Vainute linkėta būti bendruomeniškiems ir siekti užsibrėžtų tikslų

Vainuto seniūnija ir Senųjų kaimo tradicijų centras surengė bendruomenių šventę „Tegul skamba Tavo vardas, Lietuva“. Į šventę, skirtą Valstybės atkūrimo dienai paminėti, susirinko keturių bendruomenių atstovai. Atvyko Šilutės r. savivaldybės Tarybos narių, pulkas kandidatų į Savivaldybės merus.

Bendruomenių šventė pradėta „Tautiška giesme“.

„Tai sulaukėme šventės! Pagaliau laisvoje Lietuvoje patys galime rinkti rajono merą“, – džiaugėsi Senųjų kaimo tradicijų centro vadovė Eugenija Marytė Matevičienė, iškilmingos šventės garbei apsivilkusi tautinį kostiumą.
Apie 1918 metų vasario 16-osios svarbą lietuvių tautai kalbėjo Savivaldybės meras Vytautas Laurinaitis: „Prieš 97 metus vasario 16 dieną pasirašytas Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo aktas buvo drąsus tautos žingsnis, kuris pasiekė tikslą. Šis dokumentas leido išlaikyti identitetą: lietuvių kalbą, kultūrą, tradicijas. Šis dokumentas skelbė, kad Lietuva atskiriama nuo visų priklausomų ryšių, kada nors buvusių su kitomis tautomis, ir įpareigojo visas kartas saugoti tai, kas iškovota mūsų protėvių. Saugoti ir kurti. Be Vasario 16-osios nebūtų buvę ir Kovo 11-osios“. Meras palinkėjo Vainuto seniūnijos žmonėms optimizmo, gražių darbų, sveikatos.

Balčių kaimo bendruomenės „Kivylių žiburiai“ nariai iškepė duonos. Po kepalėlį jos padėjo ant kiekvieno šventės stalo.

Balčių kaimo himnas
Keturių Vainuto seniūnijos bendruomenių atstovai papasakojo apie pernykščius savo darbus ir rūpesčius. Balčių kaimo bendruomenė „Kivylių žiburiai“ praėjusių metų svarbiausių darbų apžvalgą pradėjo bendruomenės himnu. Himnui žodžius ir muziką sukūrė bendruomenės narė Stasė Ežerinskienė. Bendruomenės pirmininkė Kristina Užpelkienė pasidžiaugė įgyvendintais projektais: renovuoti bendruomenės namai, įrengta šeimų poilsio aikštelė, įsigyta garso aparatūros, įrengta duonkepė.
Kivyliškiai pavaišino šventės dalyvius naujojoje duonkepėje iškeptais duonos kepalėliais, o savo pirmininkei padėkojo už jos nenuilstamą veiklą, jaunimo telkimą, vyresniųjų būrimą. Pasidžiaugta, kad bendruomenės žmonės būna kartu ir džiugią akimirką, ir bėdai ištikus.
Ramstis – ūkininkai
Bikavėnų kaimo bendruomenės pirmininkė E. M. Matevičienė pagarbiai minėjo kaimo ūkininkus, talkinančius darbuojantis ir šventes organizuojant. Ypač daug bikavėniškiai nuveikė pernai. Daugybė darbų padaryta neprašant paramos.
„Tačiau taip buvo tik pernai“, – pabrėžė E. M. Matevičienė. Pernai bikavėniškiai, nelaukdami, kada kultūros paveldo objektu pasirūpins valstybė, patys nudažė maldos namus. Gausiai talkininkų triūsė rengiant baidarių prieplauką.
Bikavėnuose vykusioje tradicinėje šio krašto šventėje „Grajikit, Bikavos žiogeliai“ geros nuotaikos nesugadino net prapliupęs vasaros lietus. Netrūko šiame kaime ir kitų švenčių. Įsimintina buvusi kelionė į Naisius.

Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus ir Senųjų kaimo tradicijų centro vadovė E. M. Matevičienė dovanojo kandidatams į Šilutės r. savivaldybės merus po sėkmę simbolizuojančią pasagą.

Gorainiuose
Gorainių kaimo bendruomenės pirmininkė Salomėja Pakalnienė papasakojo apie tradicinius bendruomenės renginius: Užgavėnes, Onines, Mindaugo karūnavimo dieną, šv. Kalėdas.
Pernai Gorainių kaimo bendruomenė, šventusi vietovės 400 metų paminėjimo bei mokyklos įkūrimo 95-metį, atidengė akmenį ir ąžuolo lentoje įrašė įsimintiną Gorainiams datą. Ąžuolo lentą išskaptavo tautodailininkas Arūnas Šimelis.
Pernai gorainiškiai pastatė ąžuolinį kryžių šiose apylinkėse gyvenusiam Silvestrui Teofiliui Valiūnui (1789–1831). Per 5 metrų aukščio kryžių ornamentais išraižė ir S. T. Valiūno žodžius įrašė tas pats meistras A. Šimelis.
Gorainių kaimo bendruomenės pirmininkės ataskaitą kaimynai palydėjo daina.
Atnaujintas aikštynas
Vainuto bendruomenės tarybos narė Laima Barakauskienė pasidžiaugė, kad pernai buvo atnaujintas sporto aikštynas, kuriame dabar netrūksta sportuojančių gimnazistų ir įvairaus amžiaus sporto entuziastų.
Aikštyne atnaujinta futbolo aikštė su bėgimo takeliais, šuoliaduobėmis. Nauja aikštelė skirta krepšiniui, tinkliniui, kvadratui žaisti.
Išsipildė ir kita ilgai vainutiškių puoselėta svajonė – Vainuto gimnazijos patalpose atidarytas vaikų darželis, įkurta ikimokyklinio vaikų ugdymo grupė su miegamuoju, tualetais, prausyklomis ir t. t.
Šiemet vainutiškiai taip pat turės kuo džiaugtis – netrukus bus pradėta įgyvendinti Vainuto gimnazijos energetinės renovacijos projektą.
Baigdama apžvalgą, L. Barakauskienė palinkėjo susirinkusiems būti bendruomeniškiems, nebijoti svajoti ir siekti tikslo.
Šventėje skambėjo Bikavėnų moterų vokalinio ansamblio „Žolyna“ ir Vainuto folkloro ansamblio „Vainuta“, kuriems vadovauja Loreta Mieliulytė, dainos ir linksmos „Lolytėlės“ kapelos melodijos. Žinoma, neišvengta ir kandidatuojančių artėjančiuose rinkimuose tapti savivaldybės meru pasisakymų.
Vainuto seniūnas Vitalijus Mockus šventės dalyvėms padovanojo po geltoną tulpės žiedą – pavasario pranašą.

Laima PUTRIUVIENĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Atnaujintoje Vainuto bažnyčioje šv. Mišias aukojo Telšių vyskupas

Vakar, sausio 16 d., Vainuto parapijos tikintiesiems sekmadienio šv. Mišios buvo ne eilinės. Jas aukojo Telšių vyskupas ordinaras Algirdas Jurevičius ir gausus būrys kunigų.  Kartu atvyko vyskupijos generalvikaras kanauninkas Vilius Viktoravičius. Dalyvavo Šilutės dekanato dekanas kanauninkas Remigijus Saunorius, vicedekanas Julius Meškauskas, Vainuto parapijos klebonas Vidmantas Šidlauskas, iš Vainuto kilęs diakonas Egidijus Cibauskas. Dalyvavo visi Šilutės rajono savivaldybės vadovai, tarp jų – ir meras Vytautas Laurinaitis, beje, pats iš šios parapijos. Susirinko tikintieji vainutiškiai, seniūnas Vitalijus Mockus, Vainuto gimnazijos direktorė Laima

Kiek vandens yra Žemės atmosferoje ir kas nutiktų, jei staiga jis visas iškristų?

Remiantis JAV geologijos tarnybos duomenimis, apie 71 proc. Žemės paviršiaus yra padengta vandeniu, o vandenynuose randama milžiniška dalis — net 96,5 proc. – planetos vandens atsargų.   Tačiau vanduo nelieka tik apačioje — kaip vandens ciklo (taip pat vadinamo hidrologiniu ciklu) dalis jis keliauja ir į atmosferą. Kiek vandens yra atmosferoje bet kuriuo duotuoju momentu? Kiek jo šiuo metu yra virš mūsų galvų ir, jei visa tai iškristų vienu metu, kokį poveikį tai sukeltų? Šiuo metu danguje yra milijardai galonų

Orai: šią savaitę šėls vėjas, bus kritulių

Pirmadienis Šilutės krašte tebėra vėjuotas, sniego nebesimato, nors savaitgalį kai kur buvo menkai pasnigę. Vėjo genami debesys pabarsto sniego žirniukų. Vėjas nerimsta. Kokių orų tikėtis šią savaitę? Sausio 17 d., pirmadienį, šalyje siautės vėjas, vyraus tikras kritulių kokteilis – nuo lietaus iki sniego. Eismo sąlygos bus sudėtingos. Šiaurės vakarų krypties vėjo gūsiai įsismarkaus iki 18-23, vietomis iki 24-26, pajūryje iki 28 metrų per sekundę. Vilniuje įdienojus oras šils iki 1, Kaune ir Klaipėdoje iki 2 laipsnių. Šiauliuose ir Panevėžyje bus

Daugelis vairuotojų pamiršta savo pareigas pėstiesiems

Vis dar pasitaiko vairuotojų, kurie pėsčiąjį yra linkę praleisti tik tada, kai jis jau žengia ar yra įžengęs į perėją. Tačiau Kelių eismo taisyklės aiškiai sako, kad privaloma sustoti prie perėjos ir tuo atveju, kai pėsčiasis dar tik laukia galimybės žengti į ją.   Tauragės aps. VPK pareigūnai 2022 m. sausio 10-13 d. stebėjo, ar vairuotojai sustoja prieš pėsčiųjų perėjas, kaip to reikalaujama pagal taisykles. Rezultatai nedžiugina. Reido metu nustatyti 54 pažeidimai. Šilutės rajone 23 vairuotojams buvo surašyti administracinio nusižengimo

Taip pat skaitykite