Valstiečiai jau nebe valstiečiai…

Buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda – apie Valstiečių ir žaliųjų sąjungos reikalus Šilutės rajone, valdžios veiksmus kovojant su COVID-19 ir migrantų krize.

Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai Šilutės r. savivaldybės taryboje Genovaitė Kimbrienė, Edgaras Padimanskas, Sigitas Majus ir Lijana Jagintavičienė oficialiai nebėra šios sąjungos nariai. Šį ketvertuką papildo ir Savivaldybės administracijos direktorius Virgilius Pozingis, kuris per rinkimus buvo išrinktas į Savivaldybės tarybą, tačiau mandato atsisakė, kai buvo patvirtintas Savivaldybės administracijos vadovu. Jo vieta Savivaldybės taryboje atiteko penktoje sąrašo vietoje per rinkimus likusiai ir į Tarybą iškart nepatekusiai Lijanai Jagintavičienei.

Minėtasis penketukas Šilutės rajono valdžioje neatstovauja Valstiečių ir žaliųjų sąjungai.

Panaikinus šios sąjungos skyrių rajone, į naują skyrių jų nepakvietė. Naująjį skyrių rajone buriantis buvęs Seimo narys Alfredas Stasys Nausėda informavo, kad Valstiečių ir žaliųjų sąjungos taryba patvirtino 11-os narių naują Šilutės skyrių, kuriam vadovauja A. S. Nausėda, yra du pavaduotojai – Robertas Kuncaitis ir Vytautas Pilipavičius. Šie naujo skyriaus vadovai susitiko su Šilutės rajono meru Vytautu Laurinaičiu ir informavo, kad minėtieji keturi Šilutės rajono savivaldybės nariai bei administracijos direktorius nebeatstovauja Valstiečių ir žaliųjų sąjungai, jie nebėra šios sąjungos nariais. A. S. Nausėda sakė, jog meras paprašęs oficialaus tai patvirtinančio rašto, kuris ir pateiktas.

„Nei griausim, nei trukdysim… Jų veikla negali būti siejama su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga. Su kuo jie eis, kam atstovaus, kaip pasivadins, – jų reikalas“, – sakė A. S. Nausėda ir priminė, jog yra norinčių papildyti Valstiečių ir žaliųjų sąjungos Šilutės skyrių, tačiau priimti neskubama. „Esame už tradicinę šeimą, turi sutapti vertybinės nuostatos, požiūris į įvykius valstybėje. Daug kalbamės…“ – sakė pašnekovas.

Pasinaudojome proga sužinoti buvusio Seimo nario A. S. Nausėdos nuomonę apie situaciją Lietuvoje dėl plintančio COVID-19 suvaldymo ir migrantų krizės.

„Ne tik Lietuvoje plinta COVID-19, derėjo tęsti buvusios valdžios darbus šioje srityje, daugiau kalbėtis su gyventojais, negąsdinti jų, imti pavyzdį iš kitų valstybių, kaip tvarkytis. Būtina remtis mokslininkų nuomone. O tie, kas agituoja nesiskiepyti – mūsų gėda ir bėda. Tik jėga nieko nepadarysi, čia gali gelbėti geri kitų valstybių sprendimų pavyzdžiai, tvirtas mokslininkų žodis. Skiepytis reikia, nes buvau užsikrėtęs, sunkiai sirgau, esu paskiepytas, gausiu galimybių pasą ir ramiai gyvensiu. Tad raginu visus skiepytis nuo COVID-19“, – sakė A. S. Nausėda.

Apie migrantų krizę buvęs Seimo narys taip kalbėjo: „Yra diplomatija, dera žinoti, kada kalbėti ir kada patylėti. Be to, nedera taip kištis į kitos valstybės vidaus reikalus. Kuri kita valstybė taip kišosi į Baltarusijos reikalus? O juk ne tik Lietuva yra Baltarusijos kaimynė… Įspūdis, gaila, toks, kad mūsų sieną 30 metų saugojo Baltarusija. Prasta Lietuvos diplomatija, mes neturime užsienio reikalų ministro (Gabrielius Landsbergis – red. pastaba), kuriam visų pirma rūpėtų savos valstybės gyventojai. Dėl blogos diplomatijos juk nuostolių patirs daug verslų, tai liečia Klaipėdos uostą, Lietuvos geležinkelius ir kita. Sumažės pajamų į valstybės biudžetą. Savo žmonių gerove rūpinkimės. Iš Vokietijos mokykimės. Be to, su Baltarusija mus sieja istorija. Migrantų antplūdį vadinu blogos užsienio politikos rezultatu. Priešų nereikia ieškoti, tik Lietuva jų vis susiranda. Išliejau širdį, nes man skauda…“

Kalbėjosi Stasė Skutulienė  

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Smurtautojai nerimsta

Šilutės rajono policijos komisariato pareigūnai tiria šiuos įvykius. Rugpjūčio 8 d. prieš pietus  namo laiptinėje Traksėdžių k., Šilutės sen., pažįstamas asmuo sukėlė fizinį skausmą nepilnamečiui, gim. 2010 m. Rugpjūčio 10 d. rytą Rusnėje rastas moters, gim. 1942 m., kūnas be išorinių smurto žymių. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti. Rugpjūčio 10 d. vakare namuose, Liepų g., Šilutėje,  blaivus vyras, gim. 1963 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1958 m. Tą patį vakarą Vainute neblaivi (2,08 prom.) 21-erių metų mergina sukėlė

Liepa: šilčiausia buvo Ventėje

Liepos mėn. vidutinė oro temperatūra Lietuvoje buvo 17,7°C: nuo 16,9-17°C šiaurės vakariniuose rajonuose iki 18,8-19,1°C pamaryje ir Kuršių nerijoje. Šilčiausia buvo Ventėje (19,1°C), o šalčiausia – Laukuvoje (16,9°C). Aukščiausia oro temperatūra siekė 27,6-32,8°C. Aukščiausia paros oro temperatūra registruota 22 d. Kybartuose 32,8°C, žemiausia – 30 d. Skuode – +4,4°C. Liepos 2 d. baigėsi pirmoji šiais metais kaitra, prasidėjusi birželio 25 d. Kaitra registruota 29-iose iš 52-ų meteorologijos stočių, ilgiausiai, po 7 dienas (06.26-07.02), ji tęsėsi Alytuje, Birštone, Druskininkuose ir Kaišiadoryse.

8 faktai apie pagalves. Kai kurių tikrai nesate girdėję!

Nors pagalves naudojame visi, tačiau apie jas dauguma mūsų žino visai nedaug. Siūlome papildyti savo žinių lobyną ir apie pagalves sužinoti daugiau!  8 įdomiausi faktai apie pagalves Ar kada susimąstėte, kokia yra vidutinė pagalvės tarnavimo trukmė? Paskaičiuota, kad plunksninės pagalvės naudojamos maždaug 8-10 metų, pūkinės – 5-10 metų, o sintetinės – nuo 6 mėnesių iki 2 metų. Galbūt atėjo laikas seną pagalvę pakeisti nauja? Platų kokybiškų pagalvių asortimentą galite rasti Epik.lt internetinėje parduotuvėje. Pagalvė nėra šių laikų išradimas: pirmosios pagalvės

Per Žolinę – Senųjų amatų dienos Neringoje. Dalyvaus ir šilutiškiai

Žolinės savaitgalį, rugpjūčio 13–15 d., Nidos prieplaukos aikštėje po dvejų metų pertraukos vyks jau XXIII gyvosios archeologijos festivalis „Senųjų̨ amatų dienos Neringoje“. Vienintelis toks festivalis Vakarų Lietuvoje Organizatoriai kviečia ne tik stebėti, bet ir išmėginti įvairius tradicinius amatus, gardžiuotis istorinės virtuvės patiekalais ir dalyvauti senosios kultūros įkvėptuose muzikos bei šokio pasirodymuose. Renginiai – nemokami. Vienas savičiausių Neringos renginių ir vienintelis toks Vakarų Lietuvoje festivalis kaskart sutraukia tradicijoms neabejingus meistrus iš visos Lietuvos ir leidžia lankytojams susipažinti su įvairių amatų istorija bei

Taip pat skaitykite