Valstiečiai jau nebe valstiečiai…

Buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda – apie Valstiečių ir žaliųjų sąjungos reikalus Šilutės rajone, valdžios veiksmus kovojant su COVID-19 ir migrantų krize.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Šilutės r. savivaldybės taryboje Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas, Sigitas Majus ir Lijana Jagintavičienė oficialiai nebėra šios sąjungos nariai. Šį ketvertuką papildo ir Savivaldybės administracijos direktorius Virgilius Pozingis, kuris per rinkimus buvo išrinktas į Savivaldybės tarybą, tačiau mandato atsisakė, kai buvo patvirtintas Savivaldybės administracijos vadovu. Jo vieta Savivaldybės taryboje atiteko penktoje sąrašo vietoje per rinkimus likusiai ir į Tarybą iškart nepatekusiai Lijanai Jagintavičienei.

Minėtasis penketukas Šilutės rajono valdžioje neatstovauja Valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Panaikinus šios sąjungos skyrių rajone, į naują skyrių jų nepakvietė. Naująjį skyrių rajone buriantis buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda informavo, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba patvirtino 11-os narių naują Šilutės skyrių, kuriam vadovauja A. S. Nausėda, yra du pavaduotojai – Robertas Kuncaitis ir Vytautas Pilipavičius. Šie naujo skyriaus vadovai susitiko su Šilutės rajono meru Vytautu Laurinaičiu ir informavo, kad minėtieji keturi Šilutės rajono savivaldybės nariai bei administracijos direktorius nebeatstovauja Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, jie nebėra šios sąjungos nariais. A. S. Nausėda sakė, jog meras paprašęs oficialaus tai patvirtinančio rašto, kuris ir pateiktas.

„Nei griausim, nei trukdysim… Jų veikla negali būti siejama su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Su kuo jie eis, kam atstovaus, kaip pasivadins, – jų reikalas“, – sakė A. S. Nausėda ir priminė, jog yra norinčių papildyti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyrių, tačiau priimti neskubama. „Esame už tradicinę šeimą, turi sutapti vertybinės nuostatos, požiūris į įvykius valstybėje. Daug kalbamės…“ – sakė pašnekovas.

Pasinaudojome proga sužinoti buvusio Seimo nario A. S. Nausėdos nuomonę apie situaciją Lietuvoje dėl plintančio COVID-19 suvaldymo ir migrantų krizės.

„Ne tik Lietuvoje plinta COVID-19, derėjo tęsti buvusios valdžios darbus šioje srityje, daugiau kalbėtis su gyventojais, negąsdinti jų, imti pavyzdį iš kitų valstybių, kaip tvarkytis. Būtina remtis mokslininkų nuomone. O tie, kas agituoja nesiskiepyti – mūsų gėda ir bėda. Tik jėga nieko nepadarysi, čia gali gelbėti geri kitų valstybių sprendimų pavyzdžiai, tvirtas mokslininkų žodis. Skiepytis reikia, nes buvau užsikrėtęs, sunkiai sirgau, esu paskiepytas, gausiu galimybių pasą ir ramiai gyvensiu. Tad raginu visus skiepytis nuo COVID-19“, – sakė A. S. Nausėda.

Apie migrantų krizę buvęs Seimo narys taip kalbėjo: „Yra diplomatija, dera žinoti, kada kalbėti ir kada patylėti. Be to, nedera taip kištis į kitos valstybės vidaus reikalus. Kuri kita valstybė taip kišosi į Baltarusijos reikalus? O juk ne tik Lietuva yra Baltarusijos kaimynė… Įspūdis, gaila, toks, kad mūsų sieną 30 metų saugojo Baltarusija. Prasta Lietuvos diplomatija, mes neturime užsienio reikalų ministro (Gabrielius Landsbergis – red. pastaba), kuriam visų pirma rūpėtų savos valstybės gyventojai. Dėl blogos diplomatijos juk nuostolių patirs daug verslų, tai liečia Klaipėdos uostą, Lietuvos geležinkelius ir kita. Sumažės pajamų į valstybės biudžetą. Savo žmonių gerove rūpinkimės. Iš Vokietijos mokykimės. Be to, su Baltarusija mus sieja istorija. Migrantų antplūdį vadinu blogos užsienio politikos rezultatu. Priešų nereikia ieškoti, tik Lietuva jų vis susiranda. Išliejau širdį, nes man skauda…“

