Viešai prisistačiusi, opozicija pažėrė kaltinimų

Spaudos konferencijoje naujos opozicijos narių sąrašą perskaitė atstatydintoji merė Daiva Žebelienė.

Šilutės r. tarybos politinės mažumos atstovai surengė spaudos konferenciją, kurioje viešai pristatė suformuotą Tarybos opoziciją iš 12 politikų, išplatino pareiškimą, kuriame pateikta kaltinimų ir priekaištų dabartinei valdančiajai daugumai.

Naująją Šilutės r. savivaldybės tarybos opoziciją pristatė Tarybos narė Daiva Žebelienė. Be jos, opozicijos sąraše atsidūrė Algirdas Balčytis, Vladas Kainovaitis, Steponas Kazlauskas, Antanas Kubaitis, Algirdas Gečas, Vytautas Laurinaitis, Jonas Purlys, Alfonsas Vanagas, Edvardas Vitkauskas, Saulius Vytuvis. Opozicijos vadovas – Arvydas Jakas. Tiesa, po šiuo sąrašu dar nėra šiuo metu išvykusio Stepono Kazlausko parašo, tačiau spaudos konferencijos dalyviai sakė, kad jis pasirašys sugrįžęs.
Spaudos konferencijoje visos opozicijos strėlės lėkė į valdančiąją daugumą ir buvusius valdančiuosius palikusį merą Šarūną Laužiką. Opozicija viešai pareiškė, kad naujas valdančiosios daugumos ir naujai išrinkto mero Šarūno Laužiko požiūris į Šilutės r. savivaldybės valdymą esąs destruktyvus ir neparemtas nuosekliu strateginių Tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimu.
Spaudos konferencijos rengėjų teigimu, Darbo partijos frakcijos siūlymu išrinktas Savivaldybės meras Šarūnas Laužikas tampąs ir šios partijos įkaitu bei įrankiu formuojant Savivaldybės administracijos vadovybę. Tai patvirtina Šilutės rajono savivaldybės tarybos paskutiniai sprendimai dėl savivaldybės administracijos vadovybės sudarymo ir jos vadovams nepagrįstų algos priemokų skyrimo. Taip pat tvirtinama, kad meras Šarūnas Laužikas, prieš renkant jį į šias pareigas, nuslėpęs nuo Savivaldybės tarybos ir LR Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje, kad neatsisakė individualios veiklos pagal verslo liudijimą ir, prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų Ventėje.
Opozicijos atstovai įteikė mero referentei paklausimą, kuriame prašoma atsakyti arba nukreipti galintiems šį reikalą išnagrinėti dėl paramos skyrimo Šarūnui Laužikui teisėtumo. Tarybos narys Edvardas Vitkauskas sakė, kad opozicijos iniciatyva paklausimai anksčiau išsiųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, Nacionalinei mokėjimo agentūrai, Vyriausybės atstovui Klaipėdoje.
E. Vitkauską taip pat stebina ketinimai pardavus kelis savivaldybės pastatus žymiai sumažinti savivaldybės skolas: „Vieša paslaptis, kad vienas iš valdančiosios daugumos vadovų užsiima nekilnojamuoju turtu. Ne visi Lietuvos investuotojai žino apie privatizuojamus Šilutėje objektus, todėl vietiniai gali pasipelnyti pigiai įsigydami ir perparduodami. Kad pavyks surinkti apie 10 milijonų litų už privatizuojamus pastatus, tikėtis nelogiška, nes Privatizavimo komisijoje brangiausi pastatai buvo parduodami už 200-300 tūkst. litų, o už 6-7 pastatus planuojama gauti 10 milijonų“.
Tarybos narys Algirdas Gečas apgailestavo, kad liepos mėnesį parengta sporto struktūros pertvarkos programa įstrigo. „Mano manymu, rajono sporte yra sąstingis ir sporto vadovų noras pataikaujant valdžiai išlikti šiltose vietelėse. Reikalinga reforma išjudinti sporto gyvenimą, kuris virto užakusia pelke“, – kalbėjo buvęs Sporto tarybos pirmininkas A. Gečas.
Buvęs Savivaldybės administracijos vadovas Raimundas Ambrozaitis pasigyrė, kad jiems pavykę sumažinti Savivaldybės skolų naštą. Anot jo, pradėjus eiti administracijos direktoriaus pareigas bendra skola sudarė apie 51,9 mln. Lt, o šių metų sausio 1 d. – 50,1 mln. Lt. Tą pasiekę sugriežtinę komunalinių atliekų surinkimo kontrolę, bendradarbiaudami su Vyriausybe ir Finansų ministerija.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite