Vilkyčiuose – tarsi Žolinės atlaiduose

Per Žolinę, rugpjūčio 15-ąją, Vilkyčių parke ošusi šio kaimo šventė „Vilko pėdomis“ atskleidė, ką sugeba Vilkyčių bendruomenė „Viltis“, vadovaujama Ričardo Valučio. Daug rankų didžią naštą pakėlė ir Žolinių dieną padovanojo turiningą ir pavyzdžiu kitiems tinkamą šventę.

Vilkyčių parką puošė šiaudinės skulptūros.

Kūrybingas Vilkyčių kaimo kalvis Darius Vilius, kūrybos stovykloje su bendraminčiais iš įvairių Lietuvos kampelių sukūrę šiaudinių skulptūrų, jomis išpuošė visą didelį Vilkyčių parką netoli naujojo tilto per Veiviržą. Ir šventės sceną, kurios lubose kybojo tarsi senoviniai lietuviški sodai iš šiaudų. Visame parke tos tautiškų ornamentų skulptūros kūrė Žolinės nuotaiką. Tvenkinyje žmonės plaukiojo išsinuomotomis baidarėmis, plaustais, o abu tvenkinio krantus jungiančio tiltelio atramos iš metalo – taip pat D. Viliaus darbas.

Būtent D. Vilius su sūnumi, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Saugų seniūnė Dalia Rudienė perkirpo simbolinę juostelę – oficialiai atidarytu tilteliu pirmieji į šventę atėjo koncertuoti atvykę Mažosios Lietuvos folkloro atlikėjai iš Šilutės – „Ramytės“ ansamblis.

Savivaldybės vadovams teko pasodinti ąžuoliuką, kurį atvežė dovanų.

Ant kalnelio Savivaldybės vadovai V. Laurinaitis, mero pavaduotojas Algis Bekeris, administracijos direktorius Sigitas Šeputis pasodino dovanų atvežtą ąžuoliuką. Parkas sužaliuos dar labiau – net kelios vilkytiškių šeimos per metus nuo praėjusios tokios šventės sulaukė mažylių, kuriems bendruomenės lyderis R. Valutis padovanojo po liepaitę ar ąžuoliuką, kad tėveliai pasodintų parke, o užaugę vaikai čia turėtų po savo medį. Parke prie asfaltuotų takelių įrengti keturi vardiniai suoliukai. Jų, anot bendruomenės vadovo, galės būti ir daugiau, jeigu rasis norinčių prie to prisidėti. Pagerbti kaimo ilgaamžiai, kuriems jau 85 ar net 90 metų, tiesa, dovanų atsiimti atėjo tik trys iš jų.

Suaugusiųjų šokių kolektyvą „Veiviržas“ įspūdingai gėlių puokštėmis, iš šiaudų nupintomis grožybėmis išpuoštoje scenoje pakeitė mažieji darželinukai ir būsimieji mokinukai – vos už gėlių puokštes didesni… Prie scenos sugužėjo būrys juos fotografuojančių artimųjų, netilo plojimai.

Gražiausias sodybas išrinko patys vilkytiškiai, balsuodami internetu. Daivos ir Sigito Dulkių sodyba šiemet pripažinta gražiausia, antroji vieta ir dovanos buvo skirtos Nijolei Būdvytienei ir Benui Kardeliui, treti – Jurgita ir Vaidas Dabulskiai.

Apdovanoti gražiausiai sodybas išpuoselėję Vilkyčių gyventojai, dovanų atsiimti atėjo ir jų atstovai.

Pagerbti krepšinio ir tinklinio varžybų nugalėtojai – iš viso varžėsi net 13 komandų. Dar vyko žirgų konkūrai.

Koncertas – iki vėlumos. Prekybininkų, amatininkų į Vilkyčius sugužėjo kaip per tikrus atlaidus.

