Valdančioji dauguma džiaugiasi pergale. Ar ilgam?

Du politiniai priešininkai atstatydinti, vienas saviškis išrinktas ir dar trys išsaugojo turimus postus. Toks sausas matematinis dviejų per dvi dienas įvykusių neeilinių tarybos posėdžių rezultatas. Valdančioji dauguma šį kartą nugalėjo, tačiau jau gegužės mėnesį, prabėgus nustatytam pusmečiui, perversmų mėgėjai vėl galės bandyti versti iš posto dabartinį merą…

Nauju vicemeru tapusį Virgilijų Pozingį sveikina savo kėdę išsaugojęs kolega Algirdas Balčytis.

Neeiliniai tarybos posėdžiai buvo šaukti iš dviejų kartų. Pirmąjį reikalavimą sušaukti neeilinį Tarybos posėdį ir atleisti dalį administracijos vadovų iškėlė opozicija. Valdančioji dauguma atsakė mero nurodymu sušaukti posėdį dėl vieno iš vicemerų – Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) atstovo Algirdo Gečo – atleidimo. Tąkart pritrūkusi šalininkų, opozicija savo reikalavimą atsiėmė, posėdį atšaukė ir valdančioji dauguma. Praėjusią savaitę kova atsinaujino. Balandžio 29 d. surengtas posėdis dėl Algirdo Gečo atleidimo ir koalicijos partnerio Virgilijaus Pozingio paskyrimo į jo vietą.
Valdančioji dauguma sėkmingai atstatydino valdžios interpeliacijai pritarusį Algirdą Gečą, o į jo vietą paskyrė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų Šilutės skyriaus pirmininką Virgilijų Pozingį. Šįkart V. Pozingis sutiko dirbti Savivaldybėje visuomeniniais pagrindais, t. y. jis, kaip ir A. Gečas prieš tai, algos negaus.
Pasak Liberalų sąjūdžio atstovo, Tarybos nario Edvardo Vitkausko, Šilutės savivaldybė atsidūrė dugne. Anot liberalsąjūdiečio, visoje šalyje savivaldybės jau gyvena naujais rūpesčiais, dirba naujai išrinkti politikai, o „mes sužlugdėme rinkimus ir toliau atleidinėjame žmones, kurie mažiausiai prisidėjo prie tų rinkimų sužlugdymo. O tuos, kurie sužlugdė, bandome dengti“.
Persiskirsčius politinėms jėgoms, į kitą, balandžio 30 d. įvykusį posėdį 10 opozicijos atstovų (net tie, kurie reiškė interpeliaciją – red. pastaba) nebeatvyko. Opozicijai atstovavo Šarūno Laužiko vadovaujamas „Šilutės kraštas“. Salėje buvo 17 iš 27 tarybos narių. Nors šis posėdis buvo šaukiamas opozicijos iniciatyva, siekiant atleisti iš pareigų vicemerą Algirdą Balčytį, administracijos direktorių Sigitą Šeputį ir jo pavaduotoją Inesą Murauskienę, valdantieji turėjo reikiamą 14 balsų persvarą ir lengvai atlaikė spaudimą. Įtraukę į darbotvarkę papildomą klausimą, valdantieji atleido iš pareigų politiškai nebepatikimą administracijos direktoriaus pavaduotoją Raimundą Ambrozaitį.
Prieš viešu balsavimu patvirtinant slapto balsavimo rezultatus, Taryba suteikė žodį atstatydinamajam Raimundui Ambrozaičiui. Šis pareiškė, kad iš administracijos direktoriaus pavaduotojo pareigų pasitraukiąs pats, nors raštiško pareiškimo nepateikė. Raimundas Ambrozaitis retoriškai teiravosi, ar atleidžiamas už tai, kad blogai dirbo bendruomenės labui, ar už tai, kad neparėmė skiriant į pareigas Arvydo Gorodecko, kuriam iškelti rimti įtarimai dėl rinkimų rezultatų klastojimo, kandidatūros.
„Mes atleidome Algirdą Gečą ne kaip žmogų, personaliją, o kaip Lietuvos laisvės sąjungos deleguotą atstovą. Ne prieš žmogų, o prieš partiją nukreiptas ir Raimundo Ambrozaičio atleidimas. Mes politiškai negalime dirbti su tokiais koalicijos partneriais, kurie pasirašo prieš šią koaliciją nukreiptą interpeliaciją. Tai vienintelė atstatydinimo priežastis. Mes nesuprantame tokių koalicijos partnerių veiksmų. Dar liko trys mėnesiai, kol pradės dirbti po pakartotinų rinkimų suformuota Savivaldybės taryba. Iki tol turime dirbti stabiliai, turėdami bent 14 Tarybos narių, kurie palaiko dabartinę koaliciją. Matome, kad Laisvės sąjunga ir Liberalų sąjūdis nebenori dirbti koalicijoje. Manau, kad rinkėjai tinkamai įvertins opozicijos, kuri rengdamasi artėjantiems rinkimams destabilizuoja padėtį, veiksmus. O mes, atleisdami A. Gečą ir R. Ambrozaitį ginamės, stengiamės išlaikyti stabilumą“, – komentavo susidariusią politinę padėtį Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis.

Vaidotas VILKAS

14 komentarai

 • Gavot?

  Abejų rūšių liberalams, kurie negali nesirūšiuoti, pasitvirtino gyvenimo išmintis: nekask kitam duobės, pats įkrisi.

 • Sutaupys

  Tai kaip suoptantu vicemeras dirba be algos, tas direktoriaus pavaduotojas dabar gaus išeitine, o kito jo vietosj nebus, tai bus sutaupyta pora dir. pavaduotojo algų. nors tiek ramiau. o šeip visi velnių prisiėdę ir esa tarnauja rajono zmonems.

 • Mun rek

  Vat kad nori. ta už Balcytį vicemerą balsavo iš 17 tik 14, o tai varganas būtinas minimumas balsu iš 27 narių taryboj. Tai Balčytis vicemero kresla išsaugojo vos vos.

 • liuks

  Geras gudrus sprendimas, o svarbiausia smugis Jakui galutinai i pasirdzius. Jokios naudos nebuvo nei is vieno, nei is kito. Dabar valdzioj vyrai su smegenim, Saruna dar priimti i Sigito pavad. ir viskas bus ok.

 • Vot

  Tegu tyli Ambrozaitis. Žinom kaip liberalsajudiečiai saviškius dengia. Tokia Jadvyga Ažukaitienė banke pradangino “taupytus” beveik 2milijonus litų gyventojų sveikatos dradimo įmokų kai bankas žlugo. Šilutės pirminės sveikatos priežiūros centrą ji paliko, gavusi pusės metų atlyginimų dydžio išeitinę. O stebėtojų tarybai (š… ji stebėjo) vadovavo jos bendrapartietis. Ir ką? Partija nė žodelio, jau ką viltis, kad prisiimtų atsakoimybę Tai jų darbas krašto žmonių labui.

 • Taigi

  Taigi visi vadovai stoja į partija kad “stogą” turėtų.

 • Sportininkai

  Mums nerūpi kas toj valdzioj. Šilutė gavo europinių pinigų. Ką padarys miestelėnams? Jauni ir vyresni žmonės nori parke lauko treniruoklių. Mums, jauniems, brangu sporto klube, neturim tiek pinigų. O lauko teriruokliai labai praverstų. Ir geras užsiėmimas, ir sportas, ir sveikata. Kitur tokių vietų su lauko treniruokliais pilna. Kada bus Šilutėje?

 • Sportininkams

  Norit lauko treniruoklių? važiuokit į Palangą – jų ten pilna kur bepasisuksi. Ir prie visų pilna žmonių. Palangos valdžia supranta, ko žmonėms reik. Mūsiškė…

 • pastabus

  jau seniai beveik visoj Lietuvoj tų lauko treniruoklių pristatyta. Ten supranta, kas naudinga vaikams, jaunimui, visiems sportuojantiems ir besirūpinantiems sveikata. Mūsų rajone tai niekam nerūpi. O kažkokia sporto taryba… Ten vizijos, misijos, koncepcijos, strategijos, reformos ir kt. Irgi pasidalina biudžeto pinigus ir tuo viskas baigta. negaliu pakesti tokios savanaudės ir nieko nenutuokiančios rajono valdžios. Kam tokia mums?

 • Todėl

  Tai ko stebitės, kad neva sportu “besirūpinantį” Algirdą Gečą iš vicemero posto išvertė. Kam toks rūpintojėlis reikalingas? Tuščia vieta.

 • Stasė Skutulienė

  Šilutei skirta didelė europinė parama. Tai – valstybės biudžeto lėšos, jos turi būti panaudotos skaidriai, tikslingai ir naudingai miestelėnams. Būtent Šilutės gyventojams. Kalbėjausi su meru V. Laurinaičiu ir mero pavaduotoju V. Pozingiu, kad šie pinigai negali būti atiduoti vienos ar kitos grupelės asmenų poreikiams tenkinti. Šios lėšos skirtos ne “pradainuoti”. Jeigu šių pinigų sau pasiima koks dainelių mėgėjas, tai kodėl jų neskiria žvejams mėgėjams, medžiotojams, kalnų slidinėjimo entuziastams ir t.t.? Atsakymas, manau, toks: dainelių mėgėjas pats skirto tas lėšas… Rajono vadovams sakiau, kad būtini Šilutėje lauko treniruokliai, taip pat parke vieta motinoms su vaikais. Ir vaikams reikėtų pastatyti lauko žaislų. Tačiau nei sportuoti, nei vaikams ir motinoms vieta negali būti šalia gatvės, kur važinėja gausybė automobilių. Jie seni, gausu išmetamųjų dujų, kurios skatina sergamumą vėžiu. Tai mums aiškino posėdyje Briuselyje, kai buvo analizuojamos gyventojų sergamumo tam tikromis ligomis priežastys. Šilutė turi gražių vietų palei Šyšą. Ten yra pėsčiųjų takas, ten galima rasti vietos lauko treniruokliams bei vaikams su mamomis. Po gegužės 11 d. rajono vadovai žadėjo sugrįžti prie šios temos. Eisiu tartis.

 • silutiskis

  Visiškai pritariu gerb. Stasei Skutulienei. Manau, kad ir skate parkas Šilutės jaunimui reikalingas.

 • Pritariu S. Skutulienei. Dar būtų gerai sukviesti pasitarti jaunimą. Jeigu ką norima daryti, tai reikia daryti žinant, ko būtinai reikia, kas būtų naudinga ne tik dabar, bet ir tolimoj ateity. Jei kas, padėsiu sukviesti jaunimą. Ateisim.

 • Ponia Stase. Lėšos skirtos visam rajonui, ir miestui ir kaimui, tai kodėl vien miestelėnams nori visas susigriebti. Kaimuose dar iš viso eurosojuzas nedaėjo, nėra nei vieno naujo šaligatvio , keliai nuo kolchozo laikų netvarkyti. Kaimų jaunimas nori taip pat pasitreniruoti,ir pailsėti jaukioje aplinkoje. Ponia jei Briuselis jum išaiškino kad automobilis kenksmingas rodykit pavyzdį ir vaikščiokit pėsčia, mieste atstumai nėra dideli o ėjimas stiprina širdį.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Vizitas Norvegijoje įgyvendinant projektą „Kultūros skūnė“

Viešosios įstaigos „Kintai Arts“ ir Kintų bendruomenės atstovas Borisas Belchev kartu su norvegų partneriais iš įmonės „Biotope“ šių metų balandžio mėnesio pabaigoje lankėsi šiauriausioje Norvegijos gyvenvietėje Vardė (Vardø). Išvykos tikslas – pasisemti gerosios patirties, kurią planuojama pritaikyti kartu su septyniais partneriais įgyvendindant „Kultūros skūnės“ projektą ir kartu su Kintų bendruomene statant Meno regyklą. Meno regykla Pasitelkiant šiuolaikinį profesionalųjį meną ir kūrybišką vietokūrą, EEE finansinių mechanizmų finansuojamas projektas „Kultūros Skūnė“ siekia aktualizuoti Pamario krašto kultūrinius išteklius ir sukurti vietos kultūros traukos

Lietuvoje beždžionių raupų atvejų dar nenustatyta

Pasaulio sveikatos organizacijos (PSO) duomenimis, 12 pasaulio šalių, kuriose beždžionių raupai nėra endeminiai, užregistruoti 92 laboratoriškai patvirtinti ir 28 įtariami šios ligos atvejai. Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro (toliau – ECDC) 2022 m. gegužės 23 d. duomenimis, atvejai patvirtinti aštuoniose Europos šalyse – Belgijoje, Prancūzijoje, Vokietijoje, Italijoje, Portugalijoje, Ispanijoje, Švedijoje ir Nyderlanduose. Lietuvoje beždžionių raupų atvejų nėra nustatyta. Tai pirmas kartas, kai Europoje pranešta apie užkrėtimo grandines, neturinčias epidemiologinių sąsajų su Vakarų ar Centrine Afrika, kur ši liga yra

Už pramogavimą vandens motociklais po Krokų lanką gresia baudos

Prieš keletą dienų Aplinkos apsaugos departamento Šilutės gyvosios gamtos apsaugos inspekcijos pareigūnai, surengę  akciją „Poilsiauk atsakingai“,  Šilutės rajone, Krokų lankos botaniniame-zoologiniame draustinyje, pastebėjo du asmenis, plaukiojančius vandens motociklais. Pasitelkus gausesnes aplinkosaugos pareigūnų pajėgas plaukiojimas draustinyje vandens motociklais buvo sustabdytas. Už plaukiojimą draudžiamoje vietoje asmenims gresia baudos nuo 600 iki 1150 eurų. „Svarbu atkreipti dėmesį, kad vandens motociklai priskiriami vandens transporto priemonėms, varomoms vidaus degimo varikliais, turinčiais vandens srauto pompą, todėl plaukioti jais galima tik nurodytuose vandens telkiniuose ir laikantis nustatytų

25 tūkstančiai eurų renginiams

Šilutės r. savivaldybės tarybai siūloma svarstyti, kokiems strateginiams rajono renginiams paskirstyti 25 tūkstančius eurų iš Savivaldybės biudžeto. Tai – keturi tradiciniai nevyriausybinių organizacijų renginiai. Visuomeninei organizacijai „Forumas“, kuri rengia kasmetinį tarptautinį  Žuvienės virimo čempionatą, siūloma skirti 15 000 Eur. VšĮ „Kintai Arts“, jos Kintų muzikos festivaliui – 4000 Eur. Asociacijai „Pamario vakarai“, kuri organizuoja Rusnės festivalį, – 5000 Eur, Šilutės sportinių šokių klubui „Lūgnė“, rengiančiam  sportinių šokių konkursą „Pamario pora“, – 1000 Eur. Ar pritarti projektui, svarstys Savivaldybės taryba. Parengta

Taip pat skaitykite