Vainute linkėta būti bendruomeniškiems ir siekti užsibrėžtų tikslų

Vainuto seniūnija ir Senųjų kaimo tradicijų centras surengė bendruomenių šventę „Tegul skamba Tavo vardas, Lietuva“. Į šventę, skirtą Valstybės atkūrimo dienai paminėti, susirinko keturių bendruomenių atstovai. Atvyko Šilutės r. savivaldybės Tarybos narių, pulkas kandidatų į Savivaldybės merus.

Bendruomenių šventė pradėta „Tautiška giesme“.

„Tai sulaukėme šventės! Pagaliau laisvoje Lietuvoje patys galime rinkti rajono merą“, – džiaugėsi Senųjų kaimo tradicijų centro vadovė Eugenija Marytė Matevičienė, iškilmingos šventės garbei apsivilkusi tautinį kostiumą.
Apie 1918 metų vasario 16-osios svarbą lietuvių tautai kalbėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Prieš 97 metus vasario 16 dieną pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas buvo drąsus tautos žingsnis, kuris pasiekė tikslą. Šis dokumentas leido išlaikyti identitetą: lietuvių kalbą, kultūrą, tradicijas. Šis dokumentas skelbė, kad Lietuva atskiriama nuo visų priklausomų ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis, ir įpareigojo visas kartas saugoti tai, kas iškovota mūsų protėvių. Saugoti ir kurti. Be Vasario 16-osios nebūtų buvę ir Kovo 11-osios“. Meras palinkėjo Vainuto seniūnijos žmonėms optimizmo, gražių darbų, sveikatos.

Balčių kaimo bendruomenės „Kivylių žiburiai“ nariai iškepė duonos. Po kepalėlį jos padėjo ant kiekvieno šventės stalo.

Balčių kaimo himnas
Keturių Vainuto seniūnijos bendruomenių atstovai papasakojo apie pernykščius savo darbus ir rūpesčius. Balčių kaimo bendruomenė „Kivylių žiburiai“ praėjusių metų svarbiausių darbų apžvalgą pradėjo bendruomenės himnu. Himnui žodžius ir muziką sukūrė bendruomenės narė Stasė Ežerinskienė. Bendruomenės pirmininkė Kristina Užpelkienė pasidžiaugė įgyvendintais projektais: renovuoti bendruomenės namai, įrengta šeimų poilsio aikštelė, įsigyta garso aparatūros, įrengta duonkepė.
Kivyliškiai pavaišino šventės dalyvius naujojoje duonkepėje iškeptais duonos kepalėliais, o savo pirmininkei padėkojo už jos nenuilstamą veiklą, jaunimo telkimą, vyresniųjų būrimą. Pasidžiaugta, kad bendruomenės žmonės būna kartu ir džiugią akimirką, ir bėdai ištikus.
Ramstis – ūkininkai
Bikavėnų kaimo bendruomenės pirmininkė E. M. Matevičienė pagarbiai minėjo kaimo ūkininkus, talkinančius darbuojantis ir šventes organizuojant. Ypač daug bikavėniškiai nuveikė pernai. Daugybė darbų padaryta neprašant paramos.
„Tačiau taip buvo tik pernai“, – pabrėžė E. M. Matevičienė. Pernai bikavėniškiai, nelaukdami, kada kultūros paveldo objektu pasirūpins valstybė, patys nudažė maldos namus. Gausiai talkininkų triūsė rengiant baidarių prieplauką.
Bikavėnuose vykusioje tradicinėje šio krašto šventėje „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ geros nuotaikos nesugadino net prapliupęs vasaros lietus. Netrūko šiame kaime ir kitų švenčių. Įsimintina buvusi kelionė į Naisius.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir Senųjų kaimo tradicijų centro vadovė E. M. Matevičienė dovanojo kandidatams į Šilutės r. savivaldybės merus po sėkmę simbolizuojančią pasagą.

Gorainiuose
Gorainių kaimo bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė papasakojo apie tradicinius bendruomenės renginius: Užgavėnes, Onines, Mindaugo karūnavimo dieną, šv. Kalėdas.
Pernai Gorainių kaimo bendruomenė, šventusi vietovės 400 metų paminėjimo bei mokyklos įkūrimo 95-metį, atidengė akmenį ir ąžuolo lentoje įrašė įsimintiną Gorainiams datą. Ąžuolo lentą išskaptavo tautodailininkas Arūnas Šimelis.
Pernai gorainiškiai pastatė ąžuolinį kryžių šiose apylinkėse gyvenusiam Silvestrui Teofiliui Valiūnui (1789–1831). Per 5 metrų aukščio kryžių ornamentais išraižė ir S. T. Valiūno žodžius įrašė tas pats meistras A. Šimelis.
Gorainių kaimo bendruomenės pirmininkės ataskaitą kaimynai palydėjo daina.
Atnaujintas aikštynas
Vainuto bendruomenės tarybos narė Laima Barakauskienė pasidžiaugė, kad pernai buvo atnaujintas sporto aikštynas, kuriame dabar netrūksta sportuojančių gimnazistų ir įvairaus amžiaus sporto entuziastų.
Aikštyne atnaujinta futbolo aikštė su bėgimo takeliais, šuoliaduobėmis. Nauja aikštelė skirta krepšiniui, tinkliniui, kvadratui žaisti.
Išsipildė ir kita ilgai vainutiškių puoselėta svajonė – Vainuto gimnazijos patalpose atidarytas vaikų darželis, įkurta ikimokyklinio vaikų ugdymo grupė su miegamuoju, tualetais, prausyklomis ir t. t.
Šiemet vainutiškiai taip pat turės kuo džiaugtis – netrukus bus pradėta įgyvendinti Vainuto gimnazijos energetinės renovacijos projektą.
Baigdama apžvalgą, L. Barakauskienė palinkėjo susirinkusiems būti bendruomeniškiems, nebijoti svajoti ir siekti tikslo.
Šventėje skambėjo Bikavėnų moterų vokalinio ansamblio „Žolyna“ ir Vainuto folkloro ansamblio „Vainuta“, kuriems vadovauja Loreta Mieliulytė, dainos ir linksmos „Lolytėlės“ kapelos melodijos. Žinoma, neišvengta ir kandidatuojančių artėjančiuose rinkimuose tapti savivaldybės meru pasisakymų.
Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus šventės dalyvėms padovanojo po geltoną tulpės žiedą – pavasario pranašą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Hits: 99

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite