Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui – per brangu

Savivaldybės tarybos komitetuose svarstomas klausimas dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją. Galutinis sprendimas bus priimtas Tarybos posėdyje, tačiau jau dabar aiškėja, kad kol kas Vilkyčiuose seniūnijos nebus.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai pritarė siūlymui svarstyti Tarybos posėdyje sprendimo projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją.

Vadovaujantis Šilutės r. savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimu „Dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo“, Saugų seniūnijos Vilkyčių, Aisėnų, Begėdžių, Bundalų, Čiūtelių, Dieglių, Grynaičių, Grumblių, Kebelių, Lankupių, Pangirių, Sakūtėlių, Stankaičių, Stonaičių, Šilininkų ir Vilkmedžio kaimuose vasario 20-22 d. įvyko vietos gyventojų apklausa dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo.
Apklausoje dalyvavo 431 gyventojas (turėjo teisę dalyvauti 1279 gyventojai), t. y. 33,70 proc. bendro gyventojų skaičiaus. 79 proc. (340 gyventojų) pasisakė už Vilkyčių seniūnijos steigimą, 21 proc. (91 gyventojas) – prieš.
Ekonomikos ir finansų komitetas pritarė projekto „Dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo“ svarstymui Taryboje, kartu siūloma nepritarti Vilkyčių seniūnijos steigimui ir šį sprendimą paskelbti per vietines visuomenės informavimo priemones, Šilutės rajono savivaldybės interneto portale, iškabinti Saugų seniūnijos skelbimų lentoje.
Pagrindiniu argumentu, dėl kurio siūloma atsisakyti steigti Vilkyčių seniūniją, tapo Savivaldybės finansinė padėtis ir seniūnijos steigimo bei išlaikymo kaštai. Paskaičiuota, kad seniūnijos įkūrimo ir išlaikymo išlaidos pirmaisiais metais siektų apie 300 tūkst. €. Kasmet jai išlaikyti tektų skirti apie 77 tūkst. eurų. Turint galvoje, kad Savivaldybės skola rugpjūčio 1 d. buvo apie 11,8 mln. € ir tame pat Tarybos posėdyje prašoma leisti Savivaldybei pasiskolinti beveik 870 tūkst. eurų jau esamoms skoloms dengti, Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui tampa per brangi.
Kita vertus, 21 proc. iš 431 apklausos dalyvio pasisakė prieš naujos seniūnijos steigimą. O ir pačių gyventojų Saugų seniūnijoje sparčiai mažėja. 2008 m. čia buvo 525 gyventojais daugiau negu šiemet. Tarybos sprendimo projekto rengėjai teigia, kad pagerėjus ekonominei padėčiai, Vilkyčių seniūnijos steigimo klausimą būtų galima svarstyti pakartotinai.
„Jeigu šie skaičiai teisingi, tai būsimos Vilkyčių seniūnijos steigimo išlaidos bus kosminės. Regint tendenciją, kad seniūnijoje žmonių mažėja, manau, kad steigti Vilkyčių seniūniją neverta“, – pareiškė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas.
Pasitaikius progai papolitikuoti, komiteto narys Zigmantas Jaunius pareikalavo politinės atsakomybės iš tų, kurie priešrinkiminės kovos metu agitavo Saugų seniūnijos gyventojus reikalauti Vilkyčių seniūnijos ir žadėjo, kad jiems laimėjus, seniūnija bus įsteigta. Komiteto pirmininkas Z. Jauniui priminė, kad viešai buvo laikomasi pozicijos, jog prieš nusprendžiant, ar steigti Vilkyčių seniūniją, būtina skaičiuoti, ar tai ekonomiškai naudinga. O ką ir kas kalbėjo rinkimų kampanijos metu, dabar jau būtų sunku atsekti. Balsavimo metu 6 iš 8 komiteto narių pritarė siūlymui Taryboje svarstyti projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją, du Tarybos nariai susilaikė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite