Vilkyčiuose liepsnojo šiaudinės skulptūros

Šeštadienį Vilkyčiuose šurmuliavo vietos bendruomenės „Viltis“ organizuota kaimo šventė „Vilko pėdomis“. Kaip ir daugelis rajono seniūnijų, miestelių švenčių ir šios prasidėjo sportinėmis varžybomis.

Dariaus Viliaus nuotr.

Vėliau šventės metu buvo pasveikinti senjorai, sulaukę 80, 85, 90 metų. Pasidžiaugta, kad Vilkyčiai jaunėja, pasveikintos nuo šventės iki šventės naujagimių susilaukusios šeimos. Šventę paįvairino meninė ir edukacinė programos. Į kūrybinius edukacinius užsiėmimus visai šeimai kvietė amatininkai.
Į šventę įsiliejo šiaudinių skulptūrų kūrėjai. Nuo penktadienio vakaro Vilkyčiuose pradėta rišti šiaudines skulptūras. Jas rišo ir šeštadienį, o sutemus skulptūros suliepsnojo.
Skulptūras rišo vilkytiškis Darius Vilius, Švėkšnos neįgaliųjų draugijos nariai, šilutiškiai, buvo entuziastų net iš Gargždų.
Skulptūrose iš šiaudų atgijo baltiški ženklai. Žolinės vakarą apgaubus sutemoms, skulptūros suliepsnojo. Liepsnose supleškėjo ir šiaudinis briedis, kurį dar pavasarį sukūrė vilkytiškiai Darius Vilius, Mindaugas Arčevskis, klaipėdietė Ramunė Ašmontaitė ir Juozapas iš Stankaičių kaimo. Šiaudinė briedžio skulptūra dėmesį patraukdavo važiuojančius keliu Vilkyčiai-Klaipėda. Prieš Žolinę, penktadienį, briedžio skulptūra buvo parvežta į Vilkyčius (ją parvežti padėjo Gedas Beniušis).
„Padarėme tiek, kiek pajėgėme, nors daug kas liko tarsi už kadro. Tikimės, kad iš senosios mūsų istorijos atgaivinti simboliai, ženklai paliko po šiltą kibirkštėlę kiekvieno mūsų širdyje. Dėkoju visiems prisidėjusiems. Istorija ir mitologinis pasaulis yra gyvi, jie šalia mūsų“, – sakė D. Vilius primindamas, kad daug žmonių prisidėjo kuriant šiaudines skulptūras. Vieni jas kūrė, kiti dovanojo šiaudų, medienos atraižų.

„Pamario“ inf.

3 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Muziejų naktis Bitėnuose

Šeštadienį, gegužės 14 d., Bitėnus apgobė Tarptautinė muziejų naktis. Nepaisant žvarbos, Martyno Jankaus muziejuje susirinko nemažas būrys svečių. Jaukiai įsitaisę muziejaus edukacinio centro antrame aukšte, žiūrovai stebėjo paruoštą Martyno Jankaus muziejaus programą.   Vakaras prasidėjo grafikės Gražinos Didelytės spalvotų piešinių parodos pristatymu iš ciklo „Dainavo klodai“ ir „Brangiausios vietos“. Pristatyme dalyvavo menininkės kūrybinių teisių paveldėtojas, jos darbų skleidėjas ir atminimo puoselėtojas prof. Vygandas Čaplikas, kartu su parodos kuratore Vida Korn. Šioje parodoje eksponuojami menininkės darbai sukurti jai apsigyvenus Dzūkijoje, Rūdnelės

Įgyvendintas iš ES Socialinio fondo finansuojamas socialinės gerovės projektas      

Asociacija Šilutės Soroptimos klubas ir partneriai Šilutės jaunimo ir suaugusiųjų mokymo centras bei Sutrikusio intelekto žmonių globos bendrija „Šilutės Viltis“ įgyvendino Europos Socialinio fondo lėšomis finansuojamą projektą „Socialinę gerovę kuriame drauge“ Nr. 08.6.1-ESFA-T-927-01-0433. Projekto tikslas-ugdyti savipagalbos ir socialinius įgūdžius socialinę atskirtį patiriantiems Šilutės gyventojams, kartu ugdant bendruomeniškumą ir savanorystę.  Šiam tikslui pasiekti suorganizuoti 108 užsiėmimai asmenims su negalia, jų šeimų nariams, vyresnio amžiaus Šilutės miesto gyventojams. Įgyvendinant projektą vyko įvadinis seminaras, 5 bendrųjų įgūdžių mokymai, 61 seminaras-praktikumas, 40 lavinamųjų užsiėmimų,

Tarp piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojų – ir ketvirtokė iš Žemaičių Naumiesčio

Paskelbti piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: viena iš jų – Ugnė Barakauskaitė, Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė. Paaiškėjo VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos surengto piešinių konkurso „Saugus eismas kelyje 2022“ nugalėtojai: Šakių „Varpo“ mokyklos penktos klasės mokinė Austėja Pužauskaitė, Alytaus r. Butrimonių gimnazijos septintos klasės mokinys Grantas Grudzinskas, Tauragės „Versmės“ gimnazijos pirmos gimnazinės klasės mokinė Kamilė Savickaitė, Šilutės r. Žemaičių Naumiesčio mokyklos-darželio ketvirtos klasės mokinė Ugnė Barakauskaitė, Panevėžio „Šaltinio“ progimnazijos aštuntokė Marija Šmakotinaitė ir Visagino edukacijų centro

Kas yra debesijos ekosistema ir ką turėtumėte apie ją žinoti?

Ko gero, daugelis verslininkų, jei patys nesinaudoja debesų kompiuterija (angl. cloud computing), arba kitaip debesija, tai bent yra apie ją girdėję. Šis IT sprendimas leidžia greitai prisitaikyti ir patenkinti nuolat kintančius įmonės poreikius. Debesų kompiuterija įgalina kurti naujoviškesnius ir dinamiškesnius darbo būdus, kurie skatina verslo augimą ir suteikia konkurencinį pranašumą. Taigi šiame straipsnyje plačiau papasakosime apie tai, kas yra debesijos ekosistema, kaip ji veikia ir kokiais privalumais pasižymi. Debesijos ekosistema – kas tai? Debesijos ekosistema yra sudėtinga ir dinamiška tarpusavyje

Taip pat skaitykite