Kalbėjosi Stasė Skutulienė  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kultūros darbuotojai mokėsi idėjas paversti realybe

Kultūros bendruomenė nuolatos susiduria su naujų idėjų paieškos iššūkiais (ypač projektų rašymo laikotarpiu), nes kartais atrodo, kad viskas jau buvo sugalvota ir sukurta. Tačiau kas iš tiesų yra gera idėja, ko reikia, kad ją pavyktų paversti sėkminga realybe? Šito Šilutės rajono kultūros darbuotojai kartu su Klaipėdos r. savivaldybės J. Lankučio viešosios bibliotekos bibliotekininkais gegužės 8–9 d. mokėsi vykusiuose mokymuose „Kūrybinis procesas: nuo idėjos iki paraiškos“. Dviejų dienų mokymus vedė kompetentingų ir profesionalių kūrybinės asociacijos „Žuvies akis“ lektorių Godos Giedraitytės ir

Įvyko tradicinės sportinių šokių varžybos „Pamario pora 2024“

Jau 27-eri metai Šilutės sportinių šokių klubas „Lūgnė“, kartu su Lietuvos sportinių šokių federacija (LSŠF) Šilutėje organizuoja Lietuvos sportinių šokių reitingo varžybas „Pamario pora“. Į Pamario kraštą atvyksta varžytis sportinių šokių šokėjai iš įvairių Lietuvos miestų bei užsienio. Šiais metais šokėjus vertino Lietuvos bei tarptautinės kategorijos sportinių šokių vertintojai iš Lietuvos, Latvijos, Estijos ir Lenkijos. Varžybose dalyvavo daug talentingų šokėjų iš įvairių Lietuvos miestų ir Liepojos (Latvija). Ne vienoje rungtyje sėkmė lydėjo šilutiškius. Šios varžybos yra net ik gera proga

Projekto „Metai su knyga 2‘‘ ambasadorius Juozas Ališauskas – Vydūno viešojoje bibliotekoje

Pagėgių sav. Vydūno viešojoje bibliotekoje lankėsi jau antrus metus besitęsiančio respublikinio projekto „Metai su knyga 2“ paauglių skaitymo ambasadorius, aktorius, pedagogas, slemeris Juozas Ališauskas. Džiugu, jog šio skaitymo skatinimui skirto projekto ambasadoriai kasmet susitinka su įvairaus amžiaus Pagėgių savivaldybės Vydūno viešosios bibliotekos lankytojais ir supažindina su savo kūryba. Projekto organizatoriai: Vilniaus, Klaipėdos, Šiaulių, Panevėžio apskričių viešosios bibliotekos, Ąžuolyno biblioteka ir Lietuvos audiosensorinė biblioteka drauge su Lietuvos savivaldybių viešosiomis bibliotekomis. Kūrybiniame improvizacijų kupiname susitikime su kūrėju Juozu Ališausku dalyvavo Pagėgių Algimanto

Europos tamsiąją medunešę bitę siūloma įrašyti į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą

Lietuvos raudonosios knygos komisija siūlo įrašyti Europos tamsiąją medunešę bitę (Apis mellifera mellifera) į Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių sąrašą, vadinamą Lietuvos raudonąja knyga. Į šį sąrašą siūloma įrašyti tik gamtoje (uoksuose ar drevėse) gyvenančias šios bičių rūšies šeimas. Laikomų ir veisiamų nelaisvėje (aviliuose) Europos tamsiųjų medunešių bičių populiacijų dalis į jį nebūtų įtraukta. Netaikant šiam vietinės bitės porūšiui teisinių apsaugos priemonių, nustatytų Saugomų gyvūnų, augalų ir grybų rūšių įstatyme, negalima užtikrinti, kad šio porūšio laukinės populiacijos nebus prarastos.

Taip pat skaitykite