Vilkyčiuose liepsnojo šiaudinės skulptūros

Šeštadienį Vilkyčiuose šurmuliavo vietos bendruomenės „Viltis“ organizuota kaimo šventė „Vilko pėdomis“. Kaip ir daugelis rajono seniūnijų, miestelių švenčių ir šios prasidėjo sportinėmis varžybomis.

Dariaus Viliaus nuotr.

Vėliau šventės metu buvo pasveikinti senjorai, sulaukę 80, 85, 90 metų. Pasidžiaugta, kad Vilkyčiai jaunėja, pasveikintos nuo šventės iki šventės naujagimių susilaukusios šeimos. Šventę paįvairino meninė ir edukacinė programos. Į kūrybinius edukacinius užsiėmimus visai šeimai kvietė amatininkai.
Į šventę įsiliejo šiaudinių skulptūrų kūrėjai. Nuo penktadienio vakaro Vilkyčiuose pradėta rišti šiaudines skulptūras. Jas rišo ir šeštadienį, o sutemus skulptūros suliepsnojo.
Skulptūras rišo vilkytiškis Darius Vilius, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai, šilutiškiai, buvo entuziastų net iš Gargždų.
Skulptūrose iš šiaudų atgijo baltiški ženklai. Žolinės vakarą apgaubus sutemoms, skulptūros suliepsnojo. Liepsnose supleškėjo ir šiaudinis briedis, kurį dar pavasarį sukūrė vilkytiškiai Darius Vilius, Mindaugas Arčevskis, klaipėdietė Ramunė Ašmontaitė ir Juozapas iš Stankaičių kaimo. Šiaudinė briedžio skulptūra dėmesį patraukdavo važiuojančius keliu Vilkyčiai-Klaipėda. Prieš Žolinę, penktadienį, briedžio skulptūra buvo parvežta į Vilkyčius (ją parvežti padėjo Gedas Beniušis).
„Padarėme tiek, kiek pajėgėme, nors daug kas liko tarsi už kadro. Tikimės, kad iš senosios mūsų istorijos atgaivinti simboliai, ženklai paliko po šiltą kibirkštėlę kiekvieno mūsų širdyje. Dėkoju visiems prisidėjusiems. Istorija ir mitologinis pasaulis yra gyvi, jie šalia mūsų“, – sakė D. Vilius primindamas, kad daug žmonių prisidėjo kuriant šiaudines skulptūras. Vieni jas kūrė, kiti dovanojo šiaudų, medienos atraižų.

„Pamario“ inf.

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite