Valdžia ir darželinukai – apie mus

Paprastai apie savo rašinių personažus kalba, rašo ar kitaip skleidžia žinią žurnalistai. Tačiau Gegužės 7-ąją, minint Spaudos atgavimo, kalbos ir knygos dieną, Savivaldybėje surengto susitikimo metu daugiausiai kalbėta apie žurnalistiką ir žurnalistus.

Su tortu ir kavos puodeliu, pokalbis vyko linksmiau.

Mero Vytauto Laurinaičio kvietimu į mažąją posėdžių salę susirinko beveik visų rajono žiniasklaidos priemonių atstovai – kas po vieną, kas su visu kolektyvu. Pajuokavęs, kad Savivaldybė – geriausias žurnalistų darbdavys, meras Vytautas Laurinaitis įteikė redakcijoms po padėkos raštą už Savivaldybės veiklos viešinimą ir konstruktyvų bendradarbiavimą bei už dar gausybę (?) nuopelnų, o po nepavykusios interpeliacijos pavasariškai sužydėjusi administracijos direktoriaus pavaduotoja Inesa Murauskienė kiekvienam įteikė po trumpų alegorinių istorijų rinkinį „Abu paukščio sparnai“.
Diskusijoje tema „Žiniasklaida ir visuomenė“ pasidalinti mintimis apie žurnalistiką ir žurnalisto darbą pakvietė Klaipėdos universiteto Socialinių mokslų fakulteto Komunikacijų katedros profesorė Rosita Vaičiulė. Ji kalbėjo apie šiandienos visuomenės informacinius poreikius, žurnalistikos vietą gyvenime. Pasidžiaugusi, kad žmonės darosi labiau apsišvietę ir kritiškiau vertina gaunamą informaciją, ji teiravosi apie provincijos žurnalistų darbą.
Pasak viešnios, nedidelių miestelių žurnalistai turi artimą ryšį su gyventojais ir rašo jiems rūpimomis temomis. Tuo tarpu didieji informacijos sklaidos kanalai dažnai užsiima žinių kopijavimu ir tiražavimu. Pati turėjusi progos padirbėti žurnaliste, R. Vaičiulė pareiškė nuomonę, kad popieriniai laikraščiai, spausdintas žodis ilgiausiai išliks regionuose. Teigdama, kad žurnalistika – ne darbas, o gyvenimo būdas, ji kvietė teikti daugiau pozityvių, teigiamų žinių ir sakė, kad bendravimas su regionine žiniasklaida gali pasiūlyti ne vieną temą jos studentų tyrimams.

Padiskutuoti apie žiniasklaidą ir jos vaidmenį pakvietė Klaipėdos universiteto socialinių mokslų fakulteto Komunikacijų katedros profesorė Rosita Vaičiulė (kairėje).

Laimė, didžiai protingos kalbos ilgai neužsitęsė ir meras visus pakvietė paragauti šviežutėlio knygos formos torto. Kaip vėliau prisipažino taip pat šią dieną savo profesine švente laikantis Komunikacijos skyriaus vedėjas Romualdas Eglinskas, tortas tik šį rytą iškeptas. Bebaigiant skanauti tortą, baigėsi ir susitikimui skirtas laikas. Savivaldybės darbuotojai išskubėjo pietauti, kad pasistiprinę galėtų toliau rūpintis rajono gerove ir kupini jėgų tarnauti bendruomenės labui. O žiniasklaidininkai turėjo progos apžiūrėti Šilutės rajono vaikų darželių auklėtinių piešinių parodėlę „Žurnalistika mažųjų šilutiškių akim

is“. Savo mintimis apie žurnalistus pasidalijo, Šilutės „Pušelės“, „Ąžuoliuko“, „Žvaigždutės“, „Raudonkepuraitės“ bei Juknaičių ir Žemaičių Naumiesčio vaikų lopšelių-darželių auklėtiniai.

Vaidotas VILKAS

„Pamario“ komanda (Vaidotas Vilkas fotografavo).

Taip žurnalistų darbą įsivaizduoja mūsų rajono darželinukai.

 

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Sekmadienį įsigalioja naujos Konstitucijos pataisos

Gegužės 22 d., sekmadienį, įsigalioja trys prieš mėnesį Seimo priimtos Konstitucijos pataisos, susijusios su rinkimais. Visos jos svarbios tiek dėl kitąmet įvyksiančių merų ir savivaldybių tarybų rinkimų, tiek dėl 2024 metais numatomų Seimo rinkimų. Pagrindiniame šalies dokumente įtvirtintos nuostatos dėl tiesioginių merų rinkimų, jaunesnių kandidatų į Seimą ir apribojimo užimti pareigas, pažeidus Konstituciją, trukmės nustatymo. Seimas, įgyvendindamas Konstitucinio Teismo nutarimą, priimtomis Konstitucijos pataisomis nusprendė, kad savivaldos teisė turi būti įgyvendinama ne tik per savivaldybių tarybas, bet ir per savivaldybių merus.

Vasaros pranašai – žaibai: kaip apsisaugoti?

Sakoma, kad tikroji vasara prasideda tik nugriaudėjus pirmosioms perkūnijoms. Turbūt retas laukia šios gamtos stichijos. Ji gali būti išties pavojinga tiek žmonių sveikatai ir gyvybei, tiek turtui. Ir nors daugeliui turbūt nebereikia priminti, kad žaibuojant negalima slėptis po aukštais medžiais ar būti vandenyje, tačiau dar ne visi žino, kaip nuo šios stichijos poveikio apsaugoti elektroninę įrangą, kurią didelės energijos iškrova gali sugadinti nepataisomai ir pridaryti rimtų nuostolių. Stichija, kurios verčiau pasisaugoti Kas sekundę visame pasaulyje į žemės paviršių trenkia apie

Prognozuojamas lietingas ir vėjuotas savaitgalis

Gegužės 20-ąją, penktadienį, į Lietuvą artės šaltasis atmosferos frontas. Bus debesuota su pragiedruliais. Daugelyje vietovių praslinks trumpi lietūs, kuriuos vietomis lydės perkūnijos. Kai kur nušniokš smarkiai. Pūs apysmarkis pietvakarių, vakarų. Kai kur numatomi staigūs vėjo gūsiai iki 15-18 m/s. Bus šilta diena, daug kur šils iki 18-23, beveik visur pietinėje šalies dalyje iki 24-26, tik prie jūros ir šiaurės rytiniuose rajonuose vietomis tesušils iki 15-17 laipsnių. Gegužės 21 d., šeštadienį, naktį visoje šalyje žymesnio lietaus nenumatoma, tik dienai pereinant į

Ilgametė Šilutės ligoninės gydytoja – Lietuvos gydytojų sąjungos garbės narė

Pikžirnienė

Vilniuje įvyko Lietuvos gydytojų sąjungos (LGS) suvažiavimas, kurio metu Šilutės ligoninės Reanimacijos ir intensyvios terapijos skyriaus vedėjai Audronei Pikžirnienei buvo suteiktas šios organizacijos Garbės nario vardas. Gydytoja anesteziologė–reanimatologė A. Pikžirnienė LGS Šilutės filialui vadovavo 20 metų. Per šį laikotarpį pasiekta daug dalykų, gerinančių gydytojų darbo sąlygas, finansavimą sveikatos apsaugai, visuomenės sveikatą.  Lietuvos gydytojų sąjunga yra profsąjunginė savarankiška, savanoriška organizacija, vienijanti daugiau nei  70 proc. Lietuvos gydytojų ir ginanti gydytojų profesines, darbo, ekonomines, socialines teises bei interesus. 1989–aisiais šalies Atgimimo laikotarpiu

Taip pat skaitykite