Vasaros stovykloje ,,Gamtamokslis“

Kas yra vasaros stovykla?
Tikra gamta…
Šlapios kojos, debesys ir spurdantys paukščiai rankose…
Kelionės…
Naktis gimnazijoje…

 

Šilutės pirmojoje gimnazijoje birželio 8-13 d. organizuota vasaros stovykla „Gamtamokslis“. Stovyklos idėja – skatinti mokinius labiau domėtis gamtos mokslais, sujungti atskirų gamtos mokslų žinias į visumą bei tobulinti mokinių eksperimentinius bei tyrinėjimų įgūdžius.

Stovyklautojai tirdami ir eksperimentuodami, keldami hipotezes turėjo galimybę geriau pažinti supantį pasaulį, stebėti jį tyrėjo ir kūrėjo žvilgsniu. Tokia patirtis gerina mokinių gamtamokslinį raštingumą.
Šiam projektui įgyvendinti buvo suburta Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojų ir socialinių partnerių (Nemuno deltos regioninio parko direkcija, Klaipėdos mokinių saviraiškos centras, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla) komanda. Stovykloje buvo siekiama mokinių kūrybinę, tiriamąją ir praktinę veiklą derinti su jų poilsiu.
Gamtamokslinėje stovykloje dalyvavo mokiniai iš rajono gimnazijų ir Šilutės miesto pagrindinių mokyklų.
Šilutės pirmosios gimnazijos laboratorijose, vadovaujant chemijos mokytojai, stovyklos vadovei D. Jokšienei, stovyklautojai atliko cheminius eksperimentus, išmoko laboratorijos sąlygomis pagaminti „pieną“ ir „kraują“, susipažino su įvairių bandymų atlikimo metodika. Mokiniai dirbo susikaupę, kūrybiškai ir net pasiūlė būdų, kaip kitaip galima atlikti konkrečius bandymus.
Mokiniai su fizikos mokytojais, stovyklos vadovais Z. Sirtautu, S. Blinkevičiumi ir J. Jauniumi rengėsi mokinių labai laukiamai Tyrėjo nakčiai – gilinosi į žvaigždėlapių paskirtį ir naudojimosi principus. Aiškinosi, kaip jais naudojantis randama Šiaurinė žvaigždė, atskiri žvaigždynai, ryškiausios žvaigždės ir kelios galaktikos. Susidomėjimas dangaus sfera jautėsi ir išvykus į Stebėjimo naktį. Buvo prognozuojama, kad tą naktį bus ryškiai matomi šie dangaus kūnai – Venera, Jupiteris su keturiais palydovais ir Saturnas.
Koks svarbus teorijos ir praktikos ryšys, stovyklautojai suprato iš makulatūros gamindami popierių (vadovė N. Titienė). Mokiniai džiaugėsi turėdami galimybę patys pasigaminti įvairių formų, kvapų, spalvų muilą (vadovė D. Strazdauskienė).
Vasaros stovyklos dalyvius subūrė, daug gerų emocijų, naujų žinių ir potyrių suteikė vadovių D. Jakienės ir R. Petrenkienės organizuota edukacinė išvyka į Klaipėdos mokinių saviraiškos centrą, kuriame jie išbandė savo jėgas ir drąsą laipiojimo trasose. Tapę programuotojais mokiniai stebino vieni kitus Lego robotų programavimo klasėje. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, virtualioje navigacijos auditorijoje, suteikė galimybę mokiniams ,,pabūti“ laivavedžiais – įveikti kelių metrų aukščio bangas audringoje jūroje, valdyti katerį naktyje ir pajusti jūros ligos simptomus. Prie Olando kepurės stovyklautojai žavėjosi laukinės gamtos suformuotais įspūdingais skardžiais, ragavo ir bandė atpažinti įvairių žolelių arbatas, kalbėjo apie jų gydomąsias ir magiškas savybes, rinko akmenėlius mokytojos K. Blankaitės pamokai ,,Gamta kuria, žmogus suteikia prasmę“. Kelionės metu mokytojos ypač akcentavo, kaip yra svarbu žmogui ugdyti savo pojūčius.
Ventės rago ornitologinėje stotyje stovyklautojai klausėsi ornitologo V. Jusio pasakojimo apie paukščių migraciją. O kiek džiaugsmo ir gerų emocijų buvo patirta, kai mokiniai patys galėjo žieduoti paukščius! Tikru išbandymu tapo tos dienos išvyka į Aukštumalos pelkę (vadovai D. Strazdauskienė, V. Vilčiauskienė, S. Ranauskas) . Daugelis mokinių nesitikėjo, kad tokioje sausai atrodančioje vietoje galima gerokai sušlapti ir patirti gausias uodų atakas. Nežiūrint nepatogumų, mokiniai kruopščiai atliko paskirtas užduotis ir papildė savo žinias apie pelkės augmeniją.
Stovykla, prasidėjusi gimnazijos kieme prie Svajonių akmens, suteikusi stovyklautojams daug naujų įspūdžių, patirčių ir gerų emocijų, baigėsi įdomiausių akimirkų peržiūra, lūkesčių apibendrinimu ir palinkėjimais kitų metų stovyklautojams.
Organizatoriai tikisi, kad panašios mokinių vasaros stovyklos galėtų mokinius paskatinti atidžiau stebėti ne tik gamtą, bet labiau pažinti ir savo vidinį pasaulį.

Stovyklos vadovės Daiva Jakienė, Renata Petrenkienė, Kristina Blankaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutėje paminėtos 99-osios Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos metinės

Klaipėdos krašto prijungimo prie Lietuvos diena laikoma Klaipėdos šturmo diena – sausio 15-oji. Šiam istoriiam ir svarbiam Lietuvai įvykiui paminėti skirta prie Šilutės r. savivaldybės stovinti stilizuota atminimo siena su įrašais. Savivaldybės aikštėje ir vyko Šilutės Hugo Šojaus muziejaus organizuotas renginys šiai datai paminėti. Istorinius faktus, glaudžiai siejančius Šilutę su Klaipėdos sukilimu apžvelgė muziejaus istorikas Ignas Giniotis. Žodį tarė Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis, akcentavęs šio 99 metų senumo įvykio svarbą atkurtai Lietuvos valstybei. Jis pastebėjo, kad kitąmet, minint šio įvykio

Grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“ Ramučiuose

Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Ramučių filialo lankytojus nuo metų pradžios džiugina Vilniaus dailės akademijos grafikos bakalaurės Dainoros Vingytės grafikos darbų paroda „Jonuko kelionė“. Dainora Vingytė (g. 1995) – jaunosios kartos menininkė, kilusi iš Žemaičių Naumiesčio, baigusi Šilutės meno mokyklą, Šilutės Vydūno gimnaziją, 2020 metais Vilniaus dailės akademijoje įgijo grafikos bakalauro laipsnį. 2019 m. menininkė pelnė trečią vietą tarptautiniame A. Švėgždos piešinių konkurse. Jaunoji menininkė savo kūrybines idėjas išreiškia skirtingomis technikomis ir temomis. Ji  tapo, piešia, kuria iliustracijas, bet pagrindinis

Katastrofinio stiprumo vėjas Ventėje siekė 35,5 m/s

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba pranešė, kad sausio 14 d. užfiksuotas katastrofinio stiprumo vėjo greitis ir perkūnija. Medžius vertęs itin stiprus ir gūsingas vėjas sutrikdė elektros tiekimą, mat buvo pažeistos skirstomojo tinklo elektros oro linijos. ESO praneša, kad daugiausia elektros linijų gedimų yra Šiaulių ir Klaipėdos rajonuose. Iš viso jų buvo per 40 tūkst., šiuo metu elektros tiekimas jau yra atstatytas daugiau nei 20 tūkst. namų ūkių. Dauguma atsijungimų fiksuota sausio 14 d., penktadienį, tarp 8 ir 9.30 val. ryto. Klaipėdos uoste

Kam siūloma suteikti Garbės ambasadorių vardus?

Šilutės rajone verčiamas naujas lapas krašto istorijoje: Savivaldybės tarybai nusprendus iškiliems asmenims, kurie savo veikla garsina kraštą gyvendami ir dirbdami užsienyje, stiprina Šilutės rajono ryšius su partneriais užsienyje, ten pristato Šilutės kraštą ir užsiima jam naudinga veikla bei kt., suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadorių vardus, jau skelbiamos ir pirmosios trys kandidatūros. Šilutės rajono savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis 2022 m.  sausio 10 d. potvarkiu siūlo Savivaldybės tarybai suteikti Šilutės rajono savivaldybės Garbės ambasadoriaus vardą Ritai Kundrotaitei Šilas, Rūtai Žičkienei, Laurai

Taip pat skaitykite