Vaikų poilsiui – net dvidešimt vasaros stovyklų

Daugelis tėvų galimybės išleisti į vasaros stovyklą vaikus net nesvarsto. Privačios jiems esančios per brangios, o nemokamų stovyklų nedaug telikę. Vis dėlto kai kuriems pavyko mažuosius įkurdinti įvairiose vasaros stovyklose, mat šiemet Šilutės r. savivaldybė vaikų poilsio programoms įgyvendinti skyrė net 6000 eurų.

Nors vasaros programoms ir buvo skirta mažiau nei prašyta lėšų, tačiau vaikai ir pakeliavo.

Vietos užteko visiems
Šiemet Savivaldybė vaikų vasaros programoms surado dvigubai daugiau lėšų negu pernai. Praėjusiais metais šiam tikslui tebuvo skirta tik 9000 Lt. Šiemet norėta dar daugiau – net 7350 eurų, o tiek negavus teko sumažinti kai kurias programas.
„Kai mažai lėšų, vaikai mažiau keliauja. Daugiausiai vis kitokia veikla užsiima mokyklose: piešia, lipdo, sportuoja ar žaidžia. Vis dėlto vaikai turėjo bent po vieną išvyką kur nors tolėliau. Kai kurie pabuvojo Ventės rage, ant Rambyno kalno, prie Raganų eglės“, – pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo sk. vyr. specialistė Vida Kubaitienė. Pasak jos, šių atostogų metu apie poilsį neteko išgirsti blogų atsiliepimų.
Šiemet Šilutės r. savivaldybė skyrė lėšų 20 švietimo įstaigų, kurios organizavo dienos stovyklas. Pasak V. Kubaitienės, šiemet įvairiose vasaros programose dalyvavo 540 vaikų: „Vietų vaikams netrūko. Kas norėjo, tas ir dalyvavo patikusioje stovykloje. Sutilpo visi rajono vaikai“.
Socialiai remtiniems – nemokamai
Visos vasaros stovyklos buvo organizuojamos birželio mėnesį, mat pirmąjį vasaros mėnesį mokyklose dar dirba pedagogai, kurie gali užsiimti su mažaisiais. V. Kubaitienė tikino, kad tai puikus laikas jauniesiems pastovyklauti, o tėveliams proga užbaigti darbus.
Stovyklos truko penkias, o kai kurios ir dešimt dienų. Pasibaigus stovykloms, jaunieji labai nedžiūgavo – esą laikas, kurį praleido kartu su kitais vaikais, buvo per trumpas. Kai kurie mielai būtų atostogavę ir ilgiau.
Šios vasaros programose dalyvavo pradinių ir 5-7 klasių mokiniai. Dieninėse stovyklose kai kurių vaikų tėvams teko mokėti už maistą, tačiau kitos pramogos jiems nekainavo. Socialiai remtinų šeimų vaikai stovyklose buvo maitinami ir globojami nemokamai.
Šilutės r. savivaldybė 445 socialiai remtinų šeimų vaikams skyrė 6700 eurų maitinimui. „Ne visos socialiai remtinos šeimos gali sau leisti įvairias pramogas. Tad kodėl šiems vaikams neišnaudojus tokios galimybės ir kartu su kitais vaikais nepakeliavus“, – kalbėjo V. Kubaitienė.
Stovyklavo ir priešmokyklinukai
Neteko šią vasarą nuobodžiauti ir priešmokyklinukams. Šiemet būsimiems pirmokams Saugų kaimo vaikų darželyje buvo organizuota vasaros stovykla. Ten mažieji net penkias dienas bendravo su kitais vaikais, mokytojais, turėjo įvairių užsiėmimų.
Šilutėje veikia net 6 vaikus lopšeliai-darželiai, kuriuos vaikai lanko iki liepos 1 d. Vienas iš šių darželių priima mažuosius ir iki vasaros pabaigos. Kiekvieną vasarą veikia vis kitas darželis.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Tegul sklando Vydūno mintys tarp mūsų

Šią penktadienio pavakare prie Bitėnų (Pagėgių sav.) kapinių, kartais pavadinamų Mažosios Lietuvos panteonu, vartų susirinko būrelis žmonių. Jie iš M. Jankaus muziejaus, Rambyno regioninio parko, Pagėgių savivaldybės, Vydūno bibliotekos. Proga susirinkti – prieš 30 metų šioje smėlio kalnelio viršukalnėje amžinojo poilsio buvo paguldyti iš Vokietijos pargabenti garsiojo Vydūno (Vilhelmo Storosto) palaikai. Vydūno bibliotekos direktorė Milda Jašinskaitė-Jasevičienė, lyg atsiprašydama susirinkusiųjų, sakė, kad renginys nebus toks, kokį planavo dėl tądien ir naktį siautusios vėtros. Prieš žengiant per vartus į jaukias kapinaites, M.

Spalio 22-oji. Griežtesnė tvarka Šilutės prekybos centruose

Lietuvoje nuo spalio 22 d. dėl sparčiai plintančio COVID-19 įsigaliojo griežtesnė tvarka aptarnaujant pirkėjus prekybos centruose bei mažose parduotuvėse. Vienur aptarnauja tik turinčius galimybių pasą, kitur reguliuoja pirkėjų srautus pagal į parduotuvę įsinešamų krepšelių ar vežimėlių prekėms kiekį. Prekybos centre IKI Dariaus ir Girėno g., Šilutėje, veikiantis prekybos centras „Iki“ spalio 22 d. aptarnavo pirkėjus, tik gavusius su ištraukiama rankena didokus krepšius prekėms susidėti. Prie įėjimo į prekybos salę budinti centro darbuotoja pirkėjui primindavo, kad paimtų šį krepšį. Patogus, nes

Naktį audra talžė ir Šilutės rajoną

Jau spalio 21-oji, ketvirtadienis, su vėju ir dažnu lietumi neleido užmiršti Hidrometeorologijos tarnybos ir Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo tarnybos paviešintų ir net gyventojams išsiųstų pranešimų, kad bus audra, siautės stiprus vėjas. Šilutėje orai buvo keistai permainingi: štai Pagryniuose, Šilutės priemiestyje, stiprus vėjas plėšė medžių lapus, padange greitai slinko debesys, tai nušvisdavo saulė, tai staiga prapliupdavo lietus, o pavakare padangėje pasirodė vaivorykštės puslankis, greta – mažiau ryškus antras. Vėjas vis stiprėjo. Tačiau ir toks pabjuręs oras šalčio neatnešė. Naktis jau buvo

„Mano VMI“ jau galima rasti žemės mokesčio deklaracijas

žemės mokesčio

Klaipėdos apskrities valstybinė mokesčių inspekcija (Klaipėdos AVMI) informuoja, kad nuo spalio 21 d. privačios žemės savininkai prisijungę prie Mano VMI jau gali sužinoti mokėtiną žemės mokesčio sumą už 2021 m. ir iš karto ją apmokėti. VMI e. paslaugomis nesinaudojantieji žemės mokesčio deklaracijų sulauks paštu iki lapkričio pradžios. Žemės mokestį šiais metais reikia sumokėti iki lapkričio 15 d. Šilutės rajono savivaldybėje šiais metais žemės mokestis apskaičiuotas 11,5 tūkst. privačios žemės savininkų, kurie į savivaldybės biudžetą sumokės beveik 646,2 tūkst. eurų: apie

Taip pat skaitykite