Visoje Lietuvoje pūgos, o Pamaryje – tarsi pavasarį…

Vilnius, sausio 26 d. (ELTA). Vilnių užklupo sniegas. Mariaus Morkevičiaus nuotr.

gismeteo.lt pranešė:

„Antradienį numatomi itin nemalonūs orai. Įsismarkaus vakarų, šiaurės vakarų krypties vėjas. Gūsiai stiprės iki 14–18 metrų per sekundę, kils pūgos. Tiek naktį, tiek dieną daug kur numatomas sniegas. Daugiausia snigs šalies rytuose, kai kur ir vidurio Lietuvoje.

Mažiau kritulių klius pajūriui, kraštiniams šiaurės vakariniams šalies rajonams. Matomumas bus prastas.

Naktį temperatūra svyruos nuo –3 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Dienos metu daug kur bus apie nulį, kiek šilčiau prie jūros“.

2021.01.26 14.32 val. LRT.lt informavo:

„Vienas didžiausių snygio iššūkių – Varėnoje: medžiai lūžta kas 10 minučių, dalis kelių neišvažiuojami, o sniego kiekis sparčiai auga“.

Kolegų iš LRT kalbintas Varėnos rajono savivaldybės administracijos vadovas Alvydas Verbickas patvirtino, kad Varėnos krašte snygis itin intensyvus, kylantis vėjas kelia pūgas, o dalis kelių sunkiai arba iš viso neišvažiuojami. Prognozuojama, jei kritulių intensyvumas nemažės, iki ryto sniego danga gali siekti ir 40 centimetrų.

„Situacija yra iš tikro sudėtinga, nes ketverius metus neturėjome tokios žiemos, tai dabar dzūkeliai prisišaukė“, – šiek tiek su ironija situaciją apibūdino Varėnos rajono savivaldybės administracijos vadovas Alvydas Verbickas.

 

Marijampolė. 2021.01.26 15 val.

Tolimesnis pūgos kelias sukasi per Sūduvą. Susisiekėme su Marijampolėje leidžiamo laikraščio „Suvalkietis“ redaktoriaus pavaduotoja Loreta Tumeliene ir sulaukėme nuotraukų iš šio miesto gatvių. Žurnalistė sakė iš savo kiemo automobiliu šįryt neįstengusi išvažiuoti…

Sužinojome, kad rytdienos „Suvalkietyje“ bus publikuojamas straipsnis.

Kelius užklojo sniegas. Važiavimo sąlygos ekstremalios“

„Suvalkiečio“ žurnalistės kalbintas Marijampolės kelių tarnybos vadovas Arvydas pasakoja, kad tokie orai – vienas iš juodžiausių kelininkų scenarijų.

„Žada snigti iki trečiadienio 17 valandos. Pagrindiniai keliai išvažiuojami, bet eismo sąlygos sunkios. Keliai padengti privažinėtu suspaustu sniegu, todėl slidu. Vietomis ant kelių susidarė šlapio sniego plotai, iškrypus iš vėžių meta į šoną. Norint kažkur šalikelėje sustoti ir nelikti pusnyje, reikia gerai paieškoti tokios vietos“, – pasakojo A. Malinauskas, važiavęs keliu Salema–Grigaliūnai ir pasukęs link Plutiškių kelio. Anot jo, šios vietovės išvažiuojamos, tačiau pasižvalgius į šalia esančius šoninius kelius, tokius, kaip kelias į Jiestrakį, Dambava–Živavodė, akivaizdu, kad eismo sąlygos itin sunkios.

Tarnybos vadovo teigimu, buvę rajoniniai keliai yra išvažiuojami, krašto keliai – taip pat. Iki antradienio 9 valandos krašto kelininkai jau buvo valę keturis kartus.

Magistralėje „Via Baltica“ dirbama visą parą.

Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus Karolio Podolskio teigimu, antradienio rytas mieste išaušo snieguotas, bet pagrindinės gatvės, šaligatviai buvo pravalyti, nors ir vėl greitai užsnigti. Miesto gatves prižiūrinčios bendrovės darbininkai, nuvalę pagrindines gatves, ėmėsi šalutinių. „Aišku, kad situacija sudėtinga, bet turime truputį pakentėti“, – sakė Savivaldybės administracijos vadovas.

Vilnius, sausio 26 d. (ELTA). Vilnių užklupo sniegas. Mariaus Morkevičiaus nuotr.

2021-01-26 14.08 val. ELTA praneša:

Įpusėjus antradienio dienai, dėl buvusio ir besitęsiančio snygio ir pūgos sudėtingos eismo sąlygos išlieka visoje Lietuvoje. Pagrindinių kelių dangos yra su šlapio ar pažliugusio sniego provėžomis, vietomis su prispausto arba puraus sniego sluoksniu iki 10-15 cm. – praneša VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcija.

Mažesnio eismo intensyvumo rajoniniai keliai – su prispaustu sniegu, vietomis su puraus sniego sluoksniu iki 20 cm, slidūs.

Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, pietų, vidurio ir šiaurės Lietuvoje siaučia pūga, kitur šalyje sninga. Be kritulių kol kas tik Klaipėdos rajone.

 

2021.01.26 14.00 val. Šilutė

Patikslinsime ELTĄ: nė snaigės iki 17 val. nenukrito ir Šilutėje bei visame rajone. Tą patį telefonu patvirtino ir pagėgiškiai.

Iki Šilutės nei didysis snygis, nei siautulingoji pūga dar neatskriejo. Lauksim nakties ir rytojaus. O gal šį kartą stichija mus aplenks?

Petras Skutulas

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite