Visoje Lietuvoje pūgos, o Pamaryje – tarsi pavasarį…

Vilnius, sausio 26 d. (ELTA). Vilnių užklupo sniegas. Mariaus Morkevičiaus nuotr.

gismeteo.lt pranešė:

„Antradienį numatomi itin nemalonūs orai. Įsismarkaus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Gūsiai stiprės iki 14–18 metrų per sekundę, kils pūgos. Tiek naktį, tiek dieną daug kur numatomas sniegas. Daugiausia snigs šalies rytuose, kai kur ir vidurio Lietuvoje.

Mažiau kritulių klius pajūriui, kraštiniams šiaurės vakariniams šalies rajonams. Matomumas bus prastas.

Naktį temperatūra svyruos nuo –3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Dienos metu daug kur bus apie nulį, kiek šilčiau prie jūros“.

2021.01.26 14.32 val. LRT.lt informavo:

„Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga“.

Kolegų iš LRT kalbintas Varėnos rajono savivaldybės administracijos vadovas Alvydas Verbickas patvirtino, kad Varėnos krašte snygis itin intensyvus, kylantis vėjas kelia pūgas, o dalis kelių sunkiai arba iš viso neišvažiuojami. Prognozuojama, jei kritulių intensyvumas nemažės, iki ryto sniego danga gali siekti ir 40 centimetrų.

„Situacija yra iš tikro sudėtinga, nes ketverius metus neturėjome tokios žiemos, tai dabar dzūkeliai prisišaukė“, – šiek tiek su ironija situaciją apibūdino Varėnos rajono savivaldybės administracijos vadovas Alvydas Verbickas.

 

Marijampolė. 2021.01.26 15 val.

Tolimesnis pūgos kelias sukasi per Sūduvą. Susisiekėme su Marijampolėje leidžiamo laikraščio „Suvalkietis“ redaktoriaus pavaduotoja Loreta Tumeliene ir sulaukėme nuotraukų iš šio miesto gatvių. Žurnalistė sakė iš savo kiemo automobiliu šįryt neįstengusi išvažiuoti…

Sužinojome, kad rytdienos „Suvalkietyje“ bus publikuojamas straipsnis.

Kelius užklojo sniegas. Važiavimo sąlygos ekstremalios“

„Suvalkiečio“ žurnalistės kalbintas Marijampolės kelių tarnybos vadovas Arvydas pasakoja, kad tokie orai – vienas iš juodžiausių kelininkų scenarijų.

„Žada snigti iki trečiadienio 17 valandos. Pagrindiniai keliai išvažiuojami, bet eismo sąlygos sunkios. Keliai padengti privažinėtu suspaustu sniegu, todėl slidu. Vietomis ant kelių susidarė šlapio sniego plotai, iškrypus iš vėžių meta į šoną. Norint kažkur šalikelėje sustoti ir nelikti pusnyje, reikia gerai paieškoti tokios vietos“, – pasakojo A. Malinauskas, važiavęs keliu Salema–Grigaliūnai ir pasukęs link Plutiškių kelio. Anot jo, šios vietovės išvažiuojamos, tačiau pasižvalgius į šalia esančius šoninius kelius, tokius, kaip kelias į Jiestrakį, Dambava–Živavodė, akivaizdu, kad eismo sąlygos itin sunkios.

Tarnybos vadovo teigimu, buvę rajoniniai keliai yra išvažiuojami, krašto keliai – taip pat. Iki antradienio 9 valandos krašto kelininkai jau buvo valę keturis kartus.

Magistralėje „Via Baltica“ dirbama visą parą.

Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio teigimu, antradienio rytas mieste išaušo snieguotas, bet pagrindinės gatvės, šaligatviai buvo pravalyti, nors ir vėl greitai užsnigti. Miesto gatves prižiūrinčios bendrovės darbininkai, nuvalę pagrindines gatves, ėmėsi šalutinių. „Aišku, kad situacija sudėtinga, bet turime truputį pakentėti“, – sakė Savivaldybės administracijos vadovas.

Vilnius, sausio 26 d. (ELTA). Vilnių užklupo sniegas. Mariaus Morkevičiaus nuotr.

2021-01-26 14.08 val. ELTA praneša:

Įpusėjus antradienio dienai, dėl buvusio ir besitęsiančio snygio ir pūgos sudėtingos eismo sąlygos išlieka visoje Lietuvoje. Pagrindinių kelių dangos yra su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, vietomis su prispausto arba puraus sniego sluoksniu iki 10-15 cm. – praneša VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai – su prispaustu sniegu, vietomis su puraus sniego sluoksniu iki 20 cm, slidūs.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pietų, vidurio ir šiaurės Lietuvoje siaučia pūga, kitur šalyje sninga. Be kritulių kol kas tik Klaipėdos rajone.

 

2021.01.26 14.00 val. Šilutė

Patikslinsime ELTĄ: nė snaigės iki 17 val. nenukrito ir Šilutėje bei visame rajone. Tą patį telefonu patvirtino ir pagėgiškiai.

Iki Šilutės nei didysis snygis, nei siautulingoji pūga dar neatskriejo. Lauksim nakties ir rytojaus. O gal šį kartą stichija mus aplenks?

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia

Šią savaitę Šilutės kultūros ir pramogų centras kviečia į renginius: rugsėjo 23 d. (ketvirtadienį), 18 val. Šilutės Vydūno gimnazijoje prasidės reguliarūs kino seansai „KINO DEBESYS“, į kuriuos šilutiškius kviesime kiekvieną ketvirtadienį. Šią savaitę kviečiame žiūrėti daug gerų įvertinimų sulaukusį, pirmąjį vaidybinį režisieriaus Jurgio Matulevičiaus filmą „IZAOKAS“. Daugiau inf. https://www.facebook.com/KINOdebesysSilute rugsėjo 25 d. (šeštadienį), 16 val. Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje vyks baigiamasis klasikinės muzikos festivalio „MUZIKINĖ VERDENĖ” koncertas. Programoje: KAUNO VALSTYBINIS CHORAS kartu su soliste, LNOBT operos viltimi pripažinta AISTE PILIBAVIČIŪTE.

Ar tvarkys Švėkšnos sinagogą?

Šilutės rajono savivaldybės tarybos nariai renkasi į komitetų posėdžius. Po mėnesio atostogų rengiamasi rugsėjo gale vyksiančiam Tarybos posėdžiui. Vienas iš svarstomų sprendimo projektų yra dėl pritarimo projektui „Švėkšnos sinagogos sutvarkymas ir pritaikymas turizmui“. Pritarimas reikštų įsipareigojimą  prisidėti prie projekto finansavimo iš Savivaldybės biudžeto ne mažiau kaip 15 proc. visų tinkamų finansuoti išlaidų bei užtikrinti netinkamų finansuoti, tačiau šiam projektui įgyvendinti būtinų išlaidų padengimą ir tinkamų finansuoti išlaidų dalį, kurių nepadengia projektui skiriama parama. Pagal projektą numatyti Švėkšnos sinagogos kapitalinio remonto darbai bei

Kultūros ministro padėka – Vilmai Griškevičienei

Nidoje įvyko Lietuvos savivaldybių kultūros padalinių vadovams skirta respublikinė konferencija „Kultūros vaidmuo regionų plėtros kontekste“, kurioje dalyvavo Kultūros ministerijos, Vidaus reikalų ministerijos, Lietuvos kultūros tarybos ir Lietuvos savivaldybių asociacijos  atstovai. Aptarta daug naujovių, iššūkių kultūros srityje, kurios palies ir savivaldybes. Daug dėmesio skirta regioninei kultūros politikai. Lietuvos Respublikos kultūros viceministras Albinas Vilčinskas puikiai įvertino asociacijos „Kultūros savivaldos kolegija“ veiklą ir už telkiančią, motyvuojančią lyderystę, nuoseklų darbą formuojant ir įgyvendinant nacionalinę, regioninę kultūros politiką, pasitikėjimu ir pagarba grįstą dialogą Kultūros ministerijos

Odontologija pagražina šypseną. Procedūros, kurių rezultatus pajusite iškart

  Žmonės dažnai būna nepatenkinti savo dantų išvaizda, kartais tai net gali įvaryti kompleksą… Tačiau susigrąžinti gražią šypseną šiandien lengviau, nei daugelis manote. Kartais pakanka tik vieno apsilankymo pas gydytoją, kad pagerėtų dantų forma ir spalva. Naudodamiesi naujausiomis technologijomis ir gydymo metodais, dauguma odontologų gali ištaisyti įvairius dantų defektus ir sukurti tobulą holivudinę šypseną… Profesionali burnos higiena – pirmas žingsnis gražios šypsenos link  Profesionali burnos higiena yra būtina procedūra kiekvienam pacientui, norinčiam išlaikyti burnos ir dantų sveikatą. Burnos higienos procese

Taip pat skaitykite