„Vėtrungių kelias“ kviečia atrasti Mažosios Lietuvos istorijos kodus

Vienos dienos išvyka autobusu: Klaipėda-Šilutė-Pagėgiai-Bitėnai-Vilkyškiai-Smalininkai-Klaipėda.

Maršruto ilgis: apie 300 km;

Data: 2021-07-18

Trukmė: nuo 9.00 val. iki  19.00 val.

Kaina: 35 € asmeniui (į kainą įskaičiuota kelionė su gidu, edukacija pasienio miestelyje, pietūs)

 

Kviečiame į „Vėtrungių kelio“ nuotykių išvyką-žaidimą. Šios kelionės metu jūs sužinosite Mažosios Lietuvos / Rytų Prūsijos miestų ir miestelių istoriją, gyvai patirsite Smalininkų miestelio gyvenimą, vykusį prieš šimtą metų, bei pasimėgausite išskirtiniais krašto patiekalais.

Kelionę pradėsite nuo Klaipėdos pilies (vok. Memelburg) – svarbiausios istorinės miesto dalies,  nuo kurios kūrėsi miestas.

Kita stotelė – Šilutėje (vok. Heydekrug). Dabartinėje Šilutės miesto teritorijoje nuo XVI a.  kūrėsi gyvenvietės (Šilokarčema, Verdainė, Žibai, Barzdūnai, Cintjoniškiai), kurių raida glaudžiai susipynusi su dabartinio miesto praeitimi. Šilutės miesto centrinė gatvė yra urbanistikos paminklas.

Užsuksite į vieną gražiausių evangelikų liuteronų bažnyčių Rytų Prūsijoje – Šilutės Martyno Liuterio evangelikų liuteronų bažnyčią. Ji per Antrąjį pasaulinį karą nenukentėjo. Pasakojama, kad rusų karo komendantas, sužavėtas bažnyčios didingumo ir grožio, įsakė ją užrakinti ir raktus atnešti jam.

Pakeliui į Bitėnus užsuksime į mažiausią miestelį Lietuvoje – Panemunę, kuris įsikūręs Lietuvos ir Kaliningrado srities (Rusija) pasienyje. Šalia teka Nemuno upė, kitoje upės pusėje – Tilžė.

Abu Nemuno krantus jungia karalienės Luizės tiltas. Apie svarbius šios vietos istorinius įvykius lėmusius Europos raidą sužinosite iš gido pasakojimo.

Kita žaidimo stotelė – Bitėnai. Spaudos draudimo laikotarpiu šis kaimas buvo pagrindiniu knygnešių susibūrimo centru. Jis garsėja ir savo gandrų kolonija. Pakeliui sustojimas prie karalienės Luizės tilto, kuris jungia dvi valstybes ir dvi civilizacijas.

Būdami ant Rambyno kalno galėsite pasigrožėti Nemuno – didžiausios ir svarbiausios Lietuvos upės – peizažu. Sužinosite šio kalno svarbą mūsų protėviams, išvysite Tižės bokštus. Pasigrožėję išskirtiniu reginiu nuo Rambyno kalno,  vyksite  į Mociškių palivarką, pašmekioti“ (ragauti) šio krašto kulinarinio paveldo patiekalų: šiupinio, štrudelio ir kafijos.

Toliau keliausite per Viešvilę į Smalininkus. Jūs aplankysite amžinąjį Lietuvos pasienį Smalininkus, kur nusikelsite šimtą metų atgal. Čia Jūsų laukia susitikimai su pasienio tarnyba, mokytoju Ansu, Frau Marta, Smalininkų burmistro žmona – prancūzaite madmuazele Le Kler, kitais personažais. Susipažinsite su Rytų Prūsijos pasienio miestelio istorija, sužinosite, kokios buvo populiariausios kontrabandinės prekės, kuo šio miestelio gyvenimas skyrėsi nuo Didžiosios Lietuvos miestelių.

Šios kelionės metu aplankysite šešias kultūros kelio „Vėtrungių kelias“ vietoves.

Detalus išvykos planas:

9.00 val.– nuo Klaipėdos pilies stovėjimo aikštelės išvykimas į Šilutę;

10.00–10.30 val. – ekskursija po Šilutę;

10.30 val. – vykimas į Bitėnus;

13.00 val. – pietūs Mociškių palivarke;

15.00 val. – teatralizuota ekskursija po Smalininkus;

17.30 val. – vykimas į Klaipėdą.

————————————–

Programa, sudaryta WIND BIKE TOURS vadovės Vilmantės Matutienės, bendradarbiaujant su VĖTRUNGIŲ KELIO operatoriumi – Šilutės kultūros ir pramogų centru, yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tvarus garderobas: kaip jį susikurti kiekvienam?

Žodis „tvarumas“ jums vis dar asocijuojasi su vėjo jėgainėmis ar elektriniais automobiliais? Be reikalo. Aplinkos tausojimu galima užsiimti ir vaikščiojant po prekybos centrą bei ieškant naujų marškinėlių ar renkantis suknelę. To savo klientus moko socialinio verslo įmonės įkūrėja, Copie prekės ženklo steigėja ir draugiško aplinkai garderobo kūrėja Gerūta Navickaitė. Ji pataria, kaip elgtis kuo atsakingiau ir padaryti kuo mažesnį poveikį aplinkai, kurioje gyvename. Mada – tvarumo ir ekologijos problema Norint pagaminti vienerius džinsus pramonininkai sunaudoja apie 8000 litrų vandens nuo

Šią savaitę sugrįš ir 29 laipsnių karščiai

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba informuoja apie šios savaitės orus: po lietaus sugrįžta šiluma ir net karščiai. Sinoptikai prognozavo, kad šiandien, pirmadienį, tankesnių debesų kaupėsi vakarinėje ir šiaurinėje Lietuvos dalyje, čia ir palijo. Temperatūra įdienojus pakils iki 19-22, šalies pietryčiuose 23-24 laipsnių. Rugpjūčio 9 d., antradienį, naktį debesys sklaidysis, bet kai kur šiaurės vakariniuose rajonuose trumpai palis. Paryčiais vietomis matomumą mažins nusidriekęs rūkas. Temperatūra kris iki 9-14, pajūryje bus 15-16 laipsnių. Antradienio dieną debesų vis dar bus nemažai, vietomis iš jų sulauksime

Vagystė Rusnėje: nuostoliai siekia 6,5 tūkstančio

Policija informuoja apie rugpjūčio 5-8 d. užfiksuotus įvykius Šilutės rajone. Jie tiriami. Rugpjūčio 4-5 d. Ilgbrastės k., Švėkšnos sen.,  iš moteriai, gim. 1951 m., priklausančio garažo buvo pavogta žoliapjovė, benzininis pjūklas, grąžtas, akumuliatoriaus krautuvas ir du akumuliatoriniai suktuvai. Nuostolis 1000 eurų. Rugpjūčio 6 d. naktį Ramučių k., Gardamo sen., neblaivus (2,16 prom.) vyras, gim. 1996 m., vairuodamas automobilį BM, nepasirinko saugaus važiavimo greičio, nesuvaldė jo, ir atsitrenkė griovyje į pakelės medį. Vairuotojas ir neblaivus (1,97 prom.) keleivis, gim. 1996 m.,

NEZ Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape Lietuvos himnas nesuskambo

Sekmadienį Vilkyčių automobilių sporto komplekse baigėsi visą savaitgalį trukęs ralio kroso festivalis. Šeštadienį čia varžėsi Lietuvos ir Latvijos ralio kroso čempionato dalyviai  Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių (NEZ) ralio kroso čempionato dalyviai. Priešingai nei šeštadienį, sekmadienio lenktynėse lietuviai liko varžovų iš Latvijos ir Estijos šešėlyje. Sekmadienį prie starto antrame Šiaurės Europos zonos Baltijos šalių ralio kroso čempionato etape stojo beveik keturios dešimtys dalyvių, kurie varžėsi penkiose klasėse. „NEZ Touring Car“ įskaitoje susigrūmė du estai, suomis ir latvis. Po dramatiško finalo

Taip pat skaitykite