Vienkartinė išmoka sulaukus naujagimio – 550 Eur

Šilutės rajono savivaldybės Taryba ketina apsispręsti dėl papildomos vienkartinės paramos (išmokos) gimus vaikui skyrimo ir mokėjimo Šilutės rajono savivaldybėje.

Lėšų tokiai paramai numatoma einamųjų metų savivaldybės biudžete.

Vienkartinė išmoka tektų naujagimiams, jei nors vienas iš jų tėvų ne mažiau kaip 12 mėnesių iki vaiko gimimo įstatymo nustatyta tvarka yra deklaravęs gyvenamąją vietą Šilutės rajono savivaldybėje arba buvo įtrauktas į gyvenamosios vietos neturinčių asmenų apskaitą Šilutės r. savivaldybėje ir faktiškai gyvena šios savivaldybės teritorijoje.

Išmokos dydis – 10 bazinių socialinių išmokos dydžių (55 Eur), tad išmoka sudarytų 550 Eur.

Papildoma vienkartinė parama (išmoka) gimus vaikui skiriama pareiškėjui (vaiko motinai arba tėvui) pateikus prašymą ir jeigu dėl jos kreipiamasi ne vėliau kaip per 12 mėnesių nuo vaiko gimimo dienos.

Parama (išmoka) skiriama Šilutės r. savivaldybės administracijos Socialinės paramos skyriaus vedėjo (toliau – Socialinės paramos skyrius) arba seniūnijos seniūno sprendimu.

Išmoka neskiriama, jeigu vaikas gimė negyvas; kreipiantis dėl išmokos skyrimo vaikas yra išlaikomas (nemokamai gauna nakvynę, maistą ir kitas paslaugas) valstybės ar savivaldybės finansuojamoje įstaigoje; vaikas gimė iki 2024 m. vasario 29 d.

  • Siūloma, kad išmokos būtų mokamos nuo šių metų kovo 1 d.

Papildoma vienkartinė parama (išmoka) mokama už praėjusį mėnesį, kiekvieno mėnesio 10-25 dienomis pervedant lėšas į pareiškėjo prašyme nurodytą asmeninę sąskaitą.

Papildomos vienkartinės paramos (išmokos), skirtos vaikui, gimusiam socialinę riziką patiriančioje šeimoje, panaudojimo tikslingumą kontroliuoja socialinis darbuotojas darbui su šeima.

Papildoma vienkartinė parama (išmoka) mokama už kiekvieną gimusį vaiką.

Sprendimą tvirtins Savivaldybės taryba.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Jurginės – „Čyru vyru pavasaris, Jurai, mesk skrandą į pašalį“

Lietuvos etnografijos muziejus taip pavadino paskelbtą balandžio 23 d. minimoms Jurginėms skirtą publikaciją. O sinoptikai, balandžio 21-22 dienomis dalį Lietuvos nuklojus sniegui, skrandos nusimesti neragina. Šaltoka, ypač naktimis, kai daug kur stiprios šalnos, trūksta šilumos ir dienomis. Bet yra ir gerų žinių: oras pamažu šyla, gal sulauksime ir žadamų 24 laipsnių šilumos? O šįkart – apie Jurgines. Nemažai turime atmintinų dienų bei metinių švenčių. Bet prisiminti vertėtų dar vieną – balandžio 23 – Šv. Jurgio dieną.  Nuo seno šią dieną

Medikų dienos proga

Lietuvos medicinos darbuotojų dienos proga bus pagerbti nusipelnę šalies medikai. Minint balandžio 27-ąją – Lietuvos medicinos darbuotojų dieną, Sveikatos apsaugos ministerija (SAM) tradiciškai apdovanojimais pagerbs labiausiai nusipelniusius sveikatos apsaugos srityje dirbančius profesionalus, suteikdama 26-iems Nusipelniusio Lietuvos gydytojo, 27-iems – Nusipelniusio Lietuvos slaugytojo ir 23-ims – Nusipelniusio Lietuvos sveikatos apsaugos darbuotojo vardą. 27 Nusipelniusių Lietuvos slaugytojų sąraše – Laimutė Pocienė iš Pagėgių pirminės sveikatos priežiūros centro. Šilutės rajono medikų šiuose sąrašuose nėra. „Šiemet už nuopelnus ir pasiekimus bus apdovanota aštuonios dešimtys

Gyvulininkystės ūkiams siūloma naujovė – pavadavimo ūkyje paslaugos

Žemės ūkio ministerija pradėjo diskusiją su socialiniais parneriais dėl naujos bandomosios pilotinės priemonės „Pavadavimo ūkyje paslaugos“, skirtos šalies gyvulininkystės sektoriui. Šią intervencinę priemonę, pritarus Europos Komisijai, ketinama įtraukti į Lietuvos žemės ūkio ir kaimo plėtros 2023-2027 m. strateginį planą. „Gyvulininkystės ūkiuose pavadavimo paslauga labai aktuali, nes tai sunkus rutininis darbas dėl nepertraukiamo gamybos ciklo, nenormuotos darbo dienos, ypač pieno gamyboje. O siūloma nauja paslauga aktuali ir vyresnio amžiaus, ir jauniesiems ūkininkams“, – sako žemės ūkio ministras Kęstutis Navickas.Pagalba bus skirta

Agrarinės aplinkosaugos veiklose dalyvaujantiems ūkininkams trumpėja įsipareigojimų laikotarpis

Žemės ūkio ministerijai patikslinus Lietuvos kaimo plėtros 2014-2020 metų programos priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ įgyvendinimo taisykles (toliau – AGRO taisyklės), ūkininkams sutrumpintas paskutinių metų įsipareigojimų laikotarpis – dirbti žemę jie gali nelaukdami žemės ūkio naudmenų ir pasėlių deklaravimo pradžios. Pareiškėjai galės vykdyti pasirinktą priemonės „Agrarinė aplinkosauga ir klimatas“ veiklą nuo pirmos paramos paraiškos pateikimo dienos iki paskutinių įsipareigojimo metų gruodžio 31 d., išskyrus atvejus, kai veikloje numatyti specialūs terminai, tada įsipareigojimai turės būti tęsiami iki jų įvykdymo pabaigos. Prisiimtų

Taip pat skaitykite