Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui – per brangu

Savivaldybės tarybos komitetuose svarstomas klausimas dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją. Galutinis sprendimas bus priimtas Tarybos posėdyje, tačiau jau dabar aiškėja, kad kol kas Vilkyčiuose seniūnijos nebus.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai pritarė siūlymui svarstyti Tarybos posėdyje sprendimo projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją.

Vadovaujantis Šilutės r. savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimu „Dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo“, Saugų seniūnijos Vilkyčių, Aisėnų, Begėdžių, Bundalų, Čiūtelių, Dieglių, Grynaičių, Grumblių, Kebelių, Lankupių, Pangirių, Sakūtėlių, Stankaičių, Stonaičių, Šilininkų ir Vilkmedžio kaimuose vasario 20-22 d. įvyko vietos gyventojų apklausa dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo.
Apklausoje dalyvavo 431 gyventojas (turėjo teisę dalyvauti 1279 gyventojai), t. y. 33,70 proc. bendro gyventojų skaičiaus. 79 proc. (340 gyventojų) pasisakė už Vilkyčių seniūnijos steigimą, 21 proc. (91 gyventojas) – prieš.
Ekonomikos ir finansų komitetas pritarė projekto „Dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo“ svarstymui Taryboje, kartu siūloma nepritarti Vilkyčių seniūnijos steigimui ir šį sprendimą paskelbti per vietines visuomenės informavimo priemones, Šilutės rajono savivaldybės interneto portale, iškabinti Saugų seniūnijos skelbimų lentoje.
Pagrindiniu argumentu, dėl kurio siūloma atsisakyti steigti Vilkyčių seniūniją, tapo Savivaldybės finansinė padėtis ir seniūnijos steigimo bei išlaikymo kaštai. Paskaičiuota, kad seniūnijos įkūrimo ir išlaikymo išlaidos pirmaisiais metais siektų apie 300 tūkst. €. Kasmet jai išlaikyti tektų skirti apie 77 tūkst. eurų. Turint galvoje, kad Savivaldybės skola rugpjūčio 1 d. buvo apie 11,8 mln. € ir tame pat Tarybos posėdyje prašoma leisti Savivaldybei pasiskolinti beveik 870 tūkst. eurų jau esamoms skoloms dengti, Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui tampa per brangi.
Kita vertus, 21 proc. iš 431 apklausos dalyvio pasisakė prieš naujos seniūnijos steigimą. O ir pačių gyventojų Saugų seniūnijoje sparčiai mažėja. 2008 m. čia buvo 525 gyventojais daugiau negu šiemet. Tarybos sprendimo projekto rengėjai teigia, kad pagerėjus ekonominei padėčiai, Vilkyčių seniūnijos steigimo klausimą būtų galima svarstyti pakartotinai.
„Jeigu šie skaičiai teisingi, tai būsimos Vilkyčių seniūnijos steigimo išlaidos bus kosminės. Regint tendenciją, kad seniūnijoje žmonių mažėja, manau, kad steigti Vilkyčių seniūniją neverta“, – pareiškė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas.
Pasitaikius progai papolitikuoti, komiteto narys Zigmantas Jaunius pareikalavo politinės atsakomybės iš tų, kurie priešrinkiminės kovos metu agitavo Saugų seniūnijos gyventojus reikalauti Vilkyčių seniūnijos ir žadėjo, kad jiems laimėjus, seniūnija bus įsteigta. Komiteto pirmininkas Z. Jauniui priminė, kad viešai buvo laikomasi pozicijos, jog prieš nusprendžiant, ar steigti Vilkyčių seniūniją, būtina skaičiuoti, ar tai ekonomiškai naudinga. O ką ir kas kalbėjo rinkimų kampanijos metu, dabar jau būtų sunku atsekti. Balsavimo metu 6 iš 8 komiteto narių pritarė siūlymui Taryboje svarstyti projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją, du Tarybos nariai susilaikė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Seime – paroda skirta M. Jankaus muziejaus 40-mečiui Trečiadienį, spalio 19 d. Lietuvos Respublikos Seimo II rūmų 1 aukšto galerijoje atidaryta paroda „Metai, darbai ir veidai“, skirta Pagėgių savivaldybės Martyno Jankaus muziejaus veiklos 40-mečiui. Parodos atidaryme dalyvavo Seimo narė Aušrinė Norkienė, Pagėgių savivaldybės meras Vaidas Bendaravičius, jo pavaduotojas Edgaras Kuturys, M. Jankaus muziejaus direktorė Liudvika Burzdžiuvienė, Pagėgių savivaldybės, muziejaus darbuotojai, kultūros ir meno žmonės. „Didžiuojuosi, kad ši paroda eksponuojama Seime. Už tai, kad Pagėgių kraštas garsinamas sostinėje, dėkoju muziejaus direktorei

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Taip pat skaitykite