Visose šalies profesinėse mokyklose vyks atvirų durų dienos

Jau šią savaitę visose šalies profesinio mokymo įstaigose organizuojamos nacionalinės atvirų durų dienos. Jos vyks balandžio 21-22 d. nuo 10 iki 18 val. Atvirų durų dienose apsilankyti ir susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – tiek moksleiviai ir jų tėvai, tiek suaugusieji, besidomintys galimybe įgyti profesinę kvalifikaciją.

„Visuotinėmis atvirų durų dienomis siekiame ne tik populiarinti profesinį mokymą, bet ir mažinti visuomenės išankstines nuostatas apie profesines mokyklas. Atvirų durų dienų metu bus galima savo akimis pamatyti, kokios atsinaujinusios ir modernios yra profesinės mokyklos, jų praktinio mokymo bazės. Susidomėjusieji išgirs atsakymus ir į visus rūpimus klausimus apie profesinį mokymą. Atvirų durų dienos visose profesinėse mokyklose vyks vienu metu. Tikimės, kad tokios nacionalinės atvirų durų dienos taps tradicija ir padės pritraukti daugiau tiek jaunų, tiek suaugusių besimokančiųjų, taip pat socialinių partnerių, keis visuomenės požiūrį į profesinį mokymą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Profesinio mokymo įstaigos lankytojus supažindins su mokyklos erdvėmis, technine įranga ir veikla, pristatys, kaip ruošiami darbo rinkoje reikalingiausi specialistai, pateiks absolventų sėkmės istorijas. Atvirų durų dienų metu profesinės mokyklos siūlys ir interaktyvių užsiėmimų. Lankytojai bus kviečiami pasigaminti maisto, išbandyti naują šukuoseną ar makiažą, sukonstruoti robotą, dalyvauti įvairiuose konkursuose ir kt.

Profesinis mokymas – galimybė įgyti paklausiausių įgūdžių

Profesinis mokymas yra lankstus – greitai reaguoja į darbo rinkos poreikius, o jo teikiamomis galimybėmis pasinaudoti ir naujų praktinių įgūdžių įgyti gali kiekvienas. Profesinio mokymo įstaigoje praktinis mokymas sudaro daugiau kaip du trečdalius mokymo programos.

Profesinio mokymo įstaigų mokiniai gali gauti stipendijas bei apsigyventi mokyklos bendrabutyje, dalyvauti tarptautinėse mainų programose ir profesijai reikalingų žinių įgyti užsienyje.

„Profesinis mokymas yra ne mažiau perspektyvus nei kitos mokymo formos ir skirtas ne tik jauniems žmonėms. Profesinėje mokykloje galima pradėti savo karjeros kelią ir profesijos mokytis jau nuo 14 metų, kartu įgyjant ir bendrąjį išsilavinimą, tačiau keisti profesiją gali ir suaugusieji. Profesinės mokyklos atveria daug kelių tiek į darbo rinką, tiek į tolesnius mokslus“, – sako A. Kudarauskienė.

Priėmimas į profesines mokyklas

2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas vasaros etapas prasidės birželio 1 d. Prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7 d. Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9-10 klasių mokiniai bei I-IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Stojantieji profesinio mokymo sutartis sudaryti galės rugpjūčio 14-17 d. Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 21-27 d., o sutarčių sudarymas su profesinio mokymo įstaigomis – rugpjūčio 30-31 d. 2023 m. valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų į profesinio mokymo įstaigas.

Švietimo, mokslo ir sporto min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kas yra Bonsai? Paaiškiname

bonsai

Bonsai – iš japonų kalbos pažodžiui reiškia sodinti padėkle. Kiti verčia taip – medelis ant lėkštutės. Esmė lyg ir ta pati. Visagalė Wikipedia teigia, jog tai tradicinis japoniškas medelių auginimo ir puoselėjimo menas. Mums, mažai išmanantiems šiuos aspektus, bonsas yra tiesiog gražus ir egzotiškas mažas medelis vazonėlyje. Galbūt teisingiausia būtų pasakyti, jog bonsas yra iš tiesų  gražus miniatiūrinis medelis, kuriam sukurti naudojami sodininkystės metodai, asitelkiant menines priemones, kad būtų išaugintos miniatiūrinės gamtoje augančių medžių kopijos. Bonsų kūrimo procesas apima tam

Kaip išsirinkti termosą?

termosas

Ieškant idealiojo termoso, svarbu atsižvelgti į keletą esminių aspektų, kad pasirinktas produktas atitiktų asmeninius poreikius ir lūkesčius. Nors rinkoje egzistuoja daugybė variantų, nuo paprastų iki geriausių termosų, raktas į sėkmingą pasirinkimą slypi ne vien prekės ženklo populiarume, bet ir tam tikruose praktiškuose patarimuose. Štai keletas svarbių aspektų, į kuriuos reikėtų atkreipti dėmesį renkantis termosą. Talpa Vienas pirmųjų svarstymų turėtų būti apie termoso talpą. Apibrėžkite savo poreikius: ar dažniausiai termosą naudosite trumpoms išvykoms, ar ilgoms kelionėms? Jeigu mėgstate ilgus pasivaikščiojimus gamtoje

Ką BŪTINA žinoti turintiems vaikų ir gyvenantiems užsienyje?

Gyvenimas užsienyje su vaikais gali būti įkvepiantis ir kartu iššūkių kupinas nuotykis. Šis straipsnis skirtas padėti tėvams, kurie planuoja arba jau gyvena užsienyje, suprasti pagrindinius aspektus, į kuriuos būtina atkreipti dėmesį, norint užtikrinti šeimos gerovę. 1. Teisiniai reikalavimai ir dokumentacija Pirmas ir svarbiausias žingsnis – išsiaiškinti ir įgyvendinti visus teisinius reikalavimus, susijusius su gyvenimu užsienyje: Vizos ir leidimai. Priklausomai nuo šalies, gali prireikti įvairių vizų ar leidimų gyventi su šeima. Įsitikinkite, kad jūsų ir jūsų vaikų dokumentai yra tvarkingi ir

Gyventojai kviečiami įsitraukti į pašto ženklų kūrimą – tereikia pasiūlyti temą

Nors popierinių laiškų ir atvirlaiškių kasmet išsiunčiama vis mažiau, susidomėjimas pašto ženklais vis dar išlieka gana didelis ir Lietuvoje, ir visame pasaulyje. Lietuvos paštas primena, kad prisidėti prie šių ženklų kūrimo gali kiekvienas – tereikia pasiūlyti dėmesio vertą temą. O jeigu jai pritars pašto mokos ženklų leidybos komisija, tema bus įamžinta ir lietuviškame pašto ženkle. Pasak Lietuvos pašto filatelijos projektų vadovės Aušrutės Varnienės, šiuo metu galima siūlyti temas 2025, 2026 ir 2027 metais pasirodysiantiems pašto ženklams. Tai padaryti galima iki

Taip pat skaitykite