Variklinė alyva – svarbesnė nei manote

Visi puikiai žinote, kad vidaus degimo varikliams reikalinga speciali alyva. Variklyje yra įvairių dideliu greičiu judančių metalinių dalių, todėl, trinčiai sumažinti reikalinga alyva. Tačiau, vairuotojai neretai net nekreipia dėmesio į automobilio gamintojo rekomendacijas ir į variklį pila bet kokius, kartais pigiausius, tepalus. Turėkite omenyje, kad skirtingų alyvos rūšių parduotuvėse siūloma ne be reikalo.

Alyvos paskirtis variklyje

Varikliuose tepalas naudojamas ne tik tepimui. Alyvos gamyboje naudojamos specialios priemaišos, kad ji užtikrintų tinkamą lubrikaciją įvairiose temperatūrose ir aušintų variklį bei surinktų įvairias šiukšles. Kokybiška variklinė alyva nuplauna tepimo takus bei surenka besidėvinčio variklio metalines daleles. Visos šios šiukšlės nusėda į variklio karterį ir pašalinamos keičiant alyvą.

Svarbu paminėti, kad kiekvieno automobilio variklis yra skirtingas – skiriasi tepimo kanalų skersmuo, aušinimo sistema, alyvos siurblys. Todėl prekyboje siūlomi skirtingų rūšių tepalai.

Paimkime 0W30 klampumo alyvą kaip pavyzdį. Pirmasis skaičius „0“ rodo alyvos klampumą žemoje temperatūroje (kuo skaičius mažesnis, tuo alyva skystesnė žiemą). Skaičius „30“ žymi klampumą aukštoje temperatūroje (kuo jis didesnis, tuo alyva klampesnė aukštose temperatūrose). 

Kas nutinka naudojant netinkamą alyvą?

Naudojant per didelio klampumo alyvą galite susidurti su nepakankamo tepimo problemomis. Pavyzdžiui, žiemą vedant automobilį alyva bus itin tiršta, todėl ji ne iš karto pasieks kai kuriuos komponentus. Tuo tarpu, per skysta alyva gali prasiskverbti pro riebokšlius ir žiedus.

Netinkama alyva trumpina variklio amžių, kadangi žymiai greičiau dėvisi įvairios detalės, netinkamai surenkamos šiukšlės ir t.t.

Alyvos rūšys

Apart klampumo ir gamintojų, alyvos dar yra skirstomos ir pagal rūšis. Šios trys rūšys nusako, kokia technologija buvo naudojama alyvos gamybos metu. Šios rūšys turi didelę įtaką produkto kainai:

  • Mineralinė – pati pigiausia alyva. Ji gaminama iš neapdorotos naftos ir nėra ilgaamžė. Ji plačiai naudojama automobiliuose.
  • Pusiau sintetinė – ši rūšis gaminama specialiose laboratorijose, siekiant užtikrinti ilgaamžiškumą ir našumą įvairių automobilių varikliams. Siekiant išlaikyti palankų kainos ir kokybės santykį, tai yra mineralinės ir sintetinės alyvos mišinys.
  • Sintetinė – tai pati brangiausia alyvos rūšis, kurios sudėtyje nėra mineralinės alyvos. Ji dažnai naudojama industrijoje ir kai kuriuose automobiliuose.

Nepamirškite, kad sintetinė alyva nėra būtina kiekvienam automobiliui. Netgi naujų automobilių gamintojai dažnai rekomenduoja naudoti tik pusiau sintetinę alyvą. Tačiau, pavyzdžiui, kai kuriems seniems sportiniams automobiliams rekomenduojama pilti tik kokybišką sintetinę alyvą. Viskas priklauso nuo variklio.

Kaip pasirinkti tinkamą alyvą savo automobiliui?

Kad ir kaip gerai išmanytumėte įvairių variklinių alyvų savybes, tinkama alyva yra ta, kurią numatė automobilio gamintojas. Tinkamos alyvos klampumą galite sužinoti automobilio vartotojo vadove – čia turėtų būti surašyta ir informacija apie rūšį. Jeigu vartotojo vadovo knygelės nebeturite, apie jūsų automobiliui tinkamą alyvą galite pasikonsultuoti su pardavėju.

Ar senam varikliui reikalinga klampesnė alyva?

Galbūt ir jums teko girdėti, kad mechanikai rekomenduoja pilti tirštesnę alyvą į senus variklius. Mat seni varikliai yra nusidėvėję ir taki alyva lengviau prasiskverbia pro žiedus, riebokšlius bei tarpines. 

Nors tame ir yra tiesos, alyvą rinktis reikia atsakingai. Jeigu pastebėjote, kad jūsų seno automobilio variklis degina alyvą, galima pabandyti pasirinkti tik šiek tiek klampesnį variantą. Tačiau, tokius sprendimus reikėtų patikėti automobilių specialistams. Tiesiog nuvykite į artimiausią automobilių servisą ir pasidalinkite savo mintimis apie alyvos keitimą.

pr2021/173

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Apie saulę ir vandenis. Ieškoti išeities paskatino brangstanti elektra

Praėjusių metų elektros kainos svyravimai rinkoje privertė ne vieną atsakingo verslo subjektą ieškoti išeičių. Įvertinusi energetikos kainų kilimo tendencijas, UAB „Šilutės vandenys“ administracija ėmė svarstyti, kas gi bus artimiausioje ateityje. Išvada aiški, kad jų sunaudojamas elektros kiekis, o jie sunaudoja apie 2 mln. kilovatvalandžių per metus, pabrangs maždaug trigubai… Tokiu atveju turės brangti ir gyventojams bei įmonėms tiekiamas vanduo. Kitu atveju „Šilutės vandenų“ lauktų nemenki finansiniai sunkumai. Bendrovės administracija, jausdama atsakomybę dėl nepalankios situacijos, kreipėsi į savo steigėją – Šilutės

Avarijoje žuvo vyras

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Vasaris prasidėjo skaudžiais įvykiais. Vasario 7 d. rytą šalia Sakūčių k., Kintų sen., apsemtuose laukuose pastebėtas nuo kelio nuvažiavęs ir apvirtęs automobilis „Audi A4“, kurio viduje rastas mirusio vyro, gim. 1974 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Vasario 7 d. naktį Švėkšnoje sustabdytas automobilis „Mitsubishi Carisma“, kurį vairavo neblaivus (2,29 prom.) ir teisės vairuoti neturintis vyras, gim. 1997 m. Vasario 8 d. naktį namuose Pašyšių k.,

Receptas Picos dienai artėjant: visą būrį pamaitinsite už 15 Eur

pica

Ketvirtadienį, vasario 9-ąją, minėsime Tarptautinę picos dieną. Tądien daugelis jos gerbėjų būtent ją užsisakys kavinėje ar į namus. Tačiau sostinės picerijose maža pica gali kainuoti ir 10 eurų, taigi, norint pamaitinti visą šeimą ar draugų kompaniją susidaro nemenka suma. Norintys sutaupyti gali ją išsikepti namuose –  skaičiuojama, kad ruošiant didesnį kiekį, naminė pica su kumpiu žmogui kainuoja apie 3 eurus. Picą kepti namuose – paprasta ir taupu Vilma Juodkazienė, prekybos tinklo „Iki“ atstovė, sako, kad pica yra vienas populiariausių patiekalų,

Išmaniųjų elektros skaitiklių keitimas. Ką būtina žinoti?

išmanusis-skaitiklis

Bendrovė „Energijos skirstymo operatorius“ (ESO) diegia išmaniuosius elektros skaitiklius, leidžiančius klientams sekti detalų elektros energijos suvartojimą ir pamiršti būtinybę nurašinėti skaitiklių duomenis. Nors naujovės ilgalaikėje perspektyvoje padės taupyti elektrą ir koreguoti vartojimo įpročius, gyventojams gali kilti klausimų dėl skaitiklių keitimo proceso, tikslumo ir suvartotos energijos fiksavimo. Skaitikliai sertifikuoti „Visi išmanieji elektros skaitikliai yra sertifikuoti pagal Europos Sąjungos direktyvose nustatytus standartus ir turi praeiti kokybės patikrą, o atkeliavę į Lietuvą yra dar kartą tikrinami išorinėje nepriklausomoje kokybės laboratorijoje, todėl vartotojai gali

Taip pat skaitykite