Verslo finansų valdymas ir finansavimo priemonės

Smulkaus verslo finansų valdymas nėra lengvas darbas. Beveik 61 proc. mažų įmonių savininkų nurodė, kad tvarkyti pastovius ir nuolatinius pinigų srautus gali būti sudėtinga.

Kad ir koks geras būtų jūsų produktas ar paslauga, jei esate pasimetę, kai kalbama apie smulkiojo verslo finansų valdymą, pelningo verslo kūrimas gali likti tik tolima svajonė. Todėl šiame straipsnyje sudarėme daugybės naudingų ir veiksmingų patarimų sąrašą, kuris turėtų padėti lengviau planuoti ir valdyti savo verslo finansus bei pasirinkti tinkamas verslo finansavimo priemones.

Pirmenybę teikite verslo finansų planavimui

Išsamus smulkiojo verslo finansų planas apima biudžeto sudarymą, apskaitą, ateities prognozavimą, mokesčių planavimą ir rizikos valdymą. Norėdami susipažinti su savo verslo rezultatais, privalote laikas nuo laiko analizuoti savo verslo apskaitos ataskaitas ir finansines ataskaitas. Tai leis jums nustatyti tinkamus finansinius tikslus – investuoti daugiau pinigų į verslą (plėtrai, naujoms atsargoms pirkti ar darbuotojams samdyti) arba taupyti pensijai.

Be to, geriausias būdas išvengti streso dėl mokesčių – pasiruošti tam iš anksto.

Išvenkite dažniausiai pasitaikančių mokestinių klaidų tvarkydami buhalterinę apskaitą. Kad suprastumėte mokesčių atskaitymus, sužinokite, kaip sumažinti savo, kaip smulkiojo verslo savininko, mokesčių naštą.

Sukurkite biudžetą ir jo laikykitės

Biudžeto sudarymas gali visiškai pakeisti jūsų smulkiojo verslo finansų valdymą ir padėti pasiekti pajamų tikslus greičiau nei tikėjotės. Biudžetas gali padėti tiksliai prognozuoti, kokias pajamas gaus jūsų verslas, ir netgi nustatyti nereikalingas išlaidas.

Idealiu atveju pirmiausia turėtumėte sudaryti veiklos biudžetą, kuriame būtų nurodytos numatomos finansinių metų pajamos. Nors tai tik aukšto lygio santrauka, joje pateikiama visa esminė informacija apie jūsų verslo pastoviąsias, kintamąsias ir veiklos sąnaudas.

Galvokite apie veiklos biudžetą, kaip apie priemonę, kuri parodo, ar jūsų išlaidos atitinka planą. Toliau sutelkite dėmesį į pinigų srautų biudžetą, kad galėtumėte stebėti išleidžiamus ir įplaukiančius pinigus. Taip elgdamiesi užtikrinsite, kad žinotumėte savo verslo likvidumo padėtį.

Įsigykite įmonės kortelę savo verslui

Įmonių kredito kortelėmis siekiama išspręsti įmonių patiriamų išlaidų problemas. Jos padidina įmonės perkamąją galią ir kartu pagerina grynųjų pinigų konversijos ciklą, suteikdamos trumpalaikį kreditą su minimaliomis palūkanomis.

Su įmonės kredito kortelėmis taip pat gaunate didesnį kredito limitą nei su asmeninėmis kortelėmis, kad galėtumėte padengti visas verslo išlaidas, nedarydami poveikio asmeninei finansinei situacijai. Be to, įmonių kredito kortelės gerokai palengvina reikalavimų laikymąsi ir ataskaitų teikimą augančiai įmonei, kuri turi sutelkti dėmesį į pagrindinius verslo tikslus.

Gaukite kredito liniją

Nedidelės trukmės finansavimo arba kredito linijos gavimas yra dar viena priemonė, padedanti valdyti smulkiojo verslo finansus ir galiausiai plėtoti verslą. Kai turite verslą, kredito linija gali padėti išspręsti keletą trumpalaikio finansavimo poreikių, pavyzdžiui, išlaikyti atsargas, mokėti atlyginimus ar spręsti naujų užsakymų klausimus. Be to, galimybė naudotis kredito linija gali padėti kontroliuoti pinigų srautus ištisus metus.

Optimizuokite savo darbo užmokesčio procesą

Nors svarbu užtikrinti nuolatinį pinigų srautą, taip pat turite pagalvoti apie geriausius būdus, kaip supaprastinti darbo užmokesčio procesą. Pasirinkus tinkamą darbo užmokesčio programinę įrangą, lengva užtikrinti, kad atlyginimai būtų tiesiogiai pervedami į jūsų darbuotojų banko sąskaitas.

Tiesioginis pervedimas padeda geriau valdyti grynųjų pinigų srautus; pašalinate galimybę, kad skirtingi darbuotojai atlyginimus gaus skirtingu laiku, nes priešingu atveju tai galėtų sutrikdyti grynųjų pinigų srautus ir trukdyti jums naudotis sąskaitoje esančiomis lėšomis.

Nebijokite paskolų

Daugelis verslo savininkų baiminasi, kad pradėję skolintis pateks į skolų spąstus. Tačiau toks požiūris tikrai nėra teisingas. Verslo paskolos padeda įveikti nenumatytų išlaidų klausimą. Kad ir kaip sumaniai valdytumėte savo smulkiojo verslo finansus, bet kokie rinkos sutrikimai ir svyravimai gali nepaprastai apsunkinti jūsų verslo galimybes patenkinti bet kokius apyvartinių lėšų poreikius.

Vienos iš geriausių smulkaus verslo paskolų savybių yra minimalus dokumentų kiekis ir lengvas patvirtinimo procesas. Dėl to paraiškos teikimo procesas yra greitas ir nesudėtingas. Smulkaus verslo paskolos yra be užstato ir siūlomos su konkurencingomis palūkanų normomis.

Paskolą galite naudoti įvairiems savo verslo poreikiams, pavyzdžiui, atsargoms pirkti, atlyginimams mokėti ar net komunalinėms paslaugoms apmokėti.

Atskirkite savo verslo ir asmeninius finansus

Verslo išlaidų maišymas su asmeniniais finansais yra puikus receptas netvarkingiems dokumentams sukurti. Dėl to ne tik labai sunku sekti gautus ir išleistus pinigus, bet ir gali būti per daug išleidžiama, nes asmenines lėšas galite naudoti verslo išlaidoms ir atvirkščiai. Be to, aiškiai atskirti asmeninius ir verslo finansus būtina ir tam, kad galėtumėte atskaityti mokesčius už įvairias su verslu susijusias išlaidas.

Pagerinkite atsargų analizę

Atsargų valdymas yra pagrindinis jūsų įmonės ilgaamžiškumo elementas. Kai jūsų atsargos bus sutvarkytos, visa jūsų tiekimo grandinė eis teisingu keliu. Netvarkant inventoriaus, gali kilti tokių problemų, kaip siuntimo nesklandumai, atsargų trūkumas, perteklinės atsargos, finansinis neefektyvumas ir kt.

Pavyzdžiui, jei klientas nežino, kad prekę, kurios norėjo parduotuvėje, galima įsigyti ir internetu, prarandamas pardavimas, kuris būtų padėjęs įmonei išparduoti atsargas, kurių sezonas gali greitai baigtis.

Pasirinkite finansines paslaugas

Galite pasinaudoti įvairiomis finansinėmis paslaugomis ir priemonėmis, kad geriau valdytumėte savo smulkiojo verslo finansus ir pinigų srautus. Šios priemonės padeda verslo savininkams ir finansų komandoms automatizuoti rankiniu būdu atliekamas pasikartojančias finansines užduotis ir suteikia įžvalgų apie pinigų srautus.

pr2021/161

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Miškų savininkus kviečia apžiūrėti savo miškus

Šių metų sausis tik įpusėjo, o Lietuvoje jau du kartus siautė stiprūs vėjai. Jie laužė ir vertė medžius miškuose, parkuose, pakelėse, gyvenvietėse. Sprendžiant iš gaunamų pranešimų, labiausiai nukentėjo Vakarų Lietuvoje, Dzūkijoje ir Panevėžio regione esantys miškai. Valstybinė miškų tarnyba kviečia miškų savininkus apžiūrėti savo miškus ir vėjo pažeistus medžius sutvarkyti iki pavasarinio atšilimo. Valstybinės miškų tarnybos miško sanitarinės apsaugos specialistai pažymi, kad 2021 metų vasarą šalies miškai kentėjo nuo labai karštų orų. Labiausiai nusilpo eglės, todėl pernai eglynuose gausėjo žievėgraužių

Šilutėje veikianti įmonė „Klasmann-Deilmann“ dalį gamybos žada perkelti į Latviją

Portalas 15min.lt praneša, kad problemos su Kinija kai kuriuos Lietuvos verslininkus skatina keisti savo planus. Keli jau pranešė iškeliantys dalį gamybos iš Lietuvos. Tai planuoja daryti ir durpių substratus gaminanti Šilutėje įsikūrusi „Klasmann-Deilmann“. Kinija nuo gruodžio pradžios aktyviai blokuoja Lietuvos įmonių eksportą – Kinijos muitinės duomenimis, gruodį į Kiniją pateko prekių iš Lietuvos tik už 3 mln. eurų, kai rugsėjį šis skaičius siekė 44 mln. eurų. Be to, Kinija spaudžia ir tarptautines bendroves nenaudoti Lietuvoje gaminamų komponentų. Vietoj Lietuvos pasirinkusio

Dviem iš trijų lietuvių trūksta vitamino D. Kaip jo gauti su maistu? 

Pastebimai pagerinti gyvenimo kokybę ir sumažinti įvairių ligų grėsmę – tokį poveikį gali turėti pakankamas vitamino D kiekis organizme. Jis padeda užtikrinti tinkamas smegenų funkcijas, sustiprina imuninę sistemą, apsaugo nuo vėžio, įvairių infekcijų, širdies ir kraujagyslių ligų. Viena produktų grupė – ypatinga Šeimos gydytojas V. Morozovas akcentuoja vitamino D svarbą žmogaus organizmui. Anot mediko, šis elementas stiprina sveikatą bei imunitetą, padeda išvengti onkologinių bei širdies ir kraujagyslių ligų, pagerina gyvenimo kokybę. Tiesa, pažymi pašnekovas, kad pilnai atsiskleistų visa vitamino D

Minime Ievos Simonaitytės 125-ąsias gimimo metines

Sausio 23 d. minimos Ievos Simonaitytės 125-osios gimimo metinės. Šiuos metus Seimas paskelbė I. Simonaitytės metais. Šia proga pateikiame ištraukų iš Domo Kauno parengtos knygos „Aš esu Etmės Evė: Ieva Simonaitytė amžininkų liudijimuose“. Leidinyje, skirtame įprasminti šios Mažosios Lietuvos metraštininkės atmintį, publikuojami penkiasdešimt septynių žmonių, pažinojusių arba artimai besibičiuliavusių su rašytoja, sakytiniai liudijimai. Jie užrašyti 1978–1983 metais. Tikrasis vardas Evė Ieva Simonaitytė (1897–1978) – išskirtinio likimo asmenybė. Pavainikė, benamės duktė. Būdama penkerių, jau žinojo lemtį: aš esu Etmės Evė. Nuo

Taip pat skaitykite