Vaikų poilsiui – net dvidešimt vasaros stovyklų

Daugelis tėvų galimybės išleisti į vasaros stovyklą vaikus net nesvarsto. Privačios jiems esančios per brangios, o nemokamų stovyklų nedaug telikę. Vis dėlto kai kuriems pavyko mažuosius įkurdinti įvairiose vasaros stovyklose, mat šiemet Šilutės r. savivaldybė vaikų poilsio programoms įgyvendinti skyrė net 6000 eurų.

Nors vasaros programoms ir buvo skirta mažiau nei prašyta lėšų, tačiau vaikai ir pakeliavo.

Vietos užteko visiems
Šiemet Savivaldybė vaikų vasaros programoms surado dvigubai daugiau lėšų negu pernai. Praėjusiais metais šiam tikslui tebuvo skirta tik 9000 Lt. Šiemet norėta dar daugiau – net 7350 eurų, o tiek negavus teko sumažinti kai kurias programas.
„Kai mažai lėšų, vaikai mažiau keliauja. Daugiausiai vis kitokia veikla užsiima mokyklose: piešia, lipdo, sportuoja ar žaidžia. Vis dėlto vaikai turėjo bent po vieną išvyką kur nors tolėliau. Kai kurie pabuvojo Ventės rage, ant Rambyno kalno, prie Raganų eglės“, – pasakojo Šilutės r. savivaldybės Švietimo sk. vyr. specialistė Vida Kubaitienė. Pasak jos, šių atostogų metu apie poilsį neteko išgirsti blogų atsiliepimų.
Šiemet Šilutės r. savivaldybė skyrė lėšų 20 švietimo įstaigų, kurios organizavo dienos stovyklas. Pasak V. Kubaitienės, šiemet įvairiose vasaros programose dalyvavo 540 vaikų: „Vietų vaikams netrūko. Kas norėjo, tas ir dalyvavo patikusioje stovykloje. Sutilpo visi rajono vaikai“.
Socialiai remtiniems – nemokamai
Visos vasaros stovyklos buvo organizuojamos birželio mėnesį, mat pirmąjį vasaros mėnesį mokyklose dar dirba pedagogai, kurie gali užsiimti su mažaisiais. V. Kubaitienė tikino, kad tai puikus laikas jauniesiems pastovyklauti, o tėveliams proga užbaigti darbus.
Stovyklos truko penkias, o kai kurios ir dešimt dienų. Pasibaigus stovykloms, jaunieji labai nedžiūgavo – esą laikas, kurį praleido kartu su kitais vaikais, buvo per trumpas. Kai kurie mielai būtų atostogavę ir ilgiau.
Šios vasaros programose dalyvavo pradinių ir 5-7 klasių mokiniai. Dieninėse stovyklose kai kurių vaikų tėvams teko mokėti už maistą, tačiau kitos pramogos jiems nekainavo. Socialiai remtinų šeimų vaikai stovyklose buvo maitinami ir globojami nemokamai.
Šilutės r. savivaldybė 445 socialiai remtinų šeimų vaikams skyrė 6700 eurų maitinimui. „Ne visos socialiai remtinos šeimos gali sau leisti įvairias pramogas. Tad kodėl šiems vaikams neišnaudojus tokios galimybės ir kartu su kitais vaikais nepakeliavus“, – kalbėjo V. Kubaitienė.
Stovyklavo ir priešmokyklinukai
Neteko šią vasarą nuobodžiauti ir priešmokyklinukams. Šiemet būsimiems pirmokams Saugų kaimo vaikų darželyje buvo organizuota vasaros stovykla. Ten mažieji net penkias dienas bendravo su kitais vaikais, mokytojais, turėjo įvairių užsiėmimų.
Šilutėje veikia net 6 vaikus lopšeliai-darželiai, kuriuos vaikai lanko iki liepos 1 d. Vienas iš šių darželių priima mažuosius ir iki vasaros pabaigos. Kiekvieną vasarą veikia vis kitas darželis.

Viktorija ŠIMKUTĖ

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas.

Suskaičiuokite teisingai (apsauga nuo robotų): *

Visi naujausi straipsniai

„Mizon“ kosmetika – giliai maitinanti ir drėkinanti kosmetikos linija

Nuo pat pradžių Mizon prekės ženklas orientuojasi į tik natūralių ingredientų naudojimą. Pasitelkus inovatyvių technologijų pavyko sukurti visiškai saugią kosmetiką. Joje nėra parabenų, dažiklių, SLS ir kitų kenksmingų medžiagų, kurios gali dirginti odą ar sukelti alergines reakcijas. Tai ne visi šios kosmetikos privalumai. Visų Mizon produktų formulė labai lengva, bet kartu ir itin efektyvi. Galima naudoti visų tipų odai – normaliai, riebiai, jautriai, sausai, suglebusiai ir brandžiai. Prekės ženklas sukūrė specialią „10 žingsnių“ programą, kuri leidžia išnaudoti visas jo kosmetikos

5 patarimai, kad vaikelio laukimas praeitų sklandžiai

Jei šiek tiek nerimaujate dėl gimdymo, štai keletas naudingų patarimų. 1. Žinios Kiekviena moteris yra skirtinga. Mūsų kūnai yra skirtingi, mūsų kūdikiai yra skirtingi ir nebūna dviejų vienodų gimimų. Štai kodėl naudinga daugiau sužinoti apie gimdymą. Suprasdami daugiau apie savo galimybes ir kiekvieno iš jų privalumus ir trūkumus, galite jaustis labiau pasitikinti priimdama sprendimus dėl to, kaip norite pagimdyti. Taip pat galite pasikalbėti su savo akušere, jei kas nors jums ypač rūpi. Ji atsakys į visus jums rūpimus klausimus ir

Moteriškos rankinės. Rekomendacijos išskirtinėms progoms

Stilinga ir kokybiška rankinė yra itin svarbus daugelio moterų aksesuaras, kuris gali pagyvinti bendrą įvaizdį. Renkantis kasdieninę rankinę, dažnai išsikeliami keli kriterijai. Svarbiausia, kad ji būtų patogi, talpi, komfortabili ir lengvai pritaikoma prie bet kokios aprangos. Todėl dažnai pasirenkamos juodos, rudos, ar šviesių spalvų rankinės. O jeigu prireikia rankinės išskirtinei progai, pvz., gimtadienio šventei, vestuvėms, darbo vakarėliui, vakarienei mieste, ar kitokiai progai, reikalavimai gali būti šiek tiek kitokie. Tokiu atveju tampa svarbu, jog rankinė būtų kompaktiška, patogi dėvėti ir kurioje

Rugsėjo 29-ąją minime šventąjį Mykolą

Kalendoriaus lapelis primena, kad rugsėjo 29-oji yra Pasaulinė širdies diena, Dagos diena, Šv. Mykolas. Proga priminti, kaip svarbu saugoti širdį                  1999 m. Pasaulinė širdies federacija paskelbė rugsėjo 29-ą Pasauline širdies diena. Šventė švenčiama 90-yje pasaulio šalių, siekiant atkreipti dėmesį į rizikos faktorius, sukeliančius širdies ligas, paskatinti sveiką gyvensenos būdą. Pasaulinę širdies dieną Lietuvoje skatina švęsti Lietuvos širdies asociacija. Šią dieną organizuojami sveikatingumo renginiai, išvykos dviračiais. Širdies veikla daug priklauso nuo taisyklingos mitybos ir žalingų įpročių. Širdžiai itin kenkia nutukimas, nejudrumas

Taip pat skaitykite