Vasaris Savivaldybės vadovų akimis

Vasario 28 dieną, per Užgavėnes, įvyko tradicinis savivaldybės vadovų susitikimas su žiniasklaidos atstovais. Su žurnalistais susitikę meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris blynais nevaišino, bet papasakojo apie svarbiausius vasario mėnesio įvykius.

Tradiciniame susitikime su žurnalistais dalyvavo meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris

Susitiko su Vyriausybės vadovais
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasakojo, kad pirmą kartą Vilniuje buvo surengtas susitikimas su Vyriausybės vadovais. Diskutuota dėl Klaipėdos universiteto likimo. Manoma, kad ši mokslo įstaiga turėtų būti labiau jūrinės pakraipos. Taip pat diskutuota apie urėdijų likvidavimą, darbo biržų perdavimą savivaldybėms. Merai pareiškė Vyriausybei pastabų dėl savivaldybių skolinimosi limito. Finansų rodiklių įstatyme atsirado nuoroda, kad naujos skolos suma negali būti didesnė, negu praėjusių metų biudžete. Taigi, įsiskolinimas nebegali didėti. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Šilutės rajono savivaldybė šiemet gali skolintis tik tiek, kiek atidavė pernai – 0,98 milijono eurų. Per 2017 metus skola negali padidėti. Anksčiau skolintis buvo galima, kol skolos dydis neviršija 70 proc. savivaldybės biudžeto.
Savivaldybės aktualijos
Savivaldybės vadovai paminėjo svarbiausius vasario mėnesio įvykius mūsų rajone. Jie pasidžiaugė, kad priimtas kompromisinis sprendimas dėl UAB „Šilutės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainos. Juridiniams asmenims sumažintas mokestis už lietaus vandenį iki 21 ct už kub. metro tvarkymą. Tai gerokai mažesnis įkainis už pradžioje siūlytus 34 ct. Tačiau ar tam pritars Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija?
Rengiamasi Šilutės miesto šventei. Darbo grupė sudaryta dar spalio mėnesį ir šventės scenarijaus metmenys turėtų būti parengti šį mėnesį. Planuojama, kad šiemet miesto šventė truks ilgiau. Renginiai prasidės penktadienį ir tęsis iki sekmadienio.
Šiemet numatyta pastatyti 5 naujas vaikų žaidimų aikšteles didžiuosiuose Šilutės gyvenamuosiuose kvartaluose.
Meras apgailestavo, kad pasikeitus valdžiai nebegaunama pažadėto finansavimo. Neramu dėl sporto komplekso likimo. Vydūno gimnazijos sporto salei vietoje numatytų 800 tūkst. žadama beskirti 600 tūkst. Neaiškus „Vėtrungės“ vaikų stovyklos likimas.
Neliko lėšų ir stebėjimo bokštui Rusnėje. Rengiami dokumentai dėl upių vagų gilinimo, planuojama sumažinti rezervato teritoriją.
Pagaliau pasirašyta sutartis dėl Vilkėno ir Žalgirio gatvių renovacijos Švėkšnoje. To buvo siekiama 10 metų. Tačiau ar šiemet atsiras numatytas įrengti transporto žiedas ties Švėkšnos bažnyčia, labai abejotina, nors darbų pradžiai lėšų turėtų būti skirta. Taip pat abejotina, ar pavyks iki rugsėjo Švėkšnoje pastatyti paminklą signatarui Jurgiui Šauliui.
Vaikų priežiūrai
Optimizuojant ugdymo įstaigų tinklą, Rusnėje nutarta darželį ir pradinę mokyklą perkelti į ištuštėjusias pagrindinės mokyklos patalpas, o specialiąją mokyklą – į atsilaisvinusias vaikų darželio patalpas. Lieka neaiškus atsilaisvinusių erdvių specialiosios mokyklos patalpų likimas.. Jeigu Rusnėje neatsiras kadetų mokyklos, specialiosios mokyklos patalpas teks parduoti iš aukciono.
Surengtas susitikimas su seniūnais dėl smurto prieš vaikus. Gerinant socialinių darbuotojų darbo su rizikos šeimomis sąlygas, vasario mėnesį jiems perduoti 5 nauji automobiliai. Šį mėnesį Švėkšnoje įkurtuves švęs nauja šeimyna.
Legendinės estakados naujienos
Mero pavaduotojas Algis Bekeris ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje dėl estakados per užliejamą kelio Šilutė – Rusnė ruožą statybos. Apžvelgti 5 galimi projektai. Estakadą planuojama statyti atsižvelgiant į didžiausią vandens pakilimą per 1979 metų potvynį. Svarstoma pasirinkti apie 19 milijonų eurų įvertintą projektą. Jį įgyvendinant nuo Griniaus tilto 3 metrais būtų platinamas kelias, rengiami pėsčiųjų ir dviračių takai.
Vėl nerasta lėšų keliui į Minijos kaimą remontuoti. Nebus šiemet įgyvendintas dar vienas praėjusios kadencijos Vyriausybės pažadas suremontuoti kelio atkarpą iš Šilutės iki Žemaičių Naumiesčio.

Vaidotas VILKAS

Hits: 275

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite