Vėl kursime kalėdinių eglių alėją prie Hugo Šojaus dvaro

Miestelėnai šeimomis kviečiami puošti kalėdines eglutes prie Hugo Šojaus dvaro.

Pernykštės kalėdinių eglaičių alėjos akcentas.

Šilutės muziejus tęsia prieš dvejus metus pradėtą gražią tradiciją – šiemet jau trečią kartą miesto eglės įžiebimo išvakarėse bus atidaryta kalėdinių eglučių alėja. Eglutes puošti kviečiami visi šilutiškiai, firmų ir įstaigų atstovai.
2015 metais minėsime Etnografinių regionų metus. Šilutiškiai kviečiami generalinei repeticijai. „Pasitikdami Etnografinių regionų metus papuoškime kalėdines eglutes lietuvininkų krašto bei kaimynų – žemaičių krašto ženklais“, – kviečia Šilutės muziejaus etnografė Indrė Skablauskaitė. Organizatoriai tikisi, kad miestelėnai neliks abejingi, ir kalėdinių eglučių alėja prie H. Šojaus dvaro išaugs į mišką.
Visi turintys idėjų ir noro puošti Kalėdų žaliaskarę kviečiami registruotis Šilutės muziejuje. Eglutėmis aprūpins organizatoriai, šios akcijos globėjai, rėmėjai.
Kalėdų eglutes puošti jau užsiregistravo ne viena bendrovė, švietimo įstaigų atstovai, tačiau vis dar laukiama miestelėnų šeimų.
Laukdami Kalėdų šventės, papuoškite eglutę prie senojo Šilutės dvaro su visa šeima.
Šiemet renginį globoja Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, įsteigęs pagrindinį prizą gražiausiai papuošusiems kalėdinę eglę. Šilutės urėdija parūpino eglaičių.
„Bus prizų ir siurprizų…“ – paslaptingai sakė muziejininkė I. Skablauskaitė.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kontroliuos, kaip parduodamos, laikomos ir naudojamos pirotechnikos priemonės

Tauragės apskr. VPK pareigūnai nuo gruodžio 10 d. iki kitų metų sausio 4 d. vykdys civilinių pirotechnikos priemonių laikymo, naudojimo ir prekybos kontrolę. Visu šiuo laikotarpiu policijos pareigūnai tikrins fizinius ir juridinius asmenis, importuojančius bei prekiaujančius minėtomis priemonėmis, bei galimas civilinių pirotechnikos priemonių neteisėto prekybos ir naudojimo vietas. Raginame gyventojus naudojant pirotechnikos priemones laikytis visų būtinų saugumo reikalavimų ir instrukcijų, nurodytų ant pakuotės. Būkite itin atsargūs bandydami įsigyti pirotechnikos priemonių. Perkant tokias priemones iš nepatikimų, neturinčių leidimo užsiimti tokia veikla

Užsienyje įsikūrę Šilutės rajono gyventojai šiemet susilaukė 57 naujagimių

Šilutės rajono savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad lapkritį įregistruoti 22 naujagimiai, iš jų 5 gimę užsienyje. Per 11 šių metų mėnesių sulaukta 312 naujagimių, iš šio skaičiaus 57 gimė užsienio valstybėse. Lapkritį populiarūs buvo šie vardai: Matas, Jokūbas, Iglė, Liepa, reti – Tumas, Dovas, Lugnė, Upė. Iš 22 lapkritį užregistruotų naujagimių 14  berniukų ir 8  mergaitės, 13 mažylių susilaukė Šilutės miesto gyventojai, 44 – kaimiškųjų seniūnijų šeimos. Visus šių metų mėnesius mirusiųjų skaičiai buvo gerokai didesni už naujagimių. Lapkritį

Pasityčiojo iš paskutiniojo velionės noro

Netikėtai mirusios tauragiškės šeima ir artimieji iki šiol negali atsigauti ne tik dėl mylimo žmogaus netekties, bet ir šoko, kurį patyrė vykdydami paskutinę velionės valią. Kėdainiuose įsikūrusiame Lietuvos krematoriume moterį kremuoti iš pradžių atsisakyta dėl neva netinkamo karsto, o vėliau ir dėl jos pačios svorio.  Teko patirti tikrą košmarą Įtariama, kad iš velionės bei jos artimųjų galėjo būti pasityčiota, nes kažkam labai skubiai prireikė krematoriumo paslaugos. Sutrikus sveikatai, 52 metų Tauragės gyventoja (kilusi iš Katyčių) mirė praėjusią savaitę, lapkričio 29

Kvietimas teikti idėjas Klaipėdos krašto metų programai

Šilutė ir visas Klaipėdos kraštas 2023 m. ruošiasi paminėti neeilinį istorinį įvykį – Klaipėdos krašto suvienijimo su Lietuvos Respublika 100-metį. Šis istorinis įvykis turi ypatingą svarbą Valstybės ir tautos likimo bei raidos istorijoje. Lietuvos Respublikos Seimas 2021 m. birželio 17 d. priėmė nutarimą  „Dėl 2023 metų paskelbimo Klaipėdos krašto metais“, kuris turi politinę ir kultūrinę reikšmę. Kviečiame įstaigas, organizacijas, meno kūrėjus telkis, diskutuoti ir teikti idėjas, kaip galėtume šio ypatingo įvykio jubiliejų paminėti Šilutės rajone ir etnografiniame Mažosios Lietuvos regione.

Taip pat skaitykite