Variklinė alyva – svarbesnė nei manote

Visi puikiai žinote, kad vidaus degimo varikliams reikalinga speciali alyva. Variklyje yra įvairių dideliu greičiu judančių metalinių dalių, todėl, trinčiai sumažinti reikalinga alyva. Tačiau, vairuotojai neretai net nekreipia dėmesio į automobilio gamintojo rekomendacijas ir į variklį pila bet kokius, kartais pigiausius, tepalus. Turėkite omenyje, kad skirtingų alyvos rūšių parduotuvėse siūloma ne be reikalo.

Alyvos paskirtis variklyje

Varikliuose tepalas naudojamas ne tik tepimui. Alyvos gamyboje naudojamos specialios priemaišos, kad ji užtikrintų tinkamą lubrikaciją įvairiose temperatūrose ir aušintų variklį bei surinktų įvairias šiukšles. Kokybiška variklinė alyva nuplauna tepimo takus bei surenka besidėvinčio variklio metalines daleles. Visos šios šiukšlės nusėda į variklio karterį ir pašalinamos keičiant alyvą.

Svarbu paminėti, kad kiekvieno automobilio variklis yra skirtingas – skiriasi tepimo kanalų skersmuo, aušinimo sistema, alyvos siurblys. Todėl prekyboje siūlomi skirtingų rūšių tepalai.

Paimkime 0W30 klampumo alyvą kaip pavyzdį. Pirmasis skaičius „0“ rodo alyvos klampumą žemoje temperatūroje (kuo skaičius mažesnis, tuo alyva skystesnė žiemą). Skaičius „30“ žymi klampumą aukštoje temperatūroje (kuo jis didesnis, tuo alyva klampesnė aukštose temperatūrose). 

Kas nutinka naudojant netinkamą alyvą?

Naudojant per didelio klampumo alyvą galite susidurti su nepakankamo tepimo problemomis. Pavyzdžiui, žiemą vedant automobilį alyva bus itin tiršta, todėl ji ne iš karto pasieks kai kuriuos komponentus. Tuo tarpu, per skysta alyva gali prasiskverbti pro riebokšlius ir žiedus.

Netinkama alyva trumpina variklio amžių, kadangi žymiai greičiau dėvisi įvairios detalės, netinkamai surenkamos šiukšlės ir t.t.

Alyvos rūšys

Apart klampumo ir gamintojų, alyvos dar yra skirstomos ir pagal rūšis. Šios trys rūšys nusako, kokia technologija buvo naudojama alyvos gamybos metu. Šios rūšys turi didelę įtaką produkto kainai:

  • Mineralinė – pati pigiausia alyva. Ji gaminama iš neapdorotos naftos ir nėra ilgaamžė. Ji plačiai naudojama automobiliuose.
  • Pusiau sintetinė – ši rūšis gaminama specialiose laboratorijose, siekiant užtikrinti ilgaamžiškumą ir našumą įvairių automobilių varikliams. Siekiant išlaikyti palankų kainos ir kokybės santykį, tai yra mineralinės ir sintetinės alyvos mišinys.
  • Sintetinė – tai pati brangiausia alyvos rūšis, kurios sudėtyje nėra mineralinės alyvos. Ji dažnai naudojama industrijoje ir kai kuriuose automobiliuose.

Nepamirškite, kad sintetinė alyva nėra būtina kiekvienam automobiliui. Netgi naujų automobilių gamintojai dažnai rekomenduoja naudoti tik pusiau sintetinę alyvą. Tačiau, pavyzdžiui, kai kuriems seniems sportiniams automobiliams rekomenduojama pilti tik kokybišką sintetinę alyvą. Viskas priklauso nuo variklio.

Kaip pasirinkti tinkamą alyvą savo automobiliui?

Kad ir kaip gerai išmanytumėte įvairių variklinių alyvų savybes, tinkama alyva yra ta, kurią numatė automobilio gamintojas. Tinkamos alyvos klampumą galite sužinoti automobilio vartotojo vadove – čia turėtų būti surašyta ir informacija apie rūšį. Jeigu vartotojo vadovo knygelės nebeturite, apie jūsų automobiliui tinkamą alyvą galite pasikonsultuoti su pardavėju.

