Valstybės diena Šilutėje (programa)

Lietuvos Karaliaus Mindaugo karūnavimo dieną Šilutėje:

 

Liepos 5 d. (pirmadienis)

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

14.00 val. Kraštiečių sueigos „Šviesos parnešti, gera padaryti…“sutiktuvės.

Fotodokumentikos paroda „Kraštiečių sugrįžimai“.

Tautodailininkės Virginijos Chockevičiūtės-Kazlauskienės tapybos darbų paroda„Šviesos ir spalvų žaismas“.

Liepos 6 d. (antradienis)

Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčioje

10.00 val. Šv. Mišios

 

Prie Šilutės meno mokyklos (Žalgirio g., krepšinio aikštelė)

11.00 val.Gatvės krepšinio varžybos „3×3“.

 

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

11.15 val. „Keletas etiudų apie senuosius šilutiškius archeologijos duomenimis“. Pranešimą pristato istorikė, archeologė, hum. m. dr., vyresnioji mokslo darbuotoja Rasa Banytė-Rowel.

12.00 val. Susitikimas suLietuvos teatro ir kino aktoriumi, režisieriumi Adolfu Večerskiu ir Klaipėdos lėlių teatroaktoriumi,režisieriumi,dailininku,pedagogu Linu Zube.

 

Šeimų skvere

13.00 val.Teatralizuota programa vaikams „Užjūrio linksmybės”.

Šilutės F. Bajoraičio viešojoje bibliotekoje

14.00 val. Dovana gimtinei. Dailininkės Janinos Krasauskienės tapybos darbų parodos, skirtos Šilutės 510-ajam gimtadieniui, atidarymas, dalyvaujant autorei.

14.00 val. Edukacija „Mėgintuvėlio virtuozai“ šeimoms su Lietuvos mokslo tarybos ir Lietuvos sveikatos mokslų universiteto atstove Sonata Szonn.

15.00 val. Pokalbis su mineralogu, brangakmenių ekspertu, pirmojo Lietuvoje ir Baltijos valstybėse specializuoto brangakmenių muziejaus įkūrėju, Vytauto Didžiojo universiteto doc. dr. Arūnu Kleišmantu.

16.00 val. Knygos „Eva Labutytė: dailininkė ir Mažoji Lietuva“ pristatymas.

 17.00 val. Dainų autoriaus ir atlikėjo Valdo Lacko (Rusnė) muzikinė programa.

 

Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčioje

19.00 val. Sakralinis opusas „Vilties mišios“. Dalyvauja Šiaulių valstybinis kamerinis choras „Polifonija“. Šilutės vasaros muzikos festivalio „Muzikinė verdenė“ koncertas.

 

Aikštėje prie Šilutės kultūros ir pramogų centro

21.00 val. Lietuvos valstybės himnas (Tautiška giesmė) sujungs šilutiškių širdis.

21.10 val.„Sidabrinės nendrės“ premijos įteikimo ceremonija.

21.40 val.Orkestro „Vilniaus Sinfonietta“ (dirigentas ir vadovas Vytautas Lukočius) ir grupės „ElFuego“

koncertinė programa.

23.00 val. Fejerverkai.

 

—————————————————

Finansuoja: Šilutės rajono savivaldybė, Lietuvos kultūros taryba.

Organizatoriai: Šilutės kultūros ir pramogų centras, Šilutės F. Bajoraičio viešoji biblioteka.

Partneriai: Šilutės kamerinis dramos teatras, Šilutės seniūnija, Šilutės evangelikų liuteronų bažnyčia, Šilutės Šv. Kryžiaus bažnyčia, VšĮ  Šilutės sportas, Šilutės Hugo Šojaus muziejus.

Rėmėjai: UAB „Egmina“, Lietuvos bibliotekininkų draugijos Šilutės skyrius.

Informaciniai rėmėjai: laikraščiai „Šilokarčema“, „Šilutės naujienos“, internetiniai laikraščiai „Pamarys“, „Šilutė ETA Žinios“, „Šilainės kraštas“, Šilutės miesto TV.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Liudo Dovydėno premijai pasiūlytas ir šilutiškis Dovydas Pancerovas

Šilutėje užaugęs, gimnaziją baigęs Dovydas Pancerovas spėjo išgarsėti kaip žurnalistas, tačiau yra išleidęs ir knygų. Žymaus XX amžiaus rašytojo Liudo Dovydėno premijai, kuria apdovanojamas geriausio naujo lietuviško romano autorius, šiemet pristatyti penki kandidatai: Rugilė Audenienė už romaną „Vojago“ (Aukso žuvys, 2020) – pasiūlė leidykla „Aukso žuvys“; Liutauras Degėsys už romaną „Lengva nebus“ (LRS leidykla, 2020) – pasiūlė Klaipėdos apskrities Ievos Simonaitytės viešoji biblioteka; Rimantas Kmita už romaną „Remyga“ (Tyto alba, 2020) – pasiūlė leidykla „Tyto alba“; Dovydas Pancerovas už romaną

Dėmesio centre – mirtingumas, o ne ekonomika

Liepą Šilutės rajone sulaukta 40 naujagimių, mirė 63 žmonės, sutuokta 60 porų, iširo 11 šeimų. Tokią informaciją paskelbė Savivaldybės Civilinės metrikacijos poskyris. Jo duomenimis, šiemet per 7 mėnesius rajone sulaukta 208 naujagimių, mirė 443 žmonės, sutuokta 141 pora, buvo 81 ištuoka. Iširus 81 šeimai, su motinomis gyventi liko 78 vaikai, nė vieno – su tėvu. Statistikos departamento duomenimis, pirmąjį šių metų pusmetį Lietuvos ekonomikos rezultatai yra geri, tačiau mažas gimstamumas ir didelis gyventojų mirštamumas jau kelia rūpesčių: per pirmąjį pusmetį

Akcija „Saugaus eismo stotelės“ – apie saugų mūsų visų eismą keliuose

Valstybės įmonės Lietuvos automobilių kelių direkcijos organizuojamos saugaus eismo stotelės pradeda kelionę po Lietuvos miestus ir miestelius. Š. m. rugpjūčio 2 – rugsėjo 3 dienomis Lietuvos miestuose ir miesteliuose veiks 102 saugaus eismo stotelės, kuriose Kelių direkcijos saugaus eismo specialistai konsultuos lankytojus saugaus eismo temomis. Didžiausias dėmesys bus skirtas labiausiai pažeidžiamiems eismo dalyviams – pėstiesiems, dviračių, paprastų ir elektrinių paspirtukų vairuotojams. Žinoma, kad atsakymus į juos dominančius klausimus išgirs ir kitų transporto priemonių vairuotojai, keleiviai. Rugpjūčio 9 d. nuo 10

Nuo rugpjūčio 2 d. parvykusiems iš Italijos ir Prancūzijos reikės izoliuotis

COVID-19 paveiktų šalių sąraše Italijai ir Prancūzijai atsidūrus raudonoje zonoje, nuo pirmadienio iš jų atvykstantys asmenys, nepaskiepyti nuo COVID-19 ligos ir nesirgę šia liga per paskutinį pusmetį, turės prieš kelionę atlikti tyrimą ir atvykus į Lietuvą izoliuotis. Nauji reikalavimai atvykstantiems iš Austrijos, Estijos, Islandijos, Norvegijos ir Taso salos – vykstantiems iš šių šalių reikės išsitirti prieš kelionę ir jau atvykus į Lietuvą, nes šios šalys pateko į geltoną zoną. Žalios zonos valstybių sąrašą, iš kur atvykstant reikalaujama atsivežti neigiamą COVID-19

Taip pat skaitykite