Virtualios Kalėdos: trys patarimai, kaip padėti pasiruošti savo seneliams

Aplankyti savo senelių, kituose miestuose gyvenančių tėvų ir artimųjų dėl karantino per šias Šv. Kalėdas nepavyks. Tačiau palaikyti ryšį su jais ir bent jau virtualiai juos pamatyti gali padėti programėlės. Viskas, ko reikia – pasirūpinti, kad seneliai mokėtų jomis pasinaudoti.

Jūsų dėmesiui – Arnoldas Lukošius, „Tele2 Inovacijų biuro“ ekspertas, dalija patarimus, kaip padėti savo tėvams ar seneliams pasiruošti šventiniam bendravimui nuotoliniu būdu.

Programėlės bendravimui

Susipažinti su programėlių funkcionalumu, jų galimybėmis ir išsirinkti patogiausią įrankį bendravimui padės mokomosios vaizdo pamokos.

Daug edukacinių vaizdo įrašų užsienio kalbomis galite rasti internete, o lietuviškas vaizdo pamokas senjorams galite peržiūrėti „Tele2“ svetainėje: https://tele2.lt/privatiems/akcijos/mokytis-niekada-nevelu.

Čia vyresnio amžiaus žmonės gali išmokti naudotis populiariausiomis Lietuvoje bendravimo programėlėmis su vaizdo skambučių funkcija: „Facebook Messenger“, „WhatsApp“, „Skype“ ir „Viber“.

Mokomuosiuose vaizdo įrašuose išsamiai, žingsnis po žingsnio paaiškinama, ne tik kaip parsisiųsti programėlę į savo telefoną, bet ir kaip joje užsiregistruoti, kokius duomenis reikia suvesti, kaip atlikti balso ar vaizdo skambutį, dalintis nuotraukomis.

Įsidiegę vieną iš minėtų aplikacijų, senjorai galės laisvai bendrauti su savo artimaisiais per atstumą ir sutikti Kalėdas kartu su šeima, būdami saugiai savo namuose.

Taip pat pravartu įrašyti bent vieną socialinių tinklų programėlę, kuria naudojasi šeimos nariai – joje galėsite pasidalinti nuotraukomis ar vaizdo įrašais. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks „Facebook“ arba „Instagram“ aplikacijos.

Pasirinkite tinkamus įrenginius

Tam, kad per šventes galėtumėte bendrauti sklandžiai ir be jokių trikdžių, rekomenduojama pasiruošti jau šiandien.

Pirmiausia, patarkite senjorui, kokį išmanųjį įrenginį jam pasirinkti. Jei seneliai ar tėvai turi ne tik išmanųjį telefoną, bet ir planšetę arba kompiuterį, verčiau rinktis įrenginį didesniu ir ryškesniu ekranu. Taip pat reiktų atsižvelgti į tai, kurį įrenginį senjorui patogiau naudoti.

Papasakokite jam, kaip įrenginio nustatymuose susireguliuoti ekrano ryškumą ir kontrastą, nustatyti tinkamą teksto šriftą ir parinkti optimalų garsą. Priminkite, kad telefoną ir kitus naudojamus įrenginius įkrautų.

Patikrinkite interneto prieigą

Vaizdo skambučiams ir konferencijoms svarbus ir geras interneto ryšys. Bendraudami su artimaisiais paaiškinkite jiems, kaip patikrinti, ar jų įrenginiuose veikia belaidis „Wi–Fi“ namų interneto ryšys.

Jei namuose interneto nėra, pasirūpinkite lengvai prijungiamu mobiliuoju internetu, pavyzdžiui, „Tele2 Laisvu Internetu“. Jis veikia be jokių laidų – pastačius modemą patogioje vietoje, tereikia įjungti jį į elektros lizdą.

Likus porai dienų iki švenčių, atlikite keletą testinių vaizdo skambučių per pasirinktą bendravimo programėlę. Taip įsitikinsite, kad įrenginyje internetas tikrai veikia ir galite su seneliais, tėvais ir kitais artimaisiais susisiekti be jokių nesklandumų.

Andrius Baranauskas, „Tele2“ korporacinės komunikacijos direktorius Baltijos šalims

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Įamžinama seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje

2023 m. Šilutės Hugo Šojaus muziejaus Švėkšnos ekspozicija įgyvendina projektą „Šv. Jokūbo festivalis Švėkšnoje: seserų elzbietiečių veikla Švėkšnoje“. Projekto tikslas – įamžinti vienuolės Antaninos Žemgulytės-Bonitos bei seserų elzbietiečių veiklą Lietuvoje ir Švėkšnoje. Po Pirmo pasaulinio karo nepriklausomoje Lietuvoje susiklostė palankios sąlygos augti vienuolijoms. 1918–1940 m. Lietuvoje naujai įsikūrė 11 ordinų ir kongregacijų vienuoliai: vargdienių seserys, kazimierietės, kryžietės, elzbietietės, pranciškonės, jėzuitai, kapucinai, dominikonai, saleziečiai, pranciškietės ir salezietės. 1924 m. į Lietuvą iš Karaliaučiaus, kur buvo įsikūręs kongregacijos provincijos centras su noviciatu,

Kaip tinkamai laikyti nusipirktą pieną

Pienas – vienas perkamiausių lietuvių maisto produktų. Kad jis išlaikytų savo skonį ir maistines savybes iki pat galiojimo laiko pabaigos, jį parsinešę namo turėtume laikytis tam tikrų taisyklių. Dalis iš jų, ko gero, yra žinomos daugeliui, tačiau kai kurios gali nustebinti. Apie tai, kokių klaidų vengti nusipirkus pieno, pasakoja prekės ženklą „Dvaro“ valdančios bendrovės „Pieno žvaigždės“ vyriausioji technologė Dalia Mickeliūnienė. Pienas turi būti laikomas šaldytuve. Tad įsipylę pieno, visuomet stenkitės kuo greičiau jį padėti atgal į šaldytuvą. Taip pat visuomet

Gydymo įstaigos gaus daugiau lėšų už suteiktas paslaugas, medikai – didesnius atlyginimus

Siekiant sudaryti sąlygas gydymo įstaigoms nuo 2024 m. sausio 1 d. didinti medikų darbo užmokestį ne mažiau kaip 10 proc., sveikatos apsaugos ministro įsakymu padidintos asmens sveikatos priežiūros paslaugų bazinės kainos. Tai leis gydymo įstaigoms gauti papildomų lėšų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) ir skirti jas darbuotojų darbo užmokesčiui didinti. Pagal padidintus įkainius būtų atsiskaitoma už asmens sveikatos priežiūros paslaugas, suteiktas nuo šių metų lapkričio 1 d. „Laikomės įsipareigojimų reguliariai didinti medicinos darbuotojų atlygius – tai daroma peržiūrint įkainius

Su patyčiomis mokyklose vaikai kovoja pasitelkę piešinius

Patyčios tarp mokyklinio amžiaus vaikų yra viena opiausių problemų. Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, patyčias patiria vidutiniškai 42 proc. berniukų ir 37 proc. mergaičių 40-yje labiausiai išsivysčiusių šalių. Pasipriešinti patyčioms nusiteikę ir Lietuvos vaikai, pasitelkę tam kūrybingas idėjas. „Su patyčiomis susidurti gali ne tik vaikai ar paaugliai, bet ir suaugusieji. Tačiau, jei suaugusieji gali apsiginti, labai dažnai vaikai jaučiasi bejėgiai prieš juos emociškai, o kartais net fiziškai žalojantį elgesį. Galime pasidžiaugti, kad patyčios mokyklose nebėra tabu – ši problema ne

Taip pat skaitykite