Vainuto gimnazijos Katyčių skyriuje bus penkių aštuntokų klasė?

Šią savaitę posėdžiauja Šilutės r. savivaldybės tarybos komitetai, kurių nariai rugsėjo gale rinksis į planuojamą bendrą posėdį. Bus apsispręsta ir dėl vaikų grupių darželiuose, mokinių klasių skaičiaus mokyklose. Mat savivaldybė jau turi rugsėjį pateiktus duomenis. Esama ir pasikeitimų.

Rugsėjo pirmąją Pamario progimnazijos kieme. Petro Skutulo nuotr.

Savivaldybės Švietimo ir kultūros skyriaus vedėja Dainora Butvydienė aiškinamajame rašte politikus informuoja, kad, prasidėjus mokslo metams, švietimo įstaigų vadovai pateikė tikslius duomenis apie mokinių ir klasių skaičių, ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes ir vaikų skaičių jose, specialiųjų poreikių mokinių skaičių bendrojo ugdymo mokyklose.

  • Bendrojo ugdymo ir Traksėdžių Šilojų mokyklose suformuoti 238 klasių komplektai, 16 priešmokyklinio ugdymo grupių ir 12 jungtinių priešmokyklinio-ikimokyklinio ugdymo grupių. Suformuoti bendrojo ugdymo mokyklose 3 (2021-2022 m. m. – 8) jungtinių klasių komplektai, Traksėdžių Šilojų mokykloje – 7 ir Žibų pradinėje mokykloje – 1 specialiosios klasės jungtinis komplektas.

Vainuto gimnazijos Katyčių skyriuje 8 klasė suformuota iš 5 mokinių. Tinklo kūrimo taisyklėse numatyti atvejai, kai savivaldybei leidžiama  formuoti vieną mažesnę nei 8 mokinių 5-10 (I-II gimnazijos) klasę, visą finansavimą skiriant iš savivaldybės biudžeto, kai mokyklos savininkas yra savivaldybė.

Reikalingos lėšos 2022-2023 mokslo metams – 39 850 Eur, iš jų 13 280 Eur 2022 m. rugsėjo-gruodžio mėn.

Primename, kad Savivaldybės taryba anksčiau nusprendė, kad Katyčių pagrindinės mokyklos nebus, vietoj jos lieka Katyčių skyrius, kuris priklauso Vainuto gimnazijai.

  • Šilutės r. savivaldybėje bendrojo ugdymo mokyklose 2022-2023 mokslo metus pradėjo 4557 mokiniai (2021-2022 m. m – 4394). Padaugėjo 163 mokiniais (119 vaikų yra atvykę iš Ukrainos). 

Pasikeitė vaikų, lankančių ar pageidaujančių lankyti ikimokyklines įstaigas, skaičius. Rugpjūčio mėn. vyko papildomas vaikų priėmimas į ikimokyklinio ir priešmokyklinio ugdymo grupes. Pasikeitė vaikų skaičius įstaigose. Į Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas (tėvai sutinka vesti vaikus tik į pasirinktą įstaigą) nepateko 5 vaikai, o į kitas rajono švietimo įstaigas – 2 vaikai. Šilutės ikimokyklinėse įstaigose yra 61 laisva vieta, iš jų 9 vietos – priešmokyklinio amžiaus vaikams.

  • Nuo rugsėjo 1 dienos priešmokyklinio ugdymo grupes rajone lanko 398 vaikai (2021-2022 m. m. – 417 vaikų), iš jų 247 vaikai lanko Šilutės miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigas.

Parengta pagal savivaldybės inf.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Kiek kišenpinigių duoti vaikams ir kaip jiems padėti suprasti pinigų vertę?

Įsibėgėjant mokslo metams tėvams kyla klausimas: kiek kišenpinigių duoti vaikui ir kaip jį išmokyti juos valdyti? Patarimais tėvams, kaip savo atžalas pamažu mokyti atsakingai elgtis su pinigais, dalijasi Edvinas Jurevičius, „Luminor“ banko mažmeninės bankininkystės vadovas. Nebūtina laukti problemos Norėdami išugdyti supratimą apie pinigų vertę, tėvai turėtų kuo anksčiau vaikams pradėti pasakoti apie kasdieninius pirkinius, patiriamas išlaidas ir jų dydį bei galimybes taupyti. Dviejų vaikų tėvas E. Jurevičius su savo dukra apie pinigus pradėjo kalbėti, kai jai buvo treji. Jis įsitikinęs,

Kas yra Reiki ir kaip juo užsiimti?

Reiki gydymo sistema gydymui naudoja universalią gyvybinės jėgos energiją. Perkeliant ir manipuliuojant savo prigimtinės energijos srautu į kito kūną, ši energija gali būti naudojama išgydyti tiesiogiai arba perkeliant kūrinį gaunantį subjektą į gilaus atsipalaidavimo ir saugumo būseną, kad jo kūnas galėtų išgydyti save. Teigiama, kad aukšto Reiki lygio specialisto gydomasis prisilietimas skleidžia šilumą, komfortą ir net dilgčiojimo pojūtį kūne. Kas yra Reiki? Reiki atsirado Japonijoje, nors viena iš dviejų šakų vadinama Vakarų Reiki ir dažniausiai praktikuojama JAV. Reiki yra japonų

Kada ir kodėl verta plauti automobilio variklį?

Švaros paslaugų ekspertai primena po kapotu besislepiančio variklio priežiūros svarbą – neplaunant jo didėja rizika laiku nepastebėti rimtų gedimų ir užbėgti jiems už akių, susidurti su aušinimo problemomis ir į saloną sklindančiais nemaloniais kvapais. Variklį rekomenduojama plauti bent kartą per dvejus metus važinėjant mieste arba 1-2 kartus per metus eksploatuojant automobilį žvyrkeliais. Nors automobilio variklis slepiasi po kapotu ir įprastai yra atidengiamas tik papildyti langų plovimo skysčiui, ant jo vis viena kaupiasi nešvarumai, kuriuos rekomenduojama šalinti. „Daugiausia purvo ir dulkių

Šilutiškius teis naujuose teismo rūmuose

Prieš mėnesį į rekonstruotą pastatą persikraustę Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmai surengė atidarymo iškilmes. Per šventę Tauragės apylinkės teismo pirmininkas Egidijus Mockaitis akcentavo, kad tai yra itin svarbus istorinis įvykis. Erdvesnes ir šiltesnes patalpas apžiūrėjo svečiai. Įkurtuvių proga Tauragės apylinkės teismo Šilutės rūmus pasveikino Lietuvos Aukščiausiojo Teismo pirmininkė Sigita Rudėnaitė. Sveikinimo žodį tarė Nacionalinės teismų administracijos direktoriaus pavaduotojas Antanas Jatkevčius, Klaipėdos apygardos teismo pirmininkas Marius Dobrovolskis, Šilutės r. savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis. Simbolinį raktą nuo pastato įteikė uždarosios akcinės bendrovės

Taip pat skaitykite