Sakyčiau, nušluostė Vilkyčių kaimo žmonės nosis visiems išgirtiems švenčių organizatoriams. Net saulė juos pamylėjo – po lietaus švietė ir vėl šildė.

Stasė SKUTULIENĖ

Naujagimėms mergaitėms padovanota po liepaitę, berniukams – po ąžuoliuką.

Iki vakaro koncerto dar buvo nemažai laiko, o žiūrovų jau gausybė.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05)

IN MEMORIAM Gerdrūta Leškytė (1942 03 04–2023 12 05) Pamario bibliotekininkų bendruomenę pasiekė skaudi žinia. Žiemiškai baltą gruodžio 5-osios rytą Amžinybėn iškeliavo buvusi ilgametė Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos darbuotoja Gerdrūta Leškytė. Daugelis šilutiškių ją prisimena kaip Giedrę iš bibliotekos. Gerdrūta Leškytė gimė 1942 kovo 4 d. Upynoje, Šilalės rajone. 1959 m. baigė Upynos vidurinę mokyklą. Taip pačiais metais pradėjo dirbti Lietuvos TSR valstybinėje respublikinėje bibliotekoje (dabar – Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka). 1965–1968 m. dirbo Šilalės rajono Upynos vidurinės

Atsakė, kiek elektros sunaudoja kalėdinės girliandos: suma gali siekti ir eurą, ir kelis šimtus

Artėjant Kalėdoms, norisi namus papuošti elektrinėmis girliandomis ir dekoracijomis, tačiau dažną stabdo dvejonės, kaip tokios puošmenos gali išauginti sąskaitas už elektrą. Ekspertai sako, kad vienareikšmiškai pasakyti, kiek elektros sunaudos kalėdinės dekoracijos, yra sudėtinga, nes tai priklauso ir nuo jų parametrų, ir nuo naudojimo laiko. „Elektrinės girliandos turi labai daug parametrų, kurie gali lemti tokių papuošimų elektros sunaudojimą: girliandos ilgis, lempučių kiekis joje, lempučių tipas ir galingumas. Labiausiai elektros sunaudojimas priklauso nuo girliandos lempučių kiekio, tipo ir galingumo, tad į tai

Popietė „Advento vainikas kitaip“

​Švėkšnoje veikiantis „Diemedžio“ ugdymo centras interneto svetainėje pasidalijo šia gera žinia. ​Adventas – laukimo ir susikaupimo, gerų darbų metas. Norisi draugauti, būti geresniais kitiems, dažniau nusišypsoti. Advento simbolis – vainikas, kuris reiškia šviesos troškimą. Gruodžio 2 dieną, ,,Diemedžio” ugdymo centre vyko edukacinė popietė „Advento vainikas kitaip“, kurią organizavo auklėtoja Vilma Uselienė. Popietė prasidėjo B. Fererro istorija apie 4 advento vainiko žvakes, kurios simbolizuoja taiką, tikėjimą, meilę ir viltį. Ši istorija privertė susimąstyti apie tai, kaip svarbu išsaugoti viltį, nes kol

Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje – „Laiškas Gediminui“

Šių metų spalio-lapkričio mėnesiais Šilutės M. Jankaus pagrindinėje mokykloje buvo įgyvendinamas mokyklinis projektas „Laiškas Gediminui“. 2023-ieji metai yra paskelbti Gedimino laiškų metais, todėl vienas iš projekto tikslų ir buvo paminėti šį istorinį įvykį. Mokiniai, dalyvaudami šiame svarbiame projekte, pagilino savo istorines žinias apie Lietuvos kunigaikštį Gediminą, suprato jo rašytų laiškų svarbą, sužinojo, kas padėjo kunigaikščiui jo sumanymą išpildyti ir su kokiais instrumentais buvo rašomi laiškai. Pirmoje projekto dalyje mokiniai buvo supažindinti su daugybe knygų, esančių bibliotekoje, apie garsųjį Gediminą. Antroje

Taip pat skaitykite