Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui – per brangu

Savivaldybės tarybos komitetuose svarstomas klausimas dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją. Galutinis sprendimas bus priimtas Tarybos posėdyje, tačiau jau dabar aiškėja, kad kol kas Vilkyčiuose seniūnijos nebus.

Šilutės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos ir finansų komiteto nariai pritarė siūlymui svarstyti Tarybos posėdyje sprendimo projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją.

Vadovaujantis Šilutės r. savivaldybės tarybos 2015 m. sausio 29 d. sprendimu „Dėl vietos gyventojų apklausos paskelbimo“, Saugų seniūnijos Vilkyčių, Aisėnų, Begėdžių, Bundalų, Čiūtelių, Dieglių, Grynaičių, Grumblių, Kebelių, Lankupių, Pangirių, Sakūtėlių, Stankaičių, Stonaičių, Šilininkų ir Vilkmedžio kaimuose vasario 20-22 d. įvyko vietos gyventojų apklausa dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo.
Apklausoje dalyvavo 431 gyventojas (turėjo teisę dalyvauti 1279 gyventojai), t. y. 33,70 proc. bendro gyventojų skaičiaus. 79 proc. (340 gyventojų) pasisakė už Vilkyčių seniūnijos steigimą, 21 proc. (91 gyventojas) – prieš.
Ekonomikos ir finansų komitetas pritarė projekto „Dėl Vilkyčių seniūnijos steigimo“ svarstymui Taryboje, kartu siūloma nepritarti Vilkyčių seniūnijos steigimui ir šį sprendimą paskelbti per vietines visuomenės informavimo priemones, Šilutės rajono savivaldybės interneto portale, iškabinti Saugų seniūnijos skelbimų lentoje.
Pagrindiniu argumentu, dėl kurio siūloma atsisakyti steigti Vilkyčių seniūniją, tapo Savivaldybės finansinė padėtis ir seniūnijos steigimo bei išlaikymo kaštai. Paskaičiuota, kad seniūnijos įkūrimo ir išlaikymo išlaidos pirmaisiais metais siektų apie 300 tūkst. €. Kasmet jai išlaikyti tektų skirti apie 77 tūkst. eurų. Turint galvoje, kad Savivaldybės skola rugpjūčio 1 d. buvo apie 11,8 mln. € ir tame pat Tarybos posėdyje prašoma leisti Savivaldybei pasiskolinti beveik 870 tūkst. eurų jau esamoms skoloms dengti, Vilkyčių seniūnija Šilutės rajonui tampa per brangi.
Kita vertus, 21 proc. iš 431 apklausos dalyvio pasisakė prieš naujos seniūnijos steigimą. O ir pačių gyventojų Saugų seniūnijoje sparčiai mažėja. 2008 m. čia buvo 525 gyventojais daugiau negu šiemet. Tarybos sprendimo projekto rengėjai teigia, kad pagerėjus ekonominei padėčiai, Vilkyčių seniūnijos steigimo klausimą būtų galima svarstyti pakartotinai.
„Jeigu šie skaičiai teisingi, tai būsimos Vilkyčių seniūnijos steigimo išlaidos bus kosminės. Regint tendenciją, kad seniūnijoje žmonių mažėja, manau, kad steigti Vilkyčių seniūniją neverta“, – pareiškė Ekonomikos ir finansų komiteto pirmininkas Steponas Kazlauskas.
Pasitaikius progai papolitikuoti, komiteto narys Zigmantas Jaunius pareikalavo politinės atsakomybės iš tų, kurie priešrinkiminės kovos metu agitavo Saugų seniūnijos gyventojus reikalauti Vilkyčių seniūnijos ir žadėjo, kad jiems laimėjus, seniūnija bus įsteigta. Komiteto pirmininkas Z. Jauniui priminė, kad viešai buvo laikomasi pozicijos, jog prieš nusprendžiant, ar steigti Vilkyčių seniūniją, būtina skaičiuoti, ar tai ekonomiškai naudinga. O ką ir kas kalbėjo rinkimų kampanijos metu, dabar jau būtų sunku atsekti. Balsavimo metu 6 iš 8 komiteto narių pritarė siūlymui Taryboje svarstyti projektą dėl atsisakymo steigti Vilkyčių seniūniją, du Tarybos nariai susilaikė.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip sumažinti paskolos mėnesio įmoką?

Paskola geromis sąlygomis yra labai svarbi. Vienas iš būdų sumažinti paskolos išlaidas yra pereiti prie paskolos su pigesnėmis palūkanomis. Kaip aš galiu sumažinti savo paskolas? Yra dviejų tipų paskolos: su užstatu (kai skolinatės naudodami turtą, pavyzdžiui, namą kaip užstatą), neužtikrinta (kai tarp jūsų ir skolintojo yra sudaryta oficiali sutartis). Asmeninė paskola yra be užstato, o tai reiškia, kad jūsų namams negresia pavojus. Tai gana nebrangi paskola, kurią grąžinate per nustatytą terminą (paprastai nuo vienerių iki septynerių metų) reguliariai mokėdami mėnesinius

Kokios įmonės gali gauti ES paramą?

Visi Europos piliečiai ir daugelis kitų pasaulio šalių tiesiogiai arba netiesiogiai gauna naudos iš ES biudžeto. Ji padeda milijonams studentų, tūkstančiams mokslininkų ir daugeliui miestų, regionų ir ne pelno organizacijų. Visi ES piliečiai gali kreiptis dėl ES finansavimo, tai apima ir ES įsisteigusias įmones. ES parama turi keletą skirtingų finansavimo programų, dėl kurių galite kreiptis, atsižvelgdami į jūsų verslo ar projekto pobūdį. Finansavimo galimybių taip pat galima gauti per programas, kurias tiesiogiai įgyvendins valstybės narės, pavyzdžiui, atkūrimo ir atsparumo priemonė

Kodėl verta rinkti roletus langams uždengti?

Daugelis žmonių nekreipia daug dėmesio į langų uždengimą ir dažnai pasirenka bet kokias žaliuzes ar roletus, kurios yra jų namuose. Jie praranda galimybę pakeisti savo erdvę, sukurti reikiamą funkcionalumą ir sukurti norimą išvaizdą. Taip yra todėl, kad puikiai parinkti roletai gali papildyti jūsų namų dizainą ir suteikti stilių. Alternatyva tradicinėms langų užuolaidoms yra langų roletai, tinkantys bet kurioje erdvėje. Jie yra ne tik praktiškas būdas padidinti kambario privatumą, bet ir puikus būdas valdyti šviesą ir temperatūrą. Protingai parinktos langų žaliuzės

Baldų furnitūra: kodėl lankstai tokie svarbūs?

Šiandien baldai neįsivaizduojami be furnitūros. Tai gali būti, pavyzdžiui, lankstai ir jų komponentai, kurie užtikrina gaminio funkcionalumą. Ar spintelė yra spintelė, jei jos durelės  tinkamai nesivarsto? Būtent durelių lankstai, spintelių lankstai bei panaši baldų furnitūra garantuoja baldo panaudojimo kokybę ir patvarumą.  Kaip išsirinkti tinkamus lankstus? Pagal tvirtinimo būdą ir vietą lankstai gali šiek tiek skirtis. Priklausomai nuo durelių atidarymo ir baldo konstrukcinių ypatumų, lankstai baldams būna įvairūs ir atitinka skirtingą atidarymo kampą. Taigi, standartinis kampas yra 105–110 laipsnių, o specialaus

Taip pat skaitykite