Vilkyčiuose – Europos autokroso trileris, kokio nepamena net labiausiai patyrę pilotai

Sekmadienį Vilkyčiuose finišavo visą savaitgalį šiame automobilių sporto komplekse karaliavęs Europos automobilių kroso čempionato antrasis etapas. Šiais metais varžybos buvo išties išskirtinės, o iki raudonumo įkaitusi atmosfera virto pilotų klaidomis bei susirėmimais trasoje, po kurių suplazdėdavo raudonos vėliavos. Galiausiai sekmadienio vakarą buvo išdalyti šio etapo trofėjai ir suskambo laimėtojų šalių nacionaliniai himnai.

Jeigu pirmąją varžybų dieną, šeštadienį, Europos automobilių kroso čempionato dalyviai laikėsi kiek konservatyvesnės taktikos ir buvo užfiksuota vos keletas smulkių incidentų, tai sekmadienis buvo visiškai kitoks. Apie tai, kad atmosfera kaista su kiekvienu važiavimu bylojo susidūrimų skaičius – nė vienas pilotas neketino lengvai pasiduoti ir dėl kiekvieno trasos metro virė kova. Ypač daug dramos užfiksuota pirmojoje trasos dalyje iki pirmojo posūkio, kur bagiai išvysto daugiau nei 150 km/val. greitį.

Dėl incidentų varžybas sekmadienį stabdyti teko net dešimt kartų. Tokio įtempto autokroso trilerio nepamena net ir labiausiai patyrę šio sporto vilkai. Visus sportininkus, kurie patyrė avariją, apžiūrėjo varžybose dirbę medikai. Du pilotus buvo nuspręsta vežti į ligoninę ir išsamiau patikrinti jų sveikatos būklę. Arši kova prasidėjo dar prieš pusfinalius, mat kiekviena iškovota pozicija reiškė vis geresnę vietą būsimo starto rikiuotėje.

Nacionalinė klasė

Pirmieji santykius kovoje dėl galutinių pozicijų išsiaiškino nacionalinių klasių dalyviai. „Super2000“ įskaitoje nugalėtoju tapo galine ašimi varomą „Toyota MR2“ vairavęs latvis Janis Gustanis. Jis už savęs paliko Karolį Petreikį, o ant trečiosios vietos laiptelio žengė Mindaugas Sidabras. Itin nesėkmingai finalas susiklostė Donatui Krasauskui, kurio VAZ per dvi dienas tapo tikru publikos numylėtiniu. Visgi finale lietuvis susidūrė tiek su varžovų atakomis, tiek su technikos kaprizais, todėl parodyti iki tol demonstruoto tempo paskutiniuose ratuose nebesugebėjo.

„SuperCars“ Nacionalinėje klasėje sekmadienį startavo trys dalyviai, kadangi išvakarėse iš kovos dėl pavarų dėžės problemų pasitraukė Audrius Stanis. Tiek pusfinaliuose, tiek finale didesnių intrigų čia neįvyko. Nugalėtoju tapo Eligijus Abartis, kuris lenktyniavo buvusiu Pauliaus Pleskovo „Ford Puma“ automobiliu. Antras finišavo Paulius Šniukas, o trečias pasirodymą baigė Raimondas Monstvila. Intrigos šios klasės finale buvo tik po starto, kai visi trys dalyviai susistumdė trasoje, tačiau vėliau viskas stojo į įprastas vėžes, kuriomis šios klasės įvykiai tekėjo visą savaitgalį.

 

„CrossCar“ geriausiai pasirodė prancūzas

Naujoje, tik šiemet Europos automobilių kroso čempionate debiutavusioje klasėje „CrossCar“ geriausiai pasirodė prancūzas David Meat. Jis pranoko ispaną Juan Jose Moll Hernandez ir italą Simone Firenze.

„Junior Buggy“ klasėje finalas taip pat buvo ypač dramatiškas. Vos jį pradėjus jau pirmame posūkyje susidūrė būrys dalyvių. Po šio incidento net penkis bagius į dalyvių parką teko pargabenti krautuvu. Šioje klasėje nugalėtoju tituluotas Čekijos lenktynininkas Arnošt Florian. Latviui Kristianui Grenciui pavyko prasibrauti ant antrosios vietos laiptelio, o trečioje vietoje įsitvirtino Filip Durt.

Lietuvis – šeštas

„Buggy1600“ įskaitoje varžėsi ir keturi lietuviai. Į finalą pavyko prasimušti dviem iš jų – Tomui Zavarskiui ir Sauliui Žundai. Kęstas Krakys pusfinalyje po kontaktų su varžovais sustojo. Varžybos čia pat baigėsi ir Tomui Skrodeniui. Tačiau finalas taip pat pateikė lietuviams nemalonių staigmenų. Starto tiesiojoje po susistumdymo su varžovais ant atitvaro užlėkė ir keletą kartų virto būtent Tomo Zavarskio bagis.

Lietuvių gretose aukščiausią rezultatą pademonstravo Saulius Žunda, kuris pro šachmatinę vėliavą praskriejo šeštas.

„Tikrai buvo nelengva, bet džiaugiuosi rezultatu. Ilgai vargome, kol galiausiai radome tinkamą pakabos nustatymą ir artėjant lemiamiems važiavimams bagį jaučiau vis geriau ir geriau. Varžybos buvo tikrai sunkios, patys matėte, kiek incidentų. Penkiolika metų lenktyniauju bagiais, tačiau neatsimenu tokių varžybų. Tačiau priežasčių ieškoti toli nereikia. Vilkyčių trasa yra tikrai greita, bet ji visuomet tokia ir buvo. O štai technika progresuoja, kasmet vis greitėja. Viskas galiausiai atsispindi tame pirmame posūkyje, kuriame ir buvo daugiausiai susidūrimų. Niekas nenori užleisti vietos varžovui ir tuomet taip atsitinka“, – po sėkmingo finišo tarp Europos autokroso mohikanų kalbėjo molėtiškis Saulius Žunda.

Triumfavo olandas ir vokiečiai

Šioje klasėje triumfavo Nyderlandų atstovas Bart Van Der Putten. Vokietis Marcus Wibbeler žengė ant antrosios vietos laiptelio, o trečiosios vietos taurė įteikta dar vienam vokiečiui Marvin Holzleitner.

„SuperBuggy“ įskaitoje nugalėtojo laurus iškovojo vokietis Bernd Stubbe. Atitinkamai antrą ir trečią vietas užėmė prancūzas Johnny Feuillade ir olandas Mike Bartelen.

Europos automobilių kroso čempionato etape taip pat vedama ir šalių įskaita. Vilkyčiuose pirmąją poziciją pasidalijo Čekijos ir Prancūzijos atstovai. Šių valstybių sportininkai iš viso iškovojo po 94 taškus. Trečioje vietoje su 92 taškais rikiuojasi Nyderlandų rinktinė.

Iš viso Europos automobilių kroso čempionato antrame etape Vilkyčiuose dalyvavo 60 lenktynininkų iš 11 Europos šalių – Ispanijos, Čekijos, Prancūzijos, Nyderlandų, Vokietijos, Latvijos, Lietuvos, Belgijos, Liuksemburgo, Italijos ir Moldovos. Dar 20 sportininkų iš Lietuvos ir Latvijos varžėsi Nacionalinėje klasėje kėbuliniais automobiliais.

Trečiasis Europos automobilių kroso čempionato etapas Joninių savaitgalį dalyvius suburs Vokietijoje, Matschenbergo trasoje.

Organizatorių informacija ir nuotraukos

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vydūno viešojoje bibliotekoje ir filialuose – skaitmeninio raštingumo lavinimas

Pagėgių krašto bibliotekos nuolatos organizuoja mokymus, kurių metu ugdomos bei gilinamos gyventojų šiuolaikinių skaitmeninių technologijų panaudos žinios. Tokiu būdu įgyjami ir sėkmingai pritaikomi įgūdžiai. Jie labai praverčia norint efektyviai, įvairiapusiškai saugiai ir atsakingai naudotis internetu. Mokymai suaugusiems Ir šių metų lapkričio 15-18 d. Vydūno bibliotekoje vyko  pradedančiųjų skaitmeninio raštingumo mokymai suaugusiems „Viešosios paslaugos internetu kiekvienam“ bei „Tekstinio dokumento rengimas“. Dalyviai išklausė vyresniosios bibliotekininkės bibliografiniam-informaciniam darbui Astos Andrulienės dėstytą 8 val. kursą. Kadangi grupės dalyviai buvo dėmesingi ir žingeidūs, jie buvo

Orai: kalendorinę žiemą pradėsime savaitgalio šaltuku

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šią savaitę būsiančius šalčius. Paskutinės rudens trys dienos atneš orų permainų: žadami staigūs ir nemenki šalčiai. Taip baigsis lapkritis, paskutinis rudens mėnuo, jau pažėręs ir sniego, ir atnešęs šalčių. Ketvirtadienį prasideda kalendorinė žiema. Lapkričio 29 d., antradienį, naktį dangų dengs stori debesys, vietomis iškirsi negausūs krituliai, daugiausia sniegas. Kai kur bus slidu, gali susiformuoti silpna lijundra. Pūs nestiprus pietryčių, rytų vėjas. Vės nuo 4 laipsnių šalčio iki 1 laipsnio šilumos. Antradienio dieną kai kur kris

Kviečia balsuoti populiariausio 2022 m. Šilutės rajono sportininko rinkimuose

Šilutės rajono savivaldybės Sporto taryba trečius metus iš eilės rengia populiariausio Šilutės rajono sportininko rinkimus, kuriuose viską lemia tik visuomenės balsavimas. Laimėtojas bus apdovanotas 500 eurų piniginiu prizu. Šiais metais Šilutės r. savivaldybės administracijai pateiktos aštuonios kandidatūros. Balsuoti ir pareikšti savo nuomonę gyventojai gali iki 2022 m. gruodžio 8 d. 17.00 val. Pristatome kandidatus: Evelina Brazdeikytė. Klubo „Rusnės žirgai“ kolektyvo pasididžiavimas ir pavyzdys jauniesiems raiteliams. Pasak kolegų, Evelina neįmanomus dalykus paverčia įmanomais, o jos optimizmu užsikrečia visas kolektyvas. Sunkiu darbu

Dianos Nausėdienės padėka Pamario krašto ugdymo įstaigoms

Artėjant didžiosioms metų šventėms, pirmoji šalies ponia Diana Nausėdienė, Lietuvos Prezidento Gitano Nausėdos žmona, pakvietė kiekvieną savivaldybę dalyvauti akcijoje „Jaukūs namai“. Sukurti kalėdinius namelius, kuriais papuošta Prezidentūros kalėdinė eglė – simbolinis Lietuvos valstybės medis. Šilutės rajono savivaldybė sulaukė  D. Nausėdienės padėkos Šilutės rajono savivaldybės ugdymo įstaigoms už prisidėjimą prie šios gražios akcijos ir sukūrusiems visą namelių miestą!

Taip pat skaitykite