Vairuotojams bus siunčiami pranešimai su raginimu pasitikrinti sveikatą

Nuo 2025 m. sausio 1 d. vairuotojo pažymėjimo galiojimas bus susietas su medicininės pažymos galiojimu – nustatytu periodiškumu nepasitikrinę sveikatos vairuotojai nebegalės dalyvauti eisme. „Regitros“ duomenimis, iki kitų metų sausio daugiau kaip 319 tūkstančių vairuotojų turi pasitikrinti sveikatą, t. y. kas penktas šalies vairuotojas. „Regitra” ragina nedelsti ir pasitikrinti elektroninėje sistemoje, iki kada galioja sveikatos patikrinimo medicininė pažyma  – nenustebkite gavę šį priminimą ir SMS ar el. paštu.

Vairuotojo sveikatos būklė daro itin reikšmingą įtaką eismo saugumui, todėl labai svarbu, jog viešajame eisme dalyvautų tik sveikatą pasitikrinę asmenys, kurie nekeltų pavojaus nei sau, nei kitiems eismo dalyviams. „Regitros“ duomenimis, šiuo metu Lietuvoje yra per 200 tūkstančių vairuotojų, kurių sveikatos patikros medicininė pažyma jau yra negaliojanti, o 2025 m. sausio 1 d. tokių vairuotojų skaičius išaugs iki 319 tūkstančių. Tai yra ženkli mūsų šalies vairuotojų dalis – kas penktas vairuotojas, vertinant tai, jog šiuo metu Lietuvoje yra išduota daugiau kaip 1,52 mln. vairuotojo pažymėjimų.

Medicininės pažymos galiojimą galite pasitikrinti „Regitros“ Vairuotojų portale, skiltyje – „Peržiūrėti medicinines pažymas“. „Rūpinamės savo klientais, kad jie nepatektų į nemalonią situaciją, kai negalės vairuoti dėl negaliojančios sveikatos patikrinimo pažymos. Tad nenustebkite, jei artimiausiu metu gausite iš „Regitros“ trumpąją žinutę ar elektroninį laišką, kuriame kviesime atnaujinti savo medicininę pažymą“, – sako „Regitros“ generalinis direktorius Vaidas Dominauskas.

Sveikatos apsaugos ministerijos duomenimis, nuo parėjusių metų lapkričio mėnesio, pasklidus žiniai apie šių dviejų dokumentų galiojimo susiejimą, yra juntamas didesnis vairuotojų aktyvumas tikrinantis sveikatą: 2023 m. iki lapkričio mėnesio per mėnesį sveikatą pasitikrindavo vidutiniškai  27 tūkstančiai vairuotojų, nuo praėjusių metų lapkričio mėnesio šis skaičius išaugo beveik dvigubai, t. y. iki 42 tūkstančių per mėnesį.

„Nors juntame sveikatą besitikrinančių vairuotojų suaktyvėjimą, tačiau tų, kurie to dar nepadarė, skaičius yra labai didelis. Raginame vairuotojus neatidėti šio reikalo paskutinei dienai ir jau dabar pasitikrinti vairuotojo medicininės pažymos galiojimo terminą ir, jei reikia, nuvykti į medicinos įstaigą sveikatos patikrai. Svarbu to nepalikti paskutinei dienai, kad būtų tinkamai valdomas pacientų srautas ir užtikrintas asmens sveikatos priežiūros paslaugų prieinamumas. Tikimės, kad kitų metų sausį mūsų šalies keliuose nebeliks sveikatos nepasitikrinusių vairuotojų arba tokių bus tik labai maža dalis“, – sako sveikatos apsaugos viceministras Aurimas Pečkauskas.

Primename, kad vairuotojo sveikatos patikrinimas gali būti atliekamas sveikatos priežiūros įstaigoje, kurioje pacientas yra prisirašęs arba bet kurioje kitoje asmens sveikatos priežiūros įstaigoje, teikiančioje šias paslaugas. Sveikatą tikrina šeimos gydytojas arba vidaus / vaikų ligų gydytojas, teikiantis pirminės sveikatos priežiūros paslaugas. Vairuotojo psichikos sveikatą privaloma tvarka įvertina ir gydytojas psichiatras. Vairuotojams iki 65 metų sveikatos patikrą reikės atlikti tik kas dešimt metų, nuo 66 iki 79-erių metų sveikatą pasitikrinti reikės kartą per penkerius metus, o vyresniems nei 80 – kas dvejus metus.

SAM ir "Regitros" inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Rekomenduojami video

Visi naujausi straipsniai

Kokios SEO paslaugos gali būtų naudingos jūsų verslui?

Vienas pagrindinių lankytojų šaltinių daugumai svetainių yra Google paieškos sistema. Ieškodami informacijos, prekių, paslaugų, apžvalgų ar atsiliepimų, dauguma žmonių naudojasi būtent Google. Todėl nenuostabu, kad verslams ir kitiems svetainių savininkams SEO optimizavimas yra tapęs būtinybe. Tačiau kaip ir kitose internetinės rinkodaros srityse, tinkamas SEO optimizavimas reikalauja atitinkamų kompetencijų. Profesionalias SEO paslaugas rinktis geriausia, kai norima kompetentingai optimizuoti svetainę. Tačiau jei norima sutaupyti, SEO optimizavimo darbus galima atlikti ir savarankiškai. Tokiu atveju SEO paslaugos vis tiek gali praversti. Mat SEO optimizacijos

Policija praneša apie įvykius Šilutės rajone

Tauragės apskrities VPK praneša apie įvykius Šilutės rajone. Balandžio 11-os naktį namuose Traksėdžiuose vyras, gim. 1982 m., sukėlė fizinį skausmą moteriai, gim. 1989 m. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. pavakare M. Jankaus g., Šilutėje, neblaivus (3,00 prom.) vyras, gim. 1976 m., sukėlė fizinį skausmą neblaiviai (2,34 prom.) moteriai, gim. 1970 m. Vyras sulaikytas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas. Balandžio 10 d. prieš pietus Gluosnių g., Šilutėje, automobilio „Toyota Avensis Verso“ blaivus vairuotojas, gim. 1964 m., važiuodamas pagrindiniu keliu ir sukdamas į

Sveika mityba. Kas tai?

Balandžio 8-ąją Šilutės F. Bajoraičio viešosios bibliotekos Rusnės filiale vyko diskusija tema „Sveika mityba“, skirta Pasaulinei sveikatos dienai. Bibliotekoje lankėsi Šilutės visuomenės sveikatos biuro specialistas sveikos mitybos skatinimo srityje Paulius Paulauskas. Prisistatydamas jis paminėjo, kad yra kilęs iš Rusnės, todėl jam ypač malonu pabendrauti su šio krašto žmonėmis. Pokalbį mitybos tema specialistas pradėjo nuo maisto ir vandens svarbos žmogaus organizmui. Paulius Paulauskas pasakojo, kad svarbiausias žmogaus energijos šaltinis yra maistas, o vanduo yra svarbiausia terpė, palaikanti žmogaus gyvybę. Mityba ir

„Regitra“ primena: vežkitės dviračius be rūpesčių – užsisakykite tam skirtą lentelę

Šylant orams prasideda dviračių sezonas, todėl jei ir jūs susiruošėte savo vasaros poilsiui kartu gabentis dviračius, nepamirškite, kad jie neturėtų uždengti automobilio numerio ženklo. Vežkite dviračius be rūpesčių, turėdami „Regitros“ išduotą dviračių transportavimui skirtą numerio lentelę. Ji užtikrina, jog automobilis būtų lengvai identifikuojamas kelyje, atkartojant automobilio numerio ženklus. Šią lentelę galima užsisakyti tiesiog internetu. Dviračiai vis labiau populiarėja, tad nenuostabu, kad ir kelyje vis dažniau sutinkame keliautojus, kartu su savimi besivežančius ir dviračius. Vasaros kelionės dviračiais – malonus laisvalaikio leidimo

Taip pat skaitykite