Valentino dienai artėjant. Patarimai, kokias gėles rinktis

Antradienį, Vasario 14-ąją, švenčiama Valentino diena neatsiejama nuo įvairiausių dovanų. Viena jų ir bene populiariausia – gėlės. Kokios rūšies gėles rinktis, kad šios mylimuosius džiugintų kuo ilgiau?

Augalų žinovė, sako, kad kai kurios gėlių rūšys, tinkamai prižiūrimos, gali nenuvysti ir kelias savaites.

„Valentino dieną lietuviai švenčia ir šiai šventei ruošiasi iš anksto. Pastebime, kad jau meilės dienos išvakarėse stipriai išauga įvairiausių gėlių pardavimai. Savo ruožtu esame paruošę gausų jų pasirinkimą: nuo tradicinių tulpių, kurios jau daugelį metų išlieka populiariausios, klasikinių rožių iki vėdrynų, eustomų bei gvazdikėlių“, – sako prekybos  centro „Iki“ komunikacijos vadovė V. Budrienė.

Turi dekoratyvinę ir terapinę prasmę

Prekybos tinklo „Iki“ augalų pardavimų vadybininkė Vesta Paukštelo sako, kad parduotuvėse galima rasti įvairiausių skintų gėlių. Pradedant tradicinėmis tulpėmis, rožėmis, išrankesniems siūloma ir meilenių, eustomų, gvazdikėlių. O netrukus lentynose pasirodys ir pavasarinių puokščių, kuriose dominuoja tulpės, hiacintai, frezijos. Pasak jos, įvairiausių rūšių gėlės siūlomos už patrauklią kainą. Tulpių kainos prasideda nuo 1,99 euro už 5 vnt., rožių puokščių kainos – nuo 5 eur, o 15 vnt. gvazdikėlių galima įsigyti už 4 eurus.

„Įvairiausių gėlių pardavimai švenčių metu stipriai išauga, tačiau, pastebime, kad lietuviai vis dažniau gėlių perka ir kasdien. Mat jos turi ne tik dekoratyvinę, bet ir terapinę prasmę. O ypač artėjant pavasariui mūsų pirkėjai dažnai namus puošia tiek hiacintais, tiek tulpėmis. Pastarąsias lietuviai dažnai renkasi ir mylimuosius sveikindami per Valentino dieną. Itin populiarios ir simbolinę reikšmę turinčios rožės. Jas dovanodami niekada neprašausite pro šalį“, –  sako V. Paukštelo.

Kokios rūšies gėlės žydi ilgiausiai?

Pasak „Iki“ atstovės, kiek ilgai  žydės skirtingų rūšių gėlės – priklauso nuo daugelio veiksnių: gėlių šviežumo, jų priežiūros, mikroklimato.

„Vienuose namuose gėlės išsilaiko ilgai, kituose žydi trumpiau. Kai kurios jų rūšys išsilaikyti gali savaitę, kitos – net kelias. Potencialiai ilgiausiai žydėti turėtų ilgakotės rožės. Dar vienas ne toks populiarus, tačiau tikrai ilgalaikis sprendimas – Valentino dieną mylimajam ar mylimajai įteikti smulkiažiedžių gvazdikėlių. Šios rūšies gėlė gali nenuvysti ir kelias savaites. Kad išsilaikytų kuo ilgiau, gvazdikėlius reikėtų laikyti vėsiau, kiekvieną dieną karpyti kotelius ir merkti į šviežią vandenį“, –  pasakoja ji.

Rožių priežiūra, pasak V. Paukštelo, taip pat labai paprasta. Tereikia kiekvieną dieną keisti vazos vandenį ir pakirpti jų kotus. Tuo tarpu populiariosios tulpės, pasak jos, „geria“ itin daug vandens, todėl norint, kad šios gėlės žydėtų ilgiau – reikia ne tik kasdien pakirpti jų kotus, bet ir keletą kartų per dieną, geriausia ryte ir vakare, keisti joms vandenį.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Ką svarbu žinoti prieš perkant elektrinius traktorius vaikams?

Elektriniai traktoriai yra populiariausia pramoginė priemonė vaikams, kuri gali suteikti jiems daug linksmybių ir pramogų. Tačiau, prieš perkant elektrinį traktorių vaikams, svarbu žinoti keletą dalykų, kad užtikrintumėte vaiko saugumą ir jis su juo smagiai jaustųsi. Čia jums pateiksime keletą patarimų, kaip juos išsirinkti, kad vaikiški traktoriai būtų šauni pramoga visai šeimai. Pirma, svarbu žinoti, kad visi elektriniai traktoriai yra skirti įvairių amžiaus grupių vaikams. Prieš perkant traktorių, reikia susipažinti su gamintojo teikiamomis rekomendacijomis, koks traktorius jam tinkamas. Taip nesukelsite pavojingos

Kodėl verta investuoti į kokybiškas plaukų kirpimo mašinėles?

Jei turite noro ir poreikio įsigyti profesionalią kirpimo mašinėlę, tačiau neturite pakankamai žinių pasirinkti ir suprasti, kuo šiuolaikinės mašinos skiriasi viena nuo kitos, mes padėsime rasti techninius skirtumus ir pasirinkti paprastą, ir pelningą pirkinį. Šiandien pasitelkus tinklaraščius ir internetą madinga rūpintis savimi namuose. Štai kodėl matome, kaip įvairūs profesionalūs prietaisai migruoja iš grožio salonų naudojimui į namus. Kirpimo mašinėlės jau nustojo būti prietaisu vien profesionalams. Pasaulio inžinieriai ir dizaineriai kasmet tobulina įrenginį, kad šis populiarus prietaisas būtų patogesnis ir saugesnis

Lietuvos bankas siūlo atsisakyti 1 ir 2 euro centų monetų. Kaip apvalintų kainas?

Lietuvos bankas (LB) siūlo atsisakyti 1 euro cento ir 2 euro centų monetų. Anot banko duomenų, nuo euro įvedimo Lietuvos gyventojai kas metus pameta apie trečdalį milijono tokių monetų. Pamestų cento monetų bendra vertė nuo euro įvedimo siekia 2,4 mln. eurų. Pasak Lietuvos banko Politikos, emisijos ir kontrolės skyriaus vyriausiosios specialistės Editos Lisinskaitės, šioms monetoms pakeisti ir tvarkyti Lietuvos valstybė kasmet išleidžia pusę milijono eurų. „Valstybė kasmet išleidžia po pusę milijono eurų šių monetų (kurių didžiąją dalį pametame) kaldinimui ir

Kaip sekėsi rinkimuose Klaipėdos regiono merams?

Klaipėdos regiono plėtros taryboje bus permainų. Joje dirbs ir buvusių, ir naujų merų, tarybų narių, o veikla prasidės patvirtinus galutinius rinkimų rezultatus. Žinoma, ir naujosioms politikų taryboms apsisprendus, ką jos deleguos į Regiono plėtros tarybą. Klaipėdos regiono plėtros taryboje svarstomi šių savivaldybių reikalai: Klaipėdos ir Palangos miestų, Klaipėdos, Šilutės, Kretingos, Skuodo r., Neringos savivaldybių. Ilgas kelias per kopas Šis meras eina 50-uosius metus. Jis – iš anapus marių. Buvo žvejys-motoristas, kasininkas-inspektorius, miško darbininkas. Nuo 2013 metų – meras. Baigęs Klaipėdos

Taip pat skaitykite