Viešajam sektoriui – 38 mln. eurų paskata atsinaujinti automobilių parką netaršiu transportu

Susisiekimo ministerija skatina viešąjį sektorių atnaujinti automobilių parką ir pasikeisti turimas transporto priemones į netaršias. Tiek naujų, tiek naudotų elektromobilių ir vandeniliu varomų automobilių įsigijimo kompensacijoms ministerija skyrė 38 mln. eurų iš Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo plano.

„Lietuvos automobilių parkas vis dar tarp seniausių Europoje, o elektromobilių ir kitų aplinkai draugiškų transporto priemonių skaičius šalies viešajame sektoriuje auga ne taip greitai, kaip norėtume. Todėl siekiame duoti impulsą elektra varomų transporto priemonių plėtrai ir paskatinti viešąjį sektorių atsisakyti taršių automobilių ir įsigyti žalesnius automobilius. Skaičiuojame, kad pasinaudojęs šia finansine paskata viešasis sektorius galėtų įsigyti daugiau kaip 12 tūkst. aplinkai draugiškų automobilių“, – sako susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė.

Kompensacijos bus skiriamos viešiesiems juridiniams asmenims, įsigijusiems elektra arba vandeniliu varomą M1 arba N1 klasės transporto priemonę ir tapusiems transporto priemonės valdytoju. Kompensacijos dydis –  5 tūkst. eurų už kiekvieną įsigytą naują bei 2,5 tūkst. eurų už kiekvieną įsigytą naudotą transporto priemonę.

Planuojama, kad pasinaudojęs šia finansine paskata viešasis sektorius įsigis apie 2 725 naujas ir 9 525 naudotas netaršias  transporto priemones. Naujiems automobiliams įsigyti planuojama išmokėti 13,6 mln. eurų, o naudotiems – 23,8 mln. eurų pagal Ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo planą „Naujos kartos Lietuva“, finansuojamą Europos Sąjungos ekonomikos gaivinimo ir atsparumo didinimo priemonės „NextGenerationEU“ lėšomis.

Paraiškas teikti gali valstybinės institucijos, savivaldybės bei jų įsteigti juridiniai asmenys, taip pat ūkinės veiklos nevykdančios tradicinės religinės bendruomenės, bendrijos ar centrai bei viešąsias paslaugas teikiantys subjektai. 2022 m. duomenimis, Lietuvos viešajame sektoriuje veikia apie 4 tūkst. organizacijų, vien ministerijos ir joms pavaldžios įstaigos valdo apie 12 tūkst. iškastiniu kuru varomų transporto priemonių.

Paraiškas priima Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA) iki 2026 m. kovo 30 d. Šiuo metu yra rengiami teisės aktų pakeitimai, kurie sudarys galimybę gauti kompensacijas lizingo būdu įsigytoms transporto priemonėms. Todėl pareiškėjai, norėdami gauti kompensacijas ir lizingo būdu įsigytoms transporto priemonėms, prieš teikdami paraišką turėtų pasikonsultuoti su APVA.

VĮ „Regitra“ duomenimis, 2023 m. sausio 1 d. Lietuvos kelių transporto parką sudarė 2,1 mln. transporto priemonių. Vidutinis automobilio amžius Lietuvoje – beveik 15 metų, o pagal šį rodiklį šalies  automobilių parkas yra vienas seniausių Europoje (ES vidurkis – 11,5 m.).  Šių metų liepos 1 d. duomenimis, grynųjų elektromobilių skaičius Lietuvoje siekė  9 487, tai sudaro tik vos 0,54 proc. lengvųjų automobilių parko. Šalyje buvo registruotas tik 1 vandeniliu varomas automobilis.

Susisiekimo min. inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Baigiasi vasariškas rugsėjis, žadamas rudeniškas spalis

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša apie savaitgalio orus. Rugsėjo 29 d., penktadienį, dar bus 21-26 laipsniai šilumos, lietaus nežadama. Rugsėjo 30 d., šeštadienį, paskutinę rugsėjo dieną, naktis bus šilta, net +12 – 17°C. Vidurnaktį pajūrį pasieks ir lietaus debesys, iki ryto trumpai palis daugelyje vietovių. Vėjas pūs 8-13 m/s, pajūryje gūsiai sieks 15-17 m/s. Dieną prie jūros bus  +17-19°C, kai kur sušils iki +20-22°C. Spalio 1 d., sekmadienį, gali palyti. Vėjas pūs 15-17 m/s. Naktį bus  +8-13°C, kiek šilčiau bus tik

Nuo šiandien streikuoja mokytojai. Tiesa, ne visi

Lietuvos švietimo darbuotojų profesinė sąjunga (vadovas Andrius Navickas) skelbia, kad nuo rugsėjo 29 d., penktadienio, 3000 Lietuvos mokytojų streikuoja. Šios profesinės sąjungos vadovas A. Navickas tikina, kad streikas galėtų trukti apie mėnesį.   Žygiuos pėsčiomis į Vilnių… Paskelbtame streike dalyvaujančių mokyklų sąraše yra Šilutės Pamario progimnazija, Šilutės Vydūno gimnazija, Šilutės pirmoji gimnazija ir Žemaičių Naumiesčio gimnazija. Prasidėjus streikui, dalis protestuojančių pedagogų ir juos palaikančių Lietuvos moksleivių sąjungos (LMS) atstovų pėsčiomis pajudės į Vilnių prie Vyriausybės rūmų, į V. Kudirkos aikštę.

Įspūdinga galimybė mokiniams: dalyvaukite FLEX programoje ir nemokamai praleiskite mainų metus JAV

JAV ambasada Lietuvoje ir Amerikos tarptautinio švietimo taryba kviečia moksleivius dalyvauti FLEX programoje. Šią mainų programą remia JAV vyriausybė. FLEX programa suteikia galimybę moksleiviams gyventi amerikiečių šeimose ir mokytis amerikiečių mokyklose 2024-2025 mokslo metais. FLEX programą 1992 m. sukūrė JAV Kongresas. Ši vienerių metų trukmės mainų programa yra visiškai finansuojama ir skirta vidurinių mokyklų moksleiviams, atvykstantiems į JAV. Programos metu moksleiviai sužino apie JAV bei supažindina amerikiečius su Lietuva. Kiekvienas stipendiją gavęs mokinys vienerius metus bus JAV priimančios šeimos nariu

Artėja sudėtingas metas vairuotojams: pataria kaip tamsiuoju metų laiku sumažinti riziką kelyje

Nors vis dar džiugina šilti orai, sparčiai artėjančio šaltojo sezono pradžią pranašauja trumpėjančios dienos. Vairuotojams tai reiškia, kad vis daugiau laiko teks vairuoti tamsoje ir sudėtingesnėmis oro sąlygomis. Šios aplinkybės šaltuoju metų laiku lemia didesnį pavojų kelyje ir išaugantį eismo įvykių, kurių priežastis yra prastas matomumas, skaičių. Draudimo bendrovės ERGO Lietuvoje Verslo klientų transporto draudimo portfelio valdytojas Rimvydas Pocius sako, kad kiekvienais metais tokių avarijų įvyksta bent keli tūkstančiai. Nemažos dalies jų būtų galima išvengti laikantis pagrindinių saugaus vairavimo principų

Taip pat skaitykite