Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui – per brangu

Savivaldybės tarybos komitetuose svarstomas klausimas dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją. Galutinis sprendimas bus priimtas Tarybos posėdyje, tačiau jau dabar aiškėja, kad kol kas Vilkyčiuose seniūnijos nebus.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai pritarė siūlymui svarstyti Tarybos posėdyje sprendimo projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją.

Vadovaujantis Šilutės r. savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimu „Dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo“, Saugų seniūnijos Vilkyčių, Aisėnų, Begėdžių, Bundalų, Čiūtelių, Dieglių, Grynaičių, Grumblių, Kebelių, Lankupių, Pangirių, Sakūtėlių, Stankaičių, Stonaičių, Šilininkų ir Vilkmedžio kaimuose vasario 20-22 d. įvyko vietos gyventojų apklausa dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo.
Apklausoje dalyvavo 431 gyventojas (turėjo teisę dalyvauti 1279 gyventojai), t. y. 33,70 proc. bendro gyventojų skaičiaus. 79 proc. (340 gyventojų) pasisakė už Vilkyčių seniūnijos steigimą, 21 proc. (91 gyventojas) – prieš.
Ekonomikos ir finansų komitetas pritarė projekto „Dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo“ svarstymui Taryboje, kartu siūloma nepritarti Vilkyčių seniūnijos steigimui ir šį sprendimą paskelbti per vietines visuomenės informavimo priemones, Šilutės rajono savivaldybės interneto portale, iškabinti Saugų seniūnijos skelbimų lentoje.
Pagrindiniu argumentu, dėl kurio siūloma atsisakyti steigti Vilkyčių seniūniją, tapo Savivaldybės finansinė padėtis ir seniūnijos steigimo bei išlaikymo kaštai. Paskaičiuota, kad seniūnijos įkūrimo ir išlaikymo išlaidos pirmaisiais metais siektų apie 300 tūkst. €. Kasmet jai išlaikyti tektų skirti apie 77 tūkst. eurų. Turint galvoje, kad Savivaldybės skola rugpjūčio 1 d. buvo apie 11,8 mln. € ir tame pat Tarybos posėdyje prašoma leisti Savivaldybei pasiskolinti beveik 870 tūkst. eurų jau esamoms skoloms dengti, Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui tampa per brangi.
Kita vertus, 21 proc. iš 431 apklausos dalyvio pasisakė prieš naujos seniūnijos steigimą. O ir pačių gyventojų Saugų seniūnijoje sparčiai mažėja. 2008 m. čia buvo 525 gyventojais daugiau negu šiemet. Tarybos sprendimo projekto rengėjai teigia, kad pagerėjus ekonominei padėčiai, Vilkyčių seniūnijos steigimo klausimą būtų galima svarstyti pakartotinai.
„Jeigu šie skaičiai teisingi, tai būsimos Vilkyčių seniūnijos steigimo išlaidos bus kosminės. Regint tendenciją, kad seniūnijoje žmonių mažėja, manau, kad steigti Vilkyčių seniūniją neverta“, – pareiškė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas.
Pasitaikius progai papolitikuoti, komiteto narys Zigmantas Jaunius pareikalavo politinės atsakomybės iš tų, kurie priešrinkiminės kovos metu agitavo Saugų seniūnijos gyventojus reikalauti Vilkyčių seniūnijos ir žadėjo, kad jiems laimėjus, seniūnija bus įsteigta. Komiteto pirmininkas Z. Jauniui priminė, kad viešai buvo laikomasi pozicijos, jog prieš nusprendžiant, ar steigti Vilkyčių seniūniją, būtina skaičiuoti, ar tai ekonomiškai naudinga. O ką ir kas kalbėjo rinkimų kampanijos metu, dabar jau būtų sunku atsekti. Balsavimo metu 6 iš 8 komiteto narių pritarė siūlymui Taryboje svarstyti projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją, du Tarybos nariai susilaikė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Piktžolių kontrolė ūkininkams kasmet tampa vis didesniu iššūkiu

Ruduo įsibėgėja. Po truputį dirbamos žemės laukuose skverbiasi paviršiun žaluma – dygsta žieminių javų pasėliai. Tai ir ženklas ūkininkams, kad laikas pradėti mąstyti, kaip šiuos pasėlius apsaugoti nuo vis didesnį atsparumą herbicidams įgyjančių piktžolių. Kaip tai padaryti? Bandydami  atsakyti į šį klausimą, „Linas Agro“ kartu su Lietuvos agrarinių ir miškų mokslų centru (LAMMC) Labūnavos laukuose, platformoje „Grūdo kelias 2023”, įrengė įvairių herbicidų bandymų laukelius. Čia pagal „Linas Agro“ pateiktas rekomendacines schemas centro mokslininkai atliks piktžolių kontrolės efektyvumo bandymus žieminių rapsų

Orai: antroji savaitės pusė atneš šilumos

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad spalio 3 d., pirmadienį, pragiedrulių atsiras tik vakariniame Lietuvos pakraštyje, čia ir lietaus nežadama. Rugsėjo mėnesį LHMT duomenimis rugsėjo mėnesio antrojo dešimtadienio vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 11,4°C. Aukščiausia oro temperatūra siekė 16,1–20,4°C, žemiausia nukrito iki 0,3–7,3°C, Nidoje 8,7°C. Šilčiausia buvo 11 d. Klaipėdoje – 20,4°C, vėsiausia – 11-os naktį Skuode, 0,3°C. Schemoje rugsėjo mėn. kritulių kiekis.   Spalio 4 d., antradienį, tik Rytų Lietuvoje vietomis lis smarkiai. Temperatūra žemės iki 4-9, pajūryje iki 10-12°C.

Šiemet Lietuvoje – beveik 15 tūkst. santuokų, Šilutės rajone – 241

2022 metais, kaip įprasta, jaunavedžiai gražiausiai savo gyvenimo šventei rinkosi vasaros savaitgalius – skelbia Registrų centras. Remiantis metrikacijos paslaugų informacinės sistemos (MEPIS) duomenimis, populiariausių santuokos sudarymo datų viršūnėje – rugpjūčio 20-oji. Tądien žiedus sumainė beveik 870 porų. Per 770 jaunavedžių savo šventei pasirinko rugpjūčio 6-ąją, dar beveik 750 – liepos 23 dieną. Įdomu, kad pernai dažniausiai pasirenkamų vestuvių datų trejetuke taip pat puikavosi rugpjūčio ir liepos savaitgaliai. 2021-ųjų rugpjūčio 21-ąją amžinos meilės įžadais apsikeitė beveik 540 porų, dar apie 400

Taip pat skaitykite