Ar senam varikliui reikalinga klampesnė alyva?

Galbūt ir jums teko girdėti, kad mechanikai rekomenduoja pilti tirštesnę alyvą į senus variklius. Mat seni varikliai yra nusidėvėję ir taki alyva lengviau prasiskverbia pro žiedus, riebokšlius bei tarpines. 

Nors tame ir yra tiesos, alyvą rinktis reikia atsakingai. Jeigu pastebėjote, kad jūsų seno automobilio variklis degina alyvą, galima pabandyti pasirinkti tik šiek tiek klampesnį variantą. Tačiau, tokius sprendimus reikėtų patikėti automobilių specialistams. Tiesiog nuvykite į artimiausią automobilių servisą ir pasidalinkite savo mintimis apie alyvos keitimą.

pr2021/173

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Savaitgalio orai: šeštadienis bus lietaus  

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba praneša, kad rugpjūčio 5 d., penktadienį, dangų dengs menkas debesų sluoksnis. Nelis. Pūs vidutinio stiprumo pietų, pietryčių krypties vėjas. Bus karšta diena. Įdienojus oras kais iki 27-32 laipsnių karščio. Rugpjūčio 6 d., šeštadienį, naktis be lietaus, tik paryčiais vakarinį šalies pakraštį pasieks vėsesni orai. Vakariniuose rajonuose ims slinkti trumpalaikės liūtys, gali sugriaudėti perkūnija. Pietų, pietvakarių vėjas keis kryptį į vakarų, šiaurės vakarų, bus nestiprus. Debesų daugės, tačiau oras neskubės vėsti ir saulei tekant termometrai rodys nuo 15

Liepą Šilutės rajone – 70 santuokų

Santuokų skaičiumi liepos mėnuo išskirtinis 2022 metais. Taip pat ir tuo, kad iš 70 santuokų net 37 – bažnytinės, o dvi – užsienyje. Šilutės r. savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris skelbia, kad liepą rajone įregistruota: 52 naujagimiai, 55 mirtys, 70 santuokų ir 6 ištuokos. Liepą sulaukta 25 berniukų ir 27 mergaičių, 28 naujagimiai gimė Šilutės mieste, 24 – seniūnijose, 23 sulaukta užsienyje, jie tik įtraukti į sąrašus. Viena šeima susilaukė dvynių. 17 naujagimių pripažinta tėvystė, nes poros nėra įregistravusios santuokos. Populiarūs

Kada reikia siuntimo pas gydytoją, o kada ne?

Siuntimas pas gydytoją specialistą yra svarbus ir, rodos, daugumai žmonių aiškus dalykas. Ligonių kasų specialistai pastebi, kad neretai gyventojai nežino, jog kai kuriais atvejais norint gauti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšomis apmokamas gydytojų specialistų paslaugas siuntimo nė nereikia. Privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems žmonėms siuntimus gauti PSDF lėšomis apmokamų paslaugų išduoda šeimos gydytojai arba gydytojai specialistai. Siuntimai išduodami, jei gydytojui dėl paciento sveikatos būklės reikia pasikonsultuoti su kitu gydytoju, atlikti tyrimus, tikslinti gydymą, gydyti ligoninėje. Siuntimas galioja 60 dienų ir

Kataraktą galima įveikti

Akies lęšiukas savo funkcijas atlieka gerai tik tada, kai jis yra skaidrus, tačiau yra tokių akių ligų, kurios trukdo lęšiukui tinkamai funkcionuoti. Viena iš jų – katarakta. Katarakta (akies lęšiuko sudrumstėjimas) – viena dažniausių regėjimo netekimo priežasčių. Šią ligą gali sukelti nemažai veiksnių, tačiau pagrindinis susirgimo rizikos faktorius yra amžius. Sulėtėjus medžiagų apykaitai, akies lęšiukas pradeda drumstėti. Tai natūralūs senatviniai organizmo pokyčiai. Tačiau jei lęšiuko skaidrumas ima trukdyti įprastiniai veiklai, reiktų nedelsiant kreiptis į gydytoją. Jaunesniems žmonėms katarakta gali būti

Taip pat skaitykite