Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui – per brangu

Savivaldybės tarybos komitetuose svarstomas klausimas dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją. Galutinis sprendimas bus priimtas Tarybos posėdyje, tačiau jau dabar aiškėja, kad kol kas Vilkyčiuose seniūnijos nebus.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai pritarė siūlymui svarstyti Tarybos posėdyje sprendimo projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją.

Vadovaujantis Šilutės r. savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimu „Dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo“, Saugų seniūnijos Vilkyčių, Aisėnų, Begėdžių, Bundalų, Čiūtelių, Dieglių, Grynaičių, Grumblių, Kebelių, Lankupių, Pangirių, Sakūtėlių, Stankaičių, Stonaičių, Šilininkų ir Vilkmedžio kaimuose vasario 20-22 d. įvyko vietos gyventojų apklausa dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo.
Apklausoje dalyvavo 431 gyventojas (turėjo teisę dalyvauti 1279 gyventojai), t. y. 33,70 proc. bendro gyventojų skaičiaus. 79 proc. (340 gyventojų) pasisakė už Vilkyčių seniūnijos steigimą, 21 proc. (91 gyventojas) – prieš.
Ekonomikos ir finansų komitetas pritarė projekto „Dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo“ svarstymui Taryboje, kartu siūloma nepritarti Vilkyčių seniūnijos steigimui ir šį sprendimą paskelbti per vietines visuomenės informavimo priemones, Šilutės rajono savivaldybės interneto portale, iškabinti Saugų seniūnijos skelbimų lentoje.
Pagrindiniu argumentu, dėl kurio siūloma atsisakyti steigti Vilkyčių seniūniją, tapo Savivaldybės finansinė padėtis ir seniūnijos steigimo bei išlaikymo kaštai. Paskaičiuota, kad seniūnijos įkūrimo ir išlaikymo išlaidos pirmaisiais metais siektų apie 300 tūkst. €. Kasmet jai išlaikyti tektų skirti apie 77 tūkst. eurų. Turint galvoje, kad Savivaldybės skola rugpjūčio 1 d. buvo apie 11,8 mln. € ir tame pat Tarybos posėdyje prašoma leisti Savivaldybei pasiskolinti beveik 870 tūkst. eurų jau esamoms skoloms dengti, Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui tampa per brangi.
Kita vertus, 21 proc. iš 431 apklausos dalyvio pasisakė prieš naujos seniūnijos steigimą. O ir pačių gyventojų Saugų seniūnijoje sparčiai mažėja. 2008 m. čia buvo 525 gyventojais daugiau negu šiemet. Tarybos sprendimo projekto rengėjai teigia, kad pagerėjus ekonominei padėčiai, Vilkyčių seniūnijos steigimo klausimą būtų galima svarstyti pakartotinai.
„Jeigu šie skaičiai teisingi, tai būsimos Vilkyčių seniūnijos steigimo išlaidos bus kosminės. Regint tendenciją, kad seniūnijoje žmonių mažėja, manau, kad steigti Vilkyčių seniūniją neverta“, – pareiškė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas.
Pasitaikius progai papolitikuoti, komiteto narys Zigmantas Jaunius pareikalavo politinės atsakomybės iš tų, kurie priešrinkiminės kovos metu agitavo Saugų seniūnijos gyventojus reikalauti Vilkyčių seniūnijos ir žadėjo, kad jiems laimėjus, seniūnija bus įsteigta. Komiteto pirmininkas Z. Jauniui priminė, kad viešai buvo laikomasi pozicijos, jog prieš nusprendžiant, ar steigti Vilkyčių seniūniją, būtina skaičiuoti, ar tai ekonomiškai naudinga. O ką ir kas kalbėjo rinkimų kampanijos metu, dabar jau būtų sunku atsekti. Balsavimo metu 6 iš 8 komiteto narių pritarė siūlymui Taryboje svarstyti projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją, du Tarybos nariai susilaikė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilgalių bibliotekoje – muzikos ir meno vakaronė „Vasarėlė kviečia susitikti…“

Parodos autorė nėra profesionali fotografė. Fotografuoti mėgstančiai Irenai Dapkuvienei visuomet patiko stebėti gamtą, todėl  ilgainiui ji nusprendė įamžinti patikusias akimirkas. Ypač patinka fotografuoti spontaniškai, be didesnio pasiruošimo. Kaip pasakojo parodos autorė, pradžioje sunkiai sekėsi įvaldyti fotoaparato subtilybes, tačiau, įdėjus nemažai pastangų, fotografuoti pavyksta vis geriau ir lengviau. Taip pat renginio dalyviai galėjo susipažinti  su ankstesniais p. Irenos fotografijos darbais, kurie prieš metus taipogi buvo eksponuoti Šilgalių bibliotekoje ir skirti Tėvo dienai paminėti. Bibliotekininkė Tatjana Biliūnienė padėkojo parodos autorei Irenai Dapkuvienei

Vasara kvepiančios uogos

Vasara neįsivaizduojama be saulės, vandens, ledų ir šviežių uogų bei vaisių. Jau pačioje šiltojo sezono pradžioje naujojo derliaus uogos pasiekė parduotuves, o jų populiarumą rodo ir parduodami kiekiai, kurie vasarąženkliai padidėja. Vaida Budrienė, prekybos tinklo „Iki“ komunikacijos vadovė, sako, kad šviežios uogos sulaukia didelio susidomėjimo ir jų paklausa išauga. „Jau sezono pradžioje pirkėjams siūlome platų šviežių uogų asortimentą. Gyventojai itin būna pasiilgę braškių, tačiau matome ir kitų šviežių uogų, pavyzdžiui, trešnių ar šilauogių paklausą. Iš esmės šviežių uogų paklausa, palyginus

Lietuvos paštas: modernizavus siuntų skirstymą išryškėjo gyventojų adresų problema

Praėjus kiek daugiau nei trims mėnesiams nuo Lietuvos pašto perėjimo prie automatizuoto skirstymo, išryškėjo netinkamų gyventojų adresų problemos mastas – oficialiose valstybės duomenų bazėse daugiau nei 100 tūkst. nepilnų adresų (pavyzdžiui, nurodyta tik gyvenvietė be gatvės ir namo numerio), todėl laiškai ir siuntos šiais adresais gavėjų nepasiekia. Lietuvos paštas ėmėsi laikinų priemonių šiai problemai sumažinti, tačiau ilgalaikiam sprendimui būtinas atsakingų institucijų įsitraukimas. „Nepilnų adresų problema egzistavo jau seniai, tačiau perėjus prie modernios išmanaus skirstymo sistemos išryškėjo tikrasis šios problemos mastas.

5 atsakymai apie vienišo asmens išmoką: ką reikia žinoti

Jau nuo liepos 1 dienos bus skiriama 28 eurų dydžio vienišo asmens išmoka. Planuojama, kad prašymą jai gauti bus galima pateikti ne tik internetu asmeninėje paskyroje ar atvykus į teritorinį „Sodros“, bet ir telefonu.   KAS GALI GAUTI IŠMOKĄ NUO 2021 M. LIEPOS 1 d.? Tokią teisę turi vieniši asmenys, gaunantys: •    šalpos senatvės pensiją, •    šalpos neįgalumo pensiją (išskyrus neįgalius vaikus iki 18 metų), •    šalpos kompensaciją, jeigu ją gauna senatvės pensijos amžių sukakęs asmuo ar netekęs 60 proc. ir

Taip pat skaitykite