Vasaros stovykloje ,,Gamtamokslis“

Kas yra vasaros stovykla?
Tikra gamta…
Šlapios kojos, debesys ir spurdantys paukščiai rankose…
Kelionės…
Naktis gimnazijoje…

 

Šilutės pirmojoje gimnazijoje birželio 8-13 d. organizuota vasaros stovykla „Gamtamokslis“. Stovyklos idėja – skatinti mokinius labiau domėtis gamtos mokslais, sujungti atskirų gamtos mokslų žinias į visumą bei tobulinti mokinių eksperimentinius bei tyrinėjimų įgūdžius.

Stovyklautojai tirdami ir eksperimentuodami, keldami hipotezes turėjo galimybę geriau pažinti supantį pasaulį, stebėti jį tyrėjo ir kūrėjo žvilgsniu. Tokia patirtis gerina mokinių gamtamokslinį raštingumą.
Šiam projektui įgyvendinti buvo suburta Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojų ir socialinių partnerių (Nemuno deltos regioninio parko direkcija, Klaipėdos mokinių saviraiškos centras, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla) komanda. Stovykloje buvo siekiama mokinių kūrybinę, tiriamąją ir praktinę veiklą derinti su jų poilsiu.
Gamtamokslinėje stovykloje dalyvavo mokiniai iš rajono gimnazijų ir Šilutės miesto pagrindinių mokyklų.
Šilutės pirmosios gimnazijos laboratorijose, vadovaujant chemijos mokytojai, stovyklos vadovei D. Jokšienei, stovyklautojai atliko cheminius eksperimentus, išmoko laboratorijos sąlygomis pagaminti „pieną“ ir „kraują“, susipažino su įvairių bandymų atlikimo metodika. Mokiniai dirbo susikaupę, kūrybiškai ir net pasiūlė būdų, kaip kitaip galima atlikti konkrečius bandymus.
Mokiniai su fizikos mokytojais, stovyklos vadovais Z. Sirtautu, S. Blinkevičiumi ir J. Jauniumi rengėsi mokinių labai laukiamai Tyrėjo nakčiai – gilinosi į žvaigždėlapių paskirtį ir naudojimosi principus. Aiškinosi, kaip jais naudojantis randama Šiaurinė žvaigždė, atskiri žvaigždynai, ryškiausios žvaigždės ir kelios galaktikos. Susidomėjimas dangaus sfera jautėsi ir išvykus į Stebėjimo naktį. Buvo prognozuojama, kad tą naktį bus ryškiai matomi šie dangaus kūnai – Venera, Jupiteris su keturiais palydovais ir Saturnas.
Koks svarbus teorijos ir praktikos ryšys, stovyklautojai suprato iš makulatūros gamindami popierių (vadovė N. Titienė). Mokiniai džiaugėsi turėdami galimybę patys pasigaminti įvairių formų, kvapų, spalvų muilą (vadovė D. Strazdauskienė).
Vasaros stovyklos dalyvius subūrė, daug gerų emocijų, naujų žinių ir potyrių suteikė vadovių D. Jakienės ir R. Petrenkienės organizuota edukacinė išvyka į Klaipėdos mokinių saviraiškos centrą, kuriame jie išbandė savo jėgas ir drąsą laipiojimo trasose. Tapę programuotojais mokiniai stebino vieni kitus Lego robotų programavimo klasėje. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, virtualioje navigacijos auditorijoje, suteikė galimybę mokiniams ,,pabūti“ laivavedžiais – įveikti kelių metrų aukščio bangas audringoje jūroje, valdyti katerį naktyje ir pajusti jūros ligos simptomus. Prie Olando kepurės stovyklautojai žavėjosi laukinės gamtos suformuotais įspūdingais skardžiais, ragavo ir bandė atpažinti įvairių žolelių arbatas, kalbėjo apie jų gydomąsias ir magiškas savybes, rinko akmenėlius mokytojos K. Blankaitės pamokai ,,Gamta kuria, žmogus suteikia prasmę“. Kelionės metu mokytojos ypač akcentavo, kaip yra svarbu žmogui ugdyti savo pojūčius.
Ventės rago ornitologinėje stotyje stovyklautojai klausėsi ornitologo V. Jusio pasakojimo apie paukščių migraciją. O kiek džiaugsmo ir gerų emocijų buvo patirta, kai mokiniai patys galėjo žieduoti paukščius! Tikru išbandymu tapo tos dienos išvyka į Aukštumalos pelkę (vadovai D. Strazdauskienė, V. Vilčiauskienė, S. Ranauskas) . Daugelis mokinių nesitikėjo, kad tokioje sausai atrodančioje vietoje galima gerokai sušlapti ir patirti gausias uodų atakas. Nežiūrint nepatogumų, mokiniai kruopščiai atliko paskirtas užduotis ir papildė savo žinias apie pelkės augmeniją.
Stovykla, prasidėjusi gimnazijos kieme prie Svajonių akmens, suteikusi stovyklautojams daug naujų įspūdžių, patirčių ir gerų emocijų, baigėsi įdomiausių akimirkų peržiūra, lūkesčių apibendrinimu ir palinkėjimais kitų metų stovyklautojams.
Organizatoriai tikisi, kad panašios mokinių vasaros stovyklos galėtų mokinius paskatinti atidžiau stebėti ne tik gamtą, bet labiau pažinti ir savo vidinį pasaulį.

Stovyklos vadovės Daiva Jakienė, Renata Petrenkienė, Kristina Blankaitė

Hits: 83

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Rotariečių dovana Šilutės ligoninės slaugytojoms

Šilutės Rotary klubo (2020-2021 m. prezidentas Šarūnas Stancikas) nariai, suprasdami medikų pasiaukojamo darbo svarbą gydant šilutiškius pandemijos sąlygomis, nutarė įteikti Šilutės ligoninės medikams kuklią dovanėlę: Klaipėdoje pradėjusio veikti „East Island SPA“ centro kompleksinių paslaugų kuponą ir 10 masažų kuponų. Šiandien, ketvirtadienį, šie dovanų kuponai įteikti Šilutės ligoninės medikų kolektyvui. Penkių minučių susitikime dovaną iš Šilutės RK prezidento Š. Stanciko priėmė ligoninės vyriausiasis gydytojas Viktoras Šileikis (jis irgi rotarietis) ir šios ligoninės slaugos administratorė Birutė Jurjonienė. Nuoširdžiai padėkojęs Šilutės klubo rotariečiams,

Elektroniniai sukčiai Lietuvoje iš gyventojų išvilioja milijonus  

Lietuvos bankų asociacijos (LBA) duomenimis, vien pirmąjį šių metų ketvirtį elektroniniai sukčiai iš Lietuvos gyventojų išviliojo 2,9 mln. eurų, tuo pačiu laikotarpiu pernai nuostoliai siekė 1,2 mln. eurų. Ekspertai situaciją sieja su pandemijos kasdienybe: darbu iš namų, nuotoliniu bendravimu bei noru „įdarbinti“ susitaupytus pinigus. Pirmąjį 2021 metų ketvirtį LBA priklausantys finansų bei kredito rinkos dalyviai užfiksavo 472 sukčiavimo incidentus elektroninėje erdvėje – maždaug šimtu daugiau nei vidutiniškai per ketvirtį pernai. Tiek atvejų gausa, tiek padaryta žala labiausiai išsiskiria investiciniai sukčiavimai:

Ką minėsime 2022 metais?

Seimas svarstys ir priims nutarimą, ką minėsime kitais metais. Paskelbimo atmintinais metais nutarimai priimami iš anksto, tad dabar Seimas dėmesį skiria 2022 metams. Pradžia padaryta: Seimo Švietimo ir mokslo komitetas pritarė 12 nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais.   Švietimo ir mokslo komitetas posėdyje svarstė 12 Seimo nutarimų projektų dėl 2022 metų paskelbimo atmintinais metais. Atsižvelgiant į projektų gausą ir siūlomų minėti progų įvairovę, komiteto nariams buvo pasiūlyta įvertinti, ar visi projektai yra vienodai svarbūs ir reikšmingi. Komiteto

Pasiruoškite – siuntos iš ne ES valstybių brangs ir keliaus ilgiau

Kiekvieną dieną Lietuvoje registruojama po kelias dešimtis tūkstančių mažaverčių siuntų iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių. Nuo liepos 1 d. visi Bendrijos gyventojai gaunantys tokias siuntas susidurs su pokyčiais, kurie nebus malonūs ─ reikės ne tik daugiau pinigų, bet ir daugiau kantrybės. Šiuo metu siuntų iki 22 Eur deklaruoti nereikia, tačiau netrukus tvarka pasikeis. Liepos 1 d. neliks importo PVM lengvatos, o tai reiškia, kad net mažiausios vertės siuntos su prekėmis, atkeliaujančios iš trečiųjų šalių, bus apmokestintos. Pavyzdžiui, jūsų iš

Taip pat skaitykite