Visose šalies profesinėse mokyklose vyks atvirų durų dienos

Jau šią savaitę visose šalies profesinio mokymo įstaigose organizuojamos nacionalinės atvirų durų dienos. Jos vyks balandžio 21-22 d. nuo 10 iki 18 val. Atvirų durų dienose apsilankyti ir susipažinti su profesiniu mokymu kviečiami visi – tiek moksleiviai ir jų tėvai, tiek suaugusieji, besidomintys galimybe įgyti profesinę kvalifikaciją.

„Visuotinėmis atvirų durų dienomis siekiame ne tik populiarinti profesinį mokymą, bet ir mažinti visuomenės išankstines nuostatas apie profesines mokyklas. Atvirų durų dienų metu bus galima savo akimis pamatyti, kokios atsinaujinusios ir modernios yra profesinės mokyklos, jų praktinio mokymo bazės. Susidomėjusieji išgirs atsakymus ir į visus rūpimus klausimus apie profesinį mokymą. Atvirų durų dienos visose profesinėse mokyklose vyks vienu metu. Tikimės, kad tokios nacionalinės atvirų durų dienos taps tradicija ir padės pritraukti daugiau tiek jaunų, tiek suaugusių besimokančiųjų, taip pat socialinių partnerių, keis visuomenės požiūrį į profesinį mokymą“, – sako švietimo, mokslo ir sporto viceministrė Agnė Kudarauskienė.

Profesinio mokymo įstaigos lankytojus supažindins su mokyklos erdvėmis, technine įranga ir veikla, pristatys, kaip ruošiami darbo rinkoje reikalingiausi specialistai, pateiks absolventų sėkmės istorijas. Atvirų durų dienų metu profesinės mokyklos siūlys ir interaktyvių užsiėmimų. Lankytojai bus kviečiami pasigaminti maisto, išbandyti naują šukuoseną ar makiažą, sukonstruoti robotą, dalyvauti įvairiuose konkursuose ir kt.

Profesinis mokymas – galimybė įgyti paklausiausių įgūdžių

Profesinis mokymas yra lankstus – greitai reaguoja į darbo rinkos poreikius, o jo teikiamomis galimybėmis pasinaudoti ir naujų praktinių įgūdžių įgyti gali kiekvienas. Profesinio mokymo įstaigoje praktinis mokymas sudaro daugiau kaip du trečdalius mokymo programos.

Profesinio mokymo įstaigų mokiniai gali gauti stipendijas bei apsigyventi mokyklos bendrabutyje, dalyvauti tarptautinėse mainų programose ir profesijai reikalingų žinių įgyti užsienyje.

„Profesinis mokymas yra ne mažiau perspektyvus nei kitos mokymo formos ir skirtas ne tik jauniems žmonėms. Profesinėje mokykloje galima pradėti savo karjeros kelią ir profesijos mokytis jau nuo 14 metų, kartu įgyjant ir bendrąjį išsilavinimą, tačiau keisti profesiją gali ir suaugusieji. Profesinės mokyklos atveria daug kelių tiek į darbo rinką, tiek į tolesnius mokslus“, – sako A. Kudarauskienė.

Priėmimas į profesines mokyklas

2023 m. pagrindinio priėmimo į profesinio mokymo įstaigas vasaros etapas prasidės birželio 1 d. Prašymus stojantieji galės teikti iki rugpjūčio 7 d. Teikti prašymus į profesinio mokymo įstaigas gali tiek norintieji įgyti kvalifikaciją pagal visą profesinio mokymo programą, tiek 9-10 klasių mokiniai bei I-IV klasių gimnazistai, norintys mokytis pagal atskirus profesinio mokymo modulius.

Stojantieji profesinio mokymo sutartis sudaryti galės rugpjūčio 14-17 d. Papildomas priėmimas vyks rugpjūčio 21-27 d., o sutarčių sudarymas su profesinio mokymo įstaigomis – rugpjūčio 30-31 d. 2023 m. valstybės finansavimą planuojama suteikti 20,6 tūkst. naujai priimtųjų į profesinio mokymo įstaigas.

Švietimo, mokslo ir sporto min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Nepasiturintiems šalies gyventojams – maisto produktai ir higienos priemonės

Birželio mėnesį nepasiturinčius Lietuvos gyventojus pasieks šiais metais jau trečioji parama maisto produktais. Paramą gaus kiek daugiau nei 205 tūkst. sunkiau besiverčiančių žmonių. Parama nepasiturintiems gyventojams šiemet dar bus dalijama ir rugpjūčio, spalio bei gruodžio mėnesiais. Kartu su birželio ir gruodžio mėnesių maisto produktais gyventojai sulauks ir paramos higienos priemonėmis. „Maisto dalijimas yra viena iš valstybės teikiamos paramos formų, kuri padeda nepasiturintiems ar sunkumų patiriantiems žmonėms. Valstybės teikiama parama visada pasiekia tuos, kam pagalbos reikia labiausiai“, – sako socialinės apsaugos

Kuo svarbūs mineraliniai papildai galvijams?

Mineralinės medžiagos karvių organizme užtikrina fiziologines reakcijas ir apykaitos procesus. Šios medžiagos  dalyvauja įvairiose biocheminėse reakcijose, įeina į kai kurių fermentų sudėtį. Jos įtakoja gyvulių produktyvumą, augimo intensyvumą bei reprodukcines funkcijas. Pagrindinis mikroelementų šaltinis atrajotojams – augalinės kilmės pašarai Mikroelementų kiekį pašaruose ir gyvulio organizme lemia daug veiksnių: dirvožemis, aplinkos sąlygos, pašarų ruošimo ir konservavimo būdas, antagonistiniai mineraliniai elementai, skirtingų pašarų santykis racione. Cheminiai elementai, būtini organizmui egzistuoti, vadinami biogeniniais elementais. Atsižvelgiant į keletą kriterijų, jie skirstomi į makro- ir

Miniatiūrų konkursas „Mūsų vienas vardas – Lietuva“

Šilutės pirmoji gimnazija interneto svetainėje pasidalijo štai tokia žinia. Birželio 2 d. Šilutės pirmosios gimnazijos bibliotekoje įvyko respublikinio miniatiūrų konkurso-parodos „Mūsų vienas vardas – Lietuva” baigiamasis apdovanojimų renginys. Sulaukėme svečių iš Šilalės, Tauragės, Kretingos ir Šilutės rajonų. Respublikinio bendrojo ugdymo įstaigų 9-12 klasių mokinių miniatiūrų konkursas-paroda „Mūsų vienas vardas – Lietuva“, skirtas Klaipėdos krašto prijungimo šimtmečiui paminėti. Miniatiūrų autoriai, 9-12 kl. mokiniai, mažo formato kūrinėlyje siekė išreikšti savo požiūrį į gimtąjį kraštą. Miniatiūrų konkurse dalyvavo 11 mokyklų (pateikta 100 darbų):

Už labai geras demokratijos žinias – kelionė į Belgiją

Šilutės Vydūno gimnazija paviešino Nacionaliniame demokratijos žinių konkurse sėkmės sulaukusio Luko Šilinsko įspūdžius iš apsilankymo Briuselyje, Belgijoje. Kuo ši išvyka gimnazistui Lukui buvo įdomi? Paskaitykime. Gegužės 31 dieną Europos Parlamente, Briuselyje, Belgijoje, dalyvavau susitikime su europarlamentaru Liudu Mažyliu. Susitikimo metu buvo aptarti įvairūs Europai ir Lietuvai aktualūs klausimai, išsamiai pristatyti Parlamento darbo principai ir artimiausi tikslai. Po dienos Parlamente lietuvių delegacija su L. Mažyliu susitiko neoficialioje aplinkoje. Parlamentaras papasakojo apie savo kelią nuo mokyklos suolo iki dabartinių pareigų Europos Parlamente.

Taip pat skaitykite