Vilkyškiai – 2017 metų Mažoji Lietuvos kultūros sostinė

Kiekvienais metais, vidurvasarį, Vilkyškių miestelio bendruomenė organizuoja Oninių šventę. Šįkart ne tik pagerbtos Onos, klausytasi muzikos, linksmintasi, bet ir iškilmingai pranešta žinia: „Vilkyškiai skelbiami kitų metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine“.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Nuo pat labo ryto penktadienį gimnazijos sporto aikštelėse prasidėjo jaunimo sportinės varžybos. Vėliau ten pat vyko Pagėgių savivaldybės seniūnijų sporto žaidynės. Ir šiais metais sportiškiausios seniūnijos prizas atiteko Pagėgių seniūnijai, kuriai vadovauja didelis sporto entuziastas Dainius Maciukevičius. Beje, jis laimėjo ir seniūnų trikovę. Antrą vietą pelnė Natkiškių seniūnija (seniūnė Vilyta Sirtautienė), treti – Stoniškiai (seniūnas Gintautas Stančaitis), ketvirti – Lumpėnai, penkti – šeimininkai Vilkyškiai.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Seniūnų trikovėje antrą vietą pelnė Stoniškių seniūnas G. Stančaitis, trečią – Natkiškių seniūnė V. Sirtautienė, ketvirtą – Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, penktą – Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis.
Seniūnijos aikštėje iškilusioje palapinėje susirinkusieji klausėsi liaudies medicinos eksperto, farmacininko Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitos.
Evangelikų liuteronų bažnyčioje kas vasarą skamba vargonų muzikos festivaliai. Šįkart šioje senove dvelkiančioje bažnyčioje aidėjo Onos Kolobovaitės sopranas, fortepijonu jai akomponavo ir pertraukėles šmaikščiais pasakojimais paįvairino maestro Vytautas Lukočius.
Tądien Vilkyčiuose būta ir įkurtuvių. Į neseniai restauruoto dvaro arklidžių pastato vakarinį galą įsikėlė Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilkyškių punkto ugniagesiai, keliasdešimt metų vadovaujami Kazio Politos. Prieš katalikų ir evangelikų bažnyčių kunigams pašventinant naująsias ugniagesių patalpas šventės svečiai, tarp kurių buvo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, kiti, linkėjo, kad Vilkyškių ugniagesiams tektų kuo rečiau palikti šias erdvias, dažais tebekvepiančias patalpas ir vykti malšinti liepsnų.


Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas priminė istorinį faktą, kad Vilkyškiuose savanoriai gaisrininkai paminėti šaltiniuose net prieš 111 metų. Komandos vadui K. Politai jis įteikė tai liudijančią granito lentelę, o susirinkusiems sakė, kad iš biudžeto apmokamus gaisrininkus kažkada turės pakeisti ugniagesiai savanoriai. Ir tai nesąs joks baubas, mat taip yra daugelyje Vakarų šalių mažųjų miestelių ir kaimų.
Visi iškilmių dalyviai pasinaudojo galimybe apžiūrėti naująsias ugniagesių patalpas.
Po to šventė persikėlė į atšlaitę priešais restauruotuose dvaro rūmuose įsikūrusią seniūniją, į dailiai nušienautą pievelę, kur stovėjo šventei skirta scena. Iš jos skambėjo vietos jaunimo ir profesionalių muzikantų atliekama muzika, liejosi šventiniai politikų sveikinimai, linkėjimai varduvininkėms Onoms.
Šeštadienį didelė Oninių šventė šurmuliavo Natkiškiuose. Apie tai skaitykite kitame „Pamario“ numeryje.

Petras Skutulas

Vakarui įpusėjus, dar ne visi  žiūrovai buvo susirinkę.

Vakarui įpusėjus, dar ne visi žiūrovai buvo susirinkę.

 Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Nestigo klausytojų evangelikų bažnyčioje vykusiame koncerte.

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite