„Vėtrungių kelias“ kviečia atrasti Mažosios Lietuvos istorijos kodus

Vienos dienos išvyka autobusu: Klaipėda-Šilutė-Pagėgiai-Bitėnai-Vilkyškiai-Smalininkai-Klaipėda.

Maršruto ilgis: apie 300 km;

Data: 2021-07-18

Trukmė: nuo 9.00 val. iki  19.00 val.

Kaina: 35 € asmeniui (į kainą įskaičiuota kelionė su gidu, edukacija pasienio miestelyje, pietūs)

 

Kviečiame į „Vėtrungių kelio“ nuotykių išvyką-žaidimą. Šios kelionės metu jūs sužinosite Mažosios Lietuvos / Rytų Prūsijos miestų ir miestelių istoriją, gyvai patirsite Smalininkų miestelio gyvenimą, vykusį prieš šimtą metų, bei pasimėgausite išskirtiniais krašto patiekalais.

Kelionę pradėsite nuo Klaipėdos pilies (vok. Memelburg) – svarbiausios istorinės miesto dalies,  nuo kurios kūrėsi miestas.

Kita stotelė – Šilutėje (vok. Heydekrug). Dabartinėje Šilutės miesto teritorijoje nuo XVI a.  kūrėsi gyvenvietės (Šilokarčema, Verdainė, Žibai, Barzdūnai, Cintjoniškiai), kurių raida glaudžiai susipynusi su dabartinio miesto praeitimi. Šilutės miesto centrinė gatvė yra urbanistikos paminklas.

Užsuksite į vieną gražiausių evangelikų liuteronų bažnyčių Rytų Prūsijoje – Šilutės Martyno Liuterio evangelikų liuteronų bažnyčią. Ji per Antrąjį pasaulinį karą nenukentėjo. Pasakojama, kad rusų karo komendantas, sužavėtas bažnyčios didingumo ir grožio, įsakė ją užrakinti ir raktus atnešti jam.

Pakeliui į Bitėnus užsuksime į mažiausią miestelį Lietuvoje – Panemunę, kuris įsikūręs Lietuvos ir Kaliningrado srities (Rusija) pasienyje. Šalia teka Nemuno upė, kitoje upės pusėje – Tilžė.

Abu Nemuno krantus jungia karalienės Luizės tiltas. Apie svarbius šios vietos istorinius įvykius lėmusius Europos raidą sužinosite iš gido pasakojimo.

Kita žaidimo stotelė – Bitėnai. Spaudos draudimo laikotarpiu šis kaimas buvo pagrindiniu knygnešių susibūrimo centru. Jis garsėja ir savo gandrų kolonija. Pakeliui sustojimas prie karalienės Luizės tilto, kuris jungia dvi valstybes ir dvi civilizacijas.

Būdami ant Rambyno kalno galėsite pasigrožėti Nemuno – didžiausios ir svarbiausios Lietuvos upės – peizažu. Sužinosite šio kalno svarbą mūsų protėviams, išvysite Tižės bokštus. Pasigrožėję išskirtiniu reginiu nuo Rambyno kalno,  vyksite  į Mociškių palivarką, pašmekioti“ (ragauti) šio krašto kulinarinio paveldo patiekalų: šiupinio, štrudelio ir kafijos.

Toliau keliausite per Viešvilę į Smalininkus. Jūs aplankysite amžinąjį Lietuvos pasienį Smalininkus, kur nusikelsite šimtą metų atgal. Čia Jūsų laukia susitikimai su pasienio tarnyba, mokytoju Ansu, Frau Marta, Smalininkų burmistro žmona – prancūzaite madmuazele Le Kler, kitais personažais. Susipažinsite su Rytų Prūsijos pasienio miestelio istorija, sužinosite, kokios buvo populiariausios kontrabandinės prekės, kuo šio miestelio gyvenimas skyrėsi nuo Didžiosios Lietuvos miestelių.

Šios kelionės metu aplankysite šešias kultūros kelio „Vėtrungių kelias“ vietoves.

Detalus išvykos planas:

9.00 val.– nuo Klaipėdos pilies stovėjimo aikštelės išvykimas į Šilutę;

10.00–10.30 val. – ekskursija po Šilutę;

10.30 val. – vykimas į Bitėnus;

13.00 val. – pietūs Mociškių palivarke;

15.00 val. – teatralizuota ekskursija po Smalininkus;

17.30 val. – vykimas į Klaipėdą.

————————————–

Programa, sudaryta WIND BIKE TOURS vadovės Vilmantės Matutienės, bendradarbiaujant su VĖTRUNGIŲ KELIO operatoriumi – Šilutės kultūros ir pramogų centru, yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite