Vilkyčiuose daugiausiai taurių laimėjo Čekijos lenktynininkai

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi dvi dienas trukęs antrasis Europos automobilių kroso čempionato etapas. Čia prie starto stojo per šešiasdešimt lenktynininkų. Trasoje taip pat lenktyniavo  būrys Nacionalinės klasės dalyvių. Galiausiai po dviejų varžybų dienų paaiškėjo patys greičiausi lenktynininkai, kurie iš Vilkyčių išvažiavo su nugalėtojų ir prizininkų taurėmis.

Be raudonų vėliavų

Finalinės varžybų dienos su nekantrumu ir net šiokiu tokiu nerimu laukė ne tik dalyviai, bet ir teisėjai bei organizatoriai.

Praėjusiais metais čia buvo užfiksuotas beprecedentis atvejis, kai varžybos finalinėje jų fazėje buvo stabdomos ir raudona vėliava parodyta net 11 kartų. Tačiau šįkart finalai buvo kardinaliai kitokie. Jų metu, kaip ir visuose važiavimuose iki tol, nebuvo užfiksuota jokių didelių incidentų. Bagius iš trasos teko šalinti dėl techninių problemų, tačiau fatališkų avarijų nebuvo. Nė vienas bagis nesivertė, nenukentėjo nė vienas vairuotojas. Kiek solidžiau šiemet atrodė ir Nacionalinių klasių vairuotojai.

Sekmadienį įveikę paskutinius kvalifikacinius važiavimus, dalyviai galiausiai susitiko pusfinalyje, o po jo greičiausieji stojo į finalinę kovą.

„Junior Buggy“ klasėje triumfavo čekas Filip Durt. Beje, jo bagis po finišo pradėjo rūkti, tad jei lenktynininkui būtų tekę įveikti dar vieną ratą, vargu ar jis būtų galėjęs džiaugtis šia pergale. Antrąją vietą laimėjo nugalėtojo tautietis Arnošt Florian. Nyderlandų atstovas Nathan Ottink finišavo trečias.

Lietuviams laimėti nepavyko

„Junior Buggy“ klasėje nugalėtoju tapo čekas Jakub Novotny. Jis dominavo praktiškai visuose važiavimuose iki finalo, o finale lyderio pozicijos taip pat nepaleido bei iš Vilkyčių išvažiavo su pirmosios vietos taure.  Antras finišavo vokietis Markus Wibbeler, o prancūzas Thomas Christol žengė ant trečiojo laiptelio.

Šioje klasėje varžėsi ir trys lietuviai, tačiau nė vienam iš jų šįkart į finalą papulti nepavyko. Tomą Skrodenį pirmąją varžybų dieną sustabdė variklio gedimas. Su analogiška išlindusio švaistiklio problema susidūrė ir Saulius Žunda. Beje, pastarasis tokią nesėkmę patyrė ir prieš savaitę vykusiame Europos autokroso čempionato etape Bauskėje. Kaip tąkart taip ir šiandien, teisėjai jo bagiui gesinti panaudojo gesintuvus…

Ilgiausiai rikiuotėje laikėsi Kęstutis Krakys, tačiau pusfinalyje jo bagis taip pat parodė kaprizų ir lietuvis į finalą nepateko. Galutinėje klasifikacijoje jis užėmė 20-ą vietą.

Triumfavo olandas

„Super Buggy“ kategorijoje triumfavo olandas Mike Bartelen. Jis už savęs paliko prieš tai įvykusio etapo laimėtoją iš Čekijos Petr Nikodem. Trečios vietos taurė įteikta prancūzui Vincent Mercier.

Tautų klasifikacijoje, kuri visuomet yra skaičiuojama Europos autokroso čempionato etapuose, 100 balų surinko ir nugalėtoja tapo Čekijos rinktinė. Nyderlandų ekipa su 88 taškais klasifikuota antra,  o treti su 75 taškais liko prancūzai. Lietuviai čia užėmė devintą vietą iš dešimties, pelnę tik vieną tašką ir už savęs palikdami taškų nepelniusią Šveicarijos komandą.

Šalies pirmenybės

Nacionalinėje 1600-2000 klasėje nugalėtoju tapo Edvinas Miknius. Jis visą savaitgalį demonstravo itin aukštą tempą ir finale į lyderio poziciją prasibrovė jau pirmuose ratuose. Antrąją vietą čia iškovojo Matas Pocius, o trečiosios vietos taurę į viršų kėlė Arnas Kanapeckas. Beje, jis su savo komanda „Mūša Kross“ ir kompanionu Pauliumi Šniuku iškovojo pergalę komandinėje Nacionalinės klasės įskaitoje ir į viršų kėlė pačią didžiausią renginio taurę, kurią įteikė varžybų organizatorius Kazimieras Gudžiūnas.

„SuperCars“ nugalėtojo titulą iškovojo jokių klausimų nepalikęs Vytautas Valukonis, vairavęs „Mitsubishi Lancer Evolution“. Gerokai pabėgęs nuo varžovų jis juos paliko lenktyniauti dėl žemesnių pozicijų. Ir čia kova virė išties dramatiška. Korpusas į korpusą visą finalą kovojo, vienas kitą lenkė Raimondas Monstvila ir Edgaras Urba. Nors pastarajam buvo pavykę pakilti į antrą poziciją, tačiau jau kitame posūkyje jis buvo priverstas pripažinti varžovo pranašumą. Galiausiai Raimondas Monstvila įsitvirtino antroje vietoje, o Edgaras Urba pasirodymą baigė trečias.

Po varžybų Vilkyčiuose Europos automobilių kroso čempionatas toliau tęsis varžybomis Vokietijoje. Lietuviai ten dalyvauti neplanuoja.

Organizatorių inf.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Po vandeniu atsidūrusio Vilkyčių automobilių sporto komplekso šeimininkai skaičiuoja nuostolius

Šilutės rajone esantis Vilkyčių automobilių sporto kompleksas – vienintelė Lietuvoje trasa, kurioje jau daugelį metų vyksta Europos automobilių autokroso čempionato etapas. Šios varžybos suplanuotos ir šiemet. Jos vyks birželio 8-9 d. Tačiau organizatorių planus ramiai ruoštis varžyboms sujaukė gamta – dalis Vilkyčių automobilių sporto komplekso nukentėjo nuo potvynio. Kebeliuose, ant Veiviržo upės kranto 1987-ais metais Kazimiero Gudžiūno įkurtas automobilių sporto kompleksas kasmet sutraukia tūkstančius automobilių sporto gerbėjų. Čia per metus organizuojamos mažiausiai trejos tarptautinės automobilių kroso ir ralio kroso varžybos.

Bavarijos princas Luitpoldas papasakojo apie giminystės ryšius su Lietuva

Nedaugelis žino, kad Lietuvą ir Vokietijos Bavarijos žemę nuo seno sieja ypatingi santykiai. Istoriniai šaltiniai byloja apie garsiosios Vitelsbachų dinastijos giminystės ryšius su Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės (LDK) valdovų dinastijomis, Aukštutinės Bavarijos Ingolštato universitete studijavo ne vienas Lietuvos didikas, o ant ilgiausios pasaulyje Burghauzeno pilies vartų iki šiol puikuojasi herbas su Vyčio simboliu.   Glaudų Lietuvos ir didžiausios pagal plotą Vokietijos žemės ryšį patvirtina ir Jo Karališkoji Didenybė Bavarijos princas Luitpoldas. Praėjusiais metais jis lankėsi Lietuvoje, kur aptarė verslo klausimus ir

Katyčiuose rasta granata, Šilutėje – gaisras virtuvėje

Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasario 22 d. vakare Skvero g., Katyčiuose, rasta rankinė granata. Įvestas planas „Skydas“. Atvykę išminuotojai rastą rankinę granatą išsivežė. Vasario 21 d. per pietus ugniagesiai gelbėtojai gavo pranešimą apie gaisrą daugiabučiame name H. Zudermano gatvėje, Šilutėje. Pranešta, kad bute gaminant maistą užsidegė aliejus. Gaisro metu apdegė virtuvės baldai ir buitinė technika. Aprūko 30 m² lubų ir sienų. Nuo sausio 24 iki vasario 3 d. vyras, gim. 1986

To nebuvo dešimt metų! Dėl potvynio atidarytos Kauno hidroelektrinės pralaidos

Kauno HES

Kauno hidroelektrinėje (Kauno HE), kurią valdo „Ignitis gamyba“, pirmą kartą per daugiau nei 10 metų dėl potvynio buvo atidarytos pralaidos, kad iš Kauno HE tvenkinio būtų išleidžiamas perteklinis vanduo. Hidroelektrinės pralaidų atidarymas nors retas, bet įprastas procesas. Dažniausiai jis vykdomas tuomet, kai vandens debitas yra didesnis už debitą, kurį galima praleisti per hidroagregatus elektros energijos gamybos proceso metu.  Pralaida keletui dienų buvo atidaryta praėjusią savaitę. Paskutinį kartą dėl potvynio Kauno hidroelektrinės pralaida buvo pakelta 2013 m. Pasak „Ignitis gamybos“ gamybos

Taip pat skaitykite