Vasaros stovykloje ,,Gamtamokslis“

Kas yra vasaros stovykla?
Tikra gamta…
Šlapios kojos, debesys ir spurdantys paukščiai rankose…
Kelionės…
Naktis gimnazijoje…

 

Šilutės pirmojoje gimnazijoje birželio 8-13 d. organizuota vasaros stovykla „Gamtamokslis“. Stovyklos idėja – skatinti mokinius labiau domėtis gamtos mokslais, sujungti atskirų gamtos mokslų žinias į visumą bei tobulinti mokinių eksperimentinius bei tyrinėjimų įgūdžius.

Stovyklautojai tirdami ir eksperimentuodami, keldami hipotezes turėjo galimybę geriau pažinti supantį pasaulį, stebėti jį tyrėjo ir kūrėjo žvilgsniu. Tokia patirtis gerina mokinių gamtamokslinį raštingumą.
Šiam projektui įgyvendinti buvo suburta Šilutės pirmosios gimnazijos mokytojų ir socialinių partnerių (Nemuno deltos regioninio parko direkcija, Klaipėdos mokinių saviraiškos centras, Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla) komanda. Stovykloje buvo siekiama mokinių kūrybinę, tiriamąją ir praktinę veiklą derinti su jų poilsiu.
Gamtamokslinėje stovykloje dalyvavo mokiniai iš rajono gimnazijų ir Šilutės miesto pagrindinių mokyklų.
Šilutės pirmosios gimnazijos laboratorijose, vadovaujant chemijos mokytojai, stovyklos vadovei D. Jokšienei, stovyklautojai atliko cheminius eksperimentus, išmoko laboratorijos sąlygomis pagaminti „pieną“ ir „kraują“, susipažino su įvairių bandymų atlikimo metodika. Mokiniai dirbo susikaupę, kūrybiškai ir net pasiūlė būdų, kaip kitaip galima atlikti konkrečius bandymus.
Mokiniai su fizikos mokytojais, stovyklos vadovais Z. Sirtautu, S. Blinkevičiumi ir J. Jauniumi rengėsi mokinių labai laukiamai Tyrėjo nakčiai – gilinosi į žvaigždėlapių paskirtį ir naudojimosi principus. Aiškinosi, kaip jais naudojantis randama Šiaurinė žvaigždė, atskiri žvaigždynai, ryškiausios žvaigždės ir kelios galaktikos. Susidomėjimas dangaus sfera jautėsi ir išvykus į Stebėjimo naktį. Buvo prognozuojama, kad tą naktį bus ryškiai matomi šie dangaus kūnai – Venera, Jupiteris su keturiais palydovais ir Saturnas.
Koks svarbus teorijos ir praktikos ryšys, stovyklautojai suprato iš makulatūros gamindami popierių (vadovė N. Titienė). Mokiniai džiaugėsi turėdami galimybę patys pasigaminti įvairių formų, kvapų, spalvų muilą (vadovė D. Strazdauskienė).
Vasaros stovyklos dalyvius subūrė, daug gerų emocijų, naujų žinių ir potyrių suteikė vadovių D. Jakienės ir R. Petrenkienės organizuota edukacinė išvyka į Klaipėdos mokinių saviraiškos centrą, kuriame jie išbandė savo jėgas ir drąsą laipiojimo trasose. Tapę programuotojais mokiniai stebino vieni kitus Lego robotų programavimo klasėje. Lietuvos aukštoji jūreivystės mokykla, virtualioje navigacijos auditorijoje, suteikė galimybę mokiniams ,,pabūti“ laivavedžiais – įveikti kelių metrų aukščio bangas audringoje jūroje, valdyti katerį naktyje ir pajusti jūros ligos simptomus. Prie Olando kepurės stovyklautojai žavėjosi laukinės gamtos suformuotais įspūdingais skardžiais, ragavo ir bandė atpažinti įvairių žolelių arbatas, kalbėjo apie jų gydomąsias ir magiškas savybes, rinko akmenėlius mokytojos K. Blankaitės pamokai ,,Gamta kuria, žmogus suteikia prasmę“. Kelionės metu mokytojos ypač akcentavo, kaip yra svarbu žmogui ugdyti savo pojūčius.
Ventės rago ornitologinėje stotyje stovyklautojai klausėsi ornitologo V. Jusio pasakojimo apie paukščių migraciją. O kiek džiaugsmo ir gerų emocijų buvo patirta, kai mokiniai patys galėjo žieduoti paukščius! Tikru išbandymu tapo tos dienos išvyka į Aukštumalos pelkę (vadovai D. Strazdauskienė, V. Vilčiauskienė, S. Ranauskas) . Daugelis mokinių nesitikėjo, kad tokioje sausai atrodančioje vietoje galima gerokai sušlapti ir patirti gausias uodų atakas. Nežiūrint nepatogumų, mokiniai kruopščiai atliko paskirtas užduotis ir papildė savo žinias apie pelkės augmeniją.
Stovykla, prasidėjusi gimnazijos kieme prie Svajonių akmens, suteikusi stovyklautojams daug naujų įspūdžių, patirčių ir gerų emocijų, baigėsi įdomiausių akimirkų peržiūra, lūkesčių apibendrinimu ir palinkėjimais kitų metų stovyklautojams.
Organizatoriai tikisi, kad panašios mokinių vasaros stovyklos galėtų mokinius paskatinti atidžiau stebėti ne tik gamtą, bet labiau pažinti ir savo vidinį pasaulį.

Stovyklos vadovės Daiva Jakienė, Renata Petrenkienė, Kristina Blankaitė

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šilutės rajone pastatyti tekstilės konteineriai. Kur jie?

Šilutės rajono savivaldybė gyventojus informuoja, kad ir Šilutės rajone pagaliau bus tekstilės konteineriai, į kuriuos galima išmesti nenaudojamus ir nereikalingus tekstilės gaminius. Tekstilės konteinerių statymo vietos: Šilutės seniūnija, Lietuvininkų g. 17; PC „IKI“, Dariaus ir Girėno g. 11, Šilutė; Autobusų stotis, Tilžės g. 22, Šilutė; Geležinkelio g. 4, Šilutė; Dzūkų g. 24, Šilutė; Tilžės g. 59, Verdainės k. (VIADA degalinėje); Mokyklos g. 6, Laučių k.; Beržų g., Macikų k. (prie autobusų stotelės); Santakos g. 2, Pagrynių k.; Miško g. 22,

Pareigūnai pateko į avariją

Tauragės apskrities VPK informuoja apie įvykius Šilutės rajone. Kaimyninėje Pagėgių savivaldybėje į avariją pateko pareigūnai. Spalio 6 d. po pietų  Pagėgių sav., kelio Kaunas – Jurbarkas – Klaipėda 122-ajame kilometre, automobilis „Audi S5“, vairuojamas trisdešimtmečio vyro, išvažiavo į priešpriešinio eismo juostą ir susidūrė su tarnybiniu automobiliu „Škoda Octavia“, kurį vairavo tarnybos metu neuniformuotas Valstybės sienos apsaugos tarnybos Pagėgių rinktinės pareigūnas. Eismo įvykio metu sužaloti abu vairuotojai bei „Škoda Octavia“ kartu važiavęs Kybartų užsieniečių registracijos centro pareigūnas. Pareigūnai, jiems suteikus medicinos

Gyventojams – kompensacijos už taršių šildymo katilų keitimą

Energetikos ministerija informuoja, kad neprijungtų prie centrinio šildymo sistemos daugiabučių namų gyventojai ir individualių gyvenamųjų namų savininkai, norintys pasikeisti iškastiniu kuru kūrenamus katilus į netaršius šildymo įrenginius, jau gali teikti paraiškas paramai gauti. Šiems metams iš Klimato kaitos programos tam skirta net 25 mln. eurų. Antrajam kvietimui, kurį spalio 3 d. paskelbė Aplinkos projektų valdymo agentūra (APVA), suplanuota 15,3 mln. eurų. Maksimali paramos suma pareiškėjui siekia 14,5 tūkst. eurų, vidutiniškai ji sudaro 2,7 tūkst. eurų. Gamtines dujas, dyzelinį krosnių kurą,

Vydūno bibliotekoje – knygos „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“ sutiktuvės

Rudenišką 2022 m. rugsėjo 29 d. vakarą Pagėgių sav. Vydūno viešosios bibliotekos bendruomenė  kraštiečius kvietė iš arčiau susipažinti su Pagėgių krašto istorija bei su čia gyvenimo brydę palikusiomis asmenybėmis. Vienas tokių iškilių asmenų – Rytų Prūsijos gyventojas, liuteronų kunigas Franz Adomat. Jo autentiškas autobiografinis pasakojimas sugulė į knygą „Bericht aus dem Leben: Kunigo Franz Adomat atsiminimai“. Daug žinių apie Žukus Šį leidinį sudarė ir redagavo Žukų evangelikų liuteronų parapijos pirmininkas, bažnyčios istorijos žinovas kraštietis Raimondas Genutis. Susirinkusiesiems jį pristatė bibliotekos

Taip pat skaitykite