžianti moteris tokį darbą priėmė kaip pramogą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 200

6 komentarai

 • as

  patikrinkit saugu sen barvu kaimo gyventojus perka automobilius is pasalpu

 • Noriu

  Noriu pagirti seniūną Vitalijų Mockų, šaunus žmogus, visus žmogelius vardais vadina, gerai pažįsta, ten jau koks niekadėjas pašalpos negaus. Iš viso seniunija turi geru darbuotoju, Miliauskienė labai puiki, nuoširdi moteris. Jie ten turi “Gerumo namus”, seniūnas jiems pagelbsti. Ten tokia Anelė Lileikienė ir kitos moterys labai rūpinasi vargstanciais. Prieš Kalėdas nebuvo užmirštų ir neaplankytų. Linkiu visiems sveikatos. Už gerumą Dievas atlygins.

 • Pritariu

  Pasisekė Vainutui su seniunu Vitalijum Mockum – kitur tokio neturi, bet pavydėt gal nereikia. Tik palinkiu jam ir jo kolektyvui sveikatos, dėkingumo iš tų, kuriems padeda, kuriais rūpinasi.

 • Moterims

  Rods busite moteriskės nusižiurėję seniuną Vitalijų, kad giriat nesustodamos. Nors jis seniunauja daug metu, toks žmogus gerai.

 • Oho

  Skaitau ir juokas ima, kažkoks vyras pavydi seniunui Vitalijui Mockui, kuri gria už gerus darbus. Kas žino, ar giria moterys, nes aš ką tik pagyriau, bet esu vyras. Sekmes seniunui.

 • Oho

  Nedekingas darbas neskirti pasalpos. Juk visiems geras nebusi. Bet turi būti tvarka, turtingieji negali gauti paramos, kurios jam nereikia. O kad turi atidirbti už pasalpas – gerai, nes pinigai is dangaus nekrenta.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite