Verslo finansų valdymas ir finansavimo priemonės

Smulkaus verslo finansų valdymas nėra lengvas darbas. Beveik 61 proc. mažų įmonių savininkų nurodė, kad tvarkyti pastovius ir nuolatinius pinigų srautus gali būti sudėtinga.

Kad ir koks geras būtų jūsų produktas ar paslauga, jei esate pasimetę, kai kalbama apie smulkiojo verslo finansų valdymą, pelningo verslo kūrimas gali likti tik tolima svajonė. Todėl šiame straipsnyje sudarėme daugybės naudingų ir veiksmingų patarimų sąrašą, kuris turėtų padėti lengviau planuoti ir valdyti savo verslo finansus bei pasirinkti tinkamas verslo finansavimo priemones.

Pirmenybę teikite verslo finansų planavimui

Išsamus smulkiojo verslo finansų planas apima biudžeto sudarymą, apskaitą, ateities prognozavimą, mokesčių planavimą ir rizikos valdymą. Norėdami susipažinti su savo verslo rezultatais, privalote laikas nuo laiko analizuoti savo verslo apskaitos ataskaitas ir finansines ataskaitas. Tai leis jums nustatyti tinkamus finansinius tikslus – investuoti daugiau pinigų į verslą (plėtrai, naujoms atsargoms pirkti ar darbuotojams samdyti) arba taupyti pensijai.

Be to, geriausias būdas išvengti streso dėl mokesčių – pasiruošti tam iš anksto.

Išvenkite dažniausiai pasitaikančių mokestinių klaidų tvarkydami buhalterinę apskaitą. Kad suprastumėte mokesčių atskaitymus, sužinokite, kaip sumažinti savo, kaip smulkiojo verslo savininko, mokesčių naštą.

Sukurkite biudžetą ir jo laikykitės

Biudžeto sudarymas gali visiškai pakeisti jūsų smulkiojo verslo finansų valdymą ir padėti pasiekti pajamų tikslus greičiau nei tikėjotės. Biudžetas gali padėti tiksliai prognozuoti, kokias pajamas gaus jūsų verslas, ir netgi nustatyti nereikalingas išlaidas.

Idealiu atveju pirmiausia turėtumėte sudaryti veiklos biudžetą, kuriame būtų nurodytos numatomos finansinių metų pajamos. Nors tai tik aukšto lygio santrauka, joje pateikiama visa esminė informacija apie jūsų verslo pastoviąsias, kintamąsias ir veiklos sąnaudas.

Galvokite apie veiklos biudžetą, kaip apie priemonę, kuri parodo, ar jūsų išlaidos atitinka planą. Toliau sutelkite dėmesį į pinigų srautų biudžetą, kad galėtumėte stebėti išleidžiamus ir įplaukiančius pinigus. Taip elgdamiesi užtikrinsite, kad žinotumėte savo verslo likvidumo padėtį.

Įsigykite įmonės kortelę savo verslui

Įmonių kredito kortelėmis siekiama išspręsti įmonių patiriamų išlaidų problemas. Jos padidina įmonės perkamąją galią ir kartu pagerina grynųjų pinigų konversijos ciklą, suteikdamos trumpalaikį kreditą su minimaliomis palūkanomis.

Su įmonės kredito kortelėmis taip pat gaunate didesnį kredito limitą nei su asmeninėmis kortelėmis, kad galėtumėte padengti visas verslo išlaidas, nedarydami poveikio asmeninei finansinei situacijai. Be to, įmonių kredito kortelės gerokai palengvina reikalavimų laikymąsi ir ataskaitų teikimą augančiai įmonei, kuri turi sutelkti dėmesį į pagrindinius verslo tikslus.

Gaukite kredito liniją

Nedidelės trukmės finansavimo arba kredito linijos gavimas yra dar viena priemonė, padedanti valdyti smulkiojo verslo finansus ir galiausiai plėtoti verslą. Kai turite verslą, kredito linija gali padėti išspręsti keletą trumpalaikio finansavimo poreikių, pavyzdžiui, išlaikyti atsargas, mokėti atlyginimus ar spręsti naujų užsakymų klausimus. Be to, galimybė naudotis kredito linija gali padėti kontroliuoti pinigų srautus ištisus metus.

Optimizuokite savo darbo užmokesčio procesą

Nors svarbu užtikrinti nuolatinį pinigų srautą, taip pat turite pagalvoti apie geriausius būdus, kaip supaprastinti darbo užmokesčio procesą. Pasirinkus tinkamą darbo užmokesčio programinę įrangą, lengva užtikrinti, kad atlyginimai būtų tiesiogiai pervedami į jūsų darbuotojų banko sąskaitas.

Tiesioginis pervedimas padeda geriau valdyti grynųjų pinigų srautus; pašalinate galimybę, kad skirtingi darbuotojai atlyginimus gaus skirtingu laiku, nes priešingu atveju tai galėtų sutrikdyti grynųjų pinigų srautus ir trukdyti jums naudotis sąskaitoje esančiomis lėšomis.

Nebijokite paskolų

Daugelis verslo savininkų baiminasi, kad pradėję skolintis pateks į skolų spąstus. Tačiau toks požiūris tikrai nėra teisingas. Verslo paskolos padeda įveikti nenumatytų išlaidų klausimą. Kad ir kaip sumaniai valdytumėte savo smulkiojo verslo finansus, bet kokie rinkos sutrikimai ir svyravimai gali nepaprastai apsunkinti jūsų verslo galimybes patenkinti bet kokius apyvartinių lėšų poreikius.

Vienos iš geriausių smulkaus verslo paskolų savybių yra minimalus dokumentų kiekis ir lengvas patvirtinimo procesas. Dėl to paraiškos teikimo procesas yra greitas ir nesudėtingas. Smulkaus verslo paskolos yra be užstato ir siūlomos su konkurencingomis palūkanų normomis.

Paskolą galite naudoti įvairiems savo verslo poreikiams, pavyzdžiui, atsargoms pirkti, atlyginimams mokėti ar net komunalinėms paslaugoms apmokėti.

Atskirkite savo verslo ir asmeninius finansus

Verslo išlaidų maišymas su asmeniniais finansais yra puikus receptas netvarkingiems dokumentams sukurti. Dėl to ne tik labai sunku sekti gautus ir išleistus pinigus, bet ir gali būti per daug išleidžiama, nes asmenines lėšas galite naudoti verslo išlaidoms ir atvirkščiai. Be to, aiškiai atskirti asmeninius ir verslo finansus būtina ir tam, kad galėtumėte atskaityti mokesčius už įvairias su verslu susijusias išlaidas.

Pagerinkite atsargų analizę

Atsargų valdymas yra pagrindinis jūsų įmonės ilgaamžiškumo elementas. Kai jūsų atsargos bus sutvarkytos, visa jūsų tiekimo grandinė eis teisingu keliu. Netvarkant inventoriaus, gali kilti tokių problemų, kaip siuntimo nesklandumai, atsargų trūkumas, perteklinės atsargos, finansinis neefektyvumas ir kt.

Pavyzdžiui, jei klientas nežino, kad prekę, kurios norėjo parduotuvėje, galima įsigyti ir internetu, prarandamas pardavimas, kuris būtų padėjęs įmonei išparduoti atsargas, kurių sezonas gali greitai baigtis.

Pasirinkite finansines paslaugas

Galite pasinaudoti įvairiomis finansinėmis paslaugomis ir priemonėmis, kad geriau valdytumėte savo smulkiojo verslo finansus ir pinigų srautus. Šios priemonės padeda verslo savininkams ir finansų komandoms automatizuoti rankiniu būdu atliekamas pasikartojančias finansines užduotis ir suteikia įžvalgų apie pinigų srautus.

pr2021/161

2 komentarai

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Parama verslo plėtrai Šilutės rajone

Šilutės rajono vietos veiklos grupė (VVG) planuoja skelbti kvietimą teikti paraiškas pagal priemonę „Parama ne žemės ūkio verslui kaimo vietovėse plėtoti“ bei gauti finansavimą naujų darbo vietų kūrimo išlaidoms. Parama teikiama įvairiai ekonominei ne žemės ūkio veiklai, apimančiai produktų gamybą, apdorojimą, perdirbimą, įvairių paslaugų teikimą. Galimi pareiškėjai: Šilutės rajone registruotas privatus juridinis arba fizinis asmuo, vykdantis veiklą ilgiau nei 1 m. Juridinio asmens – metinės pardavimo pajamos ataskaitiniais metais (2021 m.) turi būti ne mažesnės kaip 12 vidutinių darbo užmokesčių,

Odinių baldų derinimas: kokiame interjere jie tinka labiausiai?

Tikriausiai nėra nieko malonesnio, nei po sunkios darbo dienos prigulti ant odinio fotelio ar sofos. Nesvarbu, ar norite tiesiog pailsėti, ar ruošiatės žiūrėti mėgstamą laidą, ar pasimėgauti įdomia knyga – tai gali būti tobula akimirka. Patogūs ir stilingi baldai yra aukščiausias komforto elementas. Taigi, kaip reikėtų derinti odinius baldus? Štai keletas naudingų patarimų.   Klasikinės spalvos ir ne tik Iš odos pagaminti baldai yra nepavaldūs laikui ir tinka beveik bet kokio stiliaus interjere. Žinoma, jie visuomet patraukliai atrodys prie klasikinių

Chirurgai paneigia 3 mitus apie abdominoplastiką

Tiek dėl genetikos, tiek dėl drastiško svorio netekimo, gimdymo ar kitų kūno pokyčių, būna, pilvo oda praranda elastingumą ir nesugrįžta į buvusią padėtį. Tokiais atvejais atkurti plokščią pilvą sportu ar subalansuota mityba – sunku ar net visai neįmanoma. Tokiu atveju rekomenduojama abdominoplastika. Tai operacija, kurios metu stangrinama sukritusi oda, suglebę pilvo raumenys ir, pacientui pageidaujant, koreguojamas riebalų perteklius. Šiame straipsnyje specialistai paneigia tris populiariausius mitus apie pilvo plastiką. 1. Ši procedūra skirta tik moterims Pilvo plastika dažniausiai atliekama moterims vien

Kokie orai bus pirmąjį kalendorinės žiemos savaitgalį?

Hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad pirmasis kalendorinės žiemos savaitgalis nebus labai šaltas, tačiau sniego žadama. Gruodžio 2 d., penktadienį, dangus  bus debesuotas, trumpų pragiedrulių gali būti nebent šiaurės rytiniuose rajonuose. Gausaus sniego nebus, vėjas irgi menkas. Aukščiausia temperatūra visoje šalyje išliks neigiama: 1-6 laipsniai šalčio. Gruodžio 3 d., šeštadienį, naktį bus debesuota, nesnigs, tačiau keliuose vietomis bus slidu. Temperatūra bus 3-8 laipsniai šalčio. Šeštadienio dieną debesys bus tankūs, pragiedrulių nelaukiama. Jau po vidurdienio pietiniame šalies pakraštyje pradės snyguriuoti, iki vakaro turėtų

Taip pat skaitykite