Valentino dienai artėjant. Patarimai, kokias gėles rinktis

Antradienį, Vasario 14-ąją, švenčiama Valentino diena neatsiejama nuo įvairiausių dovanų. Viena jų ir bene populiariausia – gėlės. Kokios rūšies gėles rinktis, kad šios mylimuosius džiugintų kuo ilgiau?

Augalų žinovė, sako, kad kai kurios gėlių rūšys, tinkamai prižiūrimos, gali nenuvysti ir kelias savaites.

„Valentino dieną lietuviai švenčia ir šiai šventei ruošiasi iš anksto. Pastebime, kad jau meilės dienos išvakarėse stipriai išauga įvairiausių gėlių pardavimai. Savo ruožtu esame paruošę gausų jų pasirinkimą: nuo tradicinių tulpių, kurios jau daugelį metų išlieka populiariausios, klasikinių rožių iki vėdrynų, eustomų bei gvazdikėlių“, – sako prekybos  centro „Iki“ komunikacijos vadovė V. Budrienė.

Turi dekoratyvinę ir terapinę prasmę

Prekybos tinklo „Iki“ augalų pardavimų vadybininkė Vesta Paukštelo sako, kad parduotuvėse galima rasti įvairiausių skintų gėlių. Pradedant tradicinėmis tulpėmis, rožėmis, išrankesniems siūloma ir meilenių, eustomų, gvazdikėlių. O netrukus lentynose pasirodys ir pavasarinių puokščių, kuriose dominuoja tulpės, hiacintai, frezijos. Pasak jos, įvairiausių rūšių gėlės siūlomos už patrauklią kainą. Tulpių kainos prasideda nuo 1,99 euro už 5 vnt., rožių puokščių kainos – nuo 5 eur, o 15 vnt. gvazdikėlių galima įsigyti už 4 eurus.

„Įvairiausių gėlių pardavimai švenčių metu stipriai išauga, tačiau, pastebime, kad lietuviai vis dažniau gėlių perka ir kasdien. Mat jos turi ne tik dekoratyvinę, bet ir terapinę prasmę. O ypač artėjant pavasariui mūsų pirkėjai dažnai namus puošia tiek hiacintais, tiek tulpėmis. Pastarąsias lietuviai dažnai renkasi ir mylimuosius sveikindami per Valentino dieną. Itin populiarios ir simbolinę reikšmę turinčios rožės. Jas dovanodami niekada neprašausite pro šalį“, –  sako V. Paukštelo.

Kokios rūšies gėlės žydi ilgiausiai?

Pasak „Iki“ atstovės, kiek ilgai  žydės skirtingų rūšių gėlės – priklauso nuo daugelio veiksnių: gėlių šviežumo, jų priežiūros, mikroklimato.

„Vienuose namuose gėlės išsilaiko ilgai, kituose žydi trumpiau. Kai kurios jų rūšys išsilaikyti gali savaitę, kitos – net kelias. Potencialiai ilgiausiai žydėti turėtų ilgakotės rožės. Dar vienas ne toks populiarus, tačiau tikrai ilgalaikis sprendimas – Valentino dieną mylimajam ar mylimajai įteikti smulkiažiedžių gvazdikėlių. Šios rūšies gėlė gali nenuvysti ir kelias savaites. Kad išsilaikytų kuo ilgiau, gvazdikėlius reikėtų laikyti vėsiau, kiekvieną dieną karpyti kotelius ir merkti į šviežią vandenį“, –  pasakoja ji.

Rožių priežiūra, pasak V. Paukštelo, taip pat labai paprasta. Tereikia kiekvieną dieną keisti vazos vandenį ir pakirpti jų kotus. Tuo tarpu populiariosios tulpės, pasak jos, „geria“ itin daug vandens, todėl norint, kad šios gėlės žydėtų ilgiau – reikia ne tik kasdien pakirpti jų kotus, bet ir keletą kartų per dieną, geriausia ryte ir vakare, keisti joms vandenį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Pirmąjį pavasario mėnesį, kovą: švęsime, minėsime…

Prasidėjo kovas – pirmasis kalendorinio pavasario mėnuo. Koks jis bus, net meteorologai neskuba prognozuoti, nes klimato šilimas netikėtai pakeičia tai, kas buvo paskelbta. Pažvelkime į kovo mėnesio kalendorių ir prisiminkime, ką švęsime šį mėnesį, ką minėsime, kuo turėsime progą pasidžiaugti. Kovo 3 d. – Pavasario šauktuvės. Kovo 4 d. – Lietuvos globėjo šv. Kazimiero diena, Varnėnų diena. Kovo 8 d. – Tarptautinė moterų diena. Kovo 9 d. – Lietuvos vardo diena. Kovo 10 d. – Keturiasdešimties paukščių diena, teigiama, kad

Atraskite unikalius papuošalus kiekvienai progai

Šiandienos mados pasaulyje, kur viskas greitai pripažįstama ir dar greičiau keičiama, originalūs papuošalai išsikovoja ypatingą vietą. Kaskart, kai įeinate į vakarėlį ar renginį, jūsų pasirinkti neįprasti papuošalai daro šventę įsimintinesnę. Asmeninis stilius ir gebėjimas išsiskirti – štai ko mes visi trokštame. Išskirtiniai aksesuarai padeda mums sukurti unikalią asmenybės viziją, todėl kiekvienas asmeniškai pasirinktas papuošalas tampa mūsų stiliaus manifestu. Praktiškumas taip pat yra svarbus aspektas – papuošalai internetu suteikia galimybę rinktis iš gausybės variantų nepakylant nuo kompiuterio. Viena iš tokių parduotuvių

Jau – kalendorinis pavasaris

Šiandien – kovo 1 d. – prasideda kalendorinis pavasaris. Hidrometeorologijos tarnyba meteo.lt šia proga primena, kokia buvo žiemos pabaiga, pateikia įdomių faktų apie klimato pokyčius, kurių sparčiai daugėja, panašu, kad ir daugės. Ir ne viskas žmogų džiugins. Jau priėjome vasario ir kalendorinės žiemos pabaigą, tačiau paskutinis žiemos mėnuo nebuvo panašus į žiemišką. Daugelis dienų priminė kovo mėnesį. Pašvietus saulei bei orui dieną sušilus virš +10°C nedaug betrūksta iki naujų šilumos rekordų. Štai ir antradienį popiet Druskininkuose oras sušilo iki +11,2°C.

Kaip neišleistos monetos ir banknotai atspindi Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetį

Lietuvos nepriklausomybės dvidešimtmetis – įdomus laikotarpis Lietuvos istorijoje, kuris atsispindi ne tik to meto sudėtinguose politiniuose įvykiuose, bet ir numizmatikoje bei bonistikoje. Šie mokslai tiria pinigus, monetų gamybos istoriją ir jų reikšmę visuomenei. „Spindulio“ bendrovėje Kaune tarpukariu įkurta nauja monetų kalykla 1936 m. nukaldino ir išleido į apyvartą sidabrines 5 litų monetas, skirtas Jonui Basanavičiui, bei 10 litų monetas, skirtas Vytautui Didžiajam. Tačiau nedaugelis žino, kad 1938 m. planuota išleisti ir sidabrinę 2 litų monetą su Antano Smetonos atvaizdu. Ši

Taip pat skaitykite