Valdžia ir darželinukai – apie mus

Paprastai apie savo rašinių personažus kalba, rašo ar kitaip skleidžia žinią žurnalistai. Tačiau Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Savivaldybėje surengto susitikimo metu daugiausiai kalbėta apie žurnalistiką ir žurnalistus.

Su tortu ir kavos puodeliu, pokalbis vyko linksmiau.

Mero Vytauto Laurinaičio kvietimu į mažąją posėdžių salę susirinko beveik visų rajono žiniasklaidos priemonių atstovai – kas po vieną, kas su visu kolektyvu. Pajuokavęs, kad Savivaldybė – geriausias žurnalistų darbdavys, meras Vytautas Laurinaitis įteikė redakcijoms po padėkos raštą už Savivaldybės veiklos viešinimą ir konstruktyvų bendradarbiavimą bei už dar gausybę (?) nuopelnų, o po nepavykusios interpeliacijos pavasariškai sužydėjusi administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė kiekvienam įteikė po trumpų alegorinių istorijų rinkinį „Abu paukščio sparnai“.
Diskusijoje tema „Žiniasklaida ir visuomenė“ pasidalinti mintimis apie žurnalistiką ir žurnalisto darbą pakvietė Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Komunikacijų katedros profesorė Rosita Vaičiulė. Ji kalbėjo apie šiandienos visuomenės informacinius poreikius, žurnalistikos vietą gyvenime. Pasidžiaugusi, kad žmonės darosi labiau apsišvietę ir kritiškiau vertina gaunamą informaciją, ji teiravosi apie provincijos žurnalistų darbą.
Pasak viešnios, nedidelių miestelių žurnalistai turi artimą ryšį su gyventojais ir rašo jiems rūpimomis temomis. Tuo tarpu didieji informacijos sklaidos kanalai dažnai užsiima žinių kopijavimu ir tiražavimu. Pati turėjusi progos padirbėti žurnaliste, R. Vaičiulė pareiškė nuomonę, kad popieriniai laikraščiai, spausdintas žodis ilgiausiai išliks regionuose. Teigdama, kad žurnalistika – ne darbas, o gyvenimo būdas, ji kvietė teikti daugiau pozityvių, teigiamų žinių ir sakė, kad bendravimas su regionine žiniasklaida gali pasiūlyti ne vieną temą jos studentų tyrimams.

Padiskutuoti apie žiniasklaidą ir jos vaidmenį pakvietė Klaipėdos universiteto socialinių mokslų fakulteto Komunikacijų katedros profesorė Rosita Vaičiulė (kairėje).

Laimė, didžiai protingos kalbos ilgai neužsitęsė ir meras visus pakvietė paragauti šviežutėlio knygos formos torto. Kaip vėliau prisipažino taip pat šią dieną savo profesine švente laikantis Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas, tortas tik šį rytą iškeptas. Bebaigiant skanauti tortą, baigėsi ir susitikimui skirtas laikas. Savivaldybės darbuotojai išskubėjo pietauti, kad pasistiprinę galėtų toliau rūpintis rajono gerove ir kupini jėgų tarnauti bendruomenės labui. O žiniasklaidininkai turėjo progos apžiūrėti Šilutės rajono vaikų darželių auklėtinių piešinių parodėlę „Žurnalistika mažųjų šilutiškių akim

is“. Savo mintimis apie žurnalistus pasidalijo, Šilutės „Pušelės“, „Ąžuoliuko“, „Žvaigždutės“, „Raudonkepuraitės“ bei Juknaičių ir Žemaičių Naumiesčio vaikų lopšelių-darželių auklėtiniai.

Vaidotas VILKAS

„Pamario“ komanda (Vaidotas Vilkas fotografavo).

Taip žurnalistų darbą įsivaizduoja mūsų rajono darželinukai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Šventuosius Jokūbo metus pasitikome tradiciniame piligrimų žygyje

2021 metai – Šventieji Jokūbo metai. Tai metai, kai liepos 25 d. yra sekmadienis, o per šimtmetį tai nutinka keliolika kartų. Šv. Jokūbo kelias (isp. Camino de Santiago) – katalikų piligriminis kelias į Kompostelos Santjago katedrą Ispanijoje kur, manoma, yra palaidotas Apaštalas Jokūbas. Šis kelias žinomas nuo viduramžių, jam jau virš 1000 metų. Važiuodami pernai specialiais šio kelio ženklais sužymėtu keliu susipažinome su mūsų krašto kultūros ir istorijos paveldu. Išvykstančius piligrimus palaimino ir išlydėjo Šilutės katalikų parapijos dekanas Remigijus Saunorius.

Bitininkai kviečiami teikti paraiškas

Bičių laikytojai, bitininkų asociacijos, bitininkų kooperatyvai, mokslo ir studijų institucijos jau gali teikti paramos paraiškas Paramos Lietuvos bitininkystės sektoriui 2020–2022 metų programos priemonėms įgyvendinti. Šiam kvietimui skirta 180 954 Eur. Programoje numatytos priemonės, kurioms įgyvendinti bitininkai gali gauti valstybės paramą: techninė pagalba bitininkams ir jų grupėms; kova su avilių kenkėjais ir bičių ligomis, ypač varoatoze; bičių avilių transportavimo į ganyklas racionalizavimas; medaus fizinių ir cheminių savybių analizė; bičių šeimų atnaujinimas; bitininkystei ir bitininkystės produkcijai skirtos taikomųjų mokslinių tyrimų programos; rinkos

Savaitė prasidėjo vagystėmis

Pirmąjį vasaros mėnesį pagausėjo vagysčių, sulaikytų neblaivių vairuotojų bei, kaip įprasta, netrūko smurtautojų. Šios savaitės pirmadienį ir antradienį Šilutės rajono policijos komisariate užfiksuoti šie įvykiai, kuriuos tiria pareigūnai. Birželio14 d. pavakare iš garažo Užkardos g., Gaidelių kaime, Šilutės sen., buvo pavogtas suvirinimo aparatas ir virinimo vielos ritės. Nuostolis 500 eurų. Policija tiria ir birželio 5 d. įvykį, kai buvo pastebėtas išdaužtas autobusų stotelės Lietuvininkų g., Šilutėje, šoninis stiklas. Nuostolis 220 eurų. Birželio14-15 d. Liepų g., Šilutėje,  iš automobilio „Honda Accord“

Europos automobilių kroso čempionato etape Vilkyčiuose bus ir lietuvių

Praėjusiais metais dėl pasaulinės pandemijos Lietuva neteko itin aukštos klasės renginio – Europos automobilių kroso čempionato etapo, kuris turėjo būti surengtas Vilkyčiuose. Tąkart šias varžybas, kaip ir dalį kitų etapų Europos čempionato kalendoriuje, teko atšaukti. Tačiau šiemet automobilių kroso gerbėjai šias lenktynes tikrai išvys. Geriausi Europos automobilių kroso lenktynininkai, besivaržantys bagiais bei kėbuliniais automobiliais, Lietuvoje pasirodys liepos 3-4 d. Tai bus antrasis Europos autokroso čempionato etapas. Dvi dienas varžysis Europos automobilių kroso čempionato dalyviai. Tarp iškeltų daugelio senojo žemyno šalių

Taip pat skaitykite