Vis daugiau ūkininkų maisto produktus atiduoda labdarai

Žemės ūkio ministerija (ŽŪM) teikia finansinę paramą labdaros organizacijoms už maisto, surinkto iš pirminės gamybos ir maisto pramonės, tvarkymą. Šiemet „Maisto bankas“, pasinaudojęs ŽŪM parama, nepasiturinčiai gyvenantiems žmonėms jau išdalijo beveik 540 t maisto. Vis daugiau  ūkininkų ir gamintojų maisto produktus atiduoda labdarai.

„Rudenį vėl bus renkamos paraiškos remti  labdaros organizacijas, gelbėjančias maistą iš ūkių ir maisto pramonės įmonių. Raginame labdaros organizacijas dalyvauti paramoje, taip prisidedant prie maisto švaistymo mažinimo ir pamaitinant vargstančiuosius“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.

ŽŪM užsakymu, Lietuvos socialinių mokslų centro ekonomikos ir kaimo vystymo institutas 2020-2021 m. atliko mokslinį tyrimą, kurio metu nustatyta, kad Lietuvoje visoje maisto tiekimo grandinėje maisto praradimai sudaro net 393,8 tūkst. t per metus. Didžiausi maisto praradimai nustatyti namų ūkiuose – net 61 proc. visų maisto praradimų. Žemės ūkio sektoriuje nustatyti maisto praradimai sudaro 21 proc., prekyboje –12 proc., maisto pramonėje – 4 proc., viešajame maitinime – 1 proc.

Atsižvelgdama į šio tyrimo rezultatus, ŽŪM nuo 2022 m. pradėjo teikti finansinę paramą labdaros organizacijoms už maisto, surinkto iš pirminės gamybos ir maisto pramonės, tvarkymą. Už kilogramą maisto produktų, surinktų iš ūkininkų ir maisto pramonės įmonių ir vėliau išdalytų vargstantiems, kompensuojamos patirtos išlaidos iki 0,5 Eur.

2022 m. paraišką paramai gauti pateikė tik „Maisto bankas“, kuriam už išgelbėtus 350 tonų maisto  buvo išmokėta per 130 tūkst. Eur. Iš ūkininkų buvo surinkta 150 tonų, o iš maisto pramonės įmonių – per 200 tonų. Šiemet „Maisto bankui“ jau išmokėta 270 tūkst. Eur už beveik 540 t maisto, išdalyto vargstantiems žmonėms. Daugiausia išsaugota daržovių – bulvių, svogūnų, raudonųjų burokėlių. Parama surinkta iš 115 skirtingų ūkio subjektų.

„Nepaprastai džiaugiamės ir dėkojame, kad prie kilnios „Maisto banko“ misijos jungiasi vis daugiau ūkininkų ir gamintojų, kurie vietoj maisto utilizavimo priima atsakingesnį sprendimą – atiduoti perteklinį maistą labdarai. O mes savo ruožtu įsipareigojame, jog maistas bus išskirstytas ir išdalytas pagal visus galiojančius teisės aktus“, – sako „Maisto banko“ direktorius Simonas Gurevičius.

„Maisto bankas“ pastebi, kad šiuo metu prašančiųjų paramos skaičiai rekordiškai auga, greta vargingai gyvenančiųjų Lietuvos žmonių į paramos gavėjų eiles stoja ir nuo karo pabėgę ukrainiečiai, kuriems sunkiau įsitvirtinti mūsų šalyje. Dažniausiai tai senjorai, žmonės su negalia, mažus vaikus auginančios mamos, vieniši tėvai. Pastaruoju metu „Maisto bankas“ paramą teikia 230 237 žmonėms.

Žemės ūkio min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Prasidėjus rudens treniruočių sezonui, daugėja traumų ir nelaimingų atsitikimų

Rugsėjį prasidėjęs rudens treniruočių sezonas išaugino traumų ir nelaimingų atsitikimų skaičių – ir vaikai, ir suaugusieji kenčia nuo raumenų patempimų, galūnių išnarinimų ar net menisko plyšimų. Ekspertai pataria, į ką atkreipti dėmesį, norint išvengti traumų ir saugiai grįžti į sporto rutiną. „Žmonėms koją pakiša jų prisiminimuose išlikęs jausmas, jog sportuodami jie gali rinktis sudėtingiausius pratimus ir atlaikyti intensyvų krūvį, tačiau iš tikrųjų taip nėra. Jei vasarą nesportavote, raumenys ir sąnariai prarado tonusą. Kūnas nėra pasiruošęs intensyvioms treniruotėms. Dėl to žmonės

Eismo saugos ekspertė įvardijo 4 elementus, padedančius užtikrinti saugumą kelyje

Eismo saugumas keliuose išlieka didele ir opia problema Lietuvoje: fiksuojamas didelis avaringumas, daugėja žuvusių keliuose. Remiantis Lietuvos kelių policijos tarnybos duomenimis, 2023 metų I pusmetį šalies keliuose žuvo net 72 žmonės, o tai 41 proc. daugiau nei pernai per tą patį laikotarpį. Leistino greičio viršijimas, vairavimas esant neblaiviam, pėsčiųjų neatidumas gatvėse ir keliuose – pagrindinės priežastys, dėl kurių keliuose nutinka nelaimės. Lietuvos automobilių kelių direkcijos eismo saugos ekspertė Indrė Žilakauskienė įvardino 4 pagrindinius saugos keliuose elementus, į kuriuos atsižvelgus galėtume

Sutrikus sveikatai užsienyje lietuviai su medikais galės konsultuotis nuotoliu

Nors vasara baigėsi, lietuviai jau įtemptai planuojasi savo rudens bei žiemos išvykas. Paprastai joms renkamasi egzotinės arba aktyvaus poilsio kryptys. Ekspertai pažymi, kad atostogų metu gausu ne tik įspūdžių, bet ir galimybių patirti traumas arba sveikatos negalavimus, o tokiais atvejais  ypač svarbi greita ir kokybiška pagalba. Kelionių pikas tik prasideda Atostogos maždaug pusei lietuvių siejasi su poilsiu užsienyje, todėl nenuostabu, kad savo išvykas tautiečiai planuojasi vos pasibaigus vasarai. „Stebėdami pranešimų apie patirtas traumas ir sveikatos sutrikimus dinamiką pastebime, kad lietuviai

Spalis: policijos reidai

Lietuvos kelių policijos tarnyba informuoja apie spalio mėnesį vykdomas respublikines prevencines priemones, skirtas eismo dalyvių elgesio keliuose kontrolei užtikrinti. Spalio 2-5 d. – transporto priemonių vairuotojų nesustojimo prieš pėsčiųjų perėją, kai to reikalaujama pagal Kelių eismo taisykles, kontrolė. Spalio 9-15 d. – pavojingo ir chuliganiško vairavimo, manevravimo, lenkimo, kur tai draudžiama daryti, važiavimo per sankryžas, šviesoforo signalų paisymo kontrolė. Spalio 16-18 d. ir 27-29 d. – pėsčiųjų, dviračių vairuotojų kontrolė – matomumą gerinančių saugos priemonių (atšvaitų, ryškiaspalvių liemenių su šviesą

Taip pat skaitykite