Viešai prisistačiusi, opozicija pažėrė kaltinimų

Spaudos konferencijoje naujos opozicijos narių sąrašą perskaitė atstatydintoji merė Daiva Žebelienė.

Šilutės r. tarybos politinės mažumos atstovai surengė spaudos konferenciją, kurioje viešai pristatė suformuotą Tarybos opoziciją iš 12 politikų, išplatino pareiškimą, kuriame pateikta kaltinimų ir priekaištų dabartinei valdančiajai daugumai.

Naująją Šilutės r. savivaldybės tarybos opoziciją pristatė Tarybos narė Daiva Žebelienė. Be jos, opozicijos sąraše atsidūrė Algirdas Balčytis, Vladas Kainovaitis, Steponas Kazlauskas, Antanas Kubaitis, Algirdas Gečas, Vytautas Laurinaitis, Jonas Purlys, Alfonsas Vanagas, Edvardas Vitkauskas, Saulius Vytuvis. Opozicijos vadovas – Arvydas Jakas. Tiesa, po šiuo sąrašu dar nėra šiuo metu išvykusio Stepono Kazlausko parašo, tačiau spaudos konferencijos dalyviai sakė, kad jis pasirašys sugrįžęs.
Spaudos konferencijoje visos opozicijos strėlės lėkė į valdančiąją daugumą ir buvusius valdančiuosius palikusį merą Šarūną Laužiką. Opozicija viešai pareiškė, kad naujas valdančiosios daugumos ir naujai išrinkto mero Šarūno Laužiko požiūris į Šilutės r. savivaldybės valdymą esąs destruktyvus ir neparemtas nuosekliu strateginių Tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimu.
Spaudos konferencijos rengėjų teigimu, Darbo partijos frakcijos siūlymu išrinktas Savivaldybės meras Šarūnas Laužikas tampąs ir šios partijos įkaitu bei įrankiu formuojant Savivaldybės administracijos vadovybę. Tai patvirtina Šilutės rajono savivaldybės tarybos paskutiniai sprendimai dėl savivaldybės administracijos vadovybės sudarymo ir jos vadovams nepagrįstų algos priemokų skyrimo. Taip pat tvirtinama, kad meras Šarūnas Laužikas, prieš renkant jį į šias pareigas, nuslėpęs nuo Savivaldybės tarybos ir LR Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje, kad neatsisakė individualios veiklos pagal verslo liudijimą ir, prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų Ventėje.
Opozicijos atstovai įteikė mero referentei paklausimą, kuriame prašoma atsakyti arba nukreipti galintiems šį reikalą išnagrinėti dėl paramos skyrimo Šarūnui Laužikui teisėtumo. Tarybos narys Edvardas Vitkauskas sakė, kad opozicijos iniciatyva paklausimai anksčiau išsiųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, Nacionalinei mokėjimo agentūrai, Vyriausybės atstovui Klaipėdoje.
E. Vitkauską taip pat stebina ketinimai pardavus kelis savivaldybės pastatus žymiai sumažinti savivaldybės skolas: „Vieša paslaptis, kad vienas iš valdančiosios daugumos vadovų užsiima nekilnojamuoju turtu. Ne visi Lietuvos investuotojai žino apie privatizuojamus Šilutėje objektus, todėl vietiniai gali pasipelnyti pigiai įsigydami ir perparduodami. Kad pavyks surinkti apie 10 milijonų litų už privatizuojamus pastatus, tikėtis nelogiška, nes Privatizavimo komisijoje brangiausi pastatai buvo parduodami už 200-300 tūkst. litų, o už 6-7 pastatus planuojama gauti 10 milijonų“.
Tarybos narys Algirdas Gečas apgailestavo, kad liepos mėnesį parengta sporto struktūros pertvarkos programa įstrigo. „Mano manymu, rajono sporte yra sąstingis ir sporto vadovų noras pataikaujant valdžiai išlikti šiltose vietelėse. Reikalinga reforma išjudinti sporto gyvenimą, kuris virto užakusia pelke“, – kalbėjo buvęs Sporto tarybos pirmininkas A. Gečas.
Buvęs Savivaldybės administracijos vadovas Raimundas Ambrozaitis pasigyrė, kad jiems pavykę sumažinti Savivaldybės skolų naštą. Anot jo, pradėjus eiti administracijos direktoriaus pareigas bendra skola sudarė apie 51,9 mln. Lt, o šių metų sausio 1 d. – 50,1 mln. Lt. Tą pasiekę sugriežtinę komunalinių atliekų surinkimo kontrolę, bendradarbiaudami su Vyriausybe ir Finansų ministerija.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kryžius primins KGB nukankintas aukas

Vakar (spalio 24 d.) Vilkyškiuose, Šv. Onos bažnyčioje, šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas Algirdas Jurevičius. Po pamaldų šventoriuje buvo pašventintas 8 metrų aukščio ąžuolinis kryžius, skirtas šios bažnyčios rūsiuose sovietinių KGB smogikų nukankintoms aukoms atminti.  Aukštąjį kryžių sumeistravo Plungės krašto kryždirbys Antanas Vaškys, gyvenantis Plokščių kaime. Tinklaraščiui bernardinai.lt jis pasakęs: „Aš darau taip, kaip mūsų patriarchas Svirskis įvedė madą, kai kryžius, koplytstulpis ir skulptūra drožiami iš to paties medžio gabalo. Dauguma meistrų jau dirbame tokiu principu. Nes ir darbai dabar

Šiandien – Lietuvos Konstitucijos diena

Konstitucijos

Šiandien, spalio 25-ąją minime 29-ąsias Nepriklausomos Lietuvos Konstitucijos metines, jau penkioliktą kartą surengtas Konstitucijos egzaminas.  Nugalėtojų laukia specialus Prezidento Gitano Nausėdos įsteigtas prizas, taip pat jie bus apdovanoti Teisingumo ministerijos prizais. Per keturiolika Konstitucijos egzamino gyvavimo metų konstitucines žinias pasitikrino apie 400 tūkst. žmonių – maždaug kas septintas Lietuvos pilietis. Dabartinė Lietuvos Respublikos Konstitucija (lot. constitutio „nustatymas“) buvo priimta 1992 m. spalio 25 d. referendume.  Tai pagrindinis valstybės įstatymas, turintis aukščiausią teisinę galią, nustatantis šalies politinės, teisinės ir ekonominės sistemos

Kas dar paskui Skvernelį?

Demokratų partija „Vardan Lietuvos“. Jau rašėme, kad ją steigia Saulius Skvernelis su bendraminčiais. Ar šilutiškiai iš Regionų partijos pereis į šią partiją? Panašu, kad dar du Šilutės r. savivaldybės tarybos nariai, priklausantys Regionų partijos Šilutės skyriui, stovi pasirinkimo kryžkelėje… Šilutės rajone tiesiogiai į Seimą išrinktas šiame krašte gimęs, užaugęs ir Šilutėje mokęsis Zigmantas Balčytis jau pasirinko Sauliaus Skvernelio ir bendraminčių komandą Seime, perėjo į jų frakciją ir ketina prisidėti prie Demokratų partijos „Vardan Lietuvos“ steigimo bei stoti į ją. Primename,

Mokinių rudens atostogos pailgės dviem dienomis

rudens atostogos

Visiems mokiniams dviem dienomis pratęsiamos rudens atostogos: tiek, kad po Vėlinių būtų grįžtama į klases praėjus inkubaciniam Covid-19 virusinės ligos laikotarpiui, t. y. septynioms dienoms. Mokinių atostogos prasidės lapkričio 3 d., į mokyklas jie grįš lapkričio 10 d. Anksčiau grįžimas buvo numatytas lapkričio 8 d. Matant blogėjančią situaciją šalyje, rekomenduojama vengti kontaktų, tačiau paprastai per šventines dienas padaugėja susitikimų, žmonės lankosi pas gimines, tuomet auga ir užsikrėtimo tikimybė. Ministerija prašo tėvų sąmoningumo ir pasirūpinti, kad vaikai vengtų nebūtinų susibūrimų. Per

Taip pat skaitykite