Viešai prisistačiusi, opozicija pažėrė kaltinimų

Spaudos konferencijoje naujos opozicijos narių sąrašą perskaitė atstatydintoji merė Daiva Žebelienė.

Šilutės r. tarybos politinės mažumos atstovai surengė spaudos konferenciją, kurioje viešai pristatė suformuotą Tarybos opoziciją iš 12 politikų, išplatino pareiškimą, kuriame pateikta kaltinimų ir priekaištų dabartinei valdančiajai daugumai.

Naująją Šilutės r. savivaldybės tarybos opoziciją pristatė Tarybos narė Daiva Žebelienė. Be jos, opozicijos sąraše atsidūrė Algirdas Balčytis, Vladas Kainovaitis, Steponas Kazlauskas, Antanas Kubaitis, Algirdas Gečas, Vytautas Laurinaitis, Jonas Purlys, Alfonsas Vanagas, Edvardas Vitkauskas, Saulius Vytuvis. Opozicijos vadovas – Arvydas Jakas. Tiesa, po šiuo sąrašu dar nėra šiuo metu išvykusio Stepono Kazlausko parašo, tačiau spaudos konferencijos dalyviai sakė, kad jis pasirašys sugrįžęs.
Spaudos konferencijoje visos opozicijos strėlės lėkė į valdančiąją daugumą ir buvusius valdančiuosius palikusį merą Šarūną Laužiką. Opozicija viešai pareiškė, kad naujas valdančiosios daugumos ir naujai išrinkto mero Šarūno Laužiko požiūris į Šilutės r. savivaldybės valdymą esąs destruktyvus ir neparemtas nuosekliu strateginių Tarybos veiklos planų ir prioritetinių projektų įgyvendinimu.
Spaudos konferencijos rengėjų teigimu, Darbo partijos frakcijos siūlymu išrinktas Savivaldybės meras Šarūnas Laužikas tampąs ir šios partijos įkaitu bei įrankiu formuojant Savivaldybės administracijos vadovybę. Tai patvirtina Šilutės rajono savivaldybės tarybos paskutiniai sprendimai dėl savivaldybės administracijos vadovybės sudarymo ir jos vadovams nepagrįstų algos priemokų skyrimo. Taip pat tvirtinama, kad meras Šarūnas Laužikas, prieš renkant jį į šias pareigas, nuslėpęs nuo Savivaldybės tarybos ir LR Vyriausybės atstovo Klaipėdos apskrityje, kad neatsisakė individualios veiklos pagal verslo liudijimą ir, prisidengdamas nepelno projektu, siekia valstybės biudžeto bei Europos Sąjungos fondų lėšomis modernizuoti privačią prieplauką prie savo namų Ventėje.
Opozicijos atstovai įteikė mero referentei paklausimą, kuriame prašoma atsakyti arba nukreipti galintiems šį reikalą išnagrinėti dėl paramos skyrimo Šarūnui Laužikui teisėtumo. Tarybos narys Edvardas Vitkauskas sakė, kad opozicijos iniciatyva paklausimai anksčiau išsiųsti Vyriausiajai tarnybinės etikos komisijai, Nacionalinei mokėjimo agentūrai, Vyriausybės atstovui Klaipėdoje.
E. Vitkauską taip pat stebina ketinimai pardavus kelis savivaldybės pastatus žymiai sumažinti savivaldybės skolas: „Vieša paslaptis, kad vienas iš valdančiosios daugumos vadovų užsiima nekilnojamuoju turtu. Ne visi Lietuvos investuotojai žino apie privatizuojamus Šilutėje objektus, todėl vietiniai gali pasipelnyti pigiai įsigydami ir perparduodami. Kad pavyks surinkti apie 10 milijonų litų už privatizuojamus pastatus, tikėtis nelogiška, nes Privatizavimo komisijoje brangiausi pastatai buvo parduodami už 200-300 tūkst. litų, o už 6-7 pastatus planuojama gauti 10 milijonų“.
Tarybos narys Algirdas Gečas apgailestavo, kad liepos mėnesį parengta sporto struktūros pertvarkos programa įstrigo. „Mano manymu, rajono sporte yra sąstingis ir sporto vadovų noras pataikaujant valdžiai išlikti šiltose vietelėse. Reikalinga reforma išjudinti sporto gyvenimą, kuris virto užakusia pelke“, – kalbėjo buvęs Sporto tarybos pirmininkas A. Gečas.
Buvęs Savivaldybės administracijos vadovas Raimundas Ambrozaitis pasigyrė, kad jiems pavykę sumažinti Savivaldybės skolų naštą. Anot jo, pradėjus eiti administracijos direktoriaus pareigas bendra skola sudarė apie 51,9 mln. Lt, o šių metų sausio 1 d. – 50,1 mln. Lt. Tą pasiekę sugriežtinę komunalinių atliekų surinkimo kontrolę, bendradarbiaudami su Vyriausybe ir Finansų ministerija.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

NIKO Kintuose koncertavo vienuoliktą kartą

Šią vasarą muzikos rajone netrūksta: trankiai nuskambėjo miestelių šventės, vyko tradiciniai renginiai – „Muzikuojanti Rusnės sala“ ir Rusnės festivalis. Artėja Žolinė. Tačiau ilgiausiai besitęsiantis Kintų muzikos festivalis kiekvienais metais turi ką pasiūlyti ir pačiam išrankiausiam žiūrovui. Gražų sekmadienio vakarą į Kintų didžiąją bažnyčią rinkosi kamerinės muzikos gerbėjai iš viso rajono ir ne tik pasižiūrėti ir pasiklausyti NIKO koncerto. Šio kamerinio orkestro muzika Kintuose skambėjo jau vienuoliktą kartą. Naujų idėjų kamerinis orkestras (Niko) – tai styginių instrumentų ansamblis, kurį 2006 metais

Kaip išsirinkti kompiuterį kiekvieno mokinio ir studento poreikiams?

Nešiojamasis kompiuteris jau seniai tapo neatsiejama dažno moksleivio ir studento akademinio gyvenimo dalimi. Tačiau jaunuoliai kompiuterius naudoja ne tik mokslams. Įrenginių aktyviai ieškoma kūrybiniam darbui bei laisvalaikiui. „Senukų“ ekspertai išskiria svarbiausius nešiojamųjų kompiuterių parametrus skirtingų poreikių turintiems jaunuoliams, ir aptaria priedus, palengvinsiančius darbą. Kas svarbu mokslų reikmėms? Nors nuslūgus pandemijai mokiniai grįžo atgal į mokymosi įstaigas, dalis mokyklinės veiklos tikriausiai taip ir liks virtualioje erdvėje. Prekybos tinklo duomenimis, šiuo metu klientai aktyviai ruošiasi naujiems mokslo metams ir ieško kompiuterių tiek

Lietuvos bankas išleidžia naujas monetas, skirtas pasakai apie Zuikį Puikį

Lietuvos bankas išleidžia kolekcines monetas, skirtas pasakai „Zuikis Puikis” (eiliuotos pasakos autorius – Eduardas Mieželaitis). Išleidžiamos dviejų nominalų monetos – 5 eurų sidabro ir 1,50 euro vario ir nikelio lydinio. Monetų reverse akyliausieji gali surasti visą lietuvių kalbos abėcėlę. Mokslo metų pradžios proga „Zuikis Puikis“ – antroji pasaka, kuri įamžinta monetų serijoje „Mano pasakos”. Seriją 2021 m. pradėjo monetos, skirtos pasakai „Eglė – žalčių karalienė”. „Žaismingai, bet kartu ir pamokančiai Zuikio Puikio istorijai skirtas monetas išleidžiame artėjant naujųjų mokslo metų

Brangstantis pragyvenimas didina skurstančiųjų gretas

Lietuvoje infliacija ir toliau auga, nors jos tempai nėra tokie spartūs. Lietuvos statistikos departamento duomenimis, liepą, palyginti su šių metų birželiu, buvo fiksuojamas 1,2 proc. kainų augimas. Metinė infliacija liepą pasiekė 21,6 proc. Per metus pabrango praktiškai viskas: vartojimo prekių kainos padidėjo 25,6 proc., paslaugų – 12,3 proc. Pramogų, pietų restoranuose ar atostogų sumenkus pajamoms galima atsisakyti, tačiau maistas ir būsto išlaikymas – tos kategorijos, kur taupymo galimybės ribotos. Statistikos departamento skaičiavimais, būsto išlaikymas – vanduo, elektra, dujos bei kitas

Taip pat skaitykite