Vilkyškiai – 2017 metų Mažoji Lietuvos kultūros sostinė

Kiekvienais metais, vidurvasarį, Vilkyškių miestelio bendruomenė organizuoja Oninių šventę. Šįkart ne tik pagerbtos Onos, klausytasi muzikos, linksmintasi, bet ir iškilmingai pranešta žinia: „Vilkyškiai skelbiami kitų metų Mažąja Lietuvos kultūros sostine“.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Prie ką tik atidaryto Vilkyškių ugniagesių punkto naujųjų patalpų nusifotografavo ugniagesių komandos vyrai ir būrys garbingų svečių.

Nuo pat labo ryto penktadienį gimnazijos sporto aikštelėse prasidėjo jaunimo sportinės varžybos. Vėliau ten pat vyko Pagėgių savivaldybės seniūnijų sporto žaidynės. Ir šiais metais sportiškiausios seniūnijos prizas atiteko Pagėgių seniūnijai, kuriai vadovauja didelis sporto entuziastas Dainius Maciukevičius. Beje, jis laimėjo ir seniūnų trikovę. Antrą vietą pelnė Natkiškių seniūnija (seniūnė Vilyta Sirtautienė), treti – Stoniškiai (seniūnas Gintautas Stančaitis), ketvirti – Lumpėnai, penkti – šeimininkai Vilkyškiai.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Krepšinio aikštelėje prakaitą lieja Stoniškių ir Natkiškių vyresnieji krepšinio entuziastai. Geriau sekėsi pastariesiems.

Seniūnų trikovėje antrą vietą pelnė Stoniškių seniūnas G. Stančaitis, trečią – Natkiškių seniūnė V. Sirtautienė, ketvirtą – Lumpėnų seniūnė Danguolė Mikelienė, penktą – Vilkyškių seniūnas Darius Jurkšaitis.
Seniūnijos aikštėje iškilusioje palapinėje susirinkusieji klausėsi liaudies medicinos eksperto, farmacininko Virgilijaus Skirkevičiaus paskaitos.
Evangelikų liuteronų bažnyčioje kas vasarą skamba vargonų muzikos festivaliai. Šįkart šioje senove dvelkiančioje bažnyčioje aidėjo Onos Kolobovaitės sopranas, fortepijonu jai akomponavo ir pertraukėles šmaikščiais pasakojimais paįvairino maestro Vytautas Lukočius.
Tądien Vilkyčiuose būta ir įkurtuvių. Į neseniai restauruoto dvaro arklidžių pastato vakarinį galą įsikėlė Pagėgių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos Vilkyškių punkto ugniagesiai, keliasdešimt metų vadovaujami Kazio Politos. Prieš katalikų ir evangelikų bažnyčių kunigams pašventinant naująsias ugniagesių patalpas šventės svečiai, tarp kurių buvo Pagėgių savivaldybės meras Virginijus Komskis, Seimo vicepirmininkas Kęstas Komskis, kiti, linkėjo, kad Vilkyškių ugniagesiams tektų kuo rečiau palikti šias erdvias, dažais tebekvepiančias patalpas ir vykti malšinti liepsnų.


Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas priminė istorinį faktą, kad Vilkyškiuose savanoriai gaisrininkai paminėti šaltiniuose net prieš 111 metų. Komandos vadui K. Politai jis įteikė tai liudijančią granito lentelę, o susirinkusiems sakė, kad iš biudžeto apmokamus gaisrininkus kažkada turės pakeisti ugniagesiai savanoriai. Ir tai nesąs joks baubas, mat taip yra daugelyje Vakarų šalių mažųjų miestelių ir kaimų.
Visi iškilmių dalyviai pasinaudojo galimybe apžiūrėti naująsias ugniagesių patalpas.
Po to šventė persikėlė į atšlaitę priešais restauruotuose dvaro rūmuose įsikūrusią seniūniją, į dailiai nušienautą pievelę, kur stovėjo šventei skirta scena. Iš jos skambėjo vietos jaunimo ir profesionalių muzikantų atliekama muzika, liejosi šventiniai politikų sveikinimai, linkėjimai varduvininkėms Onoms.
Šeštadienį didelė Oninių šventė šurmuliavo Natkiškiuose. Apie tai skaitykite kitame „Pamario“ numeryje.

Petras Skutulas

Vakarui įpusėjus, dar ne visi  žiūrovai buvo susirinkę.

Vakarui įpusėjus, dar ne visi žiūrovai buvo susirinkę.

 Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Grupė „Poliarizuoti stiklai“ nenuvylė savo gerbėjų.

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Sporto varžybų laurai – Pagėgių seniūnui Dainiui Maciukevičiui (antras iš dešinės).

Nestigo klausytojų evangelikų bažnyčioje vykusiame koncerte.

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pasak garsaus dirigento Vytauto Lukočiaus, soprano Onos Kolobovaitės vardadienį švenčia visa Lietuva..

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Pagėgių PGT viršininkas Alvydas Mikašauskas Vilkyškių ugniagesių komandos vadovui Kaziui Politai įteikė tokią dovaną.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Šventę stebėjo būrys akylų fotografų.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Maskuoklis – kosmetinė priemonė, leisianti džiaugtis tobulai atrodančia oda

Drąsiai galima sakyti, kad maskuokliai yra tos priemonės, kurios leis džiaugtis tobulai atrodančia oda. Tad pats metas sužinoti, kaip ir kuo jums gali būti naudinga ši priemonė. Miego trūkumas, nuovargis, stresas – visa tai yra priežastys, dėl kurių paakiai gali būti patamsėję. Nereikia ir sakyti – jie tikrai mūsų nepuošia. Tačiau būtent maskuoklis yra ta priemonė, kuri gali užtikrinti, kad patamsėję paakiai daugiau negadintų jūsų nuotaikos. Priklausomai nuo situacijos, oda gali turėti ir tam tikrų trūkumų – pigmentinių dėmių, spuogelių,

Tarybos nario Audriaus Endzino veiklos apžvalga (ataskaita)

Endzinas

Su kovo mėnesio rinkimais baigiasi šios kadencijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos darbas. Sudaromos sąlygos naujai išrinktiems rajono politikams imtis Savivaldybės reikalų. Todėl ši glausta ataskaita yra apie ketverių metų veiklą atstovaujant krašto žmonių interesams Savivaldybės taryboje.   Ir man pačiam, ir kolegoms kilo nemažai idėjų, kurios buvo pristatytos Taryboje. Pradedant nuo Savivaldybės tarybos darbo reglamento tobulinimo iki, pvz., naujagimio kraitelio dalinio finansavimo arba kompensacijų vaikų ugdymui darželių negalinčių lankyti vaikų tėvams. Deja, reikia pripažinti, kad ir kokius siūlymus Savivaldybės taryboje teikiau tiek aš

Savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose nustatyta korupcijos rizikos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai kontroliuojamas, o šioms paslaugoms įsigyti vykdomuose viešuosiuose pirkimuose – trūksta skaidrumo. Itin didelė veiklos laisvė Pastebėta, kad galiojančios teisės aktų nuostatos ne visais atvejais įgalina savivaldybes efektyviai vykdyti teikiamos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kontrolės funkcijas, o kai kuriais atvejais komunalinių atliekų tvarkymo sistemų administratoriams yra suteikta itin

Taip pat skaitykite