Vainute linkėta būti bendruomeniškiems ir siekti užsibrėžtų tikslų

Vainuto seniūnija ir Senųjų kaimo tradicijų centras surengė bendruomenių šventę „Tegul skamba Tavo vardas, Lietuva“. Į šventę, skirtą Valstybės atkūrimo dienai paminėti, susirinko keturių bendruomenių atstovai. Atvyko Šilutės r. savivaldybės Tarybos narių, pulkas kandidatų į Savivaldybės merus.

Bendruomenių šventė pradėta „Tautiška giesme“.

„Tai sulaukėme šventės! Pagaliau laisvoje Lietuvoje patys galime rinkti rajono merą“, – džiaugėsi Senųjų kaimo tradicijų centro vadovė Eugenija Marytė Matevičienė, iškilmingos šventės garbei apsivilkusi tautinį kostiumą.
Apie 1918 metų vasario 16-osios svarbą lietuvių tautai kalbėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Prieš 97 metus vasario 16 dieną pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas buvo drąsus tautos žingsnis, kuris pasiekė tikslą. Šis dokumentas leido išlaikyti identitetą: lietuvių kalbą, kultūrą, tradicijas. Šis dokumentas skelbė, kad Lietuva atskiriama nuo visų priklausomų ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis, ir įpareigojo visas kartas saugoti tai, kas iškovota mūsų protėvių. Saugoti ir kurti. Be Vasario 16-osios nebūtų buvę ir Kovo 11-osios“. Meras palinkėjo Vainuto seniūnijos žmonėms optimizmo, gražių darbų, sveikatos.

Balčių kaimo bendruomenės „Kivylių žiburiai“ nariai iškepė duonos. Po kepalėlį jos padėjo ant kiekvieno šventės stalo.

Balčių kaimo himnas
Keturių Vainuto seniūnijos bendruomenių atstovai papasakojo apie pernykščius savo darbus ir rūpesčius. Balčių kaimo bendruomenė „Kivylių žiburiai“ praėjusių metų svarbiausių darbų apžvalgą pradėjo bendruomenės himnu. Himnui žodžius ir muziką sukūrė bendruomenės narė Stasė Ežerinskienė. Bendruomenės pirmininkė Kristina Užpelkienė pasidžiaugė įgyvendintais projektais: renovuoti bendruomenės namai, įrengta šeimų poilsio aikštelė, įsigyta garso aparatūros, įrengta duonkepė.
Kivyliškiai pavaišino šventės dalyvius naujojoje duonkepėje iškeptais duonos kepalėliais, o savo pirmininkei padėkojo už jos nenuilstamą veiklą, jaunimo telkimą, vyresniųjų būrimą. Pasidžiaugta, kad bendruomenės žmonės būna kartu ir džiugią akimirką, ir bėdai ištikus.
Ramstis – ūkininkai
Bikavėnų kaimo bendruomenės pirmininkė E. M. Matevičienė pagarbiai minėjo kaimo ūkininkus, talkinančius darbuojantis ir šventes organizuojant. Ypač daug bikavėniškiai nuveikė pernai. Daugybė darbų padaryta neprašant paramos.
„Tačiau taip buvo tik pernai“, – pabrėžė E. M. Matevičienė. Pernai bikavėniškiai, nelaukdami, kada kultūros paveldo objektu pasirūpins valstybė, patys nudažė maldos namus. Gausiai talkininkų triūsė rengiant baidarių prieplauką.
Bikavėnuose vykusioje tradicinėje šio krašto šventėje „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ geros nuotaikos nesugadino net prapliupęs vasaros lietus. Netrūko šiame kaime ir kitų švenčių. Įsimintina buvusi kelionė į Naisius.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir Senųjų kaimo tradicijų centro vadovė E. M. Matevičienė dovanojo kandidatams į Šilutės r. savivaldybės merus po sėkmę simbolizuojančią pasagą.

Gorainiuose
Gorainių kaimo bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė papasakojo apie tradicinius bendruomenės renginius: Užgavėnes, Onines, Mindaugo karūnavimo dieną, šv. Kalėdas.
Pernai Gorainių kaimo bendruomenė, šventusi vietovės 400 metų paminėjimo bei mokyklos įkūrimo 95-metį, atidengė akmenį ir ąžuolo lentoje įrašė įsimintiną Gorainiams datą. Ąžuolo lentą išskaptavo tautodailininkas Arūnas Šimelis.
Pernai gorainiškiai pastatė ąžuolinį kryžių šiose apylinkėse gyvenusiam Silvestrui Teofiliui Valiūnui (1789–1831). Per 5 metrų aukščio kryžių ornamentais išraižė ir S. T. Valiūno žodžius įrašė tas pats meistras A. Šimelis.
Gorainių kaimo bendruomenės pirmininkės ataskaitą kaimynai palydėjo daina.
Atnaujintas aikštynas
Vainuto bendruomenės tarybos narė Laima Barakauskienė pasidžiaugė, kad pernai buvo atnaujintas sporto aikštynas, kuriame dabar netrūksta sportuojančių gimnazistų ir įvairaus amžiaus sporto entuziastų.
Aikštyne atnaujinta futbolo aikštė su bėgimo takeliais, šuoliaduobėmis. Nauja aikštelė skirta krepšiniui, tinkliniui, kvadratui žaisti.
Išsipildė ir kita ilgai vainutiškių puoselėta svajonė – Vainuto gimnazijos patalpose atidarytas vaikų darželis, įkurta ikimokyklinio vaikų ugdymo grupė su miegamuoju, tualetais, prausyklomis ir t. t.
Šiemet vainutiškiai taip pat turės kuo džiaugtis – netrukus bus pradėta įgyvendinti Vainuto gimnazijos energetinės renovacijos projektą.
Baigdama apžvalgą, L. Barakauskienė palinkėjo susirinkusiems būti bendruomeniškiems, nebijoti svajoti ir siekti tikslo.
Šventėje skambėjo Bikavėnų moterų vokalinio ansamblio „Žolyna“ ir Vainuto folkloro ansamblio „Vainuta“, kuriems vadovauja Loreta Mieliulytė, dainos ir linksmos „Lolytėlės“ kapelos melodijos. Žinoma, neišvengta ir kandidatuojančių artėjančiuose rinkimuose tapti savivaldybės meru pasisakymų.
Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus šventės dalyvėms padovanojo po geltoną tulpės žiedą – pavasario pranašą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną – apie saugumą keliuose visiems eismo dalyviams

Rugsėjo 26 d., sekmadienį,  Lietuvoje jau dvyliktą kartą bus minima Keliaujančiųjų ir vairuotojų diena. Jos tikslas – priminti visiems apie pagarbą vieni kitiems kelyje, pagalvoti, ar mes, kiekvienas iš mūsų, tinkamai elgiamės kelyje. Anot VĮ Lietuvos automobilių kelių direkcijos (toliau – Kelių direkcijos) direktoriaus Remigijaus Lipkevičiaus, svarbiausia – kiekvieno atsakomybė už save patį ir kitą žmogų. Todėl minėdami Keliaujančiųjų ir vairuotojų dieną primename, kad saugumas priklauso tik nuo mūsų pačių. Vienas neatsakingas poelgis – viršytas greitis, vairavimas apsvaigus, važiavimas neprisisegus

Martyno Pekarsko „Pilis“ – personalinė paroda Kintuose

Spalio 1 d. penktadienį, 17.00  val. „Kintai Arts“ rezidencijoje (Kintai, Kuršių g. 30) atidaroma Martyno Pekarsko personalinė kūrybos paroda “Pilis”. Šioje parodoje autorius pristato savo poros metų darbo Kintuose – studijoje miške – rezultatus. Tarp didelio formato eksponatų tapyba, muzikiniu metodu atlikti piešiniai, „ready-made“ artefaktai, tekstai. „Neišeik pro duris ir pažinsi pasaulį. Nedirsčiok pro langą ir išvysi kelius. Juo toliau nukaksi, juo mažiau žinosi. Tad išmintingas žmogus neina ir žino; nežiūri ir permato; neveikia ir nuveikia“. Laozi Parodos autorius:  – Aš

COVID-19: „Šilutės rajone situacija grėsminga“

Taip šiandien, rugsėjo 24-os rytą, sakė Nacionalinio visuomenės sveikatos centro Šilutės skyriaus vedėja Roma Jovaišaitė. Kadangi praėjusios paros, rugsėjo 23 d., duomenis Statistikos departamentas skelbia po pusės dešimtos, R. Jovaišaitė paminėjo statistiką, sietiną su rugsėjo 22 d. situacija. 100 tūkst. gyventojų Lietuvoje tenka 550,7 susirgimo atvejo. Šilutės rajone šis skaičius siekia 1008,4 atvejo, tai penkta vieta Lietuvoje, prasčiau tik Rietavo, Telšių, Klaipėdos miesto ir Palangos savivaldybių teritorijose. Užtat Raseinių rajone šis skaičius tėra 137,2… Lietuvoje per savaitę iš atliktų tyrimų

Meras praskleidė Savivaldybės detektyvo uždangą

Šilutės r. savivaldybės mero Vytauto Laurinaičio rugsėjo 17 d. potvarkiu buvo sudaryta tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Ir po pirmojo komisijos narių susirinkimo niekas nieko neaiškino. Pirmininkė dėl nedarbingumo nedalyvavo, kiti keturi nariai informacijos siūlė kreiptis vis į savo kolegas… Tai ir beliko pavadinti itin slaptu detektyvu Šilutės rajono savivaldybėje. Tuomet rašėme: 2021 m. rugsėjo 17 d. mero Vytauto Laurinaičio potvarkiu sudaryta Tarnybinio nusižengimo tyrimo komisija. Kieno ir kokį nusižengimą tirs ši komisija? Paslaptis! Daugiau išsiaiškinti nieko nepavyko…   Visas ankstesnis straipsnis

Taip pat skaitykite