Vietoj žadėto dėmesio – ant atstumtųjų suolelio?

Antradienį Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis ir Savivaldybės administracijos direktorius Sigitas Šeputis susitiko su žiniasklaidos atstovais ir apžvelgė besibaigiančio liepos mėnesio darbus, atsakė į klausimus. Tokie susitikimai rengiami kas mėnesį.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, kartu su šia politine jėga į Seimo rinkimus ėjęs dabartinis premjeras Saulius Skvernelis didžiausią dėmesį žadėjo skirti regionams. Jokia paslaptis, kad Vilnius, Kaunas, Klaipėda gali pasiūlyti daug darbo vietų, ten mokami ir didesni atlyginimai, ten gyvenimą ir darbą renkasi iš įvairių kitų Lietuvos vietovių suvažiavę žmonės. Rajonų centrai ir kaimai tuštėja dėl emigracijos į užsienį, menkų uždarbių, dalis kaimo gyventojų traukia į miestą. Politologai, ekonomistai beveik rimtai dalija Lietuvą į Vilnių ir likusią valstybės dalį…
Pasidomėjus, kaip su Vyriausybe, ministrais sekasi bendradarbiauti Šilutės rajono vadovams, meras ir direktorius nusišypsojo, patylėjo…
Meras atsakė, kad yra gavęs pylos iš vienos buvusios ministrės, kai ji pasigyrė Šilutės krašte plaukusi… Merkio (Dzūkija) upe. Žinoma, žurnalistai pasigavo, paviešino ir nuvilnijo per Lietuvą ministrės apsijuokimas, tad kai meras su ta ministre vėl susitiko, gavo pylos, kam žurnalistus sukvietęs…
Rajono vadovai vengia komentuoti, kad Vilniuje dažniau bendrauja su premjero patarėju, viceministrais, padėjėjais, patarėjais…
Regiono politika ir specializacija
Tai meras pavadino naujove. Europos Sąjungoje regionų specializacija – įprasta, o Lietuva kol kas traktuojama kaip vienas regionas. Vyko keli susirinkimai. Kiek regionų turi būti Lietuvoje? Gal du, gal trys. Esą Klaipėdos kraštas su Žemaitija turi turėti centrą Šiauliuose, nors priimtiniau būtų Žemaitijos regionas su centru Klaipėdoje. Specializacija – aiški: čia galima patekti įvairiu žemės ir vandens transportu.
Dabar regionas turi išryškinti savo stipriąsias ir silpnąsias vietas – iš to būtų suformuota specializacija. Pagal sritis ES finansavimas tektų tiesiogiai regionams. Klaipėda užsakė studiją, Šilutės savivaldybė iki gruodžio turi pateikti savo specializaciją. Nuo šio pasiruošimo priklausys ir ES skiriamos paramos dydis.
Darbas toks…
„Beveik kas mėnesį rodėme iniciatyvą, buvome pasikvietę rugsėjį komandą iš Aplinkos ministerijos, bandėme įtikinti, kad tikslinga mažinti Rusnėje rezervato teritoriją. Tai padėtų išspręsti iki šiol nenaudojamo Rusnės uostelio likimą.
Neseniai buvo atvykęs Lietuvos ornitologų draugijos vadovas, jis pasakė naują versiją: ne rezervato teritoriją mažinti, o tiesiog gilinti marias… Iki rugpjūčio mėnesio svečias pažadėjo parašyti išvadą. Tai – grįžimas atgal. Sakau, kiek mes galime taip tampytis pirmyn, atgal? Juk valyti žiotis mes jau esame siūlę! Kategoriškai atmetė ir pasiūlė mažinti rezervato teritorijos ribas ir daryti vidaus vandens kelią Pakalnės upe. Jau buvo įtraukta į vandens kelių sąrašą. Tačiau rezervate vandens kelio negali būti!.. Pradėjome derybas mažinti rezervato teritoriją. Kiek taip galima blaškytis?“ – kalbėjo meras apie tai, kodėl Rusnėje pastatytame mažųjų laivų uoste kol kas yra tik paukščių, bet ne laivų.
„Greitai bus metai, kai čia lankėsi ministerijos atstovų delegacija, gal 5-6 kartus dėl šių reikalų vykome į Vilnių, esame pateikę daugybę raštų… Tikėkimės… – kalbėjo meras. – Tai, kas buvo sutarta prieš dvejus metus, po to – ir prieš metus, vėl apsivertė ir sugrįžo į pradinį tašką… “ – pridūrė S. Šeputis.
Kiti reikalai
Po susitikimo su Automobilių kelių direkcijos vadovu Egidijumi Skrodeniu laukiama jo su komanda rugpjūčio viduryje Šilutėje. Meras sakė, kad Savivaldybės norai – tie patys: tvarkyti kelius iš Šilutės Žemaičių Naumiesčio, Saugų ir Pagėgių kryptimis. Kol kas pirmenybė tenka keliui į Žemaičių Naumiestį. „Norime konkretaus plano“, – sakė meras, priminęs, kad Švėkšnoje ir gatvė baigiama sutvarkyti, tačiau finansavimo sutarties dar nepasirašyta.
Naftininkai pageidavo daryti tyrimus mariose, tačiau Savivaldybė nesutiko, nes navigacijos metu tai būtų trukdys. „Per daug maži naftos klodai, per daug maža nauda, o trukdyti laivybą navigacijos metu mums netinka“, – teigė meras.
„Buvo atvykę ne naftininkai, bet tyrimų darytojai. Griežtai kalbėjome, išėjo nepatenkinti…“ – sakė S. Šeputis, primindamas, kad marių pakrantės labai traukia burlentininkus, jėgos aitvarininkus, gausybę turistų, poilsiautojų. Rugpjūčio mėnesį prasidės įplaukimo į Kintų uostelį gilinimo darbai. Iškastas smėlis išplės paplūdimį, kuris yra mėgstama vieta, ten rengiamos bendruomenės šventės, poilsiaujama. Gerės ir sąlygos laivybai.
Kodėl atstatydino?
„Pamarys“ pasidomėjo, kodėl Daiva Žebelienė atstatydinta iš Socialinių reikalų komiteto pirmininkės pareigų. Anot mero, komiteto nariai pasigedo komandinio darbo. Pavyzdžiui, komitete nediskutavę dėl buvusio Šilutės muziejaus pastatų likimo – parduoti ar neparduoti, nes jau anksčiau visi balsavo, kad įtraukti į privatizuojamų objektų sąrašą, gi D. Žebelienė dabar nuomonę pakeitė. Meras priminė, kad ketvirtadienį Tarybos posėdžio darbotvarkėje nebeliko sprendimo projekto, kad muziejaus pastatai nebūtų privatizuojami, nes tam nepritarė nė vienas komitetas. V. Laurinaičiui skambinęs šilutiškis Adas Nausėda pranešęs, jog atsisako naštos ir atsakomybės už labai prastos būklės buvusio muziejaus pastatų ateitį, tvarkymą ir kita.
„Bet koks žmonių junginys, kurio nariai turi balsavimo teisę, atsiradus nepasitikėjimui, gali balsuoti ir pakeisti vadovą. Ir nesvarbu: ar pirmininkė, Tarybos narė, valdančiosios koalicijos ar opozicijos atstovė. Čia yra komitetas, jis renka savo pirmininką, jis ir atleidžia, išsirenka kitą. Tas ir įvyko. Kodėl prieš ketverius metus rajono socialdemokratai atleidome skyriaus pirmininką Alvidą Šimelionį iš šių pareigų? Partiečiai pareiškė nepasitikėjimą, surinko parašų. Įvyko susirinkimas“, – aiškino S. Šeputis.
O rinkimai?
Ar meras ir direktorius ruošiasi tiesioginiams mero rinkimams, kurie vyks 2019 m. pavasarį?
Į šį „Pamario“ klausimą meras atsakė: „Pats geriausias ruošimasis rinkimams – padaryti darbai. Šiandien mūsų netenkina santykiai su centrine Lietuvos valdžia, nes viskas juda be galo lėtai. Investiciniai ir techniniai projektai parengti, kas priklauso Savivaldybei, padaryta, betrūksta pasirašyti finansavimo sutartis su agentūromis dėl Šilokarčemos kvartalo, Šilutės kultūros ir pramogų centro, Lietuvininkų, Tilžės gatvių ir jų prieigų rekonstrukcijos ir tvarkymo, taip pat dėl suplanuotų darbų kitose rajono vietovėse. Galbūt sugaišino valdžių kaita?“, – kalbėjo meras, o direktorius priminė, kad ekspertai vertina jau paruoštą Šilutės miesto želdynų tvarkymo projektą.
Meras yra partijos Tvarka ir teisingumas, direktorius – Socialdemokratų partijos Šilutės skyriaus lyderiai.

Stasė SKUTULIENĖ

Hits: 489

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite