Vilkyčiuose liepsnojo šiaudinės skulptūros

Šeštadienį Vilkyčiuose šurmuliavo vietos bendruomenės „Viltis“ organizuota kaimo šventė „Vilko pėdomis“. Kaip ir daugelis rajono seniūnijų, miestelių švenčių ir šios prasidėjo sportinėmis varžybomis.

Dariaus Viliaus nuotr.

Vėliau šventės metu buvo pasveikinti senjorai, sulaukę 80, 85, 90 metų. Pasidžiaugta, kad Vilkyčiai jaunėja, pasveikintos nuo šventės iki šventės naujagimių susilaukusios šeimos. Šventę paįvairino meninė ir edukacinė programos. Į kūrybinius edukacinius užsiėmimus visai šeimai kvietė amatininkai.
Į šventę įsiliejo šiaudinių skulptūrų kūrėjai. Nuo penktadienio vakaro Vilkyčiuose pradėta rišti šiaudines skulptūras. Jas rišo ir šeštadienį, o sutemus skulptūros suliepsnojo.
Skulptūras rišo vilkytiškis Darius Vilius, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai, šilutiškiai, buvo entuziastų net iš Gargždų.
Skulptūrose iš šiaudų atgijo baltiški ženklai. Žolinės vakarą apgaubus sutemoms, skulptūros suliepsnojo. Liepsnose supleškėjo ir šiaudinis briedis, kurį dar pavasarį sukūrė vilkytiškiai Darius Vilius, Mindaugas Arčevskis, klaipėdietė Ramunė Ašmontaitė ir Juozapas iš Stankaičių kaimo. Šiaudinė briedžio skulptūra dėmesį patraukdavo važiuojančius keliu Vilkyčiai-Klaipėda. Prieš Žolinę, penktadienį, briedžio skulptūra buvo parvežta į Vilkyčius (ją parvežti padėjo Gedas Beniušis).
„Padarėme tiek, kiek pajėgėme, nors daug kas liko tarsi už kadro. Tikimės, kad iš senosios mūsų istorijos atgaivinti simboliai, ženklai paliko po šiltą kibirkštėlę kiekvieno mūsų širdyje. Dėkoju visiems prisidėjusiems. Istorija ir mitologinis pasaulis yra gyvi, jie šalia mūsų“, – sakė D. Vilius primindamas, kad daug žmonių prisidėjo kuriant šiaudines skulptūras. Vieni jas kūrė, kiti dovanojo šiaudų, medienos atraižų.

„Pamario“ inf.

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite