Viešai prisistačiusi, opozicija pažėrė kaltinimų

Spaudos konferencijoje naujos opozicijos narių sąrašą perskaitė atstatydintoji merė Daiva Žebelienė.

Šilutės r. tarybos politinės mažumos atstovai surengė spaudos konferenciją, kurioje viešai pristatė suformuotą Tarybos opoziciją iš 12 politikų, išplatino pareiškimą, kuriame pateikta kaltinimų ir priekaištų dabartinei valdančiajai daugumai.

Naująją Šilutės r. savivaldybės tarybos opoziciją pristatė Tarybos narė Daiva Žebelienė. Be jos, opozicijos sąraše atsidūrė Algirdas Balčytis, Vladas Kainovaitis, Steponas Kazlauskas, Antanas Kubaitis, Algirdas Gečas, Vytautas Laurinaitis, Jonas Purlys, Alfonsas Vanagas, Edvardas Vitkauskas, Saulius Vytuvis. Opozicijos vadovas – Arvydas Jakas. Tiesa, po šiuo sąrašu dar nėra šiuo metu išvykusio Stepono Kazlausko parašo, tačiau spaudos konferencijos dalyviai sakė, kad jis pasirašys sugrįžęs.
Spaudos konferencijoje visos opozicijos strėlės lėkė į valdančiąją daugumą ir buvusius valdančiuosius palikusį merą Šarūną Laužiką. Opozicija viešai pareiškė, kad naujas valdančiosios daugumos ir naujai išrinkto mero Šarūno Laužiko požiūris į Šilutės r. savivaldybės valdymą esąs destruktyvus ir neparemtas nuosekliu strateginių Tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimu.
Spaudos konferencijos rengėjų teigimu, Darbo partijos frakcijos siūlymu išrinktas Savivaldybės meras Šarūnas Laužikas tampąs ir šios partijos įkaitu bei įrankiu formuojant Savivaldybės administracijos vadovybę. Tai patvirtina Šilutės rajono savivaldybės tarybos paskutiniai sprendimai dėl savivaldybės administracijos vadovybės sudarymo ir jos vadovams nepagrįstų algos priemokų skyrimo. Taip pat tvirtinama, kad meras Šarūnas Laužikas, prieš renkant jį į šias pareigas, nuslėpęs nuo Savivaldybės tarybos ir LR Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje, kad neatsisakė individualios veiklos pagal verslo liudijimą ir, prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų Ventėje.
Opozicijos atstovai įteikė mero referentei paklausimą, kuriame prašoma atsakyti arba nukreipti galintiems šį reikalą išnagrinėti dėl paramos skyrimo Šarūnui Laužikui teisėtumo. Tarybos narys Edvardas Vitkauskas sakė, kad opozicijos iniciatyva paklausimai anksčiau išsiųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, Nacionalinei mokėjimo agentūrai, Vyriausybės atstovui Klaipėdoje.
E. Vitkauską taip pat stebina ketinimai pardavus kelis savivaldybės pastatus žymiai sumažinti savivaldybės skolas: „Vieša paslaptis, kad vienas iš valdančiosios daugumos vadovų užsiima nekilnojamuoju turtu. Ne visi Lietuvos investuotojai žino apie privatizuojamus Šilutėje objektus, todėl vietiniai gali pasipelnyti pigiai įsigydami ir perparduodami. Kad pavyks surinkti apie 10 milijonų litų už privatizuojamus pastatus, tikėtis nelogiška, nes Privatizavimo komisijoje brangiausi pastatai buvo parduodami už 200-300 tūkst. litų, o už 6-7 pastatus planuojama gauti 10 milijonų“.
Tarybos narys Algirdas Gečas apgailestavo, kad liepos mėnesį parengta sporto struktūros pertvarkos programa įstrigo. „Mano manymu, rajono sporte yra sąstingis ir sporto vadovų noras pataikaujant valdžiai išlikti šiltose vietelėse. Reikalinga reforma išjudinti sporto gyvenimą, kuris virto užakusia pelke“, – kalbėjo buvęs Sporto tarybos pirmininkas A. Gečas.
Buvęs Savivaldybės administracijos vadovas Raimundas Ambrozaitis pasigyrė, kad jiems pavykę sumažinti Savivaldybės skolų naštą. Anot jo, pradėjus eiti administracijos direktoriaus pareigas bendra skola sudarė apie 51,9 mln. Lt, o šių metų sausio 1 d. – 50,1 mln. Lt. Tą pasiekę sugriežtinę komunalinių atliekų surinkimo kontrolę, bendradarbiaudami su Vyriausybe ir Finansų ministerija.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ir šią savaitę sinoptikai žada lietaus, o šilumos – iki 25 laipsnių

Ši savaitė ir Šilutės krašte prasidėjo vis su lietumi, netrūko saulės ir vėjo. Tačiau karščių jau nebėra. Pirmadienį, rugpjūčio 2 d., itin drėgnus orus atnešęs ciklonas po truputį keliavo šiaurinių platumų link. Buvo ir lietaus, tačiau negausiai, o šilumos irgi netrūko. Rugpjūčio 3-ios, antradienio, naktį vietomis trumpas lietus, kai kur galima perkūnija. Vėjas pietvakarių, vakarų, pajūryje – šiaurės vakarų 7-12 m/s, pajūryje gūsiai 15-17 m/s. Žemiausia temperatūra 10-15, pajūryje 16-18 laipsnių. Dieną daug kur trumpas lietus, vietomis su perkūnija. Vėjas

Jau pradeda žydėti rykštenės: skinkite negailėdami

Pievos ir patvoriai jau geltonuoja – pradeda žydėti rykštenės. Jos mėgstamos dėl ryškios spalvos, be to, ilgai laikosi pamerktos. Aplinkosaugininkai ragina šį invazinį augalą skinti kad ir glėbiais – taip sumažinsime jo paplitimą. Tačiau įspėja nuvytusių žiedynų nemesti kur pakliuvo, tik į kompostavimo įrenginius ar žaliųjų atliekų aikšteles, kad nepaplistų sėklos. Į Lietuvos invazinių rūšių sąrašą šiuo metu įtrauktos trys rykštenių rūšys: kanadinė rykštenė, aukštoji rykštenė ir didžioji (vėlyvoji) rykštenė.Jos pradeda žydėti apie vasaros vidurį, o baigia rudenį. Visos jos

Pagerbkite tikrą Mokytoją – teikite kandidatūras „Metų mokytojo“ premijai gauti

Šilutės rajono savivaldybės taryba priėmė sprendimą įsteigti „Metų mokytojo“ nominaciją. Galbūt nėra svarbiausia dovana, piniginė premija. Svarbiausia, kad krašto bendruomenei suteikta proga iš geriausių mokytojų pasiūlyti kandidatūras ir švęsti, džiaugtis per iškilmes, kai bus pagerbiamas „Metų mokytojas“. Savivaldybė, kviesdama teikti kandidatūras, interneto svetainėje tikina neabejojanti, kad jūsų mokykloje yra tas išskirtinis – pilietiškas, inovatyvus, jaunąją kartą įkvėpti gebantis, kolegas motyvuojantis ir bendruomenę buriantis Mokytojas. Jei taip – kviečiame jį nominuoti, užpildant nustatytos formos rekomendaciją, kartu pateikiant kandidato sutikimą dėl asmens

Pratęsiamas išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminas nedidelių saulės elektrinių įsigijimui

Lietuvos Respublikos energetikos ministerija, siekdama užtikrinti sklandų išlaidų kompensavimo, nedidelių, iki 10 KW galios saulės elektrinių įsigijimui iš elektrinių parkų procesą, pratęsė išlaidų kompensavimo prašymų teikimo terminą dviem mėnesiams iki 2021 metų rugsėjo 30 d. Įgyvendinimo terminas pratęstas pareiškėjams 2020 m. liepos mėn. teikusiems paraiškas kompensacinei išmokai pagal priemonę „AIE namų ūkiams (įsigijimas iš elektrinių parkų)“ gauti. Sprendimas buvo priimtas, atsižvelgiant į gausų pateiktų paraiškų skaičių ir karantino metu sulėtėjusį reikalingų dokumentų tvarkymo procesą, neigiamą COVID-19 pandemijos poveikį elektrinių parkų

Taip pat skaitykite