„Vėtrungių kelias“ kviečia atrasti Mažosios Lietuvos istorijos kodus

Vienos dienos išvyka autobusu: Klaipėda-Šilutė-Pagėgiai-Bitėnai-Vilkyškiai-Smalininkai-Klaipėda.

Maršruto ilgis: apie 300 km;

Data: 2021-07-18

Trukmė: nuo 9.00 val. iki  19.00 val.

Kaina: 35 € asmeniui (į kainą įskaičiuota kelionė su gidu, edukacija pasienio miestelyje, pietūs)

 

Kviečiame į „Vėtrungių kelio“ nuotykių išvyką-žaidimą. Šios kelionės metu jūs sužinosite Mažosios Lietuvos / Rytų Prūsijos miestų ir miestelių istoriją, gyvai patirsite Smalininkų miestelio gyvenimą, vykusį prieš šimtą metų, bei pasimėgausite išskirtiniais krašto patiekalais.

Kelionę pradėsite nuo Klaipėdos pilies (vok. Memelburg) – svarbiausios istorinės miesto dalies,  nuo kurios kūrėsi miestas.

Kita stotelė – Šilutėje (vok. Heydekrug). Dabartinėje Šilutės miesto teritorijoje nuo XVI a.  kūrėsi gyvenvietės (Šilokarčema, Verdainė, Žibai, Barzdūnai, Cintjoniškiai), kurių raida glaudžiai susipynusi su dabartinio miesto praeitimi. Šilutės miesto centrinė gatvė yra urbanistikos paminklas.

Užsuksite į vieną gražiausių evangelikų liuteronų bažnyčių Rytų Prūsijoje – Šilutės Martyno Liuterio evangelikų liuteronų bažnyčią. Ji per Antrąjį pasaulinį karą nenukentėjo. Pasakojama, kad rusų karo komendantas, sužavėtas bažnyčios didingumo ir grožio, įsakė ją užrakinti ir raktus atnešti jam.

Pakeliui į Bitėnus užsuksime į mažiausią miestelį Lietuvoje – Panemunę, kuris įsikūręs Lietuvos ir Kaliningrado srities (Rusija) pasienyje. Šalia teka Nemuno upė, kitoje upės pusėje – Tilžė.

Abu Nemuno krantus jungia karalienės Luizės tiltas. Apie svarbius šios vietos istorinius įvykius lėmusius Europos raidą sužinosite iš gido pasakojimo.

Kita žaidimo stotelė – Bitėnai. Spaudos draudimo laikotarpiu šis kaimas buvo pagrindiniu knygnešių susibūrimo centru. Jis garsėja ir savo gandrų kolonija. Pakeliui sustojimas prie karalienės Luizės tilto, kuris jungia dvi valstybes ir dvi civilizacijas.

Būdami ant Rambyno kalno galėsite pasigrožėti Nemuno – didžiausios ir svarbiausios Lietuvos upės – peizažu. Sužinosite šio kalno svarbą mūsų protėviams, išvysite Tižės bokštus. Pasigrožėję išskirtiniu reginiu nuo Rambyno kalno,  vyksite  į Mociškių palivarką, pašmekioti“ (ragauti) šio krašto kulinarinio paveldo patiekalų: šiupinio, štrudelio ir kafijos.

Toliau keliausite per Viešvilę į Smalininkus. Jūs aplankysite amžinąjį Lietuvos pasienį Smalininkus, kur nusikelsite šimtą metų atgal. Čia Jūsų laukia susitikimai su pasienio tarnyba, mokytoju Ansu, Frau Marta, Smalininkų burmistro žmona – prancūzaite madmuazele Le Kler, kitais personažais. Susipažinsite su Rytų Prūsijos pasienio miestelio istorija, sužinosite, kokios buvo populiariausios kontrabandinės prekės, kuo šio miestelio gyvenimas skyrėsi nuo Didžiosios Lietuvos miestelių.

Šios kelionės metu aplankysite šešias kultūros kelio „Vėtrungių kelias“ vietoves.

Detalus išvykos planas:

9.00 val.– nuo Klaipėdos pilies stovėjimo aikštelės išvykimas į Šilutę;

10.00–10.30 val. – ekskursija po Šilutę;

10.30 val. – vykimas į Bitėnus;

13.00 val. – pietūs Mociškių palivarke;

15.00 val. – teatralizuota ekskursija po Smalininkus;

17.30 val. – vykimas į Klaipėdą.

————————————–

Programa, sudaryta WIND BIKE TOURS vadovės Vilmantės Matutienės, bendradarbiaujant su VĖTRUNGIŲ KELIO operatoriumi – Šilutės kultūros ir pramogų centru, yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Statistinio kandidato portretas – vedęs ir pasiturintis 49 metų vyras

Vasario 3 d., likus 30 dienų iki savivaldybių tarybų ir merų rinkimų, Vyriausioji rinkimų komisija (VRK) visuomenei paskelbė oficialiai registruotų kandidatais į savivaldybių tarybų narius ir merus asmenų sąrašus. Juose – duomenys apie kandidatų išsilavinimą, šeiminę padėtį, deklaruotas pajamas, turtą, sąsajas su juridiniais asmenimis ir kt. 49-erių „Vytautas“ Jei apibendrintume visus VRK turimus duomenis ir iš jų sukurtume vieno statistinio kandidato į savivaldybės tarybos narius ir merus portretą, jis parodytų, kad artėjančiuose rinkimuose dalyvauja beveik 49 metų sulaukęs, santuokoje gyvenantis

Maskuoklis – kosmetinė priemonė, leisianti džiaugtis tobulai atrodančia oda

Drąsiai galima sakyti, kad maskuokliai yra tos priemonės, kurios leis džiaugtis tobulai atrodančia oda. Tad pats metas sužinoti, kaip ir kuo jums gali būti naudinga ši priemonė. Miego trūkumas, nuovargis, stresas – visa tai yra priežastys, dėl kurių paakiai gali būti patamsėję. Nereikia ir sakyti – jie tikrai mūsų nepuošia. Tačiau būtent maskuoklis yra ta priemonė, kuri gali užtikrinti, kad patamsėję paakiai daugiau negadintų jūsų nuotaikos. Priklausomai nuo situacijos, oda gali turėti ir tam tikrų trūkumų – pigmentinių dėmių, spuogelių,

Tarybos nario Audriaus Endzino veiklos apžvalga (ataskaita)

Endzinas

Su kovo mėnesio rinkimais baigiasi šios kadencijos Šilutės rajono savivaldybės tarybos darbas. Sudaromos sąlygos naujai išrinktiems rajono politikams imtis Savivaldybės reikalų. Todėl ši glausta ataskaita yra apie ketverių metų veiklą atstovaujant krašto žmonių interesams Savivaldybės taryboje.   Ir man pačiam, ir kolegoms kilo nemažai idėjų, kurios buvo pristatytos Taryboje. Pradedant nuo Savivaldybės tarybos darbo reglamento tobulinimo iki, pvz., naujagimio kraitelio dalinio finansavimo arba kompensacijų vaikų ugdymui darželių negalinčių lankyti vaikų tėvams. Deja, reikia pripažinti, kad ir kokius siūlymus Savivaldybės taryboje teikiau tiek aš

Savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose nustatyta korupcijos rizikos

Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) atliko korupcijos rizikos analizę Alytaus miesto, Jonavos, Kėdainių, Šiaulių, Šilutės ir Tauragės rajonų savivaldybių komunalinių atliekų tvarkymo procesuose. Nustatyta, kad komunalinių atliekų tvarkymas ir administravimas skirtingose savivaldybėse nėra pakankamai kontroliuojamas, o šioms paslaugoms įsigyti vykdomuose viešuosiuose pirkimuose – trūksta skaidrumo. Itin didelė veiklos laisvė Pastebėta, kad galiojančios teisės aktų nuostatos ne visais atvejais įgalina savivaldybes efektyviai vykdyti teikiamos komunalinių atliekų tvarkymo paslaugos kontrolės funkcijas, o kai kuriais atvejais komunalinių atliekų tvarkymo sistemų administratoriams yra suteikta itin

Taip pat skaitykite