Vilkyškiai – 2017 metų Mažoji Lietuvos kultūros sostinė

Kiekvienais metais, vidurvasarį, Vilkyškių miestelio bendruomenė organizuoja Oninių šventę. Šįkart ne tik pagerbtos Onos, klausytasi muzikos, linksmintasi, bet ir iškilmingai pranešta žinia: „Vilkyškiai skelbiami kitų metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine“.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Nuo pat labo ryto penktadienį gimnazijos sporto aikštelėse prasidėjo jaunimo sportinės varžybos. Vėliau ten pat vyko Pagėgių savivaldybės seniūnijų sporto žaidynės. Ir šiais metais sportiškiausios seniūnijos prizas atiteko Pagėgių seniūnijai, kuriai vadovauja didelis sporto entuziastas Dainius Maciukevičius. Beje, jis laimėjo ir seniūnų trikovę. Antrą vietą pelnė Natkiškių seniūnija (seniūnė Vilyta Sirtautienė), treti – Stoniškiai (seniūnas Gintautas Stančaitis), ketvirti – Lumpėnai, penkti – šeimininkai Vilkyškiai.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Seniūnų trikovėje antrą vietą pelnė Stoniškių seniūnas G. Stančaitis, trečią – Natkiškių seniūnė V. Sirtautienė, ketvirtą – Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, penktą – Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis.
Seniūnijos aikštėje iškilusioje palapinėje susirinkusieji klausėsi liaudies medicinos eksperto, farmacininko Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitos.
Evangelikų liuteronų bažnyčioje kas vasarą skamba vargonų muzikos festivaliai. Šįkart šioje senove dvelkiančioje bažnyčioje aidėjo Onos Kolobovaitės sopranas, fortepijonu jai akomponavo ir pertraukėles šmaikščiais pasakojimais paįvairino maestro Vytautas Lukočius.
Tądien Vilkyčiuose būta ir įkurtuvių. Į neseniai restauruoto dvaro arklidžių pastato vakarinį galą įsikėlė Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilkyškių punkto ugniagesiai, keliasdešimt metų vadovaujami Kazio Politos. Prieš katalikų ir evangelikų bažnyčių kunigams pašventinant naująsias ugniagesių patalpas šventės svečiai, tarp kurių buvo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, kiti, linkėjo, kad Vilkyškių ugniagesiams tektų kuo rečiau palikti šias erdvias, dažais tebekvepiančias patalpas ir vykti malšinti liepsnų.


Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas priminė istorinį faktą, kad Vilkyškiuose savanoriai gaisrininkai paminėti šaltiniuose net prieš 111 metų. Komandos vadui K. Politai jis įteikė tai liudijančią granito lentelę, o susirinkusiems sakė, kad iš biudžeto apmokamus gaisrininkus kažkada turės pakeisti ugniagesiai savanoriai. Ir tai nesąs joks baubas, mat taip yra daugelyje Vakarų šalių mažųjų miestelių ir kaimų.
Visi iškilmių dalyviai pasinaudojo galimybe apžiūrėti naująsias ugniagesių patalpas.
Po to šventė persikėlė į atšlaitę priešais restauruotuose dvaro rūmuose įsikūrusią seniūniją, į dailiai nušienautą pievelę, kur stovėjo šventei skirta scena. Iš jos skambėjo vietos jaunimo ir profesionalių muzikantų atliekama muzika, liejosi šventiniai politikų sveikinimai, linkėjimai varduvininkėms Onoms.
Šeštadienį didelė Oninių šventė šurmuliavo Natkiškiuose. Apie tai skaitykite kitame „Pamario“ numeryje.

Petras Skutulas

Vakarui įpusėjus, dar ne visi  žiūrovai buvo susirinkę.

Vakarui įpusėjus, dar ne visi žiūrovai buvo susirinkę.

 Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Nestigo klausytojų evangelikų bažnyčioje vykusiame koncerte.

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite