Vasaros atostogas Veterinarijos akademijos studentai iškeitė į praktiką

Veterinarijos specialybė Lietuvoje šiuo metu nėra populiariausia, bet viena iš daugiausiai pritaikomų šiandienos gyvenime, mat šios srities specialistai gali dirbti įvairiausius darbus. Kad šiandieniniai Lietuvos studentai nori tapti ne vien teisininkais ir vadybininkais, įsitikino Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pagėgių poskyrio vyriausiasis veterinarijos gydytojas-inspektorius Zenonas Komskis, šiuo metu padedantis praktiką atlikti trims veikliems Lietuvos sveikatos mokslų universiteto Veterinarijos akademijos auklėtiniams.

Praktikantai (iš kairės) Indrė Rudokaitė, Mingaudas Urbutis ir Gabija Grašytė „Lumpėnų Rambyno“ fermoje su jos vadovu Remigijumi Kelneriu ir Pagėgių poskyrio vyriausiuoju veterinarijos gydytoju-inspektoriumi Zenonu Komskiu.

Į darbą su dviračiu
Vienas iš jų – klaipėdietis Mingaudas Urbutis. Veterinarijos akademijoje trečiakursis praktiką atlieką Piktupėnų žemės ūkio bendrovėje. Kaune besimokantis praktikantas Pagėgių savivaldybėje atsidūrė pasinaudojęs Žemės ūkio praktikų akademijos paslauga. Tai Informacijos centro rengtas projektas, kurio tikslas – sukurti aplinką, kurioje susitiktų žemės ūkio įmonės ir ketinantis studijuoti, besimokantis ar neseniai mokslus baigęs jaunimas.
M. Urbutis jau spėjo pats pajusti, kad dirbti ūkyje nėra lengva. Pirmosiomis darbo savaitėmis, kai mokėsi melžti karves, vaikinas keldavosi net 3 val. ryto ir su dviračiu iš Lumpėnų mindavo pedalus į darbą ŽŪB „Piktupėnai“. Dabar praktikantui nebereikia taip anksti keltis – girdyti ir šerti veršius jis pradedą 6 valandą.
„Mano šios vasaros tikslas yra susipažinti su fermos pagrindiniais darbais ir kaip jie teisingai turėtų būti atliekami. Rekomenduoju savo bendrakursiams ir kitų kursų Veterinarijos akademijos studentams kreiptis į Žemės ūkio praktikų akademiją, kuri labai padėjo ieškant vietos praktikai. Praktinis darbas turėtų padėti apsispręsti dėl tolimesnių planų veterinarijos srityje“, – pasakojo vasaras kaime leisdavęs ir veterinarijos gydytojo specialybę pasirinkęs M. Urbutis.
Pasak ŽŪB „Piktupėnai“ pirmininko Alvydo Lešinsko, nebėra daug specialistų, kurie galėtų dirbti ir prižiūrėti fermas, todėl labai svarbu, kad jaunoji karta savo noru mielai atlieka praktiką ir noriai mokosi naujų darbų.
„Būsimieji veterinarijos daktarai turi išmanyti visus darbus: girdyti galvijus, šerti, sėklinti ir panašiai. Būtent todėl pas mus dirbantis praktikantas jau mėnesį laiko melžė karves, o šiuo metu girdo veršius. Pradėjęs dirbti Mindaugas buvo „žalias“ praktikantas, bet užsispyręs ir motyvuotas. Noriai visko mokėsi ir dabar jo darbu aš esu patenkintas“, – sakė A. Lešinskas.

Šią vasarą Mindaugas Urbutis ne tik išmoko mechanizuotai melžti karves, bet ir suprato, kad tai anaiptol nėra lengvas darbas.

Pavadavo fermos vedėją
Žemės ūkio praktikų akademijos projekte dalyvavo ir Indrė Rudokaitė. Trečią kursą sėkmingai veterinarijos akademijoje baigusi studentė praktinių įgūdžių įgyti atvyko į Lumpėnuose esantį žemės ūkio kooperatyvą „Lumpėnų Rambynas“. Praktikantė džiaugiasi sudarytomis labai geromis sąlygomis dirbti ir ragino kolegas nesnausti – kuo greičiau akademijoje įgytas žinias pamėginti pritaikyti praktikoje.
Pasak studentės, ji neplanavo tapti veterinare, bet siekdama aukštojo universitetinio išsilavinimo įstojo mokytis būtent šios specialybės, kuri jai laikui bėgant ėmė patikti. Praktiką ji atlieką jau antrus metus iš eilės. „Lumpėnų Rambyno“ fermos vedėja Dalia Kelnerienė pastebėjo, kad I. Rudokaitė puikiai moka naudotis kompiuterinėmis programomis. Atsakingai dirbdama studentė įgavo pasitikėjimą ir net laikinai ėjo fermos vedėjos pareigas, kol D. Kelnerienė atostogavo.
„Pas mus dirbusius praktikantus vertinčiau teigiamai. Jie – žingeidūs, noriai visko mokosi, nebijo visokio darbo. Suprantu, kad viena yra, kai mokaisi teorinių žinių, o visai kas kita, kai jas tenka pritaikyti praktikoje. Nesvarbu kokią specialybę pasirinkti, svarbu – būti geriausiam. Gerai atlikdamas savo pasirinktą darbą, tu visada būsi reikalingas, gerbiamas ir gyvenime nepražūsi“, – sakė ŽŪK „Lumpėnų Rambynas“ vadovas Remigijus Kelneris.
Vasarą paskyrė praktikai
Gabija Grašytė šiemet jau atliko laboratorinę praktiką ir dirbti į Pagėgius, atsisakiusi savo vasaros atostogų, atvyko savanoriškai. Ketvirtą kursą baigusi studentė pasakojo, kad Veterinarijos akademijoje mokytis reikės 6 metus, o baigus mokslus pakliūti į rezidentūrą nebus labai paprasta, todėl norint įgyti praktikos tenka ieškotis darbo ir praktikuotis savo iniciatyva.
Kaune gyvenanti G. Grašytė iškeitė didmiesčio šurmulį ir vasaros atostogas į darbą Tauragės apskrities valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Pagėgių poskyryje. Ketvirtakursė iš pradžių nebuvo užtikrinta, kokią veterinarijos veiklos sritį pasirinks, bet laikui bėgant suprato, jog norėtų dirbti su stambiais gyvūnais, mat jų gydymas yra sudėtingesnis ir įdomesnis.
„Ateityje norėčiau dirbti galvijų ūkiuose. Labiausiai domina chirurgija, bet iki to dar laukia ilgas kelias. Dirbu Pagėgių savivaldybėje antrą savaitę. Tai pirma mano vasara, kai nusprendžiau atostogas paskirti darbui bei praktikai. Todėl nė kiek nesigailiu, mat čia darbuotis man patinka, žmonės su kuriais tenka dirbti, visada noriai padeda ir viską aprodo“, – pasakojo G. Grašytė.
Pasak Z. Komskio, privatūs veterinarijos gydytojai nelabai nori priimti praktikantų, siekdami išvengti konkurencijos ateityje. Jo manymu, praktikos organizavimu Veterinarijos akademijos studentams labiau suinteresuota turėtų būti pati valstybė, mat ateityje gali pritrūkti šios specialybės specialistų. Praktikantų mokymas reikalauja ne tik laiko, bet ir finansinių investicijų, ateityje tai turėtų atsipirkti.
„Priimdami į darbą Veterinarijos akademiją baigusius studentus visi nori, kad jie būtų su darbo patirtimi ir gerai išmanytų darbą. Bet ką daryti ką tik mokslus baigusiems studentams? Kur jiems įgyti tos praktikos, kai ne visur juos priima padirbėti ir įgyti praktinių įgūdžių? Būtent todėl noriu pasidžiaugti, kad Pagėgių savivaldybėje mums pavyko sudaryti sąlygas gauti patirties šiems studentams, kurie galbūt ateityje sugrįš čia dirbti“, – kalbėjo Z. Komskis.

Simonas SKUTULAS

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite