Verslo finansų valdymas ir finansavimo priemonės

Smulkaus verslo finansų valdymas nėra lengvas darbas. Beveik 61 proc. mažų įmonių savininkų nurodė, kad tvarkyti pastovius ir nuolatinius pinigų srautus gali būti sudėtinga.

Kad ir koks geras būtų jūsų produktas ar paslauga, jei esate pasimetę, kai kalbama apie smulkiojo verslo finansų valdymą, pelningo verslo kūrimas gali likti tik tolima svajonė. Todėl šiame straipsnyje sudarėme daugybės naudingų ir veiksmingų patarimų sąrašą, kuris turėtų padėti lengviau planuoti ir valdyti savo verslo finansus bei pasirinkti tinkamas verslo finansavimo priemones.

Pirmenybę teikite verslo finansų planavimui

Išsamus smulkiojo verslo finansų planas apima biudžeto sudarymą, apskaitą, ateities prognozavimą, mokesčių planavimą ir rizikos valdymą. Norėdami susipažinti su savo verslo rezultatais, privalote laikas nuo laiko analizuoti savo verslo apskaitos ataskaitas ir finansines ataskaitas. Tai leis jums nustatyti tinkamus finansinius tikslus – investuoti daugiau pinigų į verslą (plėtrai, naujoms atsargoms pirkti ar darbuotojams samdyti) arba taupyti pensijai.

Be to, geriausias būdas išvengti streso dėl mokesčių – pasiruošti tam iš anksto.

Išvenkite dažniausiai pasitaikančių mokestinių klaidų tvarkydami buhalterinę apskaitą. Kad suprastumėte mokesčių atskaitymus, sužinokite, kaip sumažinti savo, kaip smulkiojo verslo savininko, mokesčių naštą.

Sukurkite biudžetą ir jo laikykitės

Biudžeto sudarymas gali visiškai pakeisti jūsų smulkiojo verslo finansų valdymą ir padėti pasiekti pajamų tikslus greičiau nei tikėjotės. Biudžetas gali padėti tiksliai prognozuoti, kokias pajamas gaus jūsų verslas, ir netgi nustatyti nereikalingas išlaidas.

Idealiu atveju pirmiausia turėtumėte sudaryti veiklos biudžetą, kuriame būtų nurodytos numatomos finansinių metų pajamos. Nors tai tik aukšto lygio santrauka, joje pateikiama visa esminė informacija apie jūsų verslo pastoviąsias, kintamąsias ir veiklos sąnaudas.

Galvokite apie veiklos biudžetą, kaip apie priemonę, kuri parodo, ar jūsų išlaidos atitinka planą. Toliau sutelkite dėmesį į pinigų srautų biudžetą, kad galėtumėte stebėti išleidžiamus ir įplaukiančius pinigus. Taip elgdamiesi užtikrinsite, kad žinotumėte savo verslo likvidumo padėtį.

Įsigykite įmonės kortelę savo verslui

Įmonių kredito kortelėmis siekiama išspręsti įmonių patiriamų išlaidų problemas. Jos padidina įmonės perkamąją galią ir kartu pagerina grynųjų pinigų konversijos ciklą, suteikdamos trumpalaikį kreditą su minimaliomis palūkanomis.

Su įmonės kredito kortelėmis taip pat gaunate didesnį kredito limitą nei su asmeninėmis kortelėmis, kad galėtumėte padengti visas verslo išlaidas, nedarydami poveikio asmeninei finansinei situacijai. Be to, įmonių kredito kortelės gerokai palengvina reikalavimų laikymąsi ir ataskaitų teikimą augančiai įmonei, kuri turi sutelkti dėmesį į pagrindinius verslo tikslus.

Gaukite kredito liniją

Nedidelės trukmės finansavimo arba kredito linijos gavimas yra dar viena priemonė, padedanti valdyti smulkiojo verslo finansus ir galiausiai plėtoti verslą. Kai turite verslą, kredito linija gali padėti išspręsti keletą trumpalaikio finansavimo poreikių, pavyzdžiui, išlaikyti atsargas, mokėti atlyginimus ar spręsti naujų užsakymų klausimus. Be to, galimybė naudotis kredito linija gali padėti kontroliuoti pinigų srautus ištisus metus.

Optimizuokite savo darbo užmokesčio procesą

Nors svarbu užtikrinti nuolatinį pinigų srautą, taip pat turite pagalvoti apie geriausius būdus, kaip supaprastinti darbo užmokesčio procesą. Pasirinkus tinkamą darbo užmokesčio programinę įrangą, lengva užtikrinti, kad atlyginimai būtų tiesiogiai pervedami į jūsų darbuotojų banko sąskaitas.

Tiesioginis pervedimas padeda geriau valdyti grynųjų pinigų srautus; pašalinate galimybę, kad skirtingi darbuotojai atlyginimus gaus skirtingu laiku, nes priešingu atveju tai galėtų sutrikdyti grynųjų pinigų srautus ir trukdyti jums naudotis sąskaitoje esančiomis lėšomis.

Nebijokite paskolų

Daugelis verslo savininkų baiminasi, kad pradėję skolintis pateks į skolų spąstus. Tačiau toks požiūris tikrai nėra teisingas. Verslo paskolos padeda įveikti nenumatytų išlaidų klausimą. Kad ir kaip sumaniai valdytumėte savo smulkiojo verslo finansus, bet kokie rinkos sutrikimai ir svyravimai gali nepaprastai apsunkinti jūsų verslo galimybes patenkinti bet kokius apyvartinių lėšų poreikius.

Vienos iš geriausių smulkaus verslo paskolų savybių yra minimalus dokumentų kiekis ir lengvas patvirtinimo procesas. Dėl to paraiškos teikimo procesas yra greitas ir nesudėtingas. Smulkaus verslo paskolos yra be užstato ir siūlomos su konkurencingomis palūkanų normomis.

Paskolą galite naudoti įvairiems savo verslo poreikiams, pavyzdžiui, atsargoms pirkti, atlyginimams mokėti ar net komunalinėms paslaugoms apmokėti.

Atskirkite savo verslo ir asmeninius finansus

Verslo išlaidų maišymas su asmeniniais finansais yra puikus receptas netvarkingiems dokumentams sukurti. Dėl to ne tik labai sunku sekti gautus ir išleistus pinigus, bet ir gali būti per daug išleidžiama, nes asmenines lėšas galite naudoti verslo išlaidoms ir atvirkščiai. Be to, aiškiai atskirti asmeninius ir verslo finansus būtina ir tam, kad galėtumėte atskaityti mokesčius už įvairias su verslu susijusias išlaidas.

Pagerinkite atsargų analizę

Atsargų valdymas yra pagrindinis jūsų įmonės ilgaamžiškumo elementas. Kai jūsų atsargos bus sutvarkytos, visa jūsų tiekimo grandinė eis teisingu keliu. Netvarkant inventoriaus, gali kilti tokių problemų, kaip siuntimo nesklandumai, atsargų trūkumas, perteklinės atsargos, finansinis neefektyvumas ir kt.

Pavyzdžiui, jei klientas nežino, kad prekę, kurios norėjo parduotuvėje, galima įsigyti ir internetu, prarandamas pardavimas, kuris būtų padėjęs įmonei išparduoti atsargas, kurių sezonas gali greitai baigtis.

Pasirinkite finansines paslaugas

Galite pasinaudoti įvairiomis finansinėmis paslaugomis ir priemonėmis, kad geriau valdytumėte savo smulkiojo verslo finansus ir pinigų srautus. Šios priemonės padeda verslo savininkams ir finansų komandoms automatizuoti rankiniu būdu atliekamas pasikartojančias finansines užduotis ir suteikia įžvalgų apie pinigų srautus.

pr2021/161

Vienas komentaras

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite