Vasaris Savivaldybės vadovų akimis

Vasario 28 dieną, per Užgavėnes, įvyko tradicinis savivaldybės vadovų susitikimas su žiniasklaidos atstovais. Su žurnalistais susitikę meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris blynais nevaišino, bet papasakojo apie svarbiausius vasario mėnesio įvykius.

Tradiciniame susitikime su žurnalistais dalyvavo meras Vytautas Laurinaitis ir jo pavaduotojas Algis Bekeris

Susitiko su Vyriausybės vadovais
Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis pasakojo, kad pirmą kartą Vilniuje buvo surengtas susitikimas su Vyriausybės vadovais. Diskutuota dėl Klaipėdos universiteto likimo. Manoma, kad ši mokslo įstaiga turėtų būti labiau jūrinės pakraipos. Taip pat diskutuota apie urėdijų likvidavimą, darbo biržų perdavimą savivaldybėms. Merai pareiškė Vyriausybei pastabų dėl savivaldybių skolinimosi limito. Finansų rodiklių įstatyme atsirado nuoroda, kad naujos skolos suma negali būti didesnė, negu praėjusių metų biudžete. Taigi, įsiskolinimas nebegali didėti. Tai reiškia, kad, pavyzdžiui, Šilutės rajono savivaldybė šiemet gali skolintis tik tiek, kiek atidavė pernai – 0,98 milijono eurų. Per 2017 metus skola negali padidėti. Anksčiau skolintis buvo galima, kol skolos dydis neviršija 70 proc. savivaldybės biudžeto.
Savivaldybės aktualijos
Savivaldybės vadovai paminėjo svarbiausius vasario mėnesio įvykius mūsų rajone. Jie pasidžiaugė, kad priimtas kompromisinis sprendimas dėl UAB „Šilutės vandenys“ geriamojo vandens tiekimo ir nuotekų tvarkymo bei paviršinių nuotekų tvarkymo paslaugų kainos. Juridiniams asmenims sumažintas mokestis už lietaus vandenį iki 21 ct už kub. metro tvarkymą. Tai gerokai mažesnis įkainis už pradžioje siūlytus 34 ct. Tačiau ar tam pritars Valstybinė kainų ir energetikos kontrolės komisija?
Rengiamasi Šilutės miesto šventei. Darbo grupė sudaryta dar spalio mėnesį ir šventės scenarijaus metmenys turėtų būti parengti šį mėnesį. Planuojama, kad šiemet miesto šventė truks ilgiau. Renginiai prasidės penktadienį ir tęsis iki sekmadienio.
Šiemet numatyta pastatyti 5 naujas vaikų žaidimų aikšteles didžiuosiuose Šilutės gyvenamuosiuose kvartaluose.
Meras apgailestavo, kad pasikeitus valdžiai nebegaunama pažadėto finansavimo. Neramu dėl sporto komplekso likimo. Vydūno gimnazijos sporto salei vietoje numatytų 800 tūkst. žadama beskirti 600 tūkst. Neaiškus „Vėtrungės“ vaikų stovyklos likimas.
Neliko lėšų ir stebėjimo bokštui Rusnėje. Rengiami dokumentai dėl upių vagų gilinimo, planuojama sumažinti rezervato teritoriją.
Pagaliau pasirašyta sutartis dėl Vilkėno ir Žalgirio gatvių renovacijos Švėkšnoje. To buvo siekiama 10 metų. Tačiau ar šiemet atsiras numatytas įrengti transporto žiedas ties Švėkšnos bažnyčia, labai abejotina, nors darbų pradžiai lėšų turėtų būti skirta. Taip pat abejotina, ar pavyks iki rugsėjo Švėkšnoje pastatyti paminklą signatarui Jurgiui Šauliui.
Vaikų priežiūrai
Optimizuojant ugdymo įstaigų tinklą, Rusnėje nutarta darželį ir pradinę mokyklą perkelti į ištuštėjusias pagrindinės mokyklos patalpas, o specialiąją mokyklą – į atsilaisvinusias vaikų darželio patalpas. Lieka neaiškus atsilaisvinusių erdvių specialiosios mokyklos patalpų likimas.. Jeigu Rusnėje neatsiras kadetų mokyklos, specialiosios mokyklos patalpas teks parduoti iš aukciono.
Surengtas susitikimas su seniūnais dėl smurto prieš vaikus. Gerinant socialinių darbuotojų darbo su rizikos šeimomis sąlygas, vasario mėnesį jiems perduoti 5 nauji automobiliai. Šį mėnesį Švėkšnoje įkurtuves švęs nauja šeimyna.
Legendinės estakados naujienos
Mero pavaduotojas Algis Bekeris ir administracijos direktoriaus pavaduotojas Virgilijus Pozingis lankėsi Lietuvos automobilių kelių direkcijoje dėl estakados per užliejamą kelio Šilutė – Rusnė ruožą statybos. Apžvelgti 5 galimi projektai. Estakadą planuojama statyti atsižvelgiant į didžiausią vandens pakilimą per 1979 metų potvynį. Svarstoma pasirinkti apie 19 milijonų eurų įvertintą projektą. Jį įgyvendinant nuo Griniaus tilto 3 metrais būtų platinamas kelias, rengiami pėsčiųjų ir dviračių takai.
Vėl nerasta lėšų keliui į Minijos kaimą remontuoti. Nebus šiemet įgyvendintas dar vienas praėjusios kadencijos Vyriausybės pažadas suremontuoti kelio atkarpą iš Šilutės iki Žemaičių Naumiesčio.

Vaidotas VILKAS

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Spurgų istorija: kaip jos atsirado ir kuo ypatingos lietuviškosios

spurgų istorija

Spurgų istorija, anot prekybos tinklo „Maxima“ atstovų, prasidėjo Europoje. O prie šio deserto raidos prisidėjo ir Lietuva. Kokia ta spurgų istorija, jų įvairove ir populiarumo visame pasaulyje priežastis?  Spurgos tapo mūsų kultūros dalimi  Įvairios formos, skirtingi užpildai ir skonio receptorius suvilgantys pabarstukai. Šios spurgų detalės patenkina daugelio klientų norus ir prisideda prie spartėjančio šio deserto populiarumo Lietuvoje, pastebi „Maximos“ Komunikacijos ir įvaizdžio departamento direktorė Ernesta Dapkienė. „Spurgos parduotuvių lentynose iki pat šiol patraukia žmonių dėmesį. Didžiausią susidomėjimo šiuo desertu proveržį

Šilutės narkotikų prekeivis kvaišalus slėpė miškuose

narkotikų prekeivis

Šilutės narkotikų prekeivis, kurį sulaikė Tauragės apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos organizuoto nusikalstamumo tyrimo skyriaus pareigūnai, Klaipėdos rajone, miške, slėpė ir laikė didelį kiekį, kaip įtariama narkotinių (psichotropinių) medžiagų. 28-erių Šilutės miesto gyventojas buvo ypač atsargus – didelius kvaišalų kiekius slėpė miškuose įrengtose slėptuvėse. Pareigūnai slėptuvėse rado ir paėmė apie 0,5 kg, kaip įtariama, narkotinių (psichotropinių) medžiagų –  kokaino ir „Ecstasy“ tablečių. Ikiteisminio tyrimo medžiagoje, atliekant pirminius veiksmus, nedelsiant buvo atliktos kratos įtariamojo namuose. Kratos metu pareigūnai vyro namuose

Ką reikia žinoti žvejojant saugomose teritorijose?

žvejyba saugomose teritorijose

Žvejyba saugomose teritorijose. Aplinkos ministerija dažnai sulaukia klausimų, ar galima žvejoti ir plaukioti ornitologiniuose, ichtiologiniuose draustiniuose ir kitose saugomose teritorijose esančiuose vandens telkiniuose. Primename, kad ornitologiniuose draustiniuose, siekiant apsaugoti paukščius, draudžiama plaukioti tiek savaeigėmis, tiek nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis. Tik tuo atveju, jei ornitologiniame draustinyje esantis vandens telkinys yra išnuomotas mėgėjų žvejybai organizuoti, žuvų įveisimo ir mėgėjų žvejybos tikslais leidžiama plaukioti nesavaeigėmis plaukiojimo priemonėmis nuo rugpjūčio 1 d. iki balandžio 1d. Vienos populiariausių saugomose teritorijose esančių žvejybos vietų yra Nemuno deltos regioniniame

Skvernelis pasiūlė, Balčytis jau pasirinko, Vytautas Laurinaitis svarsto

Išsiskyrus buvusio premjero nepartinio Sauliaus Skvernelio ir Valstiečių ir žaliųjų sąjungai vadovaujančio Ramūno Karbauskio keliams, keliolikai Seimo narių susibūrus į frakciją „Vardan Lietuvos“, netrukus pasklido dar viena naujiena. S. Skvernelis ir jo bendraminčiai šioje frakcijoje kuria Demokratų partiją „Vardan Lietuvos“ ir kviečia jungtis visus norinčius. Apie tai jau rašėme. Šilutės krašte tiesiogiai į Seimą išrinktas Zigmantas Balčytis jau pasirinko: Seime perėjo į frakciją „Vardan Lietuvos“, padidinęs jos narių skaičių iki 14, nuskriaudęs Lietuvos regionų frakciją, kuri Seime beturės 8 narius.

Taip pat skaitykite