„Vėtrungių kelias“ kviečia atrasti Mažosios Lietuvos istorijos kodus

Vienos dienos išvyka autobusu: Klaipėda-Šilutė-Pagėgiai-Bitėnai-Vilkyškiai-Smalininkai-Klaipėda.

Maršruto ilgis: apie 300 km;

Data: 2021-07-18

Trukmė: nuo 9.00 val. iki  19.00 val.

Kaina: 35 € asmeniui (į kainą įskaičiuota kelionė su gidu, edukacija pasienio miestelyje, pietūs)

 

Kviečiame į „Vėtrungių kelio“ nuotykių išvyką-žaidimą. Šios kelionės metu jūs sužinosite Mažosios Lietuvos / Rytų Prūsijos miestų ir miestelių istoriją, gyvai patirsite Smalininkų miestelio gyvenimą, vykusį prieš šimtą metų, bei pasimėgausite išskirtiniais krašto patiekalais.

Kelionę pradėsite nuo Klaipėdos pilies (vok. Memelburg) – svarbiausios istorinės miesto dalies,  nuo kurios kūrėsi miestas.

Kita stotelė – Šilutėje (vok. Heydekrug). Dabartinėje Šilutės miesto teritorijoje nuo XVI a.  kūrėsi gyvenvietės (Šilokarčema, Verdainė, Žibai, Barzdūnai, Cintjoniškiai), kurių raida glaudžiai susipynusi su dabartinio miesto praeitimi. Šilutės miesto centrinė gatvė yra urbanistikos paminklas.

Užsuksite į vieną gražiausių evangelikų liuteronų bažnyčių Rytų Prūsijoje – Šilutės Martyno Liuterio evangelikų liuteronų bažnyčią. Ji per Antrąjį pasaulinį karą nenukentėjo. Pasakojama, kad rusų karo komendantas, sužavėtas bažnyčios didingumo ir grožio, įsakė ją užrakinti ir raktus atnešti jam.

Pakeliui į Bitėnus užsuksime į mažiausią miestelį Lietuvoje – Panemunę, kuris įsikūręs Lietuvos ir Kaliningrado srities (Rusija) pasienyje. Šalia teka Nemuno upė, kitoje upės pusėje – Tilžė.

Abu Nemuno krantus jungia karalienės Luizės tiltas. Apie svarbius šios vietos istorinius įvykius lėmusius Europos raidą sužinosite iš gido pasakojimo.

Kita žaidimo stotelė – Bitėnai. Spaudos draudimo laikotarpiu šis kaimas buvo pagrindiniu knygnešių susibūrimo centru. Jis garsėja ir savo gandrų kolonija. Pakeliui sustojimas prie karalienės Luizės tilto, kuris jungia dvi valstybes ir dvi civilizacijas.

Būdami ant Rambyno kalno galėsite pasigrožėti Nemuno – didžiausios ir svarbiausios Lietuvos upės – peizažu. Sužinosite šio kalno svarbą mūsų protėviams, išvysite Tižės bokštus. Pasigrožėję išskirtiniu reginiu nuo Rambyno kalno,  vyksite  į Mociškių palivarką, pašmekioti“ (ragauti) šio krašto kulinarinio paveldo patiekalų: šiupinio, štrudelio ir kafijos.

Toliau keliausite per Viešvilę į Smalininkus. Jūs aplankysite amžinąjį Lietuvos pasienį Smalininkus, kur nusikelsite šimtą metų atgal. Čia Jūsų laukia susitikimai su pasienio tarnyba, mokytoju Ansu, Frau Marta, Smalininkų burmistro žmona – prancūzaite madmuazele Le Kler, kitais personažais. Susipažinsite su Rytų Prūsijos pasienio miestelio istorija, sužinosite, kokios buvo populiariausios kontrabandinės prekės, kuo šio miestelio gyvenimas skyrėsi nuo Didžiosios Lietuvos miestelių.

Šios kelionės metu aplankysite šešias kultūros kelio „Vėtrungių kelias“ vietoves.

Detalus išvykos planas:

9.00 val.– nuo Klaipėdos pilies stovėjimo aikštelės išvykimas į Šilutę;

10.00–10.30 val. – ekskursija po Šilutę;

10.30 val. – vykimas į Bitėnus;

13.00 val. – pietūs Mociškių palivarke;

15.00 val. – teatralizuota ekskursija po Smalininkus;

17.30 val. – vykimas į Klaipėdą.

————————————–

Programa, sudaryta WIND BIKE TOURS vadovės Vilmantės Matutienės, bendradarbiaujant su VĖTRUNGIŲ KELIO operatoriumi – Šilutės kultūros ir pramogų centru, yra autorinė, kopijuoti draudžiama.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip vystosi smegenys: trumpai apie vaiko raidą ir jos skatinimą

Vos tik gimusį kūdikį pasaulis pasitinka spalvų, garsų, skonių ir judesių įvairove – jis ją jaučia, tačiau kiekvienu iš šių jutimų jam dar reikės išmokti naudotis pačiam. Todėl pirmąsias 1000 dienų jo smegenys formuosis ir augs aktyviausiai nei tai darys kada nors vėliau, o raidos rezultatams didelę įtaką turės tėvai bei aplinka. Patarimais, kaip padėti vaikui augti ypatinguoju laikotarpiu iki 3 metų, ir įžvalgomis apie smegenų raidą, su tėvais dalijasi viena iš socialinės iniciatyvos „MaMaDu“ įkūrėjų Marija Dautartaitė, stažuotę atlikusi

Kada nebūtinas COVID-19 tyrimas

Jeigu persirgote COVID-19 ar jau esate pasiskiepiję, pasinaudoti medicinos įstaigų paslaugomis bus lengviau. Šilutės rajone šiomis išimtimis kol kas galės pasinaudoti nedaug gyventojų, mat, liepos 27 d. duomenimis, paskiepyta tik 16 101 rajono gyventojas, tai sudaro tik 43,3 proc. Nuo karantino pradžios užsikrėtė 3118 gyventojų, 2905 – pasveiko, 66 – mirė. Šiuo metu serga jau 46 asmenys. Pagal vėl sparčiai plintančio COVID-19 naujų atvejų skaičius Šilutės rajonas priskirtas raudonajai zonai. Šiuo metu sparčiausiai koronavirusas plinta Klaipėdos apskrities savivaldybėse. Pateikiame Sveikatos

Kardiologė atskleidė, kodėl virpa širdis ir kas svarbu pajutus simptomus

Aukštas kraujospūdis gali lemti prieširdžių virpėjimo atsiradimą – širdies ritmo sutrikimą, kuris bendroje populiacijoje nustatomas maždaug 3 proc. vyresnių nei 20 metų žmonių. tai rodo naujausi moksliniai tyrimai. Gydytojų kardiologų teigimu, Lietuvoje ir prieširdžių virpėjimas, ir arterinė hipertenzija, tai yra padidėjęs kraujospūdis, yra itin dažnos ir vis dar nepakankamai kontroliuojamos sveikatai pavojingos būklės. Pasak gydytojos kardiologės Julijos Jurgaitytės, prieširdžių virpėjimą itin dažnai sukelia arterinė hipertenzija, tai įrodė ir Europos prevencinės kardiologijos žurnale paskelbti duomenys. Tyrimą atlikę mokslininkai ne tik patvirtino

Plastikinių šiaudelių nebelieka. Ką vertėtų žinoti juos naudojantiems 44 proc. gyventojų?

Nuo liepos pradžios Lietuvoje, kaip ir visoje Europos Sąjungoje, parduotuvėse nebegalima įsigyti vienkartinių plastikinių indų ar šiaudelių. Pastarųjų atsisakyti privalo ir maitinimo įstaigos, taip pat gėrimų ir sulčių gamintojai. Tačiau ar lengva rasti alternatyvą plastikiniams šiaudeliams, prie kurių esame įpratę? 44 proc. šalies gyventojų gerdami gėrimą bent retkarčiais naudoja šiaudelį, rodo reprezentatyvi bendrovės „Spinter tyrimai“ apklausa. Šiaudelis pasirenkamas dėl įvairių priežasčių. 18 proc. respondentų taip vartoti įvairius gėrimus atrodo patogiau, 17 proc. – skaniau. Patogumą siurbčioti gėrimus per šiaudelį labiausiai

Taip pat skaitykite