Vilkyčiuose liepsnojo šiaudinės skulptūros

Šeštadienį Vilkyčiuose šurmuliavo vietos bendruomenės „Viltis“ organizuota kaimo šventė „Vilko pėdomis“. Kaip ir daugelis rajono seniūnijų, miestelių švenčių ir šios prasidėjo sportinėmis varžybomis.

Dariaus Viliaus nuotr.

Vėliau šventės metu buvo pasveikinti senjorai, sulaukę 80, 85, 90 metų. Pasidžiaugta, kad Vilkyčiai jaunėja, pasveikintos nuo šventės iki šventės naujagimių susilaukusios šeimos. Šventę paįvairino meninė ir edukacinė programos. Į kūrybinius edukacinius užsiėmimus visai šeimai kvietė amatininkai.
Į šventę įsiliejo šiaudinių skulptūrų kūrėjai. Nuo penktadienio vakaro Vilkyčiuose pradėta rišti šiaudines skulptūras. Jas rišo ir šeštadienį, o sutemus skulptūros suliepsnojo.
Skulptūras rišo vilkytiškis Darius Vilius, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai, šilutiškiai, buvo entuziastų net iš Gargždų.
Skulptūrose iš šiaudų atgijo baltiški ženklai. Žolinės vakarą apgaubus sutemoms, skulptūros suliepsnojo. Liepsnose supleškėjo ir šiaudinis briedis, kurį dar pavasarį sukūrė vilkytiškiai Darius Vilius, Mindaugas Arčevskis, klaipėdietė Ramunė Ašmontaitė ir Juozapas iš Stankaičių kaimo. Šiaudinė briedžio skulptūra dėmesį patraukdavo važiuojančius keliu Vilkyčiai-Klaipėda. Prieš Žolinę, penktadienį, briedžio skulptūra buvo parvežta į Vilkyčius (ją parvežti padėjo Gedas Beniušis).
„Padarėme tiek, kiek pajėgėme, nors daug kas liko tarsi už kadro. Tikimės, kad iš senosios mūsų istorijos atgaivinti simboliai, ženklai paliko po šiltą kibirkštėlę kiekvieno mūsų širdyje. Dėkoju visiems prisidėjusiems. Istorija ir mitologinis pasaulis yra gyvi, jie šalia mūsų“, – sakė D. Vilius primindamas, kad daug žmonių prisidėjo kuriant šiaudines skulptūras. Vieni jas kūrė, kiti dovanojo šiaudų, medienos atraižų.

„Pamario“ inf.

Hits: 116

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apgavikai rašo laiškus…

„Luminor“ bankas perspėja, jog kai kurie banko klientai balandžio 20 dieną gavo melagingus elektroninius laiškus, kurie neva  siunčiami banko vardu. Šiuose laiškuose pridedamas ir mokėjimo pranešimas, neva išduotas paties kliento prašymu. Laiškai siunčiami kartu su prisegtu dokumentu, kurio pavadinimas – „Luminor_bankas_Mokejimas_pdf.iso.txt“. Šiame dokumente yra kenkėjiška programa, kurios tikslas yra išgauti konfidencialius klientų duomenis. Banko sukčiavimo prevencijos ekspertai perspėja klientus jokiu būdu neatidaryti šio laiško priedo. Jeigu dokumentas buvo atidarytas, rekomenduojame nedelsiant susisiekti su savo IT saugos specialistais, kad jie patikrintų,

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Taip pat skaitykite