Vaikų poilsiui – net dvidešimt vasaros stovyklų

Daugelis tėvų galimybės išleisti į vasaros stovyklą vaikus net nesvarsto. Privačios jiems esančios per brangios, o nemokamų stovyklų nedaug telikę. Vis dėlto kai kuriems pavyko mažuosius įkurdinti įvairiose vasaros stovyklose, mat šiemet Šilutės r. savivaldybė vaikų poilsio programoms įgyvendinti skyrė net 6000 eurų.

Nors vasaros programoms ir buvo skirta mažiau nei prašyta lėšų, tačiau vaikai ir pakeliavo.

Vietos užteko visiems
Šiemet Savivaldybė vaikų vasaros programoms surado dvigubai daugiau lėšų negu pernai. Praėjusiais metais šiam tikslui tebuvo skirta tik 9000 Lt. Šiemet norėta dar daugiau – net 7350 eurų, o tiek negavus teko sumažinti kai kurias programas.
„Kai mažai lėšų, vaikai mažiau keliauja. Daugiausiai vis kitokia veikla užsiima mokyklose: piešia, lipdo, sportuoja ar žaidžia. Vis dėlto vaikai turėjo bent po vieną išvyką kur nors tolėliau. Kai kurie pabuvojo Ventės rage, ant Rambyno kalno, prie Raganų eglės“, – pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo sk. vyr. specialistė Vida Kubaitienė. Pasak jos, šių atostogų metu apie poilsį neteko išgirsti blogų atsiliepimų.
Šiemet Šilutės r. savivaldybė skyrė lėšų 20 švietimo įstaigų, kurios organizavo dienos stovyklas. Pasak V. Kubaitienės, šiemet įvairiose vasaros programose dalyvavo 540 vaikų: „Vietų vaikams netrūko. Kas norėjo, tas ir dalyvavo patikusioje stovykloje. Sutilpo visi rajono vaikai“.
Socialiai remtiniems – nemokamai
Visos vasaros stovyklos buvo organizuojamos birželio mėnesį, mat pirmąjį vasaros mėnesį mokyklose dar dirba pedagogai, kurie gali užsiimti su mažaisiais. V. Kubaitienė tikino, kad tai puikus laikas jauniesiems pastovyklauti, o tėveliams proga užbaigti darbus.
Stovyklos truko penkias, o kai kurios ir dešimt dienų. Pasibaigus stovykloms, jaunieji labai nedžiūgavo – esą laikas, kurį praleido kartu su kitais vaikais, buvo per trumpas. Kai kurie mielai būtų atostogavę ir ilgiau.
Šios vasaros programose dalyvavo pradinių ir 5-7 klasių mokiniai. Dieninėse stovyklose kai kurių vaikų tėvams teko mokėti už maistą, tačiau kitos pramogos jiems nekainavo. Socialiai remtinų šeimų vaikai stovyklose buvo maitinami ir globojami nemokamai.
Šilutės r. savivaldybė 445 socialiai remtinų šeimų vaikams skyrė 6700 eurų maitinimui. „Ne visos socialiai remtinos šeimos gali sau leisti įvairias pramogas. Tad kodėl šiems vaikams neišnaudojus tokios galimybės ir kartu su kitais vaikais nepakeliavus“, – kalbėjo V. Kubaitienė.
Stovyklavo ir priešmokyklinukai
Neteko šią vasarą nuobodžiauti ir priešmokyklinukams. Šiemet būsimiems pirmokams Saugų kaimo vaikų darželyje buvo organizuota vasaros stovykla. Ten mažieji net penkias dienas bendravo su kitais vaikais, mokytojais, turėjo įvairių užsiėmimų.
Šilutėje veikia net 6 vaikus lopšeliai-darželiai, kuriuos vaikai lanko iki liepos 1 d. Vienas iš šių darželių priima mažuosius ir iki vasaros pabaigos. Kiekvieną vasarą veikia vis kitas darželis.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Hits: 24

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

Juokas gydo ir stiprina imunitetą! Rekomenduojame tris knygas, kurios privers kvatotis

Apie juoko naudą girdėjo kiekvienas: gaminasi vitaminas C, atsipalaiduoja raumenys ir mažėja patiriamo streso žala! Sutikite, to reikia kiekvienam šiuolaikiniam žmogui, kuris kartais pamiršta stabtelėti ir pasidžiaugti viena kita smagia akimirka. Gerų progų pasijuokti toli ieškoti nereikia. Visada verta pažiūrėti komediją ar perskaityti nuotaikingą knygą. Rekomenduojame tris romanus, kuriuos skaitydami prunkščiosite ir šluostysite juoko ašaras. Knygas parinkome labai skirtingas, tad tikime, kad jos įtiks įvairių skonių žmonėms.    Fredrik Backman „Gyveno kartą Uvė“ Švedų rašytojas Fredrik Backman garsus tuo, kad

Sveikatą gerinantys pirkiniai visai šeimai

Labai dažnai galima išgirsti žmones sakant, kad šeima jų gyvenime – didžiausias turtas. Ir tai – tiesa, tačiau taip pat nereikėtų pamiršti ir dar vienos, labai svarbios laimingo bei kokybiško gyvenimo sudedamosios dalies. Tai – sveikata. Tik šeima, kurios visi nariai yra visiškai sveiki, gali jaustis labai laiminga bei gyventi visavertį gyvenimą. Taigi, peršasi išvada, kad kiekviena šeima turi atsakingai galvoti apie sveikatą gerinančius sprendimus. Nešvaistykite laiko veltui ir savo dienotvarkę planuokite taip, kad bent valandą per dieną, visi kartu

Lėlių namas: nuo ko priklauso jo kaina?

Nereikia ir sakyti – gražus, erdvus, spalvingas ir stilingas lėlių namas yra kone kiekvienos mergaitės svajonė. Taigi, na, o tėveliams, seneliams, tetoms ar dėdėms, belieka tik įgyvendinti šią svajonę. Vis dėlto, suaugusieji, kurie nusprendžia pradžiuginti mažąsias princeses šiuo drįstume sakyti kilnojamu–nekilnojamu turtu, ne juokais suglumsta: pastebi, kad kainos skiriasi net kelis kartus. Tad atsakykime į klausimą, kodėl egzistuoja tokie didelį skirtumai? Kambarių skaičius Viena iš priežasčių, kodėl lėlių namų kainos yra tokios skirtingos, tai – kambarių skaičius. Šiandien galite savo

Kaip iškepti puikaus skonio šašlykus?

Atšilus lietuviai prisimena mėsos kepimo ant žarijų tradiciją ir mėgaujasi galimybe ruošti mėsą po atviru dangumi naudojasi vis daugiau žmonių.  Prekybos tinklo „Iki“ atstovai pastebi, kad vis daugiau pirkėjų į krepšelius deda ant žarijų kepti tinkamos mėsos paketus. „Populiariausi iš kepti ant žarijų tinkamų gaminių yra kiaulienos ir vištienos šašlykai. Šiltuoju sezonu jų parduodama iki 80 proc. daugiau. Pagal populiarumą po kiaulienos šašlykų rikiuojasi kiaulienos dešrelės – jas pirkėjai taip pat renkasi kepti ant grotelių. Į populiariausių trejetuką patenka ir

Taip pat skaitykite