Vėl kviečia „Žalioji olimpiada“ 

Jau penktus metus pakuočių tvarkymo organizacija „Žaliasis taškas“ ir aplinkosauginė iniciatyva „Kita forma“ vyresnių klasių mokinius kviečia į „Žaliąją olimpiadą“. Moksleiviai skatinami patys domėtis aplink egzistuojančiomis problemomis, siūlyti įvairių aplinkosaugos problemų sprendimo būdus, skatinti pokyčius ir jais užkrėsti visą mokyklos bendruomenę.

Ežerų krašto „žalieji“ – rūšiuoja knygas

Ignalinos r. Didžiasalio miestelio „Ryto“ gimnazijos komanda šioje olimpiadoje ruošiasi dalyvauti jau ketvirtą kartą. Gimnazijos biologijos mokytojas Kęstutis Vaitkevičius prisimena, jog prieš kelerius metus jo suburta „Žaliojo ryto“ komanda nusprendė išrūšiuoti nereikalingas knygas ir stirta po stirtos jos užpildė pusę biologijos paruošiamojo kabineto. Knygos buvo atiduotos perdirbti. Nuo to laiko kiekvieną vasarį-kovą jis sulaukia klausimų: „Kada rinksime senas knygas?“ Tai – savotiška mokyklos apsivalymo akcija.

„Mokykloje atsiradus rūšiavimo dėžėms, jos nuolat prisipildydavo, moksleiviai patys nešdavo dėžių turinį išrūšiuoti į miestelyje esančius konteinerius“, – dar vieną po „Žaliosios olimpiados“ prigijusią iniciatyvą prisiminė mokytojas.

Vis tik įdomiausia moksleiviams visais metais buvo vasaros užduotis – jie rengdavo talkas arba tvarkydavosi individualiai, rūšiavo gamtoje rastas šiukšles.

Kiek marškinėlių reikia aštuntokui?

Gargždų „Kranto“ fizikos, matematikos ir gamtos mokytoja Ilona Tulabienė ir jos mokinių komanda – „Žaliosios olimpiados“ veteranai.

„Nors mūsų komanda nuolat keičiasi, nes mūsų mokykla – pagrindinė ir vaikai išeina į gimnazijas. „Žalioji olimpiada“ iš tiesų atliepia labai daug kompetencijų, todėl dalyvaujame nuo pat jos rengimo pradžios“, – sako I. Tulabienė.

Ji antrina mokytojui Kęstučiui – moksleivius itin domino praėjusios vasaros užduotis rinkti šiukšles iš aplinkos. Gargždų mokiniai drąsiai iš upelių ritino padangas, komandos kapitonas „išžvalgydavo“ teritoriją, tuomet kviesdavosi draugus jas tvarkyti.

„Mano komandos vyrai – labai vieningi. Jie ūgteli pamatę, kiek gali padaryti. Su šia klase buvau nuo septintos klasės. Dar labai džiaugiuosi, kad į tą procesą jie įtraukia ir šeimas“, – pastebi mokytoja.

Mokytoja sako, kad klasė diskutuoja ne tik apie nykstančias rūšis ir tirpstančius ledynus, tačiau ir kodėl neužtenka trijų vietoje septynių? Kaip atsispirti  blizgančiam reklamų pasauliui?

„Iš ko pasiūti mūsų drabužiai? Diskusijose nagrinėjame audinius, medžiagas, nuolat ieškome to „antrojo lazdos galo“. Gili vaikų įžvalga buvo, jog sėdint nuotolinėse pamokose tereikia tik vieno džemperio ir džinsų – tampa svarbiau, ką kalbi, nei kaip atrodai“, – sako I. Tulabienė.

Iš dalyvaujančių „Žaliojoje olimpiadoje“ pavyzdį ima ir žemesnių klasių Gargždų mokiniai,  pavyzdžiui, praėjusiais metais per karantiną, kai teko neštis pietus į mokyklą, jie atsisakė vienkartinių indelių ir įrankių.

Dalyvaudami olimpiadoje pakeitė įpročius

Šiaulių Didždvario gimnazijos mokytoja Virginija Savickaitė su mokiniais „Žaliojoje olimpiadoje“ dalyvauja nuo pat konkurso pradžios.

„Pati konkurso idėja – labai šauni. Mes turime pradėti galvoti, kaip mes gyvename. Vaikams sakau: kai žmonės tyčiojasi iš gamtos, dabar pastaruosius metus gamta nusprendė pasityčioti iš mūsų,“ – samprotavo chemijos mokytoja.

Mokiniai taip įsitraukia į šio konkurso užduotis, kad vos užbaigę vieną olimpiadą jau svarsto, kad reikės dalyvauti ir kitąmet.

„Ir vaikų įpročiai dalyvaujant šiame konkurse – keičiasi. Jie jau nebeperka kavos vienkartiniuose puodeliuose (o taip buvo net madinga), nesipuikuoja gazuotų gėrimų buteliukais. Atsineša vandens gertuvėse. Atsineša savo puodelius“, – pastebėjo Virginija Savickaitė.

Dalyvaudami žaidime mokiniai siekia į šią veiklą įtraukti ir mokyklos bendruomenę. Mokytoja prisimena iniciatyvą surinkti mokykloje nebereikalingą makulatūrą – dalis knygų ir dokumentų buvo surinkta iš bibliotekos bei kabinetų, tačiau mokytojai paragino  visų klasių moksleivius nebereikalingas knygas atnešti į mokyklą, o vėliau makulatūrą surinko atliekų perdirbėjai. Mokykla turi ir tradicijų, suteikiančių naudą bendruomenei, pavyzdžiui, sutvarkyti šalia besidriekiančią kaštonų alėją, surinkti šiukšles, sugrėbti lapus.

„Kai aplinkui gražu – tuomet ir šiukšlės nesinori numesti“, – pastebėjo mokytoja Virginija Savickaitė

„Žaliosios olimpiados odisėjos“ finale I vietą iškovojusi komanda laimės pagrindinį prizą – kelionę, II ir III vietų nugalėtojai – kitus aplinkosauginį pažinimą tęsti skatinančius prizus.

Susidomėjusieji kviečiami registruotis https://forms.gle/TmkxBday6yAN4eL79. Daugiau informacijos apie projektą  „Facebook“ paskyroje „Žalioji olimpiados odisėja“.

„Kita forma” projekto vykdytojai

Hits: 12

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Siūlymas skiepytis nuo COVID-19 tarsi išmaldos prašymas?

Šiandien, balandžio 14 d., Šilutės Vydūno gimnazijos sporto salėje duris atvėrė vakcinavimo centras. Šilutės r. savivaldybės vyr. specialistė-savivaldybės gydytoja Gintarė Tamašauskienė nuo pat ryto buvo su 8 darbuotojų komanda. Dirba Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centro ir Visuomenės sveikatos biuro specialistai. Per pirmąją dieną suplanuota paskiepyti 216 rajono ugdymo įstaigų darbuotojų, kurie dirba kontaktiniu būdu mokyklose, vaikų darželiuose ir kt. panašiose įstaigose. Didžiulis krūvis medikams ir slaugytojams Kam teko lankytis Šilutės šeimos gydytojų centruose, ko gero, pastebėjo, kiek darbo dabar turi

Ką valgyti netoleruojantiems fruktozės?

Užvalgius kai kurių vaisių atsiranda nemalonių pojūčių? Gali būti, kad jūsų organizmas netoleruoja fruktozės.  Fruktozė – natūralus vaisių cukrus, kurio yra meduje, vaisiuose, daržovėse ir uogose. Duomenys rodo, kad Europoje fruktozės netoleruoja maždaug 30 proc. gyventojų. Laimė, kad ne visuose vaisiuose, daržovėse ar uogose gausu fruktozės, todėl tiems, kurie jos netoleruoja – svarbu žinoti kiek ir ko valgyti.   „Yra dvi fruktozės netoleravimo formos: įgimtas arba įgytas fruktozės netoleravimas. Žmonėms, kurie netoleruoja fruktozės pavalgius tam tikrų produktų gali atsirasti nemalonių

Kur šiuo metu važiuoja „Google Street View“ automobilis?

„Google Street View“ automobiliai keliaus per daugelį šalies miestų. Pagrindinis pakartotinio važiavimo tikslas – atnaujinti Lietuvos miestų, kelių ir greitkelių vaizdus „Google“ žemėlapių platformoje. Google Street View“ dėka vartotojai turi galimybę virtualiai aplankyti daugumą Lietuvos miestų, istorinius paminklus, pilis, taip pat kurortus prie jūros ir nacionalinius parkus. „Google“ pastebi, kad infrastruktūra miestuose bei tarp jų laikui bėgant keičiasi, vystosi, todėl žemėlapyje matomus vaizdus svarbu reguliariai atnaujinti, o nauji vaizdai vartotojams padės dar geriau orientuotis įvairiose vietovėse. „Street View“ funkcija suteikia

Taip pat skaitykite