Vilkyškiai – 2017 metų Mažoji Lietuvos kultūros sostinė

Kiekvienais metais, vidurvasarį, Vilkyškių miestelio bendruomenė organizuoja Oninių šventę. Šįkart ne tik pagerbtos Onos, klausytasi muzikos, linksmintasi, bet ir iškilmingai pranešta žinia: „Vilkyškiai skelbiami kitų metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine“.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Nuo pat labo ryto penktadienį gimnazijos sporto aikštelėse prasidėjo jaunimo sportinės varžybos. Vėliau ten pat vyko Pagėgių savivaldybės seniūnijų sporto žaidynės. Ir šiais metais sportiškiausios seniūnijos prizas atiteko Pagėgių seniūnijai, kuriai vadovauja didelis sporto entuziastas Dainius Maciukevičius. Beje, jis laimėjo ir seniūnų trikovę. Antrą vietą pelnė Natkiškių seniūnija (seniūnė Vilyta Sirtautienė), treti – Stoniškiai (seniūnas Gintautas Stančaitis), ketvirti – Lumpėnai, penkti – šeimininkai Vilkyškiai.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Seniūnų trikovėje antrą vietą pelnė Stoniškių seniūnas G. Stančaitis, trečią – Natkiškių seniūnė V. Sirtautienė, ketvirtą – Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, penktą – Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis.
Seniūnijos aikštėje iškilusioje palapinėje susirinkusieji klausėsi liaudies medicinos eksperto, farmacininko Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitos.
Evangelikų liuteronų bažnyčioje kas vasarą skamba vargonų muzikos festivaliai. Šįkart šioje senove dvelkiančioje bažnyčioje aidėjo Onos Kolobovaitės sopranas, fortepijonu jai akomponavo ir pertraukėles šmaikščiais pasakojimais paįvairino maestro Vytautas Lukočius.
Tądien Vilkyčiuose būta ir įkurtuvių. Į neseniai restauruoto dvaro arklidžių pastato vakarinį galą įsikėlė Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilkyškių punkto ugniagesiai, keliasdešimt metų vadovaujami Kazio Politos. Prieš katalikų ir evangelikų bažnyčių kunigams pašventinant naująsias ugniagesių patalpas šventės svečiai, tarp kurių buvo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, kiti, linkėjo, kad Vilkyškių ugniagesiams tektų kuo rečiau palikti šias erdvias, dažais tebekvepiančias patalpas ir vykti malšinti liepsnų.


Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas priminė istorinį faktą, kad Vilkyškiuose savanoriai gaisrininkai paminėti šaltiniuose net prieš 111 metų. Komandos vadui K. Politai jis įteikė tai liudijančią granito lentelę, o susirinkusiems sakė, kad iš biudžeto apmokamus gaisrininkus kažkada turės pakeisti ugniagesiai savanoriai. Ir tai nesąs joks baubas, mat taip yra daugelyje Vakarų šalių mažųjų miestelių ir kaimų.
Visi iškilmių dalyviai pasinaudojo galimybe apžiūrėti naująsias ugniagesių patalpas.
Po to šventė persikėlė į atšlaitę priešais restauruotuose dvaro rūmuose įsikūrusią seniūniją, į dailiai nušienautą pievelę, kur stovėjo šventei skirta scena. Iš jos skambėjo vietos jaunimo ir profesionalių muzikantų atliekama muzika, liejosi šventiniai politikų sveikinimai, linkėjimai varduvininkėms Onoms.
Šeštadienį didelė Oninių šventė šurmuliavo Natkiškiuose. Apie tai skaitykite kitame „Pamario“ numeryje.

Petras Skutulas

Vakarui įpusėjus, dar ne visi  žiūrovai buvo susirinkę.

Vakarui įpusėjus, dar ne visi žiūrovai buvo susirinkę.

 Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Nestigo klausytojų evangelikų bažnyčioje vykusiame koncerte.

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Hits: 351

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Taip pat skaitykite