Vilkyškiuose – viena iš šešių gražiausių ir romantiškiausių medžių alėjų  Lietuvoje  

Gamtoje gali išvysti tikrai išskirtinius gamtos ir žmogaus kūrinius. Vienas iš tokių – medžių alėjos. Alėja – tai takas, kelias arba gatvė su medžių eilėmis iš abiejų pusių. Medžių alėjos yra vienas seniausių ir labiausiai tradiciškų apželdinimo elementų Lietuvoje.
Tokios medžių eilės dažnai buvo sodinamos parkuose, prie įvažiavimo į dvarus ir sodybas, tai reiškia, kad dauguma alėjose augančių medžių buvo pasodintos prieš kelis šimtus metų, o jose augantys medžiai senoliai mena ne tik istorinius įvykius, bet ir atskleidžia medžių galybę ir tikrą gamtos didybę.
Lietuvoje yra daugiau kaip 10 saugomų alėjų ir išskirtinių medžių grupių „pavėsinių“, skelbia Valstybinė saugomų teritorijų tarnyba. Saugomos alėjos ir medžių grupės dažnai įdomios tiek gamtine, tiek kultūrine prasmėmis.
Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos aplankyti siūlomos saugomos medžių alėjos minimos šešios, kurios esą  gražiausios ir romantiškiausios. Viena iš jų – Šilutės rajono kaimynystėje, Pagėgių savivaldybės teritorijoje.
Tai –  Vilkyškių ąžuolų alėja, kurią  rasite Rambyno regioniniame parke, Vilkyškių geomorfologiniame draustinyje. Alėją sudaro net 39 ąžuolai, kurių apimtis siekia iki 4 m, o medžių kamienai ištįsę iki 20 m aukščio. Įdomu tai, kad iki šiol nėra aišku, kokiu tikslu buvo pasodinta ši alėja. Galbūt šioje vietoje kadaise stovėjęs dvaras, o gal alėja veda į alėjos pabaigoje miške esančias senąsias Vilkyškių evangelikų liuteronų kapinaites?
Šiuo metu žinoma tik tiek, kad šiltuoju metų periodu alėja atrodo tarsi iš pasakos, ąžuolų šakos tarsi rankomis susikibusios dangaus skliaute. Rudenį ir žiemą alėja atrodo itin paslaptingai ir mistiškai, lygiai taip pat, kaip ir jos kilmė.
„Vikipedija“ nurodo, kad Vilkyškių ąžuolų alėja – valstybės saugomas gamtos paveldo objektas Pagėgių savivaldybėje, Rambyno regioniniame parke, 2 km į pietus nuo Vilkyškių. Tai 39 medžių – paprastųjų ąžuolų (Quercus robur) alėja, nuo kelio  Vilkyškiai–Bitėnai–Panemunė  vedanti į Vilkyškių mišką (rytų kryptimi). Nežymaus miško keliuko pradžioje pastatyta informacinė lentelė. Alėjos ilgis apie 250 metrų. Ąžuolai maždaug 120−180 metų amžiaus, 18–20 metrų aukščio, 3–4 metrų apimties. Nežinoma, kokia buvusi šios alėjos paskirtis, kam ji pasodinta. Alėjos medžiai yra pasiekę gamtinę brandą ir pradeda nykti, yra džiūvančių medžių.] 2014 m. vasarą vėtra nulaužė vieną medį.
Vilkyškių miške taip pat auga Raganų eglė.
Parengta pagal Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotary diena prie Minijos

Šilutės Rotary klubas antrą kartą organizavo Rotary dieną. Pirma Rotary diena Pamario krašte buvo skirta Šilutės klubo 25-mečiui ir Rotary organizacijos Lietuvos apygardos penkmečiui 2019 metais. Dėl pandemijos suvaržymų pernai tokia šventė neįvyko. Šįkart rotarietiška šventė šurmuliavo lietuviškąja Venecija vadinamame Minijos (Mingės) kaime, svetingosios Monikos Dobrovolskytės vadovaujamuose svečių namuose. Karštą šeštadienio popietę pabendrauti ir drauge pasiilsėti susirinko beveik 100 rotariečių ir jų šeimų narių. Be šilutiškių, gausiausiai atvyko bendraminčių iš Tauragės, jie šiam tikslui net išsinuomojo didelį autobusą. Taip pat

Kartono vartojimo nauda ir picų dėžės

Pakavimo priemonės reikalingos daugeliu gyvenimo atvejų: kai norima į dėžes sandariai sudėti daiktus, nes tenka kraustytis; dėžės reikalingos konditerijos gaminiams laikyti ir t. t. Dėžės kainuoja nebrangiai, todėl jas naudoja daugelis, kadangi jos tikrai palengvina gyvenimą, kuomet reikia produktus ar daiktus saugiai ir gražiai perkelti iš vienos vietos į kitą. Kartonas yra viena populiariausių pakavimo medžiagų, mat tai švari ir ekologiška medžiaga, kurią galima perdirbti, kainuoja nebrangiai. Kartonas yra paveikus klimatiniams veiksniams, todėl greitai suyra, tinka antriniam naudojimui. Dėžės pagal

Kodėl verta rinktis kačių maistą „Ontario“?

Katės – vienos iš mylimiausių naminių gyvūnų, kurioms patinka šiluma ir dėmesys. Dauguma kačių gyvena namuose ir į lauką eina tik kartu su šeimininkais, todėl derėtų užtikrinti visas sąlygas, kad augintinis namuose jaustųsi gerai ir jam tikrai nieko netrūktų. Tai padaryti nėra sunku, nes dauguma gyvūnų mėgsta tai, ką išrenka šeimininkas. Išsirinkti geriausius daiktus ir maisto produktus gali padėti konsultantas, kuris yra gyvūnų parduotuvėje, taip pat veterinaras ar internetinėse parduotuvėse esantys aprašai, skirti apibūdinti kačių daiktams ar maisto produktams. Šie

Taip pat skaitykite