Valstybės atkūrimo dieną paminėjo kūrybiškai
Niekas ir iki šiol neabejojo, kad AB „Šilutės baldai“ kolektyve yra kūrybingų žmonių, tačiau po sėkmingo Šilutės sienos projekto, kūrybinė kibirkštėlė dar labiau sužibėjo. Valstybės gimtadienio proga AB „Šilutės baldai“ kolektyvas visiems miesto vaikų darželiams pagamino ir dovanoja natūralaus medžio kaladėles, iš kurių pakvietė kartu statyti Lietuvos valstybingumo simboliais tapusias šalies pilis. Kaip ir dekoruojant 500 metrų ilgio sieną, su baldininkais bendradarbiavo Šilutės meno mokyklos dailininkai.
„Šilutės baldų“ kolektyvas, kur dirba 750 žmonių, yra didžiausias rajone, o mieste yra ne viena dešimtis šeimų, kurios čia dirba jau dinastijomis. Daugelio darbuotojų vaikai ir anūkai yra Šilutės vaikų darželių auklėtiniai. Artėjant vasario 16-ajai, „Šilutės baldų“ darbuotojai aplankė visus Šilutės darželius, padovanodami kiekvienai ugdymo įstaigai po 2 dėžes kaladėlių iš uosio ir beržo masyvo. Visos kaladėles nušlifuotos rankomis.
Į darželius kaladėles vežė patys Šilutės baldų bendrovėje dirbantys tėveliai. Ten jie kartu su vaikais piešė ant kaladėlių ir statė pilis. Šia akcija prisijungiama prie Lietuvos prezidentūros skatinamo projekto „Vasario 16 švęsk linksmai ir išradingai“.
Kartu su „Šilutės baldų“ darbuotojais į vaikų darželius atskubėjo ir Šilutės meno mokyklos mokiniai su mokytojais, kurie mažuosius pamokė piešti ant kaladėlių, papasakojo apie Lietuvos pilių istoriją. Artėjant Valstybės atkūrimo dienai, mažieji Lietuvos piliečiai kūrė pasakišką savo „Lego“ Lietuvą – didžių ir garbingų karžygių, kunigaikščių ir kunigaikštienių, neįveikiamų pilių šalį. Kartu vaikai sužinojo apie savo gimtinės istoriją, išmoko piešimo subtilybių, o pačių rankomis sukurti žaislai darželių auklėtinius džiugins dar ne kartą.
Paskutinis darželis, kurį pasiekė baldininkų dovana buvo „Raudonkepuraitė“. Svečių ir kaladėlių jau laukė mažyliai ir padėti jiems nuspalvinti kaladėles atėjusios Šilutės dailės mokyklos pirmokės. Dovaną įteikusi AB „Šilutės baldai“ atstovė Aurelija Budginienė nė pati negalėjo pasakyti, kiek tų kaladėlių atvežė. Anot jos, tiek daug, kad pakaktų pilį pastatyti… Kartu su kaladėlėmis ji padovanojo spalvinimo knygelių ir piešimo priemonių.
Šilutės meno mokyklos direktoriaus pavaduotojas Arnoldas Milukas paragino visus statyti Gedimino pilį, ir darbai prasidėjo. Mergaitės iš meno mokyklos vos spėjo piešti ant kaladėlių duris ir langus, nes kokia gi pilis be durų ir langų. O netrukus ant stalo atsirado pirmoji pilis, papuošta Lietuvos trispalve.
Vaidotas VILKAS