Visoje Lietuvoje pūgos, o Pamaryje – tarsi pavasarį…

Vilnius, sausio 26 d. (ELTA). Vilnių užklupo sniegas. Mariaus Morkevičiaus nuotr.

gismeteo.lt pranešė:

„Antradienį numatomi itin nemalonūs orai. Įsismarkaus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Gūsiai stiprės iki 14–18 metrų per sekundę, kils pūgos. Tiek naktį, tiek dieną daug kur numatomas sniegas. Daugiausia snigs šalies rytuose, kai kur ir vidurio Lietuvoje.

Mažiau kritulių klius pajūriui, kraštiniams šiaurės vakariniams šalies rajonams. Matomumas bus prastas.

Naktį temperatūra svyruos nuo –3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Dienos metu daug kur bus apie nulį, kiek šilčiau prie jūros“.

2021.01.26 14.32 val. LRT.lt informavo:

„Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga“.

Kolegų iš LRT kalbintas Varėnos rajono savivaldybės administracijos vadovas Alvydas Verbickas patvirtino, kad Varėnos krašte snygis itin intensyvus, kylantis vėjas kelia pūgas, o dalis kelių sunkiai arba iš viso neišvažiuojami. Prognozuojama, jei kritulių intensyvumas nemažės, iki ryto sniego danga gali siekti ir 40 centimetrų.

„Situacija yra iš tikro sudėtinga, nes ketverius metus neturėjome tokios žiemos, tai dabar dzūkeliai prisišaukė“, – šiek tiek su ironija situaciją apibūdino Varėnos rajono savivaldybės administracijos vadovas Alvydas Verbickas.

 

Marijampolė. 2021.01.26 15 val.

Tolimesnis pūgos kelias sukasi per Sūduvą. Susisiekėme su Marijampolėje leidžiamo laikraščio „Suvalkietis“ redaktoriaus pavaduotoja Loreta Tumeliene ir sulaukėme nuotraukų iš šio miesto gatvių. Žurnalistė sakė iš savo kiemo automobiliu šįryt neįstengusi išvažiuoti…

Sužinojome, kad rytdienos „Suvalkietyje“ bus publikuojamas straipsnis.

Kelius užklojo sniegas. Važiavimo sąlygos ekstremalios“

„Suvalkiečio“ žurnalistės kalbintas Marijampolės kelių tarnybos vadovas Arvydas pasakoja, kad tokie orai – vienas iš juodžiausių kelininkų scenarijų.

„Žada snigti iki trečiadienio 17 valandos. Pagrindiniai keliai išvažiuojami, bet eismo sąlygos sunkios. Keliai padengti privažinėtu suspaustu sniegu, todėl slidu. Vietomis ant kelių susidarė šlapio sniego plotai, iškrypus iš vėžių meta į šoną. Norint kažkur šalikelėje sustoti ir nelikti pusnyje, reikia gerai paieškoti tokios vietos“, – pasakojo A. Malinauskas, važiavęs keliu Salema–Grigaliūnai ir pasukęs link Plutiškių kelio. Anot jo, šios vietovės išvažiuojamos, tačiau pasižvalgius į šalia esančius šoninius kelius, tokius, kaip kelias į Jiestrakį, Dambava–Živavodė, akivaizdu, kad eismo sąlygos itin sunkios.

Tarnybos vadovo teigimu, buvę rajoniniai keliai yra išvažiuojami, krašto keliai – taip pat. Iki antradienio 9 valandos krašto kelininkai jau buvo valę keturis kartus.

Magistralėje „Via Baltica“ dirbama visą parą.

Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio teigimu, antradienio rytas mieste išaušo snieguotas, bet pagrindinės gatvės, šaligatviai buvo pravalyti, nors ir vėl greitai užsnigti. Miesto gatves prižiūrinčios bendrovės darbininkai, nuvalę pagrindines gatves, ėmėsi šalutinių. „Aišku, kad situacija sudėtinga, bet turime truputį pakentėti“, – sakė Savivaldybės administracijos vadovas.

Vilnius, sausio 26 d. (ELTA). Vilnių užklupo sniegas. Mariaus Morkevičiaus nuotr.

2021-01-26 14.08 val. ELTA praneša:

Įpusėjus antradienio dienai, dėl buvusio ir besitęsiančio snygio ir pūgos sudėtingos eismo sąlygos išlieka visoje Lietuvoje. Pagrindinių kelių dangos yra su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, vietomis su prispausto arba puraus sniego sluoksniu iki 10-15 cm. – praneša VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai – su prispaustu sniegu, vietomis su puraus sniego sluoksniu iki 20 cm, slidūs.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pietų, vidurio ir šiaurės Lietuvoje siaučia pūga, kitur šalyje sninga. Be kritulių kol kas tik Klaipėdos rajone.

 

2021.01.26 14.00 val. Šilutė

Patikslinsime ELTĄ: nė snaigės iki 17 val. nenukrito ir Šilutėje bei visame rajone. Tą patį telefonu patvirtino ir pagėgiškiai.

Iki Šilutės nei didysis snygis, nei siautulingoji pūga dar neatskriejo. Lauksim nakties ir rytojaus. O gal šį kartą stichija mus aplenks?

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): * Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.

Visi naujausi straipsniai

Koronaviruso pandemija karūnavo apelsiną

Pasaulį užklupusi koronaviruso pandemija paskatino daugiau dėmesio skirti natūraliems imuniteto stiprinimo būdams. Natūralaus vitamino C šaltinio – apelsinų – paklausa pirmosios pandemijos metu pernai pavasarį taip šoktelėjo, kad Viduržemio jūros šalių ūkininkai buvo priversti ieškoti būdų, kaip patenkinti žaibiškai išaugusią paklausą. Augo ne tik šviežių vaisų, bet ir sulčių poreikis. Skaičiuojama, kad apelsinų sulčių gamyba 2020-2021 metų sezoną pasaulyje turėtų išaugti apie 17 procentų. Panašus augimas prognozuojamas ir Lietuvos rinkai. Didžiausios Lietuvoje sulčių gamintojos „Eckes-Granini Lietuva“ generalinis direktorius Marius Gudauskas

Darbo keitimas karantino metu: kaip sėkmingai įsilieti į naują kolektyvą ar veiklos sritį?

Jau beveik metus trunkanti COVID-19 pandemija ne tik perkėlė daugelį darbų į namus ir darbuotojus išmokė dirbti nuotoliniu būdu, bet ir ne vieną paskatino ieškoti naujo darbo ar, likus be jo, išbandyti jėgas visiškai naujoje srityje. Kam ruoštis, jei karantino metu nusprendėte keisti darbo pobūdį ar įsilieti į naują kolektyvą? Elektroninės parduotuves „Senukai.lt“ ir „1A.lt“ Baltijos šalyse valdančios bendrovės „Kesko Senukai Digital“ administracijos vadovė Solveta Bružaitė pastebi, kad pastarieji 12 mėnesių darbo rinkoje buvo kaip niekuomet intensyvūs ir kupini iššūkių.

Kaip meninių vertybių restauratorius tapo 3D modeliuotoju?

3D modeliavimas – profesija, kurios dėka sukuriamos virtualios realybės ir kompiuterinių žaidimų erdvės, ji dažnai naudojama ir kuriant filmus ar projektuojant įvairius objektus gamybai. Trimatės erdvės modeliuotojas Lukas Paulauskas sako, jog sunkiausia šiame darbe analizuoti ir suprasti, kaip objektai padaryti realybėje, o labiausiai džiugina, kai juos pavyksta kokybiškai atkurti skaitmeninėje erdvėje. L. Paulauskas pasakoja, kad jo profesinis kelias prasidėjo prieš maždaug ketverius metus, kai jam buvo pasiūlyta prisidėti prie virtualiosios realybės erdvių kūrimo Kauno technologijos universitete (KTU). „Tuomet virtuali realybė

Zigmantas Balčytis: „Daržovių augintojai tikisi kompensacijų ir šiemet“

Vasario 22 d. Seimo narys Zigmantas Balčytis raštu kreipėsi į žemės ūkio ministrą prašydamas, kad būtų ieškoma būdų, kaip tęsti daržovių augintojams svarbią laikinosios pagalbos priemonę. 2020 metais prasidėjusi ir tebesitęsianti pandemija, COVID-19 ligos plitimas skaudžiai palietė visus sektorius, tarp jų ir žemės ūkio: daržovių augintojai, kurie negalėjo realizuoti derliaus, turėjo jį utilizuoti. Valstybė žemės ūkio ministro įsakymu skyrė laikinąją pagalbą, kuria pasinaudojo didžioji dalis daržovių augintojų, laiku suspėjusių užpildyti reikiamus dokumentus. Seimo narys Z. Balčytis sako, kad regionuose pasitaikė

Taip pat skaitykite