Vasaros stovykloje ,,Gamtamokslis“

Kas yra vasaros stovykla?
Tikra gamta…
Šlapios kojos, debesys ir spurdantys paukščiai rankose…
Kelionės…
Naktis gimnazijoje…

 

Šilutės pirmojoje gimnazijoje birželio 8-13 d. organizuota vasaros stovykla „Gamtamokslis“. Stovyklos idėja – skatinti mokinius labiau domėtis gamtos mokslais, sujungti atskirų gamtos mokslų žinias į visumą bei tobulinti mokinių eksperimentinius bei tyrinėjimų įgūdžius.

Stovyklautojai tirdami ir eksperimentuodami, keldami hipotezes turėjo galimybę geriau pažinti supantį pasaulį, stebėti jį tyrėjo ir kūrėjo žvilgsniu. Tokia patirtis gerina mokinių gamtamokslinį raštingumą.
Šiam projektui įgyvendinti buvo suburta Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojų ir socialinių partnerių (Nemuno deltos regioninio parko direkcija, Klaipėdos mokinių saviraiškos centras, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla) komanda. Stovykloje buvo siekiama mokinių kūrybinę, tiriamąją ir praktinę veiklą derinti su jų poilsiu.
Gamtamokslinėje stovykloje dalyvavo mokiniai iš rajono gimnazijų ir Šilutės miesto pagrindinių mokyklų.
Šilutės pirmosios gimnazijos laboratorijose, vadovaujant chemijos mokytojai, stovyklos vadovei D. Jokšienei, stovyklautojai atliko cheminius eksperimentus, išmoko laboratorijos sąlygomis pagaminti „pieną“ ir „kraują“, susipažino su įvairių bandymų atlikimo metodika. Mokiniai dirbo susikaupę, kūrybiškai ir net pasiūlė būdų, kaip kitaip galima atlikti konkrečius bandymus.
Mokiniai su fizikos mokytojais, stovyklos vadovais Z. Sirtautu, S. Blinkevičiumi ir J. Jauniumi rengėsi mokinių labai laukiamai Tyrėjo nakčiai – gilinosi į žvaigždėlapių paskirtį ir naudojimosi principus. Aiškinosi, kaip jais naudojantis randama Šiaurinė žvaigždė, atskiri žvaigždynai, ryškiausios žvaigždės ir kelios galaktikos. Susidomėjimas dangaus sfera jautėsi ir išvykus į Stebėjimo naktį. Buvo prognozuojama, kad tą naktį bus ryškiai matomi šie dangaus kūnai – Venera, Jupiteris su keturiais palydovais ir Saturnas.
Koks svarbus teorijos ir praktikos ryšys, stovyklautojai suprato iš makulatūros gamindami popierių (vadovė N. Titienė). Mokiniai džiaugėsi turėdami galimybę patys pasigaminti įvairių formų, kvapų, spalvų muilą (vadovė D. Strazdauskienė).
Vasaros stovyklos dalyvius subūrė, daug gerų emocijų, naujų žinių ir potyrių suteikė vadovių D. Jakienės ir R. Petrenkienės organizuota edukacinė išvyka į Klaipėdos mokinių saviraiškos centrą, kuriame jie išbandė savo jėgas ir drąsą laipiojimo trasose. Tapę programuotojais mokiniai stebino vieni kitus Lego robotų programavimo klasėje. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, virtualioje navigacijos auditorijoje, suteikė galimybę mokiniams ,,pabūti“ laivavedžiais – įveikti kelių metrų aukščio bangas audringoje jūroje, valdyti katerį naktyje ir pajusti jūros ligos simptomus. Prie Olando kepurės stovyklautojai žavėjosi laukinės gamtos suformuotais įspūdingais skardžiais, ragavo ir bandė atpažinti įvairių žolelių arbatas, kalbėjo apie jų gydomąsias ir magiškas savybes, rinko akmenėlius mokytojos K. Blankaitės pamokai ,,Gamta kuria, žmogus suteikia prasmę“. Kelionės metu mokytojos ypač akcentavo, kaip yra svarbu žmogui ugdyti savo pojūčius.
Ventės rago ornitologinėje stotyje stovyklautojai klausėsi ornitologo V. Jusio pasakojimo apie paukščių migraciją. O kiek džiaugsmo ir gerų emocijų buvo patirta, kai mokiniai patys galėjo žieduoti paukščius! Tikru išbandymu tapo tos dienos išvyka į Aukštumalos pelkę (vadovai D. Strazdauskienė, V. Vilčiauskienė, S. Ranauskas) . Daugelis mokinių nesitikėjo, kad tokioje sausai atrodančioje vietoje galima gerokai sušlapti ir patirti gausias uodų atakas. Nežiūrint nepatogumų, mokiniai kruopščiai atliko paskirtas užduotis ir papildė savo žinias apie pelkės augmeniją.
Stovykla, prasidėjusi gimnazijos kieme prie Svajonių akmens, suteikusi stovyklautojams daug naujų įspūdžių, patirčių ir gerų emocijų, baigėsi įdomiausių akimirkų peržiūra, lūkesčių apibendrinimu ir palinkėjimais kitų metų stovyklautojams.
Organizatoriai tikisi, kad panašios mokinių vasaros stovyklos galėtų mokinius paskatinti atidžiau stebėti ne tik gamtą, bet labiau pažinti ir savo vidinį pasaulį.

Stovyklos vadovės Daiva Jakienė, Renata Petrenkienė, Kristina Blankaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kaip išsirinkti dyzelinių automobilių servisą?

Šiandien daugelis žmonių neįsivaizduoja gyvenimo be automobilių. Gyvenimas be jų būtų sunkus ir sugaištume daug laiko keliaudami iš vietos į vietą. Tačiau dyzelinis automobilis reikalauja daug priežiūros, o įvairūs gedimai nėra išimtis. Turbūt lengviausias būdas patikimai ir greitai pataisyti vieną ar kitą transporto priemonės gedimą yra kreiptis į remonto centrą. Savaime suprantama, kad kai kurias problemas galima išspręsti patiems, tačiau tikrai ne kiekvienas turi tokių gabumų. Išsirinkti autoservisą gali būti sunku, ypač jei planuojate naudotis šiomis paslaugomis pirmą kartą. Reikia

Piniginę perkeliame į telefoną. Kaip išsaugoti mokėjimo korteles išmaniuosiuose?

Piniginė – jau atgyvena, nes daugumą kortelių galite saugoti tiesiog savo telefone. Vos keliais mygtukų paspaudimais atsiskaitysite už pirkinius tiek prekybos centre ar restorane, tiek ir internete. Kaip išsaugoti korteles savo išmaniuosiuose įrenginiuose, pasakoja „Bitės Profai“. „Pamažu visas reikalingas korteles – tiek mokėjimo, tiek nuolaidų – galėsime išsaugoti išmaniuosiuose įrenginiuose. Įkėlus korteles į skaitmeninę piniginę „Google Pay“ ar „Apple Pay“ visas jas rasite vienoje vietoje. Perkant tereiks keliais mygtuko paspaudimais „įjungti“ ją savo telefono ekrane ir pridėjus telefoną prie bekontakčio

Paminklų kainos. Kodėl pigiai dažniausiai blogai?

Geros kokybės paminklai tarnauja kelis šimtus metų ir net jiems praėjus vis dar mena čia amžinojo poilsio atgulusio žmogaus vardą. Žinoma, tikrai ne visi paminklai, kurių siūlo rinka, yra tokie geri. Dažniausiai glumina paminklų kainos, kurios taip pat lyginamos su daug klausimų keliančia kokybe. Ar tikrai brangiau yra geriau ir kodėl kinta kaina? Akmuo – viskas Kaina pirmiausia kinta nuo medžiagos, kuri yra naudojama paminklo gamyboje. Kiek daugiau kainuoja granitas, tačiau jis tarnauja labai daug metų, nereikalauja jokios priežiūros ir

Kviečia nauja paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“

Rugsėjo 21 d. Vilniaus universiteto biblioteka Šilutės rajono savivaldybės Fridricho Bajoraičio viešojoje bibliotekoje pristatys rankraščių ir senųjų spaudinių parodą „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“. Renginio metu bus parodyti Lietuvos istorijai ir kultūrai reikšmingi dokumentai, tarp kurių ir šaltiniai, susiję su Šilutės miesto ir krašto praeitimi. Paroda „Lietuva Vilniaus universiteto bibliotekoje: Šilutė“ veiks nuo 13 iki 16 val. Parodos atidarymo renginio pradžia – 15 val. Šis Šilutei skirtas renginys – Vilniaus universiteto bibliotekos nuo 2015 metų tęsiamo projekto „Lietuva Vilniaus universiteto

Taip pat skaitykite