Vasaris Savivaldybės vadovų akimis

Vasario 28 dieną, per Užgavėnes, įvyko tradicinis savivaldybės vadovų susitikimas su žiniasklaidos atstovais. Su žurnalistais susitikę meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris blynais nevaišino, bet papasakojo apie svarbiausius vasario mėnesio įvykius.

Tradiciniame susitikime su žurnalistais dalyvavo meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris

Susitiko su Vyriausybės vadovais
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasakojo, kad pirmą kartą Vilniuje buvo surengtas susitikimas su Vyriausybės vadovais. Diskutuota dėl Klaipėdos universiteto likimo. Manoma, kad ši mokslo įstaiga turėtų būti labiau jūrinės pakraipos. Taip pat diskutuota apie urėdijų likvidavimą, darbo biržų perdavimą savivaldybėms. Merai pareiškė Vyriausybei pastabų dėl savivaldybių skolinimosi limito. Finansų rodiklių įstatyme atsirado nuoroda, kad naujos skolos suma negali būti didesnė, negu praėjusių metų biudžete. Taigi, įsiskolinimas nebegali didėti. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Šilutės rajono savivaldybė šiemet gali skolintis tik tiek, kiek atidavė pernai – 0,98 milijono eurų. Per 2017 metus skola negali padidėti. Anksčiau skolintis buvo galima, kol skolos dydis neviršija 70 proc. savivaldybės biudžeto.
Savivaldybės aktualijos
Savivaldybės vadovai paminėjo svarbiausius vasario mėnesio įvykius mūsų rajone. Jie pasidžiaugė, kad priimtas kompromisinis sprendimas dėl UAB „Šilutės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainos. Juridiniams asmenims sumažintas mokestis už lietaus vandenį iki 21 ct už kub. metro tvarkymą. Tai gerokai mažesnis įkainis už pradžioje siūlytus 34 ct. Tačiau ar tam pritars Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija?
Rengiamasi Šilutės miesto šventei. Darbo grupė sudaryta dar spalio mėnesį ir šventės scenarijaus metmenys turėtų būti parengti šį mėnesį. Planuojama, kad šiemet miesto šventė truks ilgiau. Renginiai prasidės penktadienį ir tęsis iki sekmadienio.
Šiemet numatyta pastatyti 5 naujas vaikų žaidimų aikšteles didžiuosiuose Šilutės gyvenamuosiuose kvartaluose.
Meras apgailestavo, kad pasikeitus valdžiai nebegaunama pažadėto finansavimo. Neramu dėl sporto komplekso likimo. Vydūno gimnazijos sporto salei vietoje numatytų 800 tūkst. žadama beskirti 600 tūkst. Neaiškus „Vėtrungės“ vaikų stovyklos likimas.
Neliko lėšų ir stebėjimo bokštui Rusnėje. Rengiami dokumentai dėl upių vagų gilinimo, planuojama sumažinti rezervato teritoriją.
Pagaliau pasirašyta sutartis dėl Vilkėno ir Žalgirio gatvių renovacijos Švėkšnoje. To buvo siekiama 10 metų. Tačiau ar šiemet atsiras numatytas įrengti transporto žiedas ties Švėkšnos bažnyčia, labai abejotina, nors darbų pradžiai lėšų turėtų būti skirta. Taip pat abejotina, ar pavyks iki rugsėjo Švėkšnoje pastatyti paminklą signatarui Jurgiui Šauliui.
Vaikų priežiūrai
Optimizuojant ugdymo įstaigų tinklą, Rusnėje nutarta darželį ir pradinę mokyklą perkelti į ištuštėjusias pagrindinės mokyklos patalpas, o specialiąją mokyklą – į atsilaisvinusias vaikų darželio patalpas. Lieka neaiškus atsilaisvinusių erdvių specialiosios mokyklos patalpų likimas.. Jeigu Rusnėje neatsiras kadetų mokyklos, specialiosios mokyklos patalpas teks parduoti iš aukciono.
Surengtas susitikimas su seniūnais dėl smurto prieš vaikus. Gerinant socialinių darbuotojų darbo su rizikos šeimomis sąlygas, vasario mėnesį jiems perduoti 5 nauji automobiliai. Šį mėnesį Švėkšnoje įkurtuves švęs nauja šeimyna.
Legendinės estakados naujienos
Mero pavaduotojas Algis Bekeris ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje dėl estakados per užliejamą kelio Šilutė – Rusnė ruožą statybos. Apžvelgti 5 galimi projektai. Estakadą planuojama statyti atsižvelgiant į didžiausią vandens pakilimą per 1979 metų potvynį. Svarstoma pasirinkti apie 19 milijonų eurų įvertintą projektą. Jį įgyvendinant nuo Griniaus tilto 3 metrais būtų platinamas kelias, rengiami pėsčiųjų ir dviračių takai.
Vėl nerasta lėšų keliui į Minijos kaimą remontuoti. Nebus šiemet įgyvendintas dar vienas praėjusios kadencijos Vyriausybės pažadas suremontuoti kelio atkarpą iš Šilutės iki Žemaičių Naumiesčio.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite