„Vėtrungių kelias“ kviečia atrasti Mažosios Lietuvos istorijos kodus

Vienos dienos išvyka autobusu: Klaipėda-Šilutė-Pagėgiai-Bitėnai-Vilkyškiai-Smalininkai-Klaipėda.

Maršruto ilgis: apie 300 km;

Data: 2021-07-18

Trukmė: nuo 9.00 val. iki  19.00 val.

Kaina: 35 € asmeniui (į kainą įskaičiuota kelionė su gidu, edukacija pasienio miestelyje, pietūs)

 

Kviečiame į „Vėtrungių kelio“ nuotykių išvyką-žaidimą. Šios kelionės metu jūs sužinosite Mažosios Lietuvos / Rytų Prūsijos miestų ir miestelių istoriją, gyvai patirsite Smalininkų miestelio gyvenimą, vykusį prieš šimtą metų, bei pasimėgausite išskirtiniais krašto patiekalais.

Kelionę pradėsite nuo Klaipėdos pilies (vok. Memelburg) – svarbiausios istorinės miesto dalies,  nuo kurios kūrėsi miestas.

Kita stotelė – Šilutėje (vok. Heydekrug). Dabartinėje Šilutės miesto teritorijoje nuo XVI a.  kūrėsi gyvenvietės (Šilokarčema, Verdainė, Žibai, Barzdūnai, Cintjoniškiai), kurių raida glaudžiai susipynusi su dabartinio miesto praeitimi. Šilutės miesto centrinė gatvė yra urbanistikos paminklas.

Užsuksite į vieną gražiausių evangelikų liuteronų bažnyčių Rytų Prūsijoje – Šilutės Martyno Liuterio evangelikų liuteronų bažnyčią. Ji per Antrąjį pasaulinį karą nenukentėjo. Pasakojama, kad rusų karo komendantas, sužavėtas bažnyčios didingumo ir grožio, įsakė ją užrakinti ir raktus atnešti jam.

Pakeliui į Bitėnus užsuksime į mažiausią miestelį Lietuvoje – Panemunę, kuris įsikūręs Lietuvos ir Kaliningrado srities (Rusija) pasienyje. Šalia teka Nemuno upė, kitoje upės pusėje – Tilžė.

Abu Nemuno krantus jungia karalienės Luizės tiltas. Apie svarbius šios vietos istorinius įvykius lėmusius Europos raidą sužinosite iš gido pasakojimo.

Kita žaidimo stotelė – Bitėnai. Spaudos draudimo laikotarpiu šis kaimas buvo pagrindiniu knygnešių susibūrimo centru. Jis garsėja ir savo gandrų kolonija. Pakeliui sustojimas prie karalienės Luizės tilto, kuris jungia dvi valstybes ir dvi civilizacijas.

Būdami ant Rambyno kalno galėsite pasigrožėti Nemuno – didžiausios ir svarbiausios Lietuvos upės – peizažu. Sužinosite šio kalno svarbą mūsų protėviams, išvysite Tižės bokštus. Pasigrožėję išskirtiniu reginiu nuo Rambyno kalno,  vyksite  į Mociškių palivarką, pašmekioti“ (ragauti) šio krašto kulinarinio paveldo patiekalų: šiupinio, štrudelio ir kafijos.

Toliau keliausite per Viešvilę į Smalininkus. Jūs aplankysite amžinąjį Lietuvos pasienį Smalininkus, kur nusikelsite šimtą metų atgal. Čia Jūsų laukia susitikimai su pasienio tarnyba, mokytoju Ansu, Frau Marta, Smalininkų burmistro žmona – prancūzaite madmuazele Le Kler, kitais personažais. Susipažinsite su Rytų Prūsijos pasienio miestelio istorija, sužinosite, kokios buvo populiariausios kontrabandinės prekės, kuo šio miestelio gyvenimas skyrėsi nuo Didžiosios Lietuvos miestelių.

Šios kelionės metu aplankysite šešias kultūros kelio „Vėtrungių kelias“ vietoves.

Detalus išvykos planas:

9.00 val.– nuo Klaipėdos pilies stovėjimo aikštelės išvykimas į Šilutę;

10.00–10.30 val. – ekskursija po Šilutę;

10.30 val. – vykimas į Bitėnus;

13.00 val. – pietūs Mociškių palivarke;

15.00 val. – teatralizuota ekskursija po Smalininkus;

17.30 val. – vykimas į Klaipėdą.

————————————–

Programa, sudaryta WIND BIKE TOURS vadovės Vilmantės Matutienės, bendradarbiaujant su VĖTRUNGIŲ KELIO operatoriumi – Šilutės kultūros ir pramogų centru, yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Smulkiojo verslo paskolų patarimai: rinkitės protingai

Laikai, kai smulkusis verslas buvo laikomas antraeilio svarbumo ekonomikos dalimi, jau seniai praėjo. Šiandien smulkieji verslininkai atlieka neabejotinai svarbų vaidmenį kuriant darbo vietas ir skatinant inovacijas. Tačiau kiekvienas verslo augimo etapas neišvengiamai susiduria su finansavimo poreikiu – tai gali būti paskolos smulkiajam verslui. Taip galima padidinti įmonės konkurencingumą. Investicijos į modernią technologiją leidžia efektyviau pasiekti nustatytus tikslus. Finansinis verslo planavimas ir jo finansavimas yra pagrindas, ant kurio gali būti statomas ilgalaikis sėkmingo verslo pagrindas. Efektyvus investavimas ir protingai parinktos finansavimo

Gimę vasario 29-ąją: kiek gyventojų savo gimtadienius švenčia kas ketverius metus?

Kas ketverius metus kalendoriuose atsirandanti papildoma diena (29 d.) vasario mėnesio pabaigoje yra išskirtinė – tai ypatinga diena minint įvairias sukaktuves ar kitas įsimintinas progas. Rečiausia metų ne vienam Lietuvos gyventojui yra vienintelė diena per ketverius metus, kai galima atšvęsti savo gimtadienį tikrąją gimimo dieną – vasario 29-ąją. Registrų centro duomenimis, šiuo metu Lietuvoje iš viso yra beveik 1,9 tūkst. gyventojų, gimusių būtent vasario 29 dieną. Pagal lytį šie gyventojai pasiskirsto beveik tolygiai: iš minėto skaičiaus moterų yra 950, vyrų

Daugiau nei penktadaliu mažės gamtinių dujų kainos

Keičiasi gamtinių dujų kaina buitiniams vartotojams – Valstybinė energetikos reguliavimo taryba (VERT) patvirtino naujus gamtinių dujų tarifus, kurie įsigalios nuo  š. m. balandžio 1 d. „Sutartinai dirbant pavyko pasiekti, kad dujų kainos gyventojams būtų perskaičiuojamos dabar, o ne liepą. Rinkoje jos mažėja, matydami kainų pokyčius rinkoje inicijavome pokalbius su VERT ir su „Ignitis“. Paraleliai dirbame su teisiniais dokumentais, kad rinkos reguliuotojas galėtų lanksčiau reaguoti į kainų pokyčius rinkoje – t. y. kainas tvirtinti ne dukart per metus ir remdamasis prognoze,

Kodėl šių metų pradžia vairuotojų nedžiugino?

Draudikai pastebi, kad ši žiema vairuotojams buvo brangesnė nei praėjusiais metais – išaugo ir transporto žalų skaičius, ir vidutinės šių žalų išmokos. „Lietuvos draudimo“ duomenimis, šių metų sausio mėnesį bendra išmokų suma, skirta kompensuoti transporto žalas, išaugo 22 proc. ir pasiekė 12 mln. eurų. Tuo metu privačių ir komercinio transporto priemonių žalų skaičius sausį augo 16 proc. iki 7600 vnt. Didžiausia transporto žalos išmoka už šių metų pradžioje įvykusį autoįvykį siekė beveik 98 tūkst. eurų, rodo „Lietuvos draudimo“ duomenys. Kaip

Taip pat skaitykite