Vilkyškiai – 2017 metų Mažoji Lietuvos kultūros sostinė

Kiekvienais metais, vidurvasarį, Vilkyškių miestelio bendruomenė organizuoja Oninių šventę. Šįkart ne tik pagerbtos Onos, klausytasi muzikos, linksmintasi, bet ir iškilmingai pranešta žinia: „Vilkyškiai skelbiami kitų metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine“.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Nuo pat labo ryto penktadienį gimnazijos sporto aikštelėse prasidėjo jaunimo sportinės varžybos. Vėliau ten pat vyko Pagėgių savivaldybės seniūnijų sporto žaidynės. Ir šiais metais sportiškiausios seniūnijos prizas atiteko Pagėgių seniūnijai, kuriai vadovauja didelis sporto entuziastas Dainius Maciukevičius. Beje, jis laimėjo ir seniūnų trikovę. Antrą vietą pelnė Natkiškių seniūnija (seniūnė Vilyta Sirtautienė), treti – Stoniškiai (seniūnas Gintautas Stančaitis), ketvirti – Lumpėnai, penkti – šeimininkai Vilkyškiai.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Seniūnų trikovėje antrą vietą pelnė Stoniškių seniūnas G. Stančaitis, trečią – Natkiškių seniūnė V. Sirtautienė, ketvirtą – Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, penktą – Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis.
Seniūnijos aikštėje iškilusioje palapinėje susirinkusieji klausėsi liaudies medicinos eksperto, farmacininko Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitos.
Evangelikų liuteronų bažnyčioje kas vasarą skamba vargonų muzikos festivaliai. Šįkart šioje senove dvelkiančioje bažnyčioje aidėjo Onos Kolobovaitės sopranas, fortepijonu jai akomponavo ir pertraukėles šmaikščiais pasakojimais paįvairino maestro Vytautas Lukočius.
Tądien Vilkyčiuose būta ir įkurtuvių. Į neseniai restauruoto dvaro arklidžių pastato vakarinį galą įsikėlė Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilkyškių punkto ugniagesiai, keliasdešimt metų vadovaujami Kazio Politos. Prieš katalikų ir evangelikų bažnyčių kunigams pašventinant naująsias ugniagesių patalpas šventės svečiai, tarp kurių buvo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, kiti, linkėjo, kad Vilkyškių ugniagesiams tektų kuo rečiau palikti šias erdvias, dažais tebekvepiančias patalpas ir vykti malšinti liepsnų.


Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas priminė istorinį faktą, kad Vilkyškiuose savanoriai gaisrininkai paminėti šaltiniuose net prieš 111 metų. Komandos vadui K. Politai jis įteikė tai liudijančią granito lentelę, o susirinkusiems sakė, kad iš biudžeto apmokamus gaisrininkus kažkada turės pakeisti ugniagesiai savanoriai. Ir tai nesąs joks baubas, mat taip yra daugelyje Vakarų šalių mažųjų miestelių ir kaimų.
Visi iškilmių dalyviai pasinaudojo galimybe apžiūrėti naująsias ugniagesių patalpas.
Po to šventė persikėlė į atšlaitę priešais restauruotuose dvaro rūmuose įsikūrusią seniūniją, į dailiai nušienautą pievelę, kur stovėjo šventei skirta scena. Iš jos skambėjo vietos jaunimo ir profesionalių muzikantų atliekama muzika, liejosi šventiniai politikų sveikinimai, linkėjimai varduvininkėms Onoms.
Šeštadienį didelė Oninių šventė šurmuliavo Natkiškiuose. Apie tai skaitykite kitame „Pamario“ numeryje.

Petras Skutulas

Vakarui įpusėjus, dar ne visi  žiūrovai buvo susirinkę.

Vakarui įpusėjus, dar ne visi žiūrovai buvo susirinkę.

 Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Nestigo klausytojų evangelikų bažnyčioje vykusiame koncerte.